Nu +12 månader   D4110 (ERG), 20 Anpassa Prenumerera

SU har sedan 18/3 övergått till distansundervisning - vänligen kontrollera med din institution (t.ex. i Athena, på studentexpeditionen eller med kursansvarig lärare) hur undervisningen fortlöper

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6/6 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Nationaldag
20:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7/6 

v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/6 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Sarah Holst Kjaer, Personalmöte, APT ETNO
09:30
09:00
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/6 
v 24 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/6 

v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/6 
v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/6 
v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/6 
v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/6 
v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/6 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Midsommar
00:00
08:00
v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20/6 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Midsommar
21:00
00:00
v 25 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21/6 

v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/6 
v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/6 
v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/6 
v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/6 
v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/6 
v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/6 
v 26 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/6 

v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/6 
v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/6 
v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/7 
v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/7 
v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/7 
v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/7 
v 27 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/7 

v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/7 
v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/7 
v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/7 
v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/7 
v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/7 
v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/7 
v 28 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/7 

v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/7 
v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/7 
v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/7 
v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/7 
v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/7 
v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/7 
v 29 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/7 

v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/7 
v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/7 
v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/7 
v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/7 
v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/7 
v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/7 
v 30 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/7 

v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/7 
v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/7 
v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/7 
v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/7 
v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/7 
v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/8 
v 31 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/8 

v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/8 
v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/8 
v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/8 
v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/8 
v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/8 
v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/8 
v 32 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9/8 

v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15/8 
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 16/8 

v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23/8 

v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 29/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 30/8 

v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/8 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/9 
ETA003, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lars Kaijser, Upplevelse, makt, minne, Föreläsning, Kultur och natur - två sidor av samma mynt?
12:00
10:00
ETA003, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lars Kaijser, Lotten Gustafsson Reinius, Upplevelse, makt, minne, Föreläsning, Presentation fältvecka
14:00
13:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/9 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Sarah Holst Kjaer, Personalmöte, APT Etno
10:00
09:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/9 
ETA003, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lars Kaijser, Upplevelse, makt, minne, Seminarium, Kultur- och naturarv som makt och upplevelse
12:00
10:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/9 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Etnologiska problemområden, Seminarium, Narrativ och ritual
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/9 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/9 

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/9 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Olof Sundqvist, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Introduktion
12:00
10:00
RHA204, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Religionshistorisk teori och metod I, Introduktion, Kursintroduktion
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/9 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Teori och Metod, Föreläsning, Genus och queer
12:00
10:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lisa Wiklund Moreira, Perspektiv på människa, kultur och samhälle., Seminarium, Att observera väntan
14:00
12:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lisa Wiklund Moreira, Perspektiv på människa, kultur och samhälle., Seminarium, Att observera väntan
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/9 
ETA003, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lars Kaijser, Upplevelse, makt, minne, Föreläsning, Fältarbete i natur och kulturmiljöer
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/9 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium
12:00
10:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/9 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Teori och Metod, Seminarium, Genus och queer
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12/9 
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13/9 

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/9 
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Perspektiv på människa, kultur och samhälle., Seminarium, Den sociala etniciteten
11:00
09:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Perspektiv på människa, kultur och samhälle., Seminarium, Den sociala etniciteten
14:00
12:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Aida Jobarteh, Perspektiv på människa, kultur och samhälle., Seminarium, Den sociala etniciteten
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/9 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hillevi Ganetz, Klassiska teman i genusteori, Seminarium, Fransk feminism I
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Susanne Olsson, Personalmöte, APT religionshistoria
14:00
13:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/9 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/9 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Uppsatsämnesgrupp 1, Diskussion av uppsatsämnen
12:00
10:00
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Frederik Wallenstein, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Didaktikseminarium 1
15:00
13:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/9 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/9 
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/9 

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/9 
RHA204, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Religionshistorisk teori och metod I, Seminarium, Forskning pågår
12:00
10:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/9 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Magnus Öhlander, Möte, Generell diskussion, och ansökningstänk
11:00
09:00
ETG610, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Magnus Öhlander, Introduktion i mångfaldsstudier, Seminarium, Sammanfattande seminarium
16:00
13:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/9 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Frederik Wallenstein, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Didaktikseminarium 2
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/9 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Examensarbete, Handledning, Handledningsgruppmöte
12:00
10:00
RHG001, RKVG11, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Frederik Wallenstein, Introduktion till religionshistorien: teori och metod I, Seminarium, För lärarstudenter!
15:00
13:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/9 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Etnologiska problemområden, Seminarium, Fenomenologi
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/9 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/9 

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/9 
RHA204, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Religionshistorisk teori och metod I, Seminarium, Forskning pågår
12:00
10:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/9 
RHA204, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Marja-Liisa Keinänen, Susanne Olsson, Religionshistorisk teori och metod I, Introduktion, Progamintroduktion, (endast för nyantagna till magister/masterprogram i religionshistoria)
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/9 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/10 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium
15:00
13:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/10 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Teori och Metod, Seminarium, Kulturhistoria och kulturarv
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4/10 

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/10 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ingeborg Hasselgren, Klassiska teman i genusteori, Seminarium, Från lesbisk teori till queerteori
12:00
10:00
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ingeborg Hasselgren, Klassiska teman i genusteori, Seminarium, Från lesbisk teori till queerteori
15:00
13:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Litteraturkurs, Föreläsning, Seminarium, Etnologi som kulturvetenskapligt forskningsfält
17:00
15:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/10 
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/10 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Marie Steinrud, Metod, Seminarium, Arkiv
12:00
10:00
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Frederik Wallenstein, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Didaktikseminarium 3
15:00
13:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/10 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Skriftlig uppgift, Handledning
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 10/10 
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 11/10 

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/10 
RHG002-003, RHG502, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Willy Pfändtner, Religiösa texter och tolkningar, Tematisk specialisering: Religiösa texter och tolkningar, Föreläsning, Hinduism II
15:00
13:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Litteraturkurs, Föreläsning, Seminarium, Vetenskapligt skrivande och forskningsetik
17:00
15:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Susanne Olsson, Personalmöte, APT religionshistoria
14:00
13:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Sarah Holst Kjaer, Personalmöte, APT Etno
10:00
09:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/10 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Metod, Seminarium, Observera och beskriva
12:00
10:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/10 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Markus Idvall, Examensarbete, Handledning
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 17/10 
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 18/10 

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Magnus Öhlander, Möte, Pitchworkshop
11:00
09:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/10 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Hillevi Ganetz, Ingeborg Hasselgren, Klassiska teman i genusteori, Seminarium
12:00
10:00
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Hillevi Ganetz, Ingeborg Hasselgren, Klassiska teman i genusteori, Seminarium
15:00
13:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/10 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Metod, Seminarium
12:00
10:00
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hillevi Ganetz, Klassiska teman i genusteori, Seminarium, Omseminarium delkurs 1, (kompensation för missade seminarier)
17:00
15:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/10 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
13:45
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
15:00
14:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hilda Jakobsson, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium
16:15
15:15
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 24/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 25/10 

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/10 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Maria Margareta Österholm, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Omseminarium delkurs 1, (kompensation för missade seminarier)
15:00
13:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/10 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Feministisk metodologi
15:00
13:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 30/10 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 31/10 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Alla helgons dag
19:00
09:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1/11 

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/11 
ETA810, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Susanne Waldén, Introduktion, Seminarium, Litteratursökning, relevansprövning. Arbetsplanering
12:00
10:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/11 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/11 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Emma Von Essen, Genusforskningens metoder, Seminarium, Kvantitativ metod
12:00
10:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Emma Von Essen, Genusforskningens metoder, Seminarium, Kvantitativ metod
17:00
15:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8/11 

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/11 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Examensarbete, Handledning
12:00
10:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Nystrand von Unge, Examensarbete, Handledning
15:00
13:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/11 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Susanne Olsson, Personalmöte, APT religionshistoria
14:00
13:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/11 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Sarah Holst Kjaer, Personalmöte, APT Etno
10:00
09:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lena H Gemzöe, Genusforskningens metoder, Seminarium, Etnografiska metoder
16:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/11 
ETG350, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Folklore: Ritual, berättelse och tradition, Seminarium, Folklore då och nu
12:00
10:00
ETG350, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Folklore: Ritual, berättelse och tradition, Seminarium, Folklore då och nu
15:00
13:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/11 

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/11 
ETA805, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Mattias Frihammar, Föreläsning, Seminarium, 10-11 Seminarium Rituella processer och metaforiska handlingar 11-12 Föreläsning Nation, identifikation och vithet
12:00
10:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/11 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Bengtsson, Genusvetenskapligt arbete, Seminarium, Skrivarworkshop
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/11 
ETG350, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Folklore: Ritual, berättelse och tradition, Seminarium, Performance
12:00
10:00
ETG350, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Folklore: Ritual, berättelse och tradition, Seminarium, Performance
15:00
13:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22/11 

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/11 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Magnus Öhlander, Möte, Utkastworkshop I
12:00
09:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Maria Margareta Österholm, Genusforskningens metoder, Seminarium, Text och Bildtolkning
15:00
13:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/11 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/11 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/11 
ETG350, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Folklore: Ritual, berättelse och tradition, Seminarium, Ritual och tradition
12:00
10:00
ETG350, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Folklore: Ritual, berättelse och tradition, Seminarium, Ritual och tradition
15:00
13:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28/11 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29/11 

v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/11 
ETA805, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Elin Franzén, Föreläsning, Seminarium, 10-11 Seminarium Nation, identifikation och vithet 11-12 Föreläsning Tillvaron träder fram: fenomenologiska undersökningar.
12:00
10:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/12 
ETA804, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Maryam Adjam, Föreläsning, Seminarium, Intervju
15:00
13:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/12 
GV7103, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Seminarium
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/12 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lars Kaijser, Skriftlig uppgift, Föreläsning, Introduktion
12:00
10:00
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Uppsatser i vardande
15:00
13:00
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Uppsatser i vardande
17:00
15:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/12 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Skriftlig uppgift, Handledning
15:00
13:00
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/12 
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/12 

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/12 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Omseminarium delkurs 2, (kompensation för missade seminarier)
12:00
10:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ida Hughes Tidlund, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Etnologins tillämpningar: Granskning av ett vetenskapligt arbete
15:00
13:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lenita Kefala, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Etnologins tillämpningar: Granskning av ett vetenskapligt arbete
17:00
15:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/12 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Susanne Olsson, Personalmöte, APT religionshistoria
14:00
13:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Peter Jackson Rova, Högre seminarium
16:00
14:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/12 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Sarah Holst Kjaer, Personalmöte, APT Etno
10:00
09:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Genusvetenskapligt arbete, Seminarium, Kommentarer uppsats-PM
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/12 
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kalle Ström, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Strukturalistisk analys
12:00
10:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ida Hughes Tidlund, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Strukturalistisk analys
15:00
13:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ida Hughes Tidlund, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Strukturalistisk analys
17:00
15:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13/12 

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/12 
ETA805, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Seminarium, 10-12 Seminarium Stad, identitet, norm
12:00
10:00
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Skriftlig uppgift, Handledning
15:00
13:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/12 
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Lundquist, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Kulturella dimensioner och kulturbegreppets tillämpningar I slutet av seminariet: Genomgång av hemskrivning
12:00
10:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/12 
GV7103, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Seminarium
12:00
10:00
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Högre seminarium
15:00
13:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/12 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Nystrand von Unge, Skriftlig uppgift, Handledning
15:00
13:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/12 

v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/12 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Skriftlig uppgift, Handledning
15:00
13:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/12 
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/12 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, JUL
00:00
09:45
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/12 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, JUL
00:00
00:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/12 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, JUL
19:00
00:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/12 

v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/12 
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/12 
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/12 
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/12 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Nyårsafton
22:00
08:45
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/1 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Nyårsdagen
22:00
09:00
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/1 
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/1 

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/1 
GV7102, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Seminarium
12:00
10:00
GV7102, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Seminarium
15:00
13:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/1 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Maria Margareta Österholm, Genusvetenskapligt arbete, Seminarium, Diskussion råmanus
12:00
10:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/1 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Trettondedagen
22:00
08:45
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/1 
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ulla Johansson Brück, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Föremålsanalys
12:00
10:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ulla Johansson Brück, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Föremålsanalys
15:00
13:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ulla Johansson Brück, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Föremålsanalys
17:00
15:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/1 
ETG610, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Mångfaldens representationer, Seminarium, Musik, scenkonst, makt och representation
12:00
10:00
ETG610, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Mångfaldens representationer, Seminarium, Musik, scenkonst, makt och representation
15:00
13:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/1 

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/1 
RHG002-003, RKVG12-14, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Examensarbete, Självständigt arbete, Skriftlig uppgift, Uppsatsventilering
17:00
09:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/1 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Andrea Dankic, Skriftlig uppgift, Uppsatsventilering
16:00
09:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/1 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Magnus Öhlander, Möte, Utkastworkshop II
12:00
09:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/1 

v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/1 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Etnologiska problemområden, Föreläsning, Introduktionsföreläsning
12:00
10:00
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Olof Sundqvist, Peter Jackson Rova, Introduktion
15:00
13:00
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/1 
ETA816, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Mattias Frihammar, Kulturarvsprocesser och minnespolitik, Introduction: Cultural heritage processes in Europe - background, context, memory and history
11:00
10:00
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/1 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Anna Cavallin, Introduktion till genusvetenskapen, Kulturstudier, Stat, politik och organisation, Seminarium, Uppsamingsseminarium
12:00
10:00
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/1 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Etnologiska problemområden, Seminarium, Narrativ och ritual
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/1 

v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/1 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Teori och Metod, Föreläsning, Föreläsning Genus och queer
12:00
10:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lisa Wiklund Moreira, Examensarbete, Introduktion, Kurshäftet, delkurs examensarbete
15:00
13:00
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/1 
ETA816, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Mattias Frihammar, Kulturarvsprocesser och minnespolitik, 10-11 Seminar: “Perspective on industrial memories. Materiality, identity politics, experience ” 11-12 Lecture: "Material and cultural traces of modernity"
12:00
10:00
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/1 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Övning med exempeluppsas
12:00
09:00
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/1 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium
12:00
10:00
ETG620, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Mångfald och politik, Seminarium, Det svenska politiska systemet
16:00
13:00
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/1 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kalle Ström, Etnologiska problemområden, Seminarium, Interaktionism
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 31/1 

v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/2 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Olof Sundqvist, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Litteraturseminarium 1: Finns religion(er)?
16:00
13:00
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/2 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hillevi Ganetz, Klassiska teman i genusteori, Seminarium, Fransk feminism 1
12:00
10:00
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/2 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/2 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kristina Fjelkestam, Examensarbete, Seminarium, Diskussion av uppsatsämnen
12:00
10:00
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Frederik Wallenstein, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Didaktikseminarium 1
15:00
13:00
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/2 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lisa Wiklund Moreira, Etnologiska problemområden, Seminarium, Kapital, habitus och fält
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6/2 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7/2 

v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/2 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Etnologiska problemområden, Föreläsning, Fenomenologi
12:00
10:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/2 
ETA816, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Kulturarvsprocesser och minnespolitik, Without teachers. Film: Aftermath
12:00
10:00
ETA814, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Jenny Lönnroth, Transnationella praktiker: Mångfald i en globaliserad värld, Lecture and Seminar: Transnationalism and Diaspora
15:00
13:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/2 
RHG001, RKVG11, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Sten G T Skånby, Introduktion till religionshistorien: teori och metod I, Seminarium, Seminarieuppgift 2: Se Athena. Hemtentafrågorna delas ut.
12:00
10:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/2 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Nystrand von Unge, Examensarbete, Handledning
12:00
10:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Teori och Metod, Seminarium, Fördjupningsseminarium
15:00
13:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/2 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Etnologiska problemområden, Seminarium, Fenomenologi
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/2 

v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/2 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, Magnus Öhlander, Möte, Utkastworkshop III
12:00
09:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Teori och Metod, Föreläsning, Föreläsning Kulturhistoria och kulturarv
15:00
13:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/2 
ETA816, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Mattias Frihammar, Kulturarvsprocesser och minnespolitik, 10-11 Seminar: On war and difficult memories in Europe. 11-12 Lecture: Nostalgia, vintage and retro:
12:00
10:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/2 
RKVG13, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Henrik Johnsén, Kristendomens historia, Föreläsning, Introduktion, Tidig kristendom I
12:00
10:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/2 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Metod, Föreläsning, Observera och beskriva
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21/2 

v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/2 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Egil Asprem, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Literaturseminarium 4: "Religion" i huvudet: evolution, kognition och kultur
16:00
13:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/2 
ETA816, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Mattias Frihammar, Kulturarvsprocesser och minnespolitik, 10-11 Seminar: Nostalgia, vintage and retro 11-12 Lecture: Cultural heritage between light and darkness
12:00
10:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/2 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Frederik Wallenstein, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Didaktikseminarium 3
16:00
13:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/2 
GV3002, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Klassiska teman i genusteori, Seminarium, "Den andra" i genus- och etnicitetsteori 1
12:00
10:00
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/2 

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/3 
RKVG13, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Henrik Johnsén, Kristendomens historia, Föreläsning, Ortodox och österländsk kristendom; Europas och Nordens kristnande
12:00
10:00
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Olof Sundqvist, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Litteraturseminarium 5: Rit, myt och sanning
15:00
13:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/3 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Litteraturkurs, Föreläsning, Seminarium, Vetenskapligt skrivande och forskningsetik
14:00
12:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/3 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/3 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Metod, Seminarium, Arkiv
12:00
10:00
RKVG13, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Henrik Johnsén, Kristendomens historia, Föreläsning, Seminarium, Reformationstiden (obligatorisk närvaro seminarium)
15:00
13:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/3 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 6/3 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 7/3 

v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/3 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Erik af Edholm, Religionshistorisk teori och metod med religionsdidaktik, Seminarium, Genomgång av Richard Kings Orientalism and Religion.
12:00
10:00
ETG631, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Aida Jobarteh, Att arbeta med mångfald, Seminarium, Att arbeta med mångfald – Caseworkshop II
15:00
13:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/3 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Hanna Jansson, Litteraturkurs, Föreläsning, Seminarium, Under seminariet diskuterar vi era tankar och funderingar kring de texter som ni arbetar med under delkursen.
12:00
10:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/3 
ETG620, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Paul Lappalainen, Mångfald och juridik, Seminarium, Tillämpning av diskrimineringslagen – två rättsfall i Arbetsdomstolen angående trakasserier
12:00
10:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/3 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Karin Högström, Metod, Seminarium, Intervjua och transkribera
12:00
10:00
RKVG13, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Henrik Johnsén, Kristendomens historia, Föreläsning, 1900-talet till idag: Svensk kristendom; Kristendom i Afrika, Sydmamerika och Asien
15:00
13:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/3 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Tinnerholm Ljungberg, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
14:00
12:45
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Introduktion till genusvetenskapen, Seminarium, Observera att lektionen endast är 60 min.
15:15
14:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 13/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 14/3 

v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/3 
ETA814, D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Jenny Lönnroth, Karin Högström, Transnationella praktiker: Mångfald i en globaliserad värld, Seminar on papers (first draft) Please note! Seminar group 1 D4110 Seminar group 2 D4120
12:00
09:00
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Nystrand von Unge, Examensarbete, Handledning
15:00
13:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/3 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lisa Wiklund Moreira, Litteraturkurs, Seminarium, Peer Review av era texter
10:00
08:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium
12:00
10:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium
15:00
13:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Malena Gustavsson, Introduktion till feministisk teori, Seminarium, Omseminarium delkurs 1 (kompensation för frånvaro)
17:00
15:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 20/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 21/3 

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/3 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lisa Wiklund Moreira, Litteraturkurs, Examinationsseminarium, Muntlig examination av litteraturkursen
15:00
10:00
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 27/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 28/3 

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 31/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/4 
GV1000, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Christina Alnevall, Stat, politik och organisation, Seminarium
16:00
14:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/4 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, PÅSK
00:00
08:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 3/4 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, PÅSK
00:00
00:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 4/4 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, PÅSK
00:00
00:00

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/4 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, PÅSK
23:00
00:00
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/4 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Bengtsson, Genusvetenskapligt arbete, Seminarium, Skrivarworkshop
12:00
10:00
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Elin Bengtsson, Genusvetenskapligt arbete, Seminarium, Skrivarworkshop
15:00
13:00
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 10/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 11/4 

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/4 
RHG001, RKVG11, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Martin Gansten, Syd- och Östasiens religioner, Seminarium
14:00
12:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/4 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Maria Margareta Österholm, Genusforskningens metoder, Seminarium
12:00
10:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 17/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 18/4 

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/4 
ETA809, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Examensarbete, Seminarium, Skrivverkstad
12:00
10:00
ETG600, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Jenny Lönnroth, Mångfald och Globalisering, Seminarium, Mångfald i medier
15:00
13:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/4 
RHG001, RKVG11, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Willy Pfändtner, Syd- och Östasiens religioner, Seminarium
11:00
09:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 24/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 25/4 

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/4 
RKVA01, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Emmanouela Grypeou, Examensarbete, Seminarium, Provventilering
15:00
13:00
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/4 
GV2001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Cecilia Åse, Genusforskningens metoder, Seminarium, Minnesarbete
15:00
13:00
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 30/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 1/5 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Första Maj
23:00
08:45
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 2/5 

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/5 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Jenny Lönnroth, Skriftlig uppgift, Föreläsning, Introduktion till kursen
12:00
10:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/5 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Lars Kaijser, Skriftlig uppgift, Handledning
12:00
10:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/5 
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Pia Karlsson Minganti, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Etnologins tillämpningar: Granskning av ett vetenskapligt arbete.
12:00
10:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Pia Karlsson Minganti, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Etnologins tillämpningar: Granskning av ett vetenskapligt arbete.
15:00
13:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 8/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 9/5 

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/5 
RHG001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Emmanouela Grypeou, Europas förkristna religioner, Föreläsning
12:00
09:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/5 
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ida Hughes Tidlund, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Strukturalistisk analys
12:00
10:00
ETG100, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Ida Hughes Tidlund, Kulturanalys och samtidsperspektiv ., Seminarium, Strukturalistisk analys
15:00
13:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/5 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Kristi Himmelfärdsdag
22:00
09:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/5 
RHG001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Europas förkristna religioner, Föreläsning
12:00
09:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 15/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 16/5 

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/5 
RHG001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Europas förkristna religioner, Föreläsning
12:00
09:00
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/5 
RHG001, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Marja-Liisa Keinänen, Europas förkristna religioner, Föreläsning
12:00
09:00
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23/5 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt
22:00
09:00

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 29/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 30/5 

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/5 
ETA808, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Mattias Frihammar, Uppsatsventilering, Tillfälle 4.
16:00
10:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/6 
ETG210, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Skriftlig uppgift, Uppsatsventilering
16:00
09:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/6 
ETA809, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Helena Hörnfeldt, Examensarbete, Uppsatsventilering
12:00
09:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/6 
RHG002-003, RKVG12-14, D4110 (ERG), Södra huset hus D, Uppsatsventilering
16:00
09:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/6 
ETG301, ETG930, D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Elin Nystrand von Unge, Lisa Wiklund Moreira, Examensarbete, Uppsatsventilering
16:00
09:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/6 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/6 
D4110 (ERG), Södra huset hus D, D4120 (ERG), Södra huset hus D, Övrigt, Nationaldagen
22:30
08:45


 
ETA003
 
ETA804
 
ETA805
 
ETA808
 
ETA809
 
ETA814
 
ETA816
 
ETG100
 
ETG210
 
ETG301
 
ETG350
 
ETG610
 
RKVG13
 
RKVG11
 
RKVG12
 
RKVA01
 
RHG502
 
RHG003
 
RHG002
 
RHG001
 
RHA204
 
GV2001
 
GV1000
 
ETG930
 
GV3002
 
ETG631
 
ETG620
 
Flera Övriga objekt