Nu +7 dagar   Filosofiska institutionen, 102, Praktisk filosofi, 10202, +1 Institution (3) Anpassa Prenumerera
Tid Kurs Lokal Lärare Delkurs Undervisningstyp Information
v 10, 2020 
2/3 10:00 - 12:00 FI100L D207. Södra huset hus D, D215. Södra huset hus D Marie Kagrell Henrik Lundvall Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik Seminarium Grundlärarprogrammet med inriktning mot fritidshem Grupp 1: D207 Grupp 2: D215
10:00 - 12:00 FI10N1 D499. Södra huset hus D Henrik Ahlenius Normativ etik Föreläsning
10:00 - 12:00 FI20N1 F263. Södra huset hus F Lisa Hecht Politisk filosofi Föreläsning
10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Tomas Ekenberg Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
10:00 - 12:30 FITF20, FITF30, FITF3L, FIVE10 Hörsal 12. Södra huset hus F Henning Strandin Vetenskapsfilosofi I Föreläsning
12:45 - 14:15 FI10N1 E339. Södra huset hus E Sandra Nylund Övning SI-möte
13:00 - 15:00 FILO1G, FITF20, FITF30 D271 . Södra huset hus D Eric Johannesson Logik I Föreläsning
13:00 - 17:00 D734. Södra huset hus D Håkan Salwén Föreläsning
14:00 - 16:00 FITF10 F239. Södra huset hus F, F247. Södra huset hus F Tomas Ekenberg Den teoretiska filosofins historia del 1 Grupparbete
15:15 - 16:15 FILO1G, FITF20, FITF30 D255. Södra huset hus D Leo Marklund Övning SI-möte
18:00 - 22:00 FI10N1, FITF10 Brunnsvikssalen (skrivsal). Södra huset hus A Metaetik, Metod - argumentation, semantik och formell logik Omtentamen, Tentamen Omtenta TFI kväll, del 1 av METOD, kl 18-21.
Ti3/3 10:00 - 12:00 FIPL1G, FITF20, FITF30 D416. Södra huset hus D Peter Pagin Språkfilosofi, Språkfilosofi I Föreläsning
13:00 - 15:00 FI100L Isabelle Letellier Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik Föreläsning Hörsal 4, Grundlärarprogrammet med inriktning mot fritidshem
13:00 - 15:00 FILO1G, FITF20, FITF30 E355. Södra huset hus E Eric Johannesson Logik I Övning
18:00 - 20:00 FI12N1 F3154 (Caserummet). Södra huset hus F Henrik Ahlenius Inledning till medicinsk etik Föreläsning Medicinsk etik
On4/3 10:00 - 12:00 FI10N1 D215. Södra huset hus D Henrik Ahlenius Normativ etik Seminarium
10:00 - 12:00 FI30N1 D734. Södra huset hus D Gunnar Björnsson, Håkan Salwén Examensarbete Seminarium Materialseminarium
10:00 - 12:00 FIEP1G, FITF20, FITF30, FITF3L A5137. Södra huset hus A Mikael Janvid Kunskapsteori Föreläsning
10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Tomas Ekenberg Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
13:00 - 14:00 FIEP1G, FITF20, FITF30, FITF3L F220. Södra huset hus F Sandra Lindblom Kunskapsteori Övning SI-möte
13:00 - 14:00 FIPL1G, FITF20, FITF30 F279. Södra huset hus F Alice Damirjian Övning SI-möte
13:00 - 16:00 D734. Södra huset hus D Staffan Carlshamre Föreläsning Humanioras vetenskapsfilosofi
14:00 - 16:00 FIML10, FITF20, FITF30 E328. Södra huset hus E Eric Johannesson Metalogik 1, Metalogik I Föreläsning, Övning
14:45 - 15:45 FITF10 E371. Södra huset hus E Hanna Henrietta Övning SI-möte Grupp 1
15:00 - 16:00 FITF10 F279. Södra huset hus F Tomas Ekenberg Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 2
16:00 - 17:00 FITF10 F279. Södra huset hus F Tomas Ekenberg Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 1
18:00 - 20:00 FI10N1 Hörsal 7. Södra huset hus D Björn Eriksson Metafysik Föreläsning
18:00 - 20:30 FITF10 E497. Södra huset hus E Anders Schoubye Metafysik Föreläsning
To5/3 10:00 - 12:00 FI100L Hörsal 3. Södra huset hus B Rickard Jonsson Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik Föreläsning Grundlärarprogrammet med inriktning mot fritidshem
10:00 - 12:00 FI10N1 Hörsal 5. Södra huset hus B Henrik Ahlenius Normativ etik Föreläsning
10:00 - 12:00 FI20N1 F220. Södra huset hus F Lisa Hecht Politisk filosofi Föreläsning
10:00 - 12:00 FI30N1 F271. Södra huset hus F Åsa Burman Litteraturkurs 1 Föreläsning Social ontology
13:00 - 14:30 FI100L E339. Södra huset hus E John Lindqvist Övning SI-möte
13:00 - 14:15 FI20N1 D271 . Södra huset hus D Tobias Engqvist Övning SI-möte
13:00 - 14:15 FI30N1 E328. Södra huset hus E Jenny Magnusson Övning SI-möte
14:00 - 16:00 FIML10, FITF20, FITF30 D734. Södra huset hus D Eric Johannesson Metalogik 1, Metalogik I Föreläsning, Övning
18:00 - 20:30 FITF10 B419. Södra huset hus B Anders Schoubye Metafysik Föreläsning
Fr6/3 10:00 - 12:30 FITF20, FITF30, FITF3L, FIVE10 A5137. Södra huset hus A Henning Strandin Vetenskapsfilosofi I Föreläsning
13:00 - 16:00 FITF10 A5137. Södra huset hus A Tomas Ekenberg Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
13:00 - 16:00 FIVFE0 D271 . Södra huset hus D Håkan Salwén Föreläsning
13:30 - 14:45 FITF30 F231. Södra huset hus F Olle Lövgren Examensarbete Övning SI-möte

 
FI100L
 
FI10N1
 
FI12N1
 
FI20N1
 
FI30N1
 
FIEP1G
 
FILO1G
 
FIML10
 
FIPL1G
 
FITF10
 
FITF20
 
FITF30
 
FITF3L
 
FIVE10
 
FIVFE0
 
Flera Kurs