Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Aug  
Gå till nästa månad

Datumgränser 2012-06-04 - 2020-01-01

Tid    Kurs Lokal Byggnad Lärare Delkurs, Moment Undervisningstyp Information
v 34, 2019 
19/8 09:00 - 14:00 Avancerad reell analys II Salvador Rodriguez Lopez Omtentamen
09:00 - 14:00 Linjära statistiska modeller Ola G H Hössjer Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Linjär algebra Alan Sola, Boris Shapiro Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Logik Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper II Martin C Å Tamm Omtentamen
09:00 - 14:00 Numerisk analys Woosok Moon Omtentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori I Maria Deijfen Omtentamen
09:00 - 14:00 Statistisk inlärning Chun-Biu Li Omtentamen
Ti20/8 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
08:00 - 18:00 Sal 37 Kräftriket hus 5 Tentamen Jennifer Chamberlain E-tentor
On21/8 09:00 - 14:00 Galoisteori Wushi Goldring Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del B Annemarie Luger, Pavel Kurasov Omtentamen
09:00 - 14:00 Ordinära differentialekvationer Sven Raum Omtentamen
09:00 - 14:00 Stokastiska processer och simulering I Sebastian Rosengren Omtentamen
09:00 - 14:00 Stokastiska processer och simulering II Pieter Trapman Omtentamen
To22/8 09:00 - 14:00 Grundläggande försäkringsmatematik Mathias Millberg Lindholm Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik I Håkan Granath, Rikard Bögvad Algebra, problemlösning Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Analysens grunder Salvador Rodriguez Lopez Tentamen
09:00 - 14:00 Prissättning inom sakförsäkring Filip Lindskog Omtentamen
Fr23/8 09:00 - 14:00 Datalogi för matematiker Lars Arvestad Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Algebra och kombinatorik Dan Petersen, Sofia Tirabassi Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Komplex analys Jonathan Rohleder Omtentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori II Daniel Ahlberg Omtentamen
09:00 - 14:00 Statistisk inferensteori Taras Bodnar Omtentamen
09:00 - 14:00 Statistiska modeller Taras Bodnar Omtentamen
v 35, 2019 
Ti27/8 09:00 - 14:00 Försäkringsredovisning Kristofer Lindensjö Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Abstrakt algebra Alexander Berglund, Wushi Goldring Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Jonathan Rohleder Omtentamen
09:00 - 14:00 Topologi Sofia Tirabassi Omtentamen
v 38, 2019 
On18/9 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
v 40, 2019 
On2/10 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tenta
09:00 - 14:00 Matematik III - Analysens grunder Salvador Rodriguez Lopez Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik för ekonomisk och statistisk analys Peter LeFanu Lumsdaine Tentamen
v 41, 2019 
On9/10 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
v 42, 2019 
14/10 09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del A Annemarie Luger Tentamen Skrivsal: Ugglevikssalen
On16/10 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
v 43, 2019 
On23/10 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
Fr25/10 09:00 - 14:00 Dynamiska system och optimal kontrollteori Yishao Zhou Tentamen
09:00 - 14:00 Linjära statistiska modeller Sal 42 Kräftriket hus 5 Ola G H Hössjer Tentamen
09:00 - 14:00 Livförsäkringsmatematik I Gunnar Andersson Tentamen
09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Ilya Smirnov Tentamen
v 44, 2019 
Ti29/10 09:00 - 14:00 Matematik II - Linjär algebra Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Abstrakt algebra Wushi Goldring Tentamen
On30/10 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tenta
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori I Maria Deijfen Tentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori III Tentamen
To31/10 09:00 - 14:00 Linjär algebra och inlärning från data Tentamen
09:00 - 14:00 Nationalekonomi för aktuarier Kristofer Lindensjö Tentamen
Fr1/11 09:00 - 14:00 Matematik för ekonomisk och statistisk analys Peter LeFanu Lumsdaine Omtentamen
09:00 - 14:00 Statistisk inferensteori Tentamen
v 45, 2019 
On6/11 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
v 46, 2019 
On13/11 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
v 48, 2019 
On27/11 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
09:00 - 14:00 Dynamiska system och optimal kontrollteori Yishao Zhou Omtentamen
09:00 - 14:00 Linjär algebra och inlärning från data Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Linjär algebra Alan Sola Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Ilya Smirnov Omtentamen
09:00 - 14:00 Nationalekonomi för aktuarier Kristofer Lindensjö Omtentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori I Maria Deijfen Omtentamen
09:00 - 14:00 Statistisk inferensteori Omtentamen
To28/11 09:00 - 14:00 Linjära statistiska modeller Ola G H Hössjer Omtentamen
09:00 - 14:00 Livförsäkringsmatematik I Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del A Omtentamen Skrivsal: Laduvikssalen
09:00 - 14:00 Matematik III - Abstrakt algebra Wushi Goldring Omtentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori III Omtentamen
v 49, 2019 
On4/12 09:00 - 14:00 Matematik I Martin C Å Tamm Algebra, problemlösning Tentamen
v 50, 2019 
On11/12 08:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tentor
v 51, 2019 
Ti17/12 09:00 - 14:00 Matematik III - Komplex analys Jonathan Rohleder Tentamen
On18/12 09:00 - 14:00 Programmeringsteknik för matematiker Anders Mörtberg Tentamen
09:00 - 14:00 Topologi Sofia Tirabassi Tentamen
To19/12 09:00 - 14:00 Matematik I Alan Sola Matematisk analys, problemlösning Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper I Sal 36 Kräftriket hus 5 Martin C Å Tamm Tentamen
Fr20/12 09:00 - 14:00 Optimering Erik Palmgren Tentamen
Dölj bokningar Länk till detta schema Grafiskt schema