Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Jan  
Gå till nästa månad

Datumgränser 2012-06-04 - 2020-01-01

Tid    Kurs Lokal Byggnad Lärare Delkurs, Moment Undervisningstyp Information
v 3, 2019 
To17/1 09:00 - 14:00 Matematik I Håkan Granath Algebra, problemlösning Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper I Martin C Å Tamm Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Jonathan Rohleder Omtentamen
Fr18/1 09:00 - 14:00 Numerisk analys Yishao Zhou Tentamen
v 5, 2019 
On30/1 09:00 - 14:00 Matematik III - Komplex analys Jonathan Rohleder Omtentamen
09:00 - 14:00 Optimering Gregory Arone Omtentamen
09:00 - 14:00 Prissättning inom sakförsäkring Filip Lindskog Omtentamen
v 6, 2019 
Fr8/2 13:00 - 16:00 Statistisk databehandling Sal 36 Kräftriket hus 5 Erik Thorsén Digital tentamen , Omtentamen
v 8, 2019 
On20/2 09:00 - 14:00 Analys av kategoridata Ola G H Hössjer Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik I Alan Sola Matematisk analys, problemlösning Omtentamen
09:00 - 14:00 Numerisk analys Yishao Zhou Omtentamen
v 9, 2019 
On27/2 09:00 - 14:00 Logik II Erik Palmgren Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del A Annemarie Luger Tentamen OBS! PRELIMINÄRT DATUM
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del B Pavel Kurasov Omtentamen
09:00 - 14:00 Statistisk analys Tom Britton Omtentamen
09:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tenta
v 10, 2019 
On6/3 09:00 - 14:00 Matematik II - Algebra och kombinatorik Dan Petersen Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Kombinatorik Gabriele Balletti, Jörgen Backelin Omtentamen
v 12, 2019 
18/3 08:00 - 15:00 Värtasalen (skrivsal) Biblioteket Södra huset hus D Tentamen
09:00 - 14:00 Datalogi I Omtentamen
09:00 - 14:00 Grundläggande finansmatematik Taras Bodnar Tentamen
09:00 - 14:00 Krypteringsmatematik Jonas Bergström Tentamen
09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Boris Shapiro, Jonathan Rohleder Tentamen
09:00 - 14:00 Programmeringsteknik för matematiker Lars Arvestad Tentamen
On20/3 09:00 - 14:00 Försäkringsjuridik för aktuarier I Jessica Östberg Tentamen
09:00 - 14:00 Stokastiska processer och simulering I Sebastian Rosengren Tentamen
Fr22/3 09:00 - 14:00 Matematik II - Linjär algebra Alan Sola, Boris Shapiro, Samuel Lundqvist Omtentamen, Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Logik Peter LeFanu Lumsdaine Tentamen
09:00 - 14:00 Matematisk modellering I Yishao Zhou Tentamen
09:00 - 14:00 Riskmodeller och reservsättning inom sakförsäkring Filip Lindskog Tentamen
v 16, 2019 
On17/4 09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del A Annemarie Luger Omtentamen
09:00 - 14:00 Programmeringsteknik för matematiker Lars Arvestad Omtentamen
14:00 - 18:00 Sal 36 Kräftriket hus 5 Jennifer Chamberlain Tentamen E-tenta
v 17, 2019 
On24/4 09:00 - 14:00 Krypteringsmatematik Jonas Bergström Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Linjär algebra Alan Sola, Boris Shapiro Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematisk modellering I Yishao Zhou Omtentamen
v 18, 2019 
To2/5 09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Ilya Smirnov, Jonathan Rohleder Omtentamen, Tentamen
v 19, 2019 
6/5 09:00 - 14:00 Försäkringsjuridik för aktuarier I Jessica Östberg Omtentamen
09:00 - 14:00 Grundläggande finansmatematik Taras Bodnar Omtentamen
On8/5 09:00 - 14:00 Matematik I Håkan Granath, Rikard Bögvad Algebra, problemlösning Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Logik Peter LeFanu Lumsdaine Omtentamen
09:00 - 14:00 Riskmodeller och reservsättning inom sakförsäkring Filip Lindskog Omtentamen
09:00 - 14:00 Stokastiska processer och simulering I Sebastian Rosengren Omtentamen
v 20, 2019 
To16/5 09:00 - 14:00 Galoisteori Wushi Goldring Tentamen
09:00 - 14:00 Statistisk inlärning Chun-Biu Li Tentamen
v 21, 2019 
To23/5 09:00 - 14:00 Matematik I Alan Sola, Johan Alm Matematisk analys, problemlösning Tentamen
09:00 - 14:00 Stokastiska processer och simulering II Pieter Trapman Tentamen
09:00 - 14:00 Topologi Sofia Tirabassi Tentamen
Fr24/5 09:00 - 14:00 Försäkringsredovisning Kristofer Lindensjö Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Algebra och kombinatorik Dan Petersen, Sofia Tirabassi Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Logik Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine Tentamen
v 22, 2019 
27/5 08:00 - 15:00 Ugglevikssalen (skrivsal) Södra huset hus E Tentamen
09:00 - 14:00 Avancerad reell analys II Salvador Rodriguez Lopez Tentamen
09:00 - 14:00 Den klassiska matematikens historiska utveckling Rikard Bögvad Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper II Martin C Å Tamm Tentamen
09:00 - 14:00 Ordinära differentialekvationer Sven Raum Tentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetsteori II Daniel Ahlberg Tentamen
On29/5 09:00 - 14:00 Statistiska modeller Taras Bodnar Tentamen
09:00 - 14:00 Teori för beräkningar och formella språk Erik Palmgren Tentamen
v 23, 2019 
3/6 09:00 - 14:00 Grundläggande försäkringsmatematik Mathias Millberg Lindholm Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Abstrakt algebra Alexander Berglund, Wushi Goldring Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Komplex analys Jonathan Rohleder Tentamen
09:00 - 14:00 Sannolikhetslära och statistik för lärare Jan-Olov Persson Tentamen
Ti4/6 09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Ilya Smirnov, Jonathan Rohleder Omtentamen
09:00 - 14:00 Numerisk analys Woosok Moon Tentamen
On5/6 08:30 - 16:00 Matematik I Sal 36 Kräftriket hus 5 Rikard Bögvad Datorlaborationer Omtentamen
09:00 - 14:00 Datalogi för matematiker Lars Arvestad Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del B Annemarie Luger, Pavel Kurasov Tentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper I Håkan Granath, Martin C Å Tamm Tentamen
v 24, 2019 
10/6 09:00 - 14:00 Matematik I Håkan Granath, Rikard Bögvad Algebra, problemlösning Omtentamen
Fr14/6 09:00 - 14:00 Matematik I Alan Sola, Johan Alm Matematisk analys, problemlösning Omtentamen
v 33, 2019 
To15/8 09:00 - 14:00 Den klassiska matematikens historiska utveckling Rikard Bögvad Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del A Annemarie Luger Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper I Håkan Granath, Martin C Å Tamm Omtentamen
09:00 - 14:00 Teori för beräkningar och formella språk Erik Palmgren Omtentamen
Fr16/8 09:00 - 14:00 Matematik I Alan Sola, Johan Alm Matematisk analys, problemlösning Omtentamen
v 34, 2019 
19/8 09:00 - 14:00 Avancerad reell analys II Salvador Rodriguez Lopez Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Linjär algebra Alan Sola, Boris Shapiro Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Logik Guillaume Brunerie, Peter LeFanu Lumsdaine Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik för naturvetenskaper II Martin C Å Tamm Omtentamen
09:00 - 14:00 Numerisk analys Woosok Moon Omtentamen
On21/8 09:00 - 14:00 Galoisteori Wushi Goldring Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Analys, del B Annemarie Luger, Pavel Kurasov Omtentamen
09:00 - 14:00 Ordinära differentialekvationer Sven Raum Omtentamen
To22/8 09:00 - 14:00 Matematik I Håkan Granath, Rikard Bögvad Algebra, problemlösning Omtentamen
Fr23/8 09:00 - 14:00 Datalogi för matematiker Lars Arvestad Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik II - Algebra och kombinatorik Dan Petersen, Sofia Tirabassi Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematik III - Komplex analys Jonathan Rohleder Omtentamen
v 35, 2019 
Ti27/8 09:00 - 14:00 Matematik III - Abstrakt algebra Alexander Berglund, Wushi Goldring Omtentamen
09:00 - 14:00 Matematiska metoder för ekonomer Jonathan Rohleder Omtentamen
09:00 - 14:00 Topologi Sofia Tirabassi Omtentamen
Dölj bokningar Länk till detta schema Grafiskt schema