Allmänt om schemat

• Observera att schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som pdf eller ics.
• Om ditt schema verkar ofullständigt eller saknas helt vänligen kontakta en kursadministratör på din institution.

Angående rumsplacering för tentamen

• Ska du skriva tentamen i centrala skrivsalar hittar du din tilldelade plats genom att klicka på länken i kolumnen "Rumsplacering för tentamen". Länken finns även i schemaprenumerationer. Detta gäller för salstentamen som samordnas av Tentamensservice.
• Visas det inte någon länk för en tentamen beror det på att den planeras och samordnas av och hos din institution.
OBS: Rumsplaceringen görs några få dagar före tentamen och är i regel inte tillgänglig tidigare än 2 kalenderdagar före tentamensdatumet.

Tid Lokal, Byggnad, Våning Kurs Kurstillfälle Delkurs Moment Aktivitet Studentgrupp Lärare Information
v 4, 2022 
Tors27/1 09:00 - 16:00 T229, Geovetenskapens hus T, Vån 2 GE7090 58109,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Problem 1 Laboration Mikael Hovemyr Lab work
09:00 - 12:00 U12, Geovetenskapens hus U, Vån 1 MI4011 70608,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML Föreläsning Michael McLachlan Intro box modeling
09:00 - 12:00 U30, Geovetenskapens hus U, Vån 3 GE8036 58112,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML Laboration Fernando Jaramillo
Saeid Aminjafari
Time for consultation - Hydrogeodesy Assignement
09:00 - 11:45 U34, Geovetenskapens hus U, Vån 3
U35, Geovetenskapens hus U, Vån 3
KG3213
KG3220
32432,VT2022,v:2203/2222,100% DAG,NML 1 Seminarium Alla Juri Palmtag Övning D: GIS
09:00 - 10:15 Y22, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 KG7204 32438,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Seminarium A Neha Arora Sem 1, Theoretical perspectives on urban change
10:00 - 11:45 De Geersalen, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 KG2315 32430,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML Föreläsning Alla Lukas Smas
10:00 - 11:45 Y23, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 GE7076 58001,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Föreläsning Björn Gunnarson Dendroclimatology
10:30 - 11:45 Y22, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 KG7204 32438,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Seminarium B Neha Arora Sem 1, Theoretical perspectives on urban change
12:00 - 13:30 Tarfala-rummet, Geovetenskapens hus T, Vån 4 Underhåll Michael Burger
13:00 - 14:45 De Geersalen, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 FK4024
KG2306
32426,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML
47489,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML
Seminarium Lowe Börjeson Seminarium 2. Återkoppling sem 1; Diskussion seminarieuppgift 2
13:00 - 14:45 Högbomsalen, Geovetenskapens hus U, Vån 3 GE4001
GE4017
58039,VT2022,v:2203/2222,100% DAG,NML
58043,VT2022,v:2203/2222,100% DAG,NML
Geografisk metodik II Introduktion Alla Juta Kawalerowicz Kvantitativa metoder
13:00 - 15:00 Nordenskiöldsalen, Geovetenskapens hus U, Vån 3 PEPAO1 Föreläsning PEPAO1 T2 Alla
13:00 - 16:00 U12, Geovetenskapens hus U, Vån 1 MI4011 70608,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML Föreläsning Michael McLachlan Contaminant modeling
13:00 - 16:00 U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 GE7083 58983,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Obligatorisk närvaro
Seminarium
Mathias Winterdahl Environmental planning
13:00 - 16:00 U30, Geovetenskapens hus U, Vån 3 GE8036 58112,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML Laboration
Självstudier
Time for consultation - Hydrogeodesy Assignement
13:00 - 14:15 Y22, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 KG7204 32438,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Seminarium C Neha Arora Sem 1, Theoretical perspectives on urban change
13:00 - 14:45 Y23, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 GE7076 58001,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML Föreläsning Steffen Holzkämper Tree ring isotopes
15:00 - 15:30 De Geersalen, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 FK4024
KG2306
32426,VT2022,v:2203/2207,100% DAG,NML
47489,VT2022,v:2203/2212,100% DAG,NML
Information Lowe Börjeson Information om semuppgift 3 och hemtentan
KurskodNamn
KurskodNamn

  Ändrad senaste dygnet.