Prenumerera
 
Gå till föregående dag
Mån  
Gå till nästa dag

Måndag 21/9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
U33
Bokad för GE7022
Remote Desktop
16:00
09:00
U12
MI7014 kurslokal
16:00
09:00
Tarfala-rummet
Edmond Alavaisha
EDMOND ALAVAISHA
11:15
09:15
KG7230
32294,HT20,v:2036/2040,100% DAG,NML
Y21
Peter Schmitt
11:45
10:00
KG7243
32311,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
Y22
Danielle Drozdzewski
Synthesising theoretical developments – literature discourse analysis
11:45
10:00
GE5034
58778,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
Högbomsalen
Anders Moberg
Klimatförändringar – korta tidsskalor (Kap 13, 15-17, 23)
11:45
10:00
GE7081
58795,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
U36
Maricela De la Torre Castro
Lecture: Introduction to seascape ecology
11:45
10:00
UQ1SLY
UQ1SPL
66456,HT20,v:2036/2102,100% DAG,NML
66459,HT20,v:2036/2102,100% DAG,NML
Nordenskiöldsalen
OBS! Mellan 31/8 - 31/12 sker all undervisning på kursen på distans. Mer information om distansundervisningen finns på kurssidan för aktuell kurs i Athena.
12:00
10:00
KG331S
32308,HT20,v:2036/2040,100% DAG,NML
De Geersalen
Natasha Webster
Planerens och kunskapens roll 1
11:45
11:00
KG331S
32308,HT20,v:2036/2040,100% DAG,NML
De Geersalen
Lukas Smas
Planerarens och kunskapens roll 2
12:45
12:00
Navarino-rummet
Moa Holmlund
Moa Holmlund
STAM
14:30
13:00
KG7230
32294,HT20,v:2036/2040,100% DAG,NML
Y21
Veronica Hohl
Q & A session on the Master’s Programme in Urban and Regional Planning
14:30
13:00
KG1306
32260,HT20,v:2036/2040,100% DAG,NML
De Geersalen
Johan Berg
Rum, plats och landskap
14:45
13:00
GE5034
58778,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
Högbomsalen
Steffen Holzkämper
Stadsklimat
14:45
13:00
GE7075
58792,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
U36
Salim Belyazid
Systems archetypes in political ecology
14:45
13:00
GE7062
58768,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
T229
17:00
13:00
GE5034
58778,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
Högbomsalen
Steffen Holzkämper
Intro: övning stadsklimat. Obligatoriskt.
15:45
15:00
GE7075
58792,HT20,v:2036/2045,100% DAG,NML
U36
Salim Belyazid
Archetypes: seminar project introduction
16:00
15:00
Nordenskiöldsalen
Anton Ribbenstedt
Förberedelser inför disputation
17:00
16:00
KurskodNamn
KurskodNamn