Prenumerera
 
Gå till föregående dag
Ti  
Gå till nästa dag

Tid    Kurs Kurstillfälle Lokal Lärare Delkurs Moment Studentgrupp Information
v 21, 2019 
Ti21/5 09:00 - 15:00 C520. Södra huset hus C Ken Benson Access
10:00 - 12:00 ES030A 07423,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML C512. Södra huset hus C Tamara Strugo Text- och ordkunskap II ES030A Gr A
10:00 - 12:00 ES030A 07423,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML E306. Södra huset hus E Aymé Pino Text- och ordkunskap II ES030A Gr B
10:00 - 13:00 FR030B 07457,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML C585. Södra huset hus C Anders Bengtsson Skriftlig produktion 2 FrFRBdaggr2
10:00 - 12:00 IT130B 07473,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML B479. Södra huset hus B Valeria Benzi Muntlig kommunikation
10:00 - 12:00 KSB010 07486,VT19,v:1913/1923,50% DAG,NML B522A. Södra huset hus B Johanna Koivunen Amanuens
10:00 - 11:00 B554. Södra huset hus B Karin Andersson karin andersson, TA-möte
12:00 - 14:00 PO1100, PO130A 07489,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML E371. Södra huset hus E Juanito Ornelas de Avelar Text och språkstruktur II Språkstruktur
13:00 - 15:00 ES030A 07423,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML C512. Södra huset hus C Aymé Pino Muntlig kommunikation II ES030A Gr A-B
13:00 - 16:00 ES130A, ES1LP2 07378,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML, 07424,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML C497. Södra huset hus C Juan Carlos Cruz Suárez Text och litteratur II Grupp 1-2
13:00 - 15:00 ES5503 07502,VT19,v:1913/1923,50% DAG,NML B471. Södra huset hus B Rakel Österberg Sociolingvistik med inriktning på spanska
13:00 - 15:00 KSB010 07486,VT19,v:1913/1923,50% DAG,NML B522B. Södra huset hus B Erika Kihlman
13:30 - 15:00 C569. Södra huset hus C Maria Tullgren Pearman OLG
14:00 - 16:00 FR330B 07230,HT18,v:1836/1903,50% BLA,NML, 07468,VT19,v:1904/1923,50% BLA,NML B479. Södra huset hus B Maria Walecka-Garbalinska Litteraturvetenskap Franska III termin 1-2
14:00 - 16:00 LAS200 07440,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML D247. Södra huset hus D Thais Machado Borges Uppsats
15:00 - 17:00 ES030A 07423,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML C512. Södra huset hus C Tamara Strugo Grammatik II ES030A Gr A-B Sena skrivningar.
15:00 - 17:00 PO2200, PO230A 07260,HT18,v:1836/1903,50% DAG,NML, 07498,VT19,v:1904/1923,100% DAG,NML C585. Södra huset hus C Juanito Ornelas de Avelar Muntlig och skriftlig språkfärdighet
15:00 - 16:00 B522A. Södra huset hus B Francoise Sullet Nylander
16:00 - 17:30 B479. Södra huset hus B Maria Plaza
16:00 - 18:00 C569. Södra huset hus C Malin Roitman
16:45 - 17:45 C520. Södra huset hus C Per Förnegård
17:30 - 19:15 KSANG1 07485,VT19,v:1904/1923,25% BLA,NML B479. Södra huset hus B Denis Searby
17:30 - 19:30 PO130A 07258,HT18,v:1836/1903,50% KV,NML B413. Södra huset hus B Francisco Nazareth Muntlig färdighet och interaktion I
18:00 - 20:00 ES022A 07422,VT19,v:1904/1923,50% KV,NML D215. Södra huset hus D Linnea Kjellsson Grammatik II, Text- och ordkunskap II
18:00 - 20:00 FR011A 07455,VT19,v:1904/1923,50% KV,NML Hörsal 3. Södra huset hus B Per Förnegård Fransk grammatik och ordkunskap 1-2, Hörförståelse och muntlig framställning 1, Skriftlig produktion 1 FrFRBkvgr1-2 Förberedelse inför slutprovet
18:00 - 20:00 FR022A 07456,VT19,v:1904/1923,50% KV,NML D263. Södra huset hus D Anders Bengtsson Skriftlig produktion 2 Fra förberedande II Kväll Grupp 1 OBS! Nytt tillfälle i stället för den 15/5
18:00 - 20:00 FR1MLA 07462,VT19,v:1904/1923,25% KV,NML B307. Södra huset hus B Hans Färnlöf Modern fransk litteratur
18:00 - 20:00 IT022A 07472,VT19,v:1904/1923,50% KV,NML E231, Språkparken. Södra huset hus E Franco Pauletto Muntlig produktion 2, Skriftlig produktion 2 ITFRB II gr2
18:00 - 20:00 IT230A, IT2IS1, IT2TRI 07234,HT18,v:1836/1903,25% KV,NML, 07438,VT19,v:1904/1923,100% BLA,NML, 07476,VT19,v:1904/1923,25% KV,NML, 07477,VT19,v:1904/1923,50% BLA,NML, 07478,VT19,v:1904/1923,100% BLA,NML, 07499,VT19,v:1904/1923,25% KV,NML B419. Södra huset hus B Tzortzis Ikonomou Italiensk kultur och samhälle, Renässansen i Italien
20:00 - 21:00 IT011A 07471,VT19,v:1904/1923,50% VSL,DST