Prenumerera
 
Gå till föregående vecka
v 33  
Gå till nästa vecka

Tid    Kurs Kurstillfälle Lokal Byggnad Lärare Undervisningstyp Studentgrupp Information
v 33, 2018 
To16/8 08:30 - 13:30 E476 Arrhenius hus E Anna Ålund
09:00 - 12:00 UM4041 64949,VT18,v:1818/1822,100% DAG,NML Brunnsvikssalen (skrivsal) Södra huset hus A Anna Ålund Alla grupper UM4041
09:00 - 10:00 E262 Arrhenius hus E Ola Palm Workshop Workshop om Athena
09:30 - 12:00 Auli Arvola Orlander MND Kalendariet Lärarutbildningsutskott (LUS)
10:00 - 11:30 P464 Arrhenius hus P Camilla Lindahl Möte
10:30 - 12:00 P243 Arrhenius hus P Eva Rosenqvist Omtentamen US150G Muntlig tentamen
11:00 - 16:00 P471 Arrhenius hus P Elisabeth Rystedt Information
12:45 - 14:30 P465 Arrhenius hus P Helena Sternhoff Efterarbete tentavakter
Fr17/8 08:00 - 10:30 P464 Arrhenius hus P Iben Christiansen Forskningsseminarium
13:00 - 15:00 P471 Arrhenius hus P Veronica Jatko Kraft Möte
v 34, 2018 
20/8 09:00 - 10:00 E262 Arrhenius hus E Ola Palm Workshop Workshop om Athena
10:00 - 16:00 P471 Arrhenius hus P Kerstin Larsson Lärarmöte
13:00 - 17:00 Tuula Lahtinen Lekeby MND Kalendariet Grundutbildningsberedningen Geohuset, Sal U28
Ti21/8 00:00 - 2018-08-23 00:00 P242-244 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
00:00 - 15:00 P464 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
00:00 - 00:00 P465 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
00:00 - 2018-08-23 00:00 P471-472 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
00:00 - 10:15 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
09:00 - 14:00 UM4044 E248, E250 Arrhenius hus E Omtentamen Grupp 1-2
10:15 - 12:00 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Camilla Lindahl Möte Inspelning med Skolverket
12:00 - 2018-08-22 09:00 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphänging av konst
15:00 - 16:00 E243 (Sälenrummet) Arrhenius hus E Kerstin Olander Möte Avstämning introduktion
15:00 - 16:30 P464 Arrhenius hus P Veronica Jatko Kraft Möte möte om UM7111
16:30 - 2018-08-22 10:00 P464 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
On22/8 09:00 - 10:30 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Lisa Österling Möte Lisa Österling, VFU på KPU
09:30 - 11:00 P465 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Möte Utbildningsadministrativt möte
10:00 - 12:00 P464 Arrhenius hus P Zeynep Ünsal Möte Peter Markkanen, Självständigt arbete på avancerad nivå
10:30 - 14:15 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphänging av konst
12:00 - 13:00 P464 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
13:00 - 14:30 P464 Arrhenius hus P Zeynep Ünsal Möte Peter Markkanen , Självständigt arbete på grundläggande nivå
13:15 - 14:30 P465 Arrhenius hus P Mona Hverven Lärarmöte
13:15 - 14:30 Auli Arvola Orlander MND Kalendariet Kursansvarig kallar 1
14:00 - 15:00 E248, E250 Arrhenius hus E Bengt-Olov Molander
14:15 - 15:15 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Anna Nilsson Möte
14:30 - 00:00 P464 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
15:00 - 18:00 E248, E250 Arrhenius hus E Bengt-Olov Molander MND Kalendariet Upptakt för terminen med efterföljande mingel.
15:00 - 16:30 Auli Arvola Orlander MND Kalendariet Kursansvarig kallar 2
15:15 - 00:00 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphänging av konst
To23/8 00:00 - 00:00 P465 Arrhenius hus P Magdalena Harnesk Upphängning av konst
09:00 - 17:00 E249 Arrhenius hus E Ola Palm Seminarium KPUFU
12:30 - 17:00 E243 (Sälenrummet) Arrhenius hus E Ola Palm Seminarium KPUFU
13:00 - 15:00 P471 Arrhenius hus P Eva Norén Konferens
14:00 - 16:30 P472 Arrhenius hus P Veronica Flodin Möte UL2nat
Fr24/8 09:00 - 17:00 E249 Arrhenius hus E Ola Palm Seminarium KPUFU
09:30 - 11:30 P465 Arrhenius hus P Veronica Flodin Möte Stdösamtal student
12:30 - 17:00 UM9100 64086,HT18,v:1836/1902,25% DAG,DST E246 Arrhenius hus E Carl-Johan Rundgren Seminarium ForskarKPU
13:30 - 17:00 E243 (Sälenrummet) Arrhenius hus E Ola Palm Seminarium KPUFU
v 35, 2018 
27/8 09:00 - 12:00 E248, E250 Arrhenius hus E Kerstin Olander Introduktion Introduktion av ämneslärarstudenter/KPU
09:00 - 12:00 G-salen (hörsal) Arrhenius hus F Kerstin Olander Utbildning
13:00 - 16:00 E476 Arrhenius hus E Camilla Lindahl Introduktion Introduktion för grundlärare 4-6 med profil teckenspråkig tvåspråkig undervisning
Ti28/8 09:45 - 12:00 Svend Pedersen-rummet Arrhenius hus P Veronica Jatko Kraft Möte möte för lärare i Skolan i Samhället - KPU och ÄL
10:00 - 12:00 P464 Arrhenius hus P Bengt-Olov Molander MND Kalendariet Ledningsgrupp
13:00 - 16:00 UMK310 E246 Arrhenius hus E Jakob von Gyllenpalm Seminarium UMK310 Grupp 1
13:00 - 16:00 UMK310 E262 Arrhenius hus E Carl-Johan Rundgren Seminarium UMK310 Grupp 2
13:15 - 15:30 P464 Arrhenius hus P Anna Carin Nyberg MND Kalendariet Arbetsmiljöberedningen
On29/8 09:00 - 16:00 E246 Arrhenius hus E Jenny Olander Workshop Workshop för Science Center pedagoger, NTA och KRC
09:00 - 12:00 E248, E250 Arrhenius hus E Kerstin Olander Introduktion Forts. introduktion av ämneslärarstudenter/KPU
14:00 - 15:00 P465 Arrhenius hus P Kerstin Olander Möte Kursplanegruppen

  Ändrad senaste dygnet.