Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
Viktigt meddelande |
Tentamensnamn |
||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 17, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-04-26 | 08:30 - 17:15 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
v 18, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-04-29 | 08:30 - 17:15 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 |
P216, Arrhenius hus P, Vån 2 P224, Arrhenius hus P, Vån 2 P232, Arrhenius hus P, Vån 2 P237, Arrhenius hus P, Vån 2 |
Karta | BL2031-2033 |
56113, V24, 100%, DAG, NML 56122, V24, 100%, DAG, NML 56123, V24, 100%, DAG, NML |
Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta |
RHG001 RKVG11 |
01047, V24, 100%, DAG, NML | Syd- och Östasiens religioner | Tentamen | Andreas Nordberg | Salstentamen Sydöstasiens religioner, papperstentamen. | |||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen | Maria Åkesson | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | FR4, AlbaNova, Vån 4 | AS1003 | 46002, V24, 25%, KV, NML | Tentamen | Anmälan krävs | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-30 | 08:30 - 17:00 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | D502, Arrhenius hus D, Vån 5 | Karta | BL5001 | 56127, V24, 100%, DAG, NML |
Obligatorisk närvaro Tentamen |
||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | E306, Arrhenius hus E, Vån 3 | Karta | BL8064 | 56155, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
KÖL-K433, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K438, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K439, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KO2003 | 55001, V24, 100%, DAG, NML | Teori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
KÖL-K441, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K447, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KZ4021 | 54015, V24, 100%, DAG, NML | Teori | Tentamen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Y10, Geovetenskapens hus Y, Vån 1 | Karta | MI2008 | 70041, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
Y12, Geovetenskapens hus Y, Vån 1 Y13, Geovetenskapens hus Y, Vån 1 |
Karta | MI8022 | 70048, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Exam & Course evaluation | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 13:15 | P232, Arrhenius hus P, Vån 2 | Karta | BL7078 | 56058, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | U12, Geovetenskapens hus U, Vån 1 | Karta | MI8013 | 70040, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-02 | 16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA120 | 25136, V24, 50%, BLA, DST | Textförståelse med grammatik 1 | Tentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital tentamen i Inspera. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 |
via Zoom Webbaserad undervisning |
ES022A | 07075, V24, 50%, KV, DST |
Grammatik II Text och ordkunskap II |
Tentamen | Tamara Strugo | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-03 | 09:00 - 13:00 | Y23, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 | Karta | GE5037 | 58050, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Omtentamen | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | FR2SKF | 07058, V24, 25%, KV, DST | Skriftlig kommunikation | Tentamen | Skriven franska, 7,5 hp | Malin Roitman | OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk senast 10 dagar innan | |||||||||||||||||||||
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-06 | 13:00 - 15:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | via Inspera | FAA220 | 25138, V24, 50%, BLA, DST | Textförståelse med grammatik 2 | Tentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital tentamen i Inspera. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-07 | 15:00 - 18:00 | K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4 | Karta | SLRYS3 | 25171, V24, 50%, BLA, NML | Muntlig och skriftlig språkfärdighet III | Tentamen | Nadezjda Zorikhina Nilsson | ||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA120 | 25136, V24, 50%, BLA, DST | Muntlig och skriftlig språkfärdighet 2 | Tentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital tentamen i Inspera, skriftlig tentamen och hörförståelse. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | FR4, AlbaNova, Vån 4 | AS1004 | 46003, V24, 25%, KV, NML | Tentamen | Anmälan krävs | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 09:00 - 13:00 |
U36, Geovetenskapens hus U, Vån 3 U37, Geovetenskapens hus U, Vån 3 |
Karta
Karta |
GE7084 | 58379, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Alla | Written Examination | ||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | ESCERV |
07098, V24, 25%, KV, DST 07755, V23, 25%, KV, DST |
Cervantes och den moderna romanen | Tentamen | Juan Carlos Cruz Suárez |
OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se NB! Bring valid ID. ID-check will be performed between 17.00-17.30. The exam time is between 18.00-21.00. Registering for exams is mandatory via student.ladok.se. Questions? Contact us at expedition.romklass@su.se |
||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | E355, Södra huset E, Vån 3 | Karta | SLRYS2 | 25170, V24, 100%, BLA, NML | Muntlig och skriftlig språkfärdighet II | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-10 | 13:00 - 15:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-05-11 | 09:00 - 13:00 | U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta |
GE2016 GE2018 |
58267, H23, 100%, DAG, NML 58298, H23, 100%, DAG, NML |
Geografiska strukturer och samhälle | Tentamen | Alla | Omtentamen | |||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta | Tentamen | Förlängd skrivtid GE2016/2018 | |||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-05-12 | 23:30 - 00:00 |
HVUKV3 HVUVK3 |
17191, V24, 50%, DAG, NML 17192, V24, 50%, DAG, NML 17360, V24, 50%, DAG, NML 17361, V24, 50%, DAG, NML |
Ämnesdidaktik – undervisning och bedömning |
Tentamen Inlämning |
Religionskunskap |
Cecilia Eskilsson Niclas Runebou |
Inlämning av tentamen senast kl. 23.59 | ||||||||||||||||||||
v 20, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-13 | 09:00 - 12:00 |
KÖL-K433, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K438, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K439, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KA3000 | 54000, V24, 100%, DAG, NML | Teori | Tentamen | Mid-term exam | ||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Se bokningskommentar | UM3112 | 17302, V24, 100%, DAG, NML | Teknik och teknikdidaktik | Tentamen |
Grupp 3 UM3112 Grupp 4 UM3112 |
KTH Campus Sal: XW50 Salstentamen |
||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | via Inspera | FAA220 | 25138, V24, 50%, BLA, DST | Skriftlig språkfärdighet | Tentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital tentamen i Inspera. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
17:45 - 20:00 | via Zoom |
NL1020 NL1100 |
25147, V24, 50%, KV, DST 25148, V24, 100%, BLA, DST |
Samhälle och kultur |
Tentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder | Med övervakning via Zoom | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-14 | 11:00 - 15:00 | D342, Arrhenius hus D, Vån 3 | Karta | BL7073 | 56148, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Auditoriet, Manne Siegbahn A-B, Vån 2 | Karta |
MVMUA1 MVTVÅA |
14009, V24, 100%, BLA, NML 14051, V24, 50%, DAG, NML |
Musikanalys, salstentamen | Tentamen | Helklass | Cécile Bardoux Lovén | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-15 | 09:00 - 09:15 | LIT003 | 20041, V24, 25%, KV, DST |
Tentamen Utlämning av tentamen |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA210 | 25137, V24, 50%, BLA, DST | Språkkunskap 2 | Tentamen |
Jenni Alisaari Laura Lunnevuori |
|||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-16 | 09:00 - 13:00 |
E279, Språkbubblan, Södra huset E, Vån 2 E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 |
Karta
Karta |
US170H US170Ä |
17002, V24, 50%, DAG, NML 17003, V24, 50%, DAG, NML 17191, V24, 50%, DAG, NML 17192, V24, 50%, DAG, NML 17315, V24, 50%, DAG, NML 17316, V24, 50%, DAG, NML 17360, V24, 50%, DAG, NML 17361, V24, 50%, DAG, NML |
Ämnesdidaktik - undervisning och bedömning | Tentamen |
Svenska Svenska som andraspråk |
Per Blomqvist | Digital salstenta | ||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E279, Språkbubblan, Södra huset E, Vån 2 | Karta |
US170H US170Ä |
17002, V24, 50%, DAG, NML 17003, V24, 50%, DAG, NML 17191, V24, 50%, DAG, NML 17192, V24, 50%, DAG, NML 17315, V24, 50%, DAG, NML 17316, V24, 50%, DAG, NML 17360, V24, 50%, DAG, NML 17361, V24, 50%, DAG, NML |
Ämnesdidaktik - undervisning och bedömning | Tentamen | Engelska | Laura Sánchez Pérez | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | ES1UT2 | 07069, V24, 100%, DAG, NML | Grammatik | Tentamen | Rakel Österberg | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Athena | NL2200 |
25010, H23, 50%, BLA, DST 25150, V24, 50%, BLA, DST |
Nederländskspråkig litteratur och litteraturhistoria |
Tentamen Webbaserat |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | SLPO1B | 25159, V24, 50%, BLA, DST | Introduktion till polska språket II | Tentamen | Lisa Mendoza Åsberg | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-17 | 09:00 - 13:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta |
FR130B FR1UL1 FR1ULP FR1UT2 FR1VA1 |
07004, V24, 100%, BLA, NML 07005, V24, 50%, BLA, NML 07006, V24, 100%, DAG, NML 70004, V24, 100%, BLA, NML 70007, V24, 100%, BLA, NML 70011, V24, 100%, DAG, NML |
Grammatik och ordförråd | Tentamen |
Franska I i Frankrike FRI, dag Grupp1-2 FRI, dag T1 Grupp2 FRI, dag T1Grupp1 FRI, dag, LP Grupp1-2 |
Per Förnegård | RIKSPROV OBS!! Anmälan i Ladok obligatorisk, senast 10 dagar innan. | ||||||||||||||||||
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-20 | 09:00 - 09:15 | LIT003 | 20041, V24, 25%, KV, DST |
Tentamen Inlämning |
Åsa Gustafsson | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||||
17:45 - 20:30 | via Zoom |
NL1010 NL1100 |
25145, V24, 50%, KV, DST 25148, V24, 100%, BLA, DST |
Grammatik Översättning från nederländska till svenska Grammatik, Översättning ne-se |
Tentamen Webbaserat |
Stefan Fredriksson |
+praktikant Med övervakning via Zoom |
||||||||||||||||||||||
17:45 - 20:00 | via Zoom | NL2200 |
25010, H23, 50%, BLA, DST 25150, V24, 50%, BLA, DST |
Skriftlig språkfärdighet |
Tentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder |
Skriftlig språkfärdighet del 1. Med övervakning via Zoom |
||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | FR1KSA | 07038, V24, 25%, KV, DST | Tentamen | Sofia Lodén | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-21 | 17:45 - 20:00 | via Zoom |
NL1010 NL1100 |
25145, V24, 50%, KV, DST 25148, V24, 100%, BLA, DST |
Översättning från svenska till nederländska |
Tentamen Webbaserat |
Stefan Fredriksson |
+praktikant. Med övervakning via Zoom |
||||||||||||||||||||
17:45 - 20:30 | via Zoom | NL2200 |
25010, H23, 50%, BLA, DST 25150, V24, 50%, BLA, DST |
Skriftlig språkfärdighet |
Tentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder |
Skriftlig språkfärdighet del 2. Med övervakning via Zoom |
||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4 | Karta | SLUKR1 | 25008, V24, 50%, KV, NML | Språkfärdighet I | Tentamen | Olena Jansson | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 09:00 - 13:00 | FC61, AlbaNova, Vån 6 | AS7015 | 46009, V24, 50%, DAG, NML | Tentamen | Karin Lind | Anmälan krävs/ Registration is required | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 |
B522A, Södra huset B, Vån 5 B522B, Södra huset B, Vån 5 |
Karta |
IT130B IT1LP2 ITKHS1 |
07026, V24, 25%, KV, NML 07030, V24, 100%, BLA, NML 70014, V24, 100%, BLA, NML 70018, V24, 100%, BLA, NML |
Italiensk kultur, historia och samhälle | Tentamen | Tzortzis Ikonomou | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | E5156, Södra huset E, Vån 5 | Karta | SLRYNB | 25165, V24, 50%, KV, NML | Praktik II | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-23 | 16:00 - 18:00 | E5156, Södra huset E, Vån 5 | Karta | SLUKR2 | 25300, V24, 50%, BLA, NML | Muntlig språkfärdighet II | Tentamen | Olena Jansson | ||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | E339, Södra huset E, Vån 3 | Karta | SLRYNA | 25164, V24, 50%, KV, NML | Praktik I | Tentamen | Grupp 1 | Mattias Ågren | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | PO130A | 07077, H23, 50%, KV, DST |
Text och språkstruktur II Språkstruktur |
Tentamen Webbaserat |
Nuno De Sousa Coutinho Berkeley Cotter | Ta med leg. Vänligen se Athena för mer information. /Bring ID. See Athena for more details. | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | SLPO1B | 25159, V24, 50%, BLA, DST | Textförståelse | Tentamen | Lisa Mendoza Åsberg | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | SLTJ1B | 25174, V24, 50%, KV, DST | Textförståelse | Tentamen | Petra Johansson | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-24 | 08:00 - 12:00 | via Zoom | FR2SKF | 07058, V24, 25%, KV, DST | Grammatik | Tentamen | Skriven franska, 7,5 hp | Malin Roitman | OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk senast 10 dagar innan | |||||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-27 | 10:00 - 2024-05-31 17:00 | GU2001 | 37000, V24, 100%, DAG, NML | Projektarbete: Miljö och utveckling |
Tentamen Webbaserat |
Global II Alla |
Ordinarie tenta Projektarbete: Miljö och utveckling 27/5 Kl. 09.00 - 31/5 Kl. 17.00 |
|||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Biblioteket E479, Södra huset E, Vån 4 | Karta | SLRYNY | 25166, V24, 100%, DAG, NML | Praktik II | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 |
via Zoom Webbaserad undervisning |
ES011A | 07077, V24, 50%, KV, DST |
Grammatik I Text och ordkunskap I |
Tentamen | SPFRB I gr 1-2 |
Aymé Pino Rodriguez Tamara Strugo |
OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-28 | 09:00 - 11:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | IT022A | 07035, V24, 50%, KV, DST | Grammatik och ordkunskap 2 | Tentamen | ITFRB II gr1-2 | Paolo Sancini | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-29 | 09:00 - 11:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | 435, Wallenberg, Vån 4 | Karta | AN1200 | 15010, V24, 100%, DAG, NML | Romersk kejsartid och senantiken | Tentamen | Salstentamen. Anmälan via ladok under perioden 2024-05-15 - 2024-05-22 | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | IT011A | 07034, V24, 50%, KV, DST | Grammatik och ordkunskap 1 | Tentamen | ITFRB I gr1-3 | Paolo Sancini | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 |
P224, Arrhenius hus P, Vån 2 P232, Arrhenius hus P, Vån 2 |
Karta | BL1016 | 56119, V24, 25%, KV, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 22:00 | via Zoom | KSA012 | 07088, V24, 50%, BLA, DST | Attisk prosa 2 | Tentamen | Grekiska I, 2 | Denis Michael Searby | OBS! Anmälan obligatorisk. Senast 10 dagar innan i Ladok. | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-30 | 08:45 - 12:00 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
KÖL-K433, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K439, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KN8005 | 53013, V24, 100%, DAG, NML | Teori | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | U26, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta | Tentamen | Enskild skrivsal GE4034 | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 Y23, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 |
Karta
Karta |
GE4034 | 58002, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Alla | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | A307, Arrhenius hus A, Vån 3 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 15:00 |
KÖL-K441, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K447, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KB8027 | 53014, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:45 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | FR011A | 07014, V24, 50%, KV, DST | Fransk grammatik och ordkunskap 1-2 | Tentamen |
FrFRBkvgr1 FrFrbkvgr2 |
Per Förnegård | OBS! Anmälan obligatorisk. Senast 10 dagar innan i Ladok. | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | FR022A | 07016, V24, 50%, KV, DST | Fransk grammatik och ordkunskap 3 | Tentamen | Franska förberedande 2, kväll Grupp 1-2 | Hans Färnlöf | OBS! Anmälan obligatorisk. Senast 10 dagar innan i Ladok. | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-31 | 08:00 - 13:00 |
KÖL-K433, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K438, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K439, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K441, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K447, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KB2003 | 53008, V24, 100%, DAG, NML | Teori | Tentamen | |||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Y10, Geovetenskapens hus Y, Vån 1 | Karta | MI8021 | 70046, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Written exam | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 |
Y12, Geovetenskapens hus Y, Vån 1 Y13, Geovetenskapens hus Y, Vån 1 |
Karta | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 13:30 | E314, Arrhenius hus E, Vån 3 | Karta | BL4015 | 56125, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | D508, Arrhenius hus D, Vån 5 | Karta | BL8058 | 56153, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | D502, Arrhenius hus D, Vån 5 | Karta | BL5001 | 56127, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Exam on campus. | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 |
D358, Arrhenius hus D, Vån 3 E306, Arrhenius hus E, Vån 3 |
Karta
Karta |
BL2031-2033 |
56113, V24, 100%, DAG, NML 56122, V24, 100%, DAG, NML 56123, V24, 100%, DAG, NML |
Tentamen | Alla | BOTANIK | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | KO8002 | 55002, V24, 50%, DAG, NML | Tentamen | Examination in A501 (See separate document for full schedule) | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | P224, Arrhenius hus P, Vån 2 | Karta | BL7069 | 56147, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 |
KÖL-K433, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K438, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K439, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K441, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K447, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KN4001 | 53012, V24, 100%, DAG, NML | Neurokemi | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 |
SV7086 SV7096 |
42042, V24, 100%, DAG, NML 42052, V24, 100%, DAG, NML |
Kvalitativa metoder | Tentamen | Alla Kvalitativ metod | Deadline Take Home Exam 2 18:00 CET | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-06-01 | 12:00 - 13:00 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen | Tenta 13-16 kurs EC7115 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | EC7115 | 33024, V24, 100%, DAG, NML | Industriell organisation | Tentamen | Jonas Häckner | Papperstentamen | |||||||||||||||||||||
16:00 - 16:30 | Hörsal 5, Södra huset B, Vån 3 | Karta | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||||
v 23, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-03 | 14:00 - 17:00 | K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4 | Karta | SLRYS1 | 25168, V24, 100%, BLA, NML | Muntlig och skriftlig språkfärdighet I | Tentamen | Nadezjda Zorikhina Nilsson | ||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-05 | 17:00 - 20:00 |
D289, Södra huset D, Vån 2 D299, Södra huset D, Vån 2 |
Karta | NSSUSA-C | Kväll/helg | Tentamen | NSSUSA-C |
Anna Natasa Pousette Eva Nobel Göran Basth Yvonne Hedman |
Tenta | |||||||||||||||||||
18:00 - 20:15 | E306, Arrhenius hus E, Vån 3 | Karta | BL1015 | 56118, V24, 25%, KV, DST | Tentamen | Frivillig sluttentamen på STOCKHOLMS UNIVERSITETS CAMPUS | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-06-08 | 09:00 - 14:00 | U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta | GE2021 | 58288, H23, 100%, DAG, NML |
Biogeografi Geomorfologi Meteorologi och klimatologi |
Tentamen | Omtentamen alla delkurser | ||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 |
GE2016 GE2018 |
58267, H23, 100%, DAG, NML 58298, H23, 100%, DAG, NML |
Geosystem och landskapsutveckling I | Tentamen | Alla | Omtentamen, sal U29 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | GE2028 | 58003, V24, 100%, DAG, NML |
Mål, medel och verktyg Perspektiv på hållbar utveckling och praktisk miljövård Tematiska fallstudier |
Tentamen | Uppsamlingstentamen, alla delar | ||||||||||||||||||||||||
v 24, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-06-15 | 10:00 - 14:00 |
E306, Arrhenius hus E, Vån 3 E314, Arrhenius hus E, Vån 3 |
Karta | Tentamen | Ann-Kristin Iréne Östlund Farrants | Uppsamlingstenta | ||||||||||||||||||||||
v 25, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-18 | 09:00 - 13:00 | U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta |
GE4001 GE4017 |
58039, V24, 100%, DAG, NML 58041, V24, 100%, DAG, NML |
Resurser och landskap del 1 | Tentamen | Alla | Omtentamen | |||||||||||||||||||
10:00 - 12:30 |
BL2021 BL2035 |
56166, V24, 100%, DAG, NML 56167, V24, 100%, DAG, NML 56260, V24, 100%, DAG, NML 56261, V24, 100%, DAG, NML |
Tentamen | Grupp 1-6 | Nycklingstenta | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 |
BL2021 BL2035 |
56166, V24, 100%, DAG, NML 56167, V24, 100%, DAG, NML 56260, V24, 100%, DAG, NML 56261, V24, 100%, DAG, NML |
Tentamen | Grupp 7-10 | Nycklingstenta | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-20 | 09:15 - 16:00 |
BL2021 BL2035 |
56166, V24, 100%, DAG, NML 56167, V24, 100%, DAG, NML 56260, V24, 100%, DAG, NML 56261, V24, 100%, DAG, NML |
Tentamen | Alla | I fält | ||||||||||||||||||||||
v 26, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-06-29 | 10:00 - 14:00 |
E306, Arrhenius hus E, Vån 3 E314, Arrhenius hus E, Vån 3 |
Karta | Tentamen | Ann-Kristin Iréne Östlund Farrants | Uppsamlingstenta | ||||||||||||||||||||||
v 30, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-07-24 | 08:30 - 11:00 | P232, Arrhenius hus P, Vån 2 | Karta | BL4018 | 56168, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
v 31, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-02 | 09:30 - 12:00 |
E306, Arrhenius hus E, Vån 3 E314, Arrhenius hus E, Vån 3 |
Karta | BL2022 | 56172, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Cecilia Kullberg | utantilltenta | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | via Zoom | SLRYNA | 25211, V24, 100%, DAG, DST | Praktik I | Tentamen | Grupp 1 | Anna Hjalmarsson | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 |
D238, Arrhenius hus D, Vån 2 D246, Arrhenius hus D, Vån 2 |
Karta | BL2022 | 56172, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Cecilia Kullberg | nycklingstenta | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom | SLRYNA | 25211, V24, 100%, DAG, DST | Praktik I | Tentamen | Grupp 2 | Anna Hjalmarsson | ||||||||||||||||||||||
v 32, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-09 | 09:00 - 13:00 | Webbaserad undervisning | IT011A | 07166, V24, 100%, DAG, DST | Grammatik och ordkunskap 1 | Tentamen | ItFRB1s1-3 | Paolo Sancini | ENDAST SOMMARKURS. OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 09.00-09.30. Tentans skrivtid är kl. 10.00-13.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Webbaserad undervisning | ES011A | 07315, V24, 100%, DAG, DST | Grammatik I | Tentamen | Spanska, Sommarkurs, Grupp 1-2 | Tamara Strugo |
Endast sommarkurs! OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se |
|||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-16 | 10:00 - 13:00 | via Zoom | FR011A | 07273, V24, 100%, DAG, DST |
Fransk grammatik och ordkunskap 1-2 Hörförståelse och muntlig framställning 1 Skriftlig produktion 1 |
Tentamen | FrFRBdaggr1-3 | Per Förnegård | ||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 15:45 - 16:00 | AN1209 | 15050, V24, 50%, DAG, NML | Tentamen | Åke Engsheden | hemtentamen, inlämning senast kl.16 | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 09:00 - 12:00 | U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta |
GE4001 GE4017 |
58039, V24, 100%, DAG, NML 58041, V24, 100%, DAG, NML |
Globala processer | Tentamen | Alla |
Omtentamen. Medtag godkänd legitimation. Om du har intyg för särskilt pedagogiskt stöd skall du meddela delkursansvarig + ansvarig tentamensadministratör senast i mitten av juni vilka behov du har i fråga om: extra skrivtid, enskild tentamen, hjälp av rättstavningsprogram (dator), pulpet (för att kunna skriva stående), etc |
|||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Zoom | KSANG1 | 07345, V24, 50%, DAG, DST | Bibelgrekiska I |
Tentamen Webbaserat |
KSANG1 SOMMAR | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | via Zoom | KSB001 | 07335, V24, 50%, DAG, DST | Latin för nybörjare I |
Tentamen Webbaserat |
OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk senast 10 dagar innan. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 09:00 - 15:30 |
E279, Språkbubblan, Södra huset E, Vån 2 E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 |
Karta
Karta |
US170H US170Ä |
17002, V24, 50%, DAG, NML 17003, V24, 50%, DAG, NML 17191, V24, 50%, DAG, NML 17192, V24, 50%, DAG, NML 17315, V24, 50%, DAG, NML 17316, V24, 50%, DAG, NML 17360, V24, 50%, DAG, NML 17361, V24, 50%, DAG, NML |
Ämnesdidaktik - undervisning och bedömning | Tentamen |
Svenska Svenska som andraspråk |
Per Blomqvist | Digital salstenta | ||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | FR4, AlbaNova, Vån 4 | AS1002 | 46022, V24, 50%, KV, NML | Tentamen | Jesper Sollerman | Anmälan krävs | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 09:00 - 12:00 | U29, Geovetenskapens hus U, Vån 2 | Karta |
GE2016 GE2018 |
58267, H23, 100%, DAG, NML 58298, H23, 100%, DAG, NML |
Geosystem och landskapsutveckling II | Tentamen | Alla | Omtentamen | |||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GE4034 | 58002, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | Omtentamen, sal U29 | |||||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 17:30 - 18:00 | JU922A |
29016, V24, 100%, DAG, NML 29027, V24, 100%, DAG, NML |
Obligatorisk närvaro Tentamen |
Re-exam due-date | |||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 13:00 - 15:00 | via Zoom |
FR330B FR3KKI FR3LP2 FR3ULW FR3VAB |
07285, H24, 100%, DAG, NML 07288, H24, 50%, DAG, DST 07302, H24, 100%, DAG, NML 07304, H24, 100%, DAG, NML 07307, H24, 100%, DAG, NML |
Kultur och identitet | Tentamen |
Franska III Franska III Kultur och identitet, 7,5 hp Franska III LP |
Christophe Premat |
Tentamen 1 Obs! Anmälan i Ladok obligatorisk. Senast 10 dagar innan. |
|||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-02 | 09:00 - 12:00 | UM3106 | Teknik och teknikdidaktik | Tentamen |
Grupp 1.UM3106 Grupp 2.UM3106 |
Salstentamen KTH Sal:XW50 |
||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-08 | 13:00 - 17:00 | Hörsal 11, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 2LG076 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-10 | 12:00 - 16:00 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | LIN130-131 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-21 | 09:00 - 12:00 |
UM3112 UM33UU |
Teknik och teknikdidaktik | Tentamen |
Grupp 1 UM3112 Grupp 2 UM3112 |
Salstentamen Sal:XW50 |
||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-23 | 13:00 - 15:00 | E355, Södra huset E, Vån 3 | Karta | SLRYNY | 25017, H24, 100%, DAG, NML | Praktik I | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-24 | 18:00 - 22:00 | via Zoom | KSA011 | 07337, H24, 50%, BLA, DST | Introduktionskurs 2 | Tentamen | Grekiska I, 1 | Denis Michael Searby | ||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-31 | 09:00 - 13:00 | Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | SV012F | 42107, H24, 100%, DAG, NML | Den offentliga sfären | Tentamen | SKOPS helklass | Martin Qvist |
Ordinarie tenta Den offentliga sfären - HT23 Ladok-anmälan krävs. |
||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | UM7107 | Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk | Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta | UM7107 | Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk | Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | UM7107 | Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk | Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
FR330B FR3KKI FR3LP2 FR3ULW FR3VAB |
07285, H24, 100%, DAG, NML 07288, H24, 50%, DAG, DST 07302, H24, 100%, DAG, NML 07304, H24, 100%, DAG, NML 07307, H24, 100%, DAG, NML |
Kultur och identitet | Tentamen |
Franska III Franska III Kultur och identitet, 7,5 hp Franska III LP |
Christophe Premat | Tentamen 2. OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk. Se datum i Ladok. | |||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 |
E279, Språkbubblan, Södra huset E, Vån 2 E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta
Karta |
LIS010 | 20076, H24, 50%, DAG, NML | Språkets grunder | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:30 | De Geersalen, Geovetenskapens hus Y, Vån 2 | Karta | MI2006 | 70046, V24, 100%, DAG, NML | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 2024-11-05 15:00 | via Athena | JU60FF | Tentamen |
Hemtentamen Start 31/10 kl. 15. Inlämning 5/11 kl. 15. |
Examinator: Annika Blekemo | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 09:00 - 13:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta |
FR330B FR3ULW FR3VAB |
07285, H24, 100%, DAG, NML 07286, H24, 50%, DAG, NML |
Utredande text | Tentamen |
Franska III Franska III termin 1-2 |
Malin Roitman | |||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | EC1111 | Tentamen |
Tentamen Examination |
Mikroteori med tillämpningar |
SALSTENTAMEN - OBS! PRELIMINÄR TID- TIDEN KOMMER ATT ÄNDRAS ORDINARIE TENTAMEN |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | G-salen (hörsal), Arrhenius hus F, Vån 3 | Karta | LIN130-131 |
Tentamen Föreläsning |
|||||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 13:30 - 17:30 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta | KSB030 | 07332, H24, 50%, DAG, NML | Syntax och stilistik med latinsk språkhistoria | Tentamen | Latin III |
Alexander Andrée Maria Plaza |
|||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-26 | 16:00 - 17:45 | via Zoom | SLTJ2A | 25032, H24, 50%, BLA, DST | Muntlig språkfärdighet | Tentamen | Roar Lishaugen | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-28 | 09:00 - 16:30 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-29 | 09:00 - 16:30 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-11-30 | 14:00 - 17:00 | FD5, AlbaNova, Vån 5 | AS1003 | 46005, H24, 25%, ING, DST | Tentamen | Magnus Näslund | Anmälan krävs | |||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-02 | 08:00 - 00:00 |
RHG002 RKVG12 RKVG14 |
Metod och teori II |
Tentamen Inlämning |
ALLA - Metod o Teori II | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | UM3103 | Teknik, människa och samhälle | Tentamen |
Grupp 1.UM3103 Grupp 2.UM3103 |
Salstentamen teknik Sal: XW50 Se instruktioner på Athena |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-03 | 09:00 - 16:30 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:45 | K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4 | Karta | SLRYS2 | 25021, H24, 100%, BLA, NML | Muntlig och skriftlig språkfärdighet II | Tentamen | Nadezjda Zorikhina Nilsson | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | ETG350 | Tentamen | Inlämning av hemtenta senast kl 23:59 i Athena. | ||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 08:45 - 16:30 | P465, Arrhenius hus P, Vån 4 | Karta | Tentamen | Eva Rosenqvist | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | via Zoom | PO330A |
07245, H24, 50%, DAG, DST 07768, V23, 50%, DAG, NML |
Mediering | Tentamen | Vikarie 165 portugisiska | Ta med leg. Vänligen se Athena för mer information. /Bring ID. See Athena for more details. | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | NS1093 | Kväll/helg |
Tentamen Obligatorisk uppgift |
Alla grupper NS1093dag |
Grupptenta. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-05 | 09:00 - 13:00 | EC1111 | Tentamen |
Tentamen Omexamination |
Mikroteori med tillämpningar | Mikael Priks |
SALSTENTAMEN - OBS! PRELIMINÄR TID- TIDEN KOMMER ATT ÄNDRAS OMEXAMINATION |
|||||||||||||||||||||
15:00 - 2024-12-10 15:00 | via Athena | JU60FF | Tentamen |
Hemomtentamen Start 5/12 kl. 15. Inlämning 10/12 kl. 15. |
Examinator: Annika Blekemo | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:45 | K-rummet E439, Södra huset E, Vån 4 | Karta | SLRYS1 | 25019, H24, 100%, BLA, NML | Muntlig och skriftlig språkfärdighet I | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-12 | 17:00 - 20:00 |
D416, Södra huset D, Vån 4 D499, Södra huset D, Vån 4 |
Karta | NSSUSA-C | Kväll/helg | Tentamen | NSSUSA-C | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-13 | 09:00 - 12:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta |
FR115A FR130C FR1LP3 FR1UL3 FR1VA3 |
07316, H24, 100%, DAG, NML 07319, H24, 100%, DAG, NML 07320, H24, 100%, DAG, NML 07321, H24, 100%, DAG, NML 07323, H24, 50%, DAG, NML 07348, H24, 50%, DAG, DST |
Grammatik och ordförråd | Tentamen |
FR115A Campus FR115A Distans FR130C Campus |
Per Förnegård | RIKSPROV! OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk, se där senast datum. | ||||||||||||||||||
Lör | 2024-12-14 | 14:00 - 17:00 | FR4, AlbaNova, Vån 4 | AS1011 | 46013, H24, 25%, KV, DST | Tentamen | Peter Lundqvist | Anmälan krävs | |||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 18:00 - 21:00 | FR4, AlbaNova, Vån 4 | AS1012 | 46001, H24, 25%, KV, NML | Tentamen | Dan Kiselman | Anmälan krävs | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | ES011A | 07195, H24, 50%, KV, DST |
Grammatik I Text och ordkunskap I |
Tentamen | SPFRB I gr 1-2 | Tamara Strugo | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 18:00 - 22:00 | Webbaserad undervisning | IT022A | 07167, H24, 50%, KV, DST | Grammatik och ordkunskap 2 | Tentamen | ITFRB II gr1-2 | Paolo Sancini | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | PO130A | 07240, H24, 50%, KV, DST |
Text och språkstruktur I Språkstruktur |
Tentamen | Ta med leg. Vänligen se Athena för mer information. /Bring ID. See Athena for more details. | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-18 | 18:00 - 19:45 | E339, Södra huset E, Vån 3 | Karta | SLRYNB | 25016, H24, 50%, KV, NML | Praktik II | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-19 | 17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | ES022A | 07196, H24, 50%, KV, DST |
Grammatik II Text och ordkunskap II |
Tentamen | Tamara Strugo | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | ||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-20 | 12:00 - 16:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 2LG068 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||
v 2, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-01-07 | 09:00 - 12:00 | UM3112 | Teknik och teknikdidaktik | Tentamen |
Grupp 3 UM3112 Grupp 4 UM3112 |
Salstentamen | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | E355, Södra huset E, Vån 3 | Karta | SLRYNY | 25017, H24, 100%, DAG, NML | Praktik II | Tentamen | Alexander Piperski | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | SLTJ1A | 25031, H24, 50%, KV, DST | Introduktion till tjeckiska språket | Tentamen | Roar Lishaugen | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-08 | 12:45 - 13:00 | PS2SOC | Socialpsykologi | Tentamen | Re-exam is posted on Athena. Note that the exam requires registration in Ladok. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-09 | 18:00 - 19:45 | via Zoom | SLTJ1A | 25031, H24, 50%, KV, DST | Muntlig språkfärdighet | Tentamen | Roar Lishaugen | |||||||||||||||||||||
v 3, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-01-13 | 18:00 - 19:45 | E355, Södra huset E, Vån 3 | Karta | SLRYNA | 25015, H24, 50%, KV, NML | Praktik I | Tentamen | Tora Lane | ||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-15 | 12:45 - 13:00 | PS2SOC | Socialpsykologi | Tentamen | Deadline submission of re-exam/complemented exams on Athena for plagiarism check. | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-01-17 | 16:30 - 17:00 | Webbaserad undervisning | UE2102 | Barn, barndom, lek och lärande | Tentamen | Alla | Deadline individuell skriftlig uppgift 17:00, se Athena. | |||||||||||||||||||||
v 5, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-30 | 18:00 - 21:00 | SLTJ1A | 25031, H24, 50%, KV, DST | Introduktion till tjeckiska språket |
Tentamen Omtentamen |
Roar Lishaugen | ||||||||||||||||||||||
v 6, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-02-05 | 17:00 - 20:00 | D271, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NSSUSA-C | Kväll/helg | Tentamen | NSSUSA-C | |||||||||||||||||||||
v 8, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-02-19 | 09:00 - 12:00 | Se bokningskommentar |
UM3106 UM32UU |
Teknik och teknikdidaktik | Tentamen | Alla grupper UM3106 |
Salstentamen Lokal: XW50, KTH Campus |
|||||||||||||||||||||
Tors | 2025-02-20 | 16:30 - 17:00 | UCG38K | 34942, H23, 100%, DAG, NML | Specialpedagogik |
Obligatorisk närvaro Tentamen Inlämning |
UCG38K 4-6 Alla | Inlämning av indviduell tentamen | |||||||||||||||||||||
v 11, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-03-10 | 09:00 - 12:00 | Se bokningskommentar |
UM3112 UM33UU |
Teknik och teknikdidaktik | Tentamen |
Grupp 1 UM3112 Grupp 2 UM3112 |
KTH Campus Salstentamen XW50 |
|||||||||||||||||||||
v 12, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-03-21 | 13:00 - 17:00 | Hörsal 11, Södra huset F, Vån 3 | Karta |
LIN223 LINP21 |
20003, V24, 50%, DAG, NML 20022, V24, 75%, DAG, NML 20039, V24, 50%, DAG, NML |
Talets akustik och perception | Tentamen | Petur Helgason | ||||||||||||||||||||
v 13, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-03-26 | 13:30 - 14:00 |
UM7104 UM7107 |
Fokus på språk Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk |
Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | E237 (Södra huset), Södra huset E, Vån 2 | Karta |
UM7104 UM7107 |
Fokus på språk Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk |
Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:30 |
UM7104 UM7107 |
Fokus på språk Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk |
Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||||
18:30 - 19:00 |
UM7104 UM7107 |
Fokus på språk Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk |
Tentamen | UM7107-ISD Alla grupper | |||||||||||||||||||||||||
v 15, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-04-07 | 13:00 - 17:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | 2LG072 | Talproduktion och talanalys | Tentamen | ||||||||||||||||||||||
v 17, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-04-23 | 18:00 - 21:00 | via Zoom | NS1093 | Kväll/helg |
Obligatorisk närvaro Tentamen Obligatorisk uppgift |
Alla grupper NS1093dag |
Grupptenta | |||||||||||||||||||||
v 18, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-30 | 13:00 - 15:00 | C545, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Tentamen | Mika Sipponen | |||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
Viktigt meddelande |
Tentamensnamn |
||||||||||||||||
v 17, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-04-26 | 13:00 - 17:00 | P224, Arrhenius hus P, Vån 2 | Karta | BL2011 | 56120, V24, 100%, DAG, NML | Naturliga populationers evolution och bevarande | Omtentamen | Alla | ||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV3003 | 18248, V24, 100%, DAG, NML | Fördjupningskurs | Omtentamen | Trond Lundemo | Inlämning omtenta | |||||||||||||||||||||||
v 18, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-04-29 | 17:45 - 18:00 | via Athena | KV1420 | 14407, V24, 100%, DAG, NML | Exponeringsformer |
Inlämning Omtentamen |
Alla | Inlämning omtenta Exponeringsformer | ||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-30 | 19:45 - 20:00 | via Athena | LV2000 | 14331, H23, 50%, KV, NML |
Fördjupning Litteratur och modernitet |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Johan Lundberg | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-02 | 09:00 - 13:00 | E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 | Karta |
UM7104 UM7107 |
17328, V24, 100%, DAG, NML |
Fokus på språk Läroplansteori, ämnesdid, betyg och bedömn, fokus på språk |
Omtentamen | UM7107-ISD Alla grupper | ||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | C307, Södra huset C, Vån 3 | Karta | 2LG072 | Talproduktion och talanalys | Omtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | E839, Södra huset E, Vån 8 | Karta | ENGE01 |
19650, V24, 100%, DAG, NML 19667, V24, 100%, DAG, NML |
Engelskspråkig litteratur |
Seminarium Redovisning Omtentamen |
Engelska I All groups |
Adnan Mahmutovic Anna Swärdh Joakim Wrethed Tesfaye Woubshet Ayele |
Re-take: oral presentations | ||||||||||||||||||||
15:00 - 15:15 | LK1011 | 12858, V24, 100%, DAG, NML | Kulturteorier |
Hemtentamen Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-03 | 08:45 - 09:00 | Webbaserad undervisning | UCG41K | 34059, V24, 100%, DAG, NML | Sociala relationer i skolan | Omtentamen | Fanny Edenroth Cato | Omtentamen publiceras kl.9.00 på Athena | ||||||||||||||||||||
09:00 - 09:15 | FS1406 | 18233, V24, 50%, DAG, NML | Konsumtionskulturteori och mode | Omtentamen | Re Exam available on Athena | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 10:15 | PEA463 | 34622, H22, 100%, DAG, NML | Omtentamen | * Third Examination Assignment task will be posted on Athena | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 |
KÖL-K433, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K439, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KB3003 | 53000, V24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 |
NS1081 NS1142 NSN110 |
21031, V24, 50%, DAG, NML 21033, V24, 100%, DAG, NML 21101, V24, 100%, DAG, NML |
Sociolingvistik och samtalsanalys |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
Alla grupper | Stefan Norrthon | Inlämning av omtenta | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1012 | 18244, V24, 100%, DAG, NML | Kulturstudier och rörliga bilder | Omtentamen | Alla | Ian Conrich | Utlämning av omtenta | ||||||||||||||||||||||
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-06 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1285 | 14401, V24, 50%, KV, NML | Från franska revolutionen till fin de siècle |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||
15:00 - 15:15 | FV1016 | 18245, V24, 100%, DAG, NML | Rörliga bilder i genusperspektiv | Omtentamen | Anna Sofia Rossholm | Deadline re-exam | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MV1027 MVTVÅA |
14005, V24, 50%, KV, NML 14009, V24, 100%, BLA, NML |
Europeisk filmmusik I Seminarieuppgift |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Joakim Tillman | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-07 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1010 | 14399, V24, 50%, KV, NML | Dödens idéhistoria |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | via Athena | IH1340 |
14396, V24, 50%, DAG, NML 14397, V24, 50%, DAG, NML |
Swedish History of Ideas |
Omtentamen Publicering examination Omexamination |
||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | LV2000 | 14015, V24, 100%, DAG, NML | Äldre litteratur (före 1800) |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Thomas Götselius | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | US226G | 17399, V24, 100%, DAG, NML | Barnlitteratur för mellanåren |
Inlämning Omtentamen |
Grupp 1 | Magnus Öhrn | ||||||||||||||||||||||
19:45 - 20:00 | via Athena | LV0001 | 14014, V24, 50%, KV, NML | Att analysera och tolka litterär text |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Per Anders Wiktorsson | ||||||||||||||||||||||
19:45 - 20:00 | via Athena | LV0001 | 14329, H23, 50%, KV, NML | Litteraturens historia II |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Ingemar Haag | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 08:45 - 09:00 | Webbaserad undervisning | UCG41K | 34059, V24, 100%, DAG, NML | Sociala relationer i skolan |
Inlämning Omtentamen |
Fanny Edenroth Cato | Inlämning av omtentamen kl.9.00 på Athena | ||||||||||||||||||||
08:45 - 09:00 | MK1036 | 18257, V24, 100%, DAG, NML | Populärkulturella världar |
Omtentamen Digital hemtentamen |
Martina Ladendorf | Omtentamen publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | via Athena | FE3232 | 31061, V24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Grupp 1-2 | Home Re-exam | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Webbaserad undervisning | UCG41K | 34059, V24, 100%, DAG, NML | Sociala relationer i skolan |
Inlämning Omtentamen |
Fanny Edenroth Cato | Inlämning av omtentamen kl.17.00 vid förlängd inlämningstid | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | LVAK27 | 14043, V24, 50%, DAG, NML | Litteratur, samhälle, kritik |
Inlämning Omtentamen |
Frida Beckman | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | UCG38K | 34942, H23, 100%, DAG, NML | Specialpedagogik | Omtentamen | UCG38K 4-6 Alla | Omexamination 2 | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-10 | 08:00 - 00:00 | Webbaserad undervisning |
RHG002-003 RHG508 |
01045, V24, 100%, DAG, DST 01046, V24, 100%, DAG, NML 01048, V24, 100%, DAG, NML |
Religion, politik och våld | Omtentamen | Omtentamen 23:59 | Se Athena | ||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14398, V24, 100%, DAG, NML | Renässansen till och med upplysningen |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 00:00 |
RKVA13 RKVA31 RKVG13 RKVG31 |
01007, V24, 100%, DAG, NML 01010, V24, 100%, DAG, NML 01063, V24, 100%, DAG, NML 01064, V24, 100%, DAG, NML |
Kristendomens historia | Omtentamen | Emmanouela Grypeou | Omtentamen 23.59 | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1012 | 18244, V24, 100%, DAG, NML | Kulturstudier och rörliga bilder | Omtentamen | Alla | Ian Conrich | Inlämning av omtenta | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-05-12 | 23:00 - 00:00 |
UC430L UC430U UC431U |
34054, V24, 50%, DAG, NML 34055, V24, 50%, DAG, NML 34056, V24, 50%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Inlämning av omexamination/fältuppgift 12/5 kl. 23:59 | |||||||||||||||||||||||
v 20, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-13 | 08:45 - 09:00 | LK1011 | 12858, V24, 100%, DAG, NML | Kulturteorier |
Hemtentamen Omtentamen |
|||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:00 | FS1406 | 18233, V24, 50%, DAG, NML | Konsumtionskulturteori och mode | Omtentamen | Re-exam submission deadline | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 12:15 | via Inspera | TTA666 | 21461, V24, 50%, DAG, NML | Att översätta Gud |
Omtentamen Publicering |
Elisabeth Bladh Richard Pleijel |
INSTÄLLD. | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | KÖL-K438, Arrhenius KÖL, Vån 4 | Karta | KZ2012 | 54018, V24, 100%, DAG, NML | Struktur teori | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1011 | 18243, V24, 100%, DAG, NML | Filmhistorisk översiktskurs 2 | Omtentamen | Alla | Bo Florin | Utlämning av hemtenta (omtenta) | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVFIMU MVTVÅA |
14002, V24, 50%, KV, DST 14370, H23, 50%, KV, NML |
Filmmusik I |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Joakim Tillman | ||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-14 | 13:00 - 15:00 | E839, Södra huset E, Vån 8 | Karta |
ENGE02 ENGEL2 |
19657, V24, 100%, DAG, NML 19668, V24, 100%, DAG, NML |
Lingvistik 2B |
Redovisning Omtentamen |
Engelska II All groups |
Hyeseung Jeong Joseph Siegel Kathrin Kaufhold Maria Kuteeva |
Re-take oral presentation | ||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-15 | 08:00 - 10:00 |
ES1ULP ES1UT2 |
07069, V24, 100%, DAG, NML 70024, V24, 100%, DAG, NML |
Fonetik och uttal | Omtentamen |
Fonética Examen repesca 08:00-10:00 |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 |
KÖL-K441, Arrhenius KÖL, Vån 4 KÖL-K447, Arrhenius KÖL, Vån 4 |
Karta | KZ4015 | 54020, V24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | via Zoom | NL2002 | 25149, V24, 50%, ING, DST | Nederländska, språkfärdighetskurs |
Muntlig examination Omtentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder | NB!- indiviuell tidsbokning med läraren. | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | MK1036 | 18257, V24, 100%, DAG, NML | Populärkulturella världar |
Inlämning Omtentamen Digital hemtentamen |
Martina Ladendorf | Inlämning omtentamen | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | via Inspera | NL1012 | 25146, V24, 50%, ING, DST | Nederländska, nätbaserad kurs i läsfärdighet |
Omtentamen Webbaserat |
Annika Johansson Stefan Fredriksson |
|||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:30 | via Inspera | NL2002 | 25149, V24, 50%, ING, DST | Nederländska, språkfärdighetskurs |
Omtentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder | Skriftlig tentamen | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-16 | 19:45 - 20:00 | via Athena | IH1285 | 14401, V24, 50%, KV, NML | Från franska revolutionen till fin de siècle |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-17 | 08:00 - 08:15 | via Athena | KV1420 | 14407, V24, 100%, DAG, NML | Intermedialitet |
Omtentamen Publicering examination |
Alla | Publicering omtenta Intermedialitet | ||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena | IH1000 | 14398, V24, 100%, DAG, NML | Renässansen till och med upplysningen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-20 | 11:45 - 12:00 | via Inspera | TTA666 | 21461, V24, 50%, DAG, NML | Att översätta Gud |
Inlämning Omtentamen |
Elisabeth Bladh Richard Pleijel |
INSTÄLLD. | ||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1011 | 18243, V24, 100%, DAG, NML | Filmhistorisk översiktskurs 2 | Omtentamen | Alla | Bo Florin | Inlämning av hemtenta (omtenta) | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEA463 | 34622, H22, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
“Third Examination Task Deadline: May 20th by midnight.” | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-21 | 16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA210 | 25137, V24, 50%, BLA, DST | Finsk litteraturhistoria och skönlitteratur | Omtentamen |
Laura Lunnevuori Outi Katariina Oja |
|||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena | IH1340 |
14396, V24, 50%, DAG, NML 14397, V24, 50%, DAG, NML |
Swedish History of Ideas |
Inlämning Omtentamen Omexamination |
||||||||||||||||||||||||
19:45 - 20:00 | via Athena | IH1010 | 14399, V24, 50%, KV, NML | Dödens idéhistoria |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
22:55 - 23:55 | via Athena | RHG507 | 01059, V24, 50%, KV, DST |
Inlämning Omtentamen |
Omtentamen 7/5 kl 8.00 – 21/5 kl 23.59 | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 23:45 - 00:00 | via Athena |
MVSPMU MVTVÅA |
14009, V24, 100%, BLA, NML 14011, V24, 50%, KV, DST |
Spelmusik 1 Spelmusik I |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Toivo Burlin | ||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-24 | 10:00 - 10:15 | FS7022 | 18242, V24, 100%, DAG, NML | Mode, media och konsumtion | Omtentamen | Mode II-alla | Omtentamen publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||
14:45 - 15:00 | via Athena | MK1034 | 18258, V24, 100%, DAG, NML | Medier, kultur, samhälle II |
Omtentamen Digital hemtentamen |
Omtentamen publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena | KV1420 | 14407, V24, 100%, DAG, NML | Intermedialitet |
Inlämning Omtentamen |
Alla | Inlämning omtenta Intermedialitet | ||||||||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-28 | 18:00 - 21:00 | FC61, AlbaNova, Vån 6 | AS1003-1004 |
46002, V24, 25%, KV, NML 46003, V24, 25%, KV, NML |
Omtentamen | Anmälan krävs | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-29 | 09:00 - 13:00 | Hörsal 7, Södra huset D, Vån 3 | Karta | 2LG072 | Talperception och talutveckling | Omtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-30 | 16:45 - 17:00 | via Athena | LV3000 | 14016, V24, 100%, DAG, NML |
Fördjupning Fyra perspektiv på litteratur |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Ingemar Haag Magnus Öhrn |
||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-31 | 09:00 - 13:00 | D258, Arrhenius hus D, Vån 2 | Karta | BL7043 | 56142, V24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | E824, Södra huset E, Vån 8 | Karta | ENG463 | 19649, V24, 100%, DAG, NML | Engelskspråkig barn- och ungdomslitteratur för yngre åldrar |
Redovisning Omtentamen |
ENG463 - Alla |
Joakim Wrethed Marina Kohnen Ludwigs |
Re-take. Oral presentation | ||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | FS7022 | 18242, V24, 100%, DAG, NML | Mode, media och konsumtion | Omtentamen | Mode II-alla | Inlämning omtentamen | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1012 | 18244, V24, 100%, DAG, NML | Rörliga bilder i samtida mediemiljöer | Omtentamen | Alla | Malin Wahlberg | Utlämning av tenta (omtenta) | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | via Athena | KV1500 | 14026, V24, 100%, DAG, NML |
1500- till 1700-talet Den antika världen Från medeltiden till renässansen |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | via Athena |
KV1005 KV2290 |
14001, V24, 100%, DAG, NML 14409, V24, 100%, DAG, NML |
Arkitektur, kultur och samhälle i Europa 1500-1700 Arkitektur, kultur och samhälle i Europa 1500–1700 Konstvetenskaplig metod och teori Porträtt |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
v 23, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-03 | 08:00 - 08:15 | via Athena |
KV3060 KV3080 |
14410, V24, 100%, DAG, NML 14411, V24, 100%, DAG, NML |
Historisk och tematisk fördjupningskurs Teori och metod |
Omtentamen Publicering examination |
Alla grupper |
Jeff Werner Merit Laine |
||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | LIN017 | 20033, V24, 25%, KV, DST | Språk, kultur och tänkande | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
20:00 - 20:15 | via Athena | LIT009 | 20008, V24, 25%, KV, DST |
Omtentamen Utlämning av tentamen Webbaserat |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-04 | 09:00 - 14:00 | BASKE2 | 90106, V24, 50%, DAG, DST | Omtentamen | Linda Vikström Bergander | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | SLPO1A | 25158, V24, 50%, KV, DST | Introduktion till polska språket I |
Hemtentamen Omtentamen |
Lisa Mendoza Åsberg | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-05 | 09:00 - 13:00 | BASFY2 | 90104, V24, 50%, DAG, DST | Omtentamen | Eddy Ardonne | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | SU7227 | 41021, V24, 50%, DAG, NML | Omtentamen | Omtentamen 1 via Athena, inlämning senast kl. 17.00. | |||||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA120 | 25136, V24, 50%, BLA, DST | Textförståelse med grammatik 1 | Omtentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital omtentamen i Inspera. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA220 | 25138, V24, 50%, BLA, DST | Textförståelse med grammatik 2 | Omtentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital omtentamen i Inspera. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | NSGY32 | 21463, V24, 100%, DAG, NML | Litteraturens historia 2 |
Inlämning Omtentamen |
Alla grupper | Ingemar Haag | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-06-07 | 16:45 - 17:00 | via Athena | MVMARA | 14028, V24, 50%, KV, NML | Musik, marknad och rättigheter, hemtentamen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Jacob Derkert-Rosenberg | ||||||||||||||||||||
23:30 - 23:45 | FV1012 | 18244, V24, 100%, DAG, NML | Rörliga bilder i samtida mediemiljöer | Omtentamen | Alla | Malin Wahlberg | Inlämning av hemtenta (omtenta) | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MV19KM MVTVÅA |
14000, V24, 50%, DAG, NML 14009, V24, 100%, BLA, NML |
Konstmusik efter 1900, hemtentamen Musikhistoria 2: Musikhistorisk fördjupning |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Cécile Bardoux Lovén Jacob Derkert-Rosenberg Johanna Ethnersson Pontara |
||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVMUME MVTVÅA |
14004, V24, 50%, DAG, NML 14009, V24, 100%, BLA, NML |
Musik, musikteknologi och medier Musik, musikteknologi och medier, hemtentamen Musik, musikteknologi, och medier, hemtentamen |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
v 24, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-10 | 09:00 - 14:00 | BASKE1 | 90105, H23, 25%, DAG, DST | Omtentamen | Linda Vikström Bergander | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | LV0001 | 14013, V24, 100%, DAG, NML | Litteraturens historia II |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Anna Jörngården Galili Carin Franzén |
||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | LV2000 | 14015, V24, 100%, DAG, NML | Fördjupning |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Johan Lundberg Magnus Öhrn |
||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | via Athena |
TTA511-512 TTA514-515 TTA518-519 |
21044, V24, 100%, DAG, DST 21045, V24, 100%, DAG, DST 21046, V24, 100%, DAG, DST 21047, V24, 100%, DAG, DST 21048, V24, 100%, DAG, DST 21049, V24, 100%, DAG, DST |
Tolkningsteknik och övningar II |
Hemtentamen Omtentamen Publicering |
TOFS1 - helgrupp |
Inspelning av egen tolkning: examination; Skickas ut under dagen i individuella mejl. |
||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena | KV1500 | 14026, V24, 100%, DAG, NML |
1500- till 1700-talet Den antika världen Från medeltiden till renässansen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena |
KV1005 KV2290 |
14001, V24, 100%, DAG, NML 14409, V24, 100%, DAG, NML |
Arkitektur, kultur och samhälle i Europa 1500-1700 Arkitektur, kultur och samhälle i Europa 1500–1700 Konstvetenskaplig metod och teori Porträtt |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 20:00 | via Zoom |
NL1020 NL1100 |
25147, V24, 50%, KV, DST 25148, V24, 100%, BLA, DST |
Samhälle och kultur |
Omtentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder | Med övervakning via Zoom | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | FR1KSA | 07038, V24, 25%, KV, DST | Omtentamen | Sofia Lodén | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-11 | 16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA210 | 25137, V24, 50%, BLA, DST | Språkkunskap 2 | Omtentamen |
Jenni Alisaari Laura Lunnevuori |
|||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | via Inspera | FAA220 | 25138, V24, 50%, BLA, DST | Skriftlig språkfärdighet | Omtentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital omtentamen i Inspera. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena |
KV3060 KV3080 |
14410, V24, 100%, DAG, NML 14411, V24, 100%, DAG, NML |
Historisk och tematisk fördjupningskurs Teori och metod |
Inlämning Omtentamen |
Alla grupper |
Jeff Werner Merit Laine |
||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | SLPO1A | 25158, V24, 50%, KV, DST | Uttal och fonetik |
Hemtentamen Omtentamen |
Renata Ingbrant | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-12 | 09:00 - 14:00 | C508 Ekman, Arrhenius hus C, Vån 5 | Karta | Omtentamen | Ingrid Eronn | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | BASFY1 | 90103, H23, 50%, DAG, DST | Omtentamen | Fawad Hassan | Fysik 1b | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-13 | 10:00 - 10:15 | via Athena |
TTA503 TTA521-522 TTA525 TTA528-529 |
21063, V24, 25%, DAG, DST | Introduktion till juridik för tolkar |
Omtentamen Publicering |
TOFS2 - helgrupp | Ali Labriz | Publicering omtentamen | |||||||||||||||||||
16:00 - 19:00 | via Inspera | FAA120 | 25136, V24, 50%, BLA, DST | Muntlig och skriftlig språkfärdighet 2 | Omtentamen |
Laura Lunnevuori Mikko Bentlin |
Digital omtentamen i Inspera, skriftlig tentamen och hörförståelse. Obligatorisk anmälan via Ladok. | ||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Athena | NL2200 |
25010, H23, 50%, BLA, DST 25150, V24, 50%, BLA, DST |
Nederländskspråkig litteratur och litteraturhistoria |
Omtentamen Webbaserat |
||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | SLPO1B | 25159, V24, 50%, BLA, DST | Introduktion till polska språket II | Omtentamen | Lisa Mendoza Åsberg | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-06-14 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14398, V24, 100%, DAG, NML | Från franska revolutionen till fin de siècle |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | Sara Ekström | ||||||||||||||||||||
v 25, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-17 | 08:45 - 09:00 | via Athena |
TTA511-512 TTA514-515 TTA518-519 |
21044, V24, 100%, DAG, DST 21045, V24, 100%, DAG, DST 21046, V24, 100%, DAG, DST 21047, V24, 100%, DAG, DST 21048, V24, 100%, DAG, DST 21049, V24, 100%, DAG, DST |
Tolkningsteknik och övningar II |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
TOFS1 - helgrupp |
Inspelning av egen tolkning: examination; Examinator: Elisabeth Geiger Poignant/Helena Bani Shoraka; Medrättande lärare: se lärare |
||||||||||||||||||||
17:45 - 20:30 | via Zoom |
NL1010 NL1100 |
25145, V24, 50%, KV, DST 25148, V24, 100%, BLA, DST |
Grammatik Översättning från nederländska till svenska Grammatik, Översättning ne-se |
Omtentamen Webbaserat |
Stefan Fredriksson |
+praktikant. Med övervakning via Zoom |
||||||||||||||||||||||
17:45 - 20:00 | via Zoom | NL2200 |
25010, H23, 50%, BLA, DST 25150, V24, 50%, BLA, DST |
Skriftlig språkfärdighet |
Omtentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder |
Skriftlig språkfärdighet del 1. Med övervakning via Zoom |
||||||||||||||||||||||
20:00 - 20:15 | via Athena | LIT009 | 20008, V24, 25%, KV, DST |
Inlämning Omtentamen Webbaserat |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-18 | 17:45 - 20:00 | via Zoom |
NL1010 NL1100 |
25145, V24, 50%, KV, DST 25148, V24, 100%, BLA, DST |
Översättning från svenska till nederländska |
Omtentamen Webbaserat |
Stefan Fredriksson |
+praktikant. Med övervakning via Zoom. |
||||||||||||||||||||
17:45 - 20:30 | via Zoom | NL2200 |
25010, H23, 50%, BLA, DST 25150, V24, 50%, BLA, DST |
Skriftlig språkfärdighet |
Omtentamen Webbaserat |
Reglindis De Ridder | Skriftlig språkfärdighet del 2. Med övervakning via Zoom | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-20 | 17:45 - 18:00 | via Athena | IH1000 | 14398, V24, 100%, DAG, NML | Från franska revolutionen till fin de siècle |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Sara Ekström | ||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | SLPO1B | 25159, V24, 50%, BLA, DST | Textförståelse | Omtentamen | Lisa Mendoza Åsberg | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
TTA503 TTA521-522 TTA525 TTA528-529 |
21063, V24, 25%, DAG, DST | Introduktion till juridik för tolkar |
Inlämning Omtentamen |
TOFS2 - helgrupp | Ali Labriz | Inlämning omtentamen | |||||||||||||||||||||
v 26, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-26 | 18:00 - 20:00 | Vivi Täckholmssalen (Q211), Arrhenius hus Q, Vån 2 | Karta | BL1016 | 56119, V24, 25%, KV, NML | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||
v 32, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-05 | 08:00 - 08:15 | via Athena | KV1420 | 14407, V24, 100%, DAG, NML | Bildbruk |
Omtentamen Publicering examination |
Alla | |||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | via Athena | KV1500 | 14026, V24, 100%, DAG, NML | 1800-talet till idag |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | UQ2SPP | 66787, H23, 50%, DAG, DST | Pedagogiskt utrednings-, utvärderings- och utvecklingsarbete | Omtentamen |
Omexamination 1. Inlämning senast fredag 9/8 kl.18 |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-06 | 16:45 - 17:00 | via Athena | LVAK05 | 14022, V24, 50%, DAG, NML | Litteratur, samhälle, kritik |
Inlämning Omtentamen |
Carin Franzén | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-08 | 18:00 - 21:00 | via Zoom | FR022A | 07016, V24, 50%, KV, DST | Fransk grammatik och ordkunskap 3 |
Omtentamen Webbaserat |
Franska förberedande 2, kväll Grupp 1-2 | Hans Färnlöf | OBS! Anmälan obligatorisk. Senast 10 dagar innan i Ladok. | |||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | PO130A | 07077, H23, 50%, KV, DST |
Text och språkstruktur II Språkstruktur |
Omtentamen | Nuno De Sousa Coutinho Berkeley Cotter | Ta med leg. Vänligen se Athena för mer information. /Bring ID. See Athena for more details. | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-09 | 16:45 - 17:00 | via Athena | LV0001 | 14013, V24, 100%, DAG, NML | Litteraturens historia III |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Frida Beckman Ingemar Haag |
||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | FV1011 | 18243, V24, 100%, DAG, NML | Filmhistorisk översiktskurs 3 | Omtentamen | Alla | Ole Johnny Fossås | Utlämning av hemtenta (omtenta) | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1012 | 18244, V24, 100%, DAG, NML | Specialstudium | Omtentamen | Alla | Ian Conrich | Utlämning av omtenta | ||||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-12 | 16:45 - 17:00 | via Athena | MVMARA | 14028, V24, 50%, KV, NML | Musik, marknad och rättigheter, hemtentamen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Jacob Derkert-Rosenberg | ||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 |
via Zoom Webbaserad undervisning |
ES022A | 07075, V24, 50%, KV, DST |
Grammatik II Text och ordkunskap II |
Omtentamen | Tamara Strugo | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1017 | 18246, V24, 100%, DAG, NML | Postkoloniala perspektiv på rörliga bilder | Omtentamen | Ian Conrich | Handout take-home exam (resit) | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena | KV1420 | 14407, V24, 100%, DAG, NML | Bildbruk |
Inlämning Omtentamen |
Alla | |||||||||||||||||||||||
17:45 - 18:00 | via Athena | KV1500 | 14026, V24, 100%, DAG, NML | 1800-talet till idag |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MV19KM MVTVÅA |
14000, V24, 50%, DAG, NML 14009, V24, 100%, BLA, NML |
Konstmusik efter 1900, hemtentamen Musikhistoria 2: Musikhistorisk fördjupning |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Cécile Bardoux Lovén Jacob Derkert-Rosenberg Johanna Ethnersson Pontara |
||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVMUA1 MVTVÅA |
14009, V24, 100%, BLA, NML 14051, V24, 50%, DAG, NML |
Musikanalys, hemtentamen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Cécile Bardoux Lovén | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVSPMU MVTVÅA |
14009, V24, 100%, BLA, NML 14011, V24, 50%, KV, DST |
Spelmusik 1 Spelmusik I |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Toivo Burlin | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena | MVTVÅA | 14009, V24, 100%, BLA, NML | Att kommunicera om musik |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-13 | 16:45 - 17:00 | via Athena | LVGN12 |
14031, V24, 50%, DAG, NML 14395, V24, 50%, DAG, NML |
Svensk litteratur |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Jan Holmgaard | ||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena |
CTL300 NSN110 |
21079, V24, 100%, DAG, NML 21101, V24, 100%, DAG, NML |
Ungdomslitteratur och ungdomsskildring |
Inlämning Omtentamen |
Alla grupper | Helena Bodin | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 |
via Zoom Webbaserad undervisning |
ES011A | 07077, V24, 50%, KV, DST |
Grammatik I Text och ordkunskap I |
Omtentamen | SPFRB I gr 1-2 |
Aymé Pino Rodriguez Tamara Strugo |
OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
19:45 - 20:00 | via Athena | LV0001 | 14329, H23, 50%, KV, NML | Litteraturens historia III |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Frida Beckman | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-14 | 10:00 - 10:15 | FS7022 | 18242, V24, 100%, DAG, NML | Mode, media och konsumtion | Omtentamen | Mode II-alla | Uppsamlingstentamen publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | IT022A | 07035, V24, 50%, KV, DST | Grammatik och ordkunskap 2 | Omtentamen | ITFRB II gr1-2 | Paolo Sancini | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVMUME MVTVÅA |
14004, V24, 50%, DAG, NML 14009, V24, 100%, BLA, NML |
Musik, musikteknologi och medier Musik, musikteknologi och medier, hemtentamen Musik, musikteknologi, och medier, hemtentamen |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 09:00 - 10:00 | SU7227 | 41021, V24, 50%, DAG, NML | Omtentamen | Omtentamen 2 via Athena, både tentamen 1 och 2. Inlämning senast kl. 17.00. | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | FR011A | 07014, V24, 50%, KV, DST |
Fransk grammatik och ordkunskap 1-2 Hörförståelse och muntlig framställning 1 Skriftlig produktion 1 |
Omtentamen Webbaserat |
FrFRBkvgr1 FrFrbkvgr2 |
Per Förnegård | OBS! Anmälan obligatorisk. Senast 10 dagar innan i Ladok. | |||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-16 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1285 | 14401, V24, 50%, KV, NML | Från sekelskiftet 1900 till våra dagar |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | via Zoom | FR2SKF | 07058, V24, 25%, KV, DST | Grammatik |
Omtentamen Webbaserat |
Skriven franska, 7,5 hp | Malin Roitman | OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk senast 10 dagar innan | |||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | FV1011 | 18243, V24, 100%, DAG, NML | Filmhistorisk översiktskurs 3 | Omtentamen | Alla | Ole Johnny Fossås | Inlämning av hemtenta (omtenta) | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1012 | 18244, V24, 100%, DAG, NML | Specialstudium | Omtentamen | Alla | Ian Conrich | Inlämning av omtenta | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVSPMU MVTVÅA |
14009, V24, 100%, BLA, NML 14011, V24, 50%, KV, DST |
Spelmusik 2 Spelmusik II |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Toivo Burlin | ||||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-19 | 17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | ESCERV |
07098, V24, 25%, KV, DST 07755, V23, 25%, KV, DST |
Cervantes och den moderna romanen | Omtentamen | Juan Carlos Cruz Suárez |
OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se NB! Bring valid ID. ID-check will be performed between 17.00-17.30. The exam time is between 18.00-21.00. Registering for exams is mandatory via student.ladok.se. Questions? Contact us at expedition.romklass@su.se |
||||||||||||||||||||
18:00 - 20:30 | via Zoom | FR011A | 07014, V24, 50%, KV, DST |
Fransk grammatik och ordkunskap 1-2 Hörförståelse och muntlig framställning 1 Skriftlig produktion 1 |
Omtentamen Webbaserat |
FrFRBkvgr1 FrFrbkvgr2 |
Per Förnegård | OBS! Anmälan obligatorisk. Senast 10 dagar innan i Ladok. | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14398, V24, 100%, DAG, NML | Från sekelskiftet 1900 till våra dagar |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | BASKE2 | 90106, V24, 50%, DAG, DST | Omtentamen | Linda Vikström Bergander | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | IT011A | 07034, V24, 50%, KV, DST | Grammatik och ordkunskap 1 | Omtentamen | ITFRB I gr1-3 | Paolo Sancini | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||||
17:00 - 17:15 | FV1017 | 18246, V24, 100%, DAG, NML | Postkoloniala perspektiv på rörliga bilder | Omtentamen | Ian Conrich | Deadline take-home exam (resit) | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 11:45 - 12:00 | FS7022 | 18242, V24, 100%, DAG, NML | Mode, media och konsumtion | Omtentamen | Mode II-alla | Uppsamlingstentamen lämnas in på Athena | |||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 10:00 - 14:00 | C307, Södra huset C, Vån 3 | Karta |
LIN223 LINP21 |
20003, V24, 50%, DAG, NML 20022, V24, 75%, DAG, NML 20039, V24, 50%, DAG, NML |
Talets akustik och perception | Omtentamen | |||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena |
MVFIMU MVTVÅA |
14002, V24, 50%, KV, DST 14370, H23, 50%, KV, NML |
Filmmusik II |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Joakim Tillman | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 23:45 - 00:00 | via Athena |
MV1027 MVTVÅA |
14005, V24, 50%, KV, NML 14009, V24, 100%, BLA, NML |
Analysuppgift Europeisk filmmusik II |
Inlämning Omtentamen |
Helklass |
Joakim Tillman Johanna Ethnersson Pontara |
||||||||||||||||||||
Lör | 2024-08-24 | 14:00 - 18:00 | BL4015 | 56125, V24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Alla | |||||||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-26 | 17:45 - 18:00 | via Athena | IH1000 | 14398, V24, 100%, DAG, NML | Från sekelskiftet 1900 till våra dagar |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||
19:45 - 20:00 | via Athena | IH1285 | 14401, V24, 50%, KV, NML | Från sekelskiftet 1900 till våra dagar |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 10:00 - 13:00 | Webbaserad undervisning | ES011A | 07315, V24, 100%, DAG, DST | Grammatik I | Omtentamen | Spanska, Sommarkurs, Grupp 1-2 | Tamara Strugo |
Endast sommarkurs! OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se |
|||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 16:30 - 19:30 |
D235, Södra huset D, Vån 2 D480, Södra huset D, Vån 4 |
Karta
Karta |
NSSUSA-C | Kväll/helg | Omtentamen | NSSUSA-C | |||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-12 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | KSANG1 | 07345, V24, 50%, DAG, DST | Bibelgrekiska I |
Omtentamen Webbaserat |
KSANG1 SOMMAR | |||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-17 | 10:00 - 14:00 | via Zoom | KSB001 | 07335, V24, 50%, DAG, DST | Latin för nybörjare I |
Omtentamen Webbaserat |
OBS! Anmälan i Ladok obligatorisk senast 10 dagar innan. | |||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-23 | 08:00 - 08:15 | UQ2SPP | 66787, H23, 50%, DAG, DST | Pedagogiskt utrednings-, utvärderings- och utvecklingsarbete | Omtentamen |
Omexamination 2. Inlämning senast fredag 27/9 kl.18 |
||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-27 | 08:45 - 09:00 | via Inspera | CTS103 | 21166, V24, 50%, DAG, DST | Andraspråksinlärning och tvåspråkig utveckling |
Hemtentamen Omtentamen |
Rebecca Borg | Omtentamen publiceras | ||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 23:30 - 23:45 | via Athena | CTS103 | 21305, V23, 50%, DAG, DST | Andraspråksinlärning och tvåspråkig utveckling |
Hemtentamen Omtentamen |
Rebecca Borg | Omtentamen lämnas in | ||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena | CTS103 | 21305, V23, 50%, DAG, DST | Andraspråksinlärning och tvåspråkig utveckling |
Hemtentamen Omtentamen |
Rebecca Borg | Omtentamen lämnas in | ||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 23:45 - 00:00 | via Athena |
MVSPMU MVTVÅA |
14009, V24, 100%, BLA, NML 14011, V24, 50%, KV, DST |
Spelmusik 2 Spelmusik II |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Toivo Burlin | ||||||||||||||||||||
Sön | 2024-10-13 | 23:45 - 00:00 | via Inspera | CTS103 | 21166, V24, 50%, DAG, DST | Andraspråksinlärning och tvåspråkig utveckling |
Hemtentamen Omtentamen |
Rebecca Borg | Omtentamen lämnas in | ||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-25 | 09:00 - 11:00 | via Zoom |
FR330B FR3KKI FR3LP2 FR3ULW FR3VAB |
07285, H24, 100%, DAG, NML 07288, H24, 50%, DAG, DST 07302, H24, 100%, DAG, NML 07304, H24, 100%, DAG, NML 07307, H24, 100%, DAG, NML |
Kultur och identitet | Omtentamen |
Franska III Franska III Kultur och identitet, 7,5 hp Franska III LP |
Christophe Premat | Omtentamen 1 | |||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | UQ2SPP | 66687, H22, 50%, DAG, DST | Pedagogiskt utrednings-, utvärderings- och utvecklingsarbete | Omtentamen | Omexamination 2 | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 08:00 - 08:30 |
US306G US360G |
Textanalys och elevers skrivande |
Hemtentamen Omtentamen |
Alla | Utlämning omtentamen 08.00. | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 15:30 - 16:00 |
US306G US360G |
Textanalys och elevers skrivande |
Hemtentamen Omtentamen |
Alla | Omtentan ska lämnas in senast 16.00 den 27 oktober. | ||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-04 | 09:00 - 09:30 |
PEG100 PEGN01 |
Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling |
Hemtentamen Omtentamen |
Omtentamen publiceras kl 09:00 | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 17:00 - 17:30 |
PEG100 PEGN01 |
Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
Omtentamen inlämning kl 17:00 | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 23:45 - 00:00 | PEA472 | 34156, H24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Deadline for the second examination is November 29, 23.59. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Antiken och medeltiden |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | Karin Elisabet Dirke | ||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | F371, Södra huset F, Vån 3 | Karta | ENGE01 |
19615, H23, 100%, DAG, NML 19637, H23, 100%, DAG, NML |
Introduktion till engelska språket |
Redovisning Omtentamen |
Engelska I All groups |
Adnan Mahmutovic Andrew Thomas Cooper Anna Metreveli Irina Rasmussen Josep Soler Carbonell Marina Kohnen Ludwigs |
Re-take: oral presentation assignment | ||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-13 | 16:30 - 17:00 | via Athena | PE01GN | 34224, H24, 100%, DAG, NML |
Hemtentamen Omtentamen |
Inlämning på Athena senast kl.17.00 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-14 | 16:45 - 17:00 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Antiken och medeltiden |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Karin Elisabet Dirke | ||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-15 | 11:30 - 12:00 | via Athena | PE01GN | 34224, H24, 100%, DAG, NML |
Hemtentamen Omtentamen |
Förlängd skrivtid. Inlämning på Athena senast kl.12.00 | ||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-22 | 09:00 - 13:00 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta |
FR330B FR3ULW FR3VAB |
07285, H24, 100%, DAG, NML 07286, H24, 50%, DAG, NML |
Utredande text | Omtentamen |
Franska III Franska III termin 1-2 |
Malin Roitman | |||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-25 | 08:00 - 08:30 | LK1011 | Introduktion till kulturvetenskaperna |
Hemtentamen Omtentamen |
Alla grupper | Omtenta delkurs 1 läggs ut på Athena klockan 8.00 | ||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 | PEA473 | 34158, H24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Second examination task will be made available on Athena. | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | via Athena | PEG210 | Organisation och förändring |
Inlämning Omtentamen |
Alla | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-26 | 13:00 - 17:00 | Hörsal 11, Södra huset F, Vån 3 | Karta | 2LG076 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-29 | 16:30 - 17:00 | LK1011 | Introduktion till kulturvetenskaperna |
Hemtentamen Omtentamen |
Alla grupper | Inlämning av omtenta delkurs 1 i Athena senast 17.00 | ||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-02 | 08:00 - 08:15 |
PEG210 PEG220 |
Vetenskaplig teori och metod II | Omtentamen | Alla | Omtentamen öppnar kl 08.00 | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 18:00 - 18:15 | via Athena | IH1275 | 14163, H24, 50%, KV, NML | Antiken och medeltiden |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEA472 | 34156, H24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Deadline for the second examination is November 29, 23.59. | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-05 | 13:30 - 17:30 | E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E | Karta | KSB030 | 07332, H24, 50%, DAG, NML | Syntax och stilistik med latinsk språkhistoria | Omtentamen | Latin III |
Alexander Andrée Maria Plaza |
|||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-06 | 13:30 - 17:30 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta | LIS010 | 20076, H24, 50%, DAG, NML | Språkets grunder | Omtentamen | |||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 |
PEG210 PEG220 |
Vetenskaplig teori och metod II |
Inlämning Omtentamen |
Alla | Deadline omtentamen 23:59 | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-12-08 | 23:45 - 00:00 | PEA473 | 34158, H24, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Second Examination Course Paper Deadline: December 3 by 23.59. Submit on Athena course page. | |||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-09 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Renässansen till och med upplysningen |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | Annika Berg | ||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | LVGN18 | 14123, H24, 50%, KV, NML | Häxor och trolldomsprocesser i svensk litteratur |
Inlämning Omtentamen |
Helena Bodin | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-10 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1340 |
14040, H24, 50%, DAG, NML 14166, H24, 50%, DAG, NML |
Swedish History of Ideas |
Omtentamen Publicering examination |
Martin Wiklund | |||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | E890, Södra huset E, Vån 8 | Karta | ENGE01 |
19615, H23, 100%, DAG, NML 19637, H23, 100%, DAG, NML |
Engelskspråkig litteratur |
Redovisning Omtentamen |
Engelska I All groups |
Adnan Mahmutovic Anna Swärdh Carl-Ludwig Conning Joakim Wrethed Jonathan Foster |
Re-take: oral presentations | ||||||||||||||||||||
12:45 - 13:00 |
PS2215 PS2KIM |
Gruppsykologi och intervjumetodik Kvalitativ intervjumetodik |
Omtentamen | PS2KIM Alla | Omtentamen läggs ut på Athena. OBS! Anmälan i Ladok krävs för att delta i examinationen | ||||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | via Athena | IH1370 | 14167, H24, 50%, KV, NML | Framtidens idéhistoria |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 16:30 - 17:00 | via Athena | PE02GN | 34838, H23, 100%, DAG, NML |
Hemtentamen Omtentamen |
Inlämning på Athena senast kl.17.00 | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-13 | 11:30 - 12:00 | via Athena | PE02GN | 34838, H23, 100%, DAG, NML |
Hemtentamen Omtentamen |
Förlängd skrivtid. Inlämning på Athena senast kl.12.00 | ||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | UQ202U | 66778, H23, 50%, DAG, NML | Specialpedagogiska utmaningar i en skola för alla |
Inlämning Omtentamen |
Alla | ||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-12-15 | 20:45 - 21:00 | via Athena | IH1275 | 14163, H24, 50%, KV, NML | Antiken och medeltiden |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 16:45 - 17:00 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Renässansen till och med upplysningen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Annika Berg | ||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 10:00 - 12:00 | E890, Södra huset E, Vån 8 | Karta |
ENGE02 ENGEL2 |
19618, H23, 100%, DAG, NML 19644, H23, 100%, DAG, NML |
Lingvistik 2B |
Redovisning Omtentamen |
Engelska II All groups |
Anette Palm Karjalainen Kathrin Kaufhold Magnus Ullén Volha Danetskaya |
Re-take oral presentation | ||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-20 | 16:45 - 17:00 | via Athena | MVTVÅA | 14009, V24, 100%, BLA, NML | Att kommunicera om musik |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||
Sön | 2024-12-22 | 16:45 - 17:00 | via Athena | IH1340 |
14040, H24, 50%, DAG, NML 14166, H24, 50%, DAG, NML |
Swedish History of Ideas |
Hemtentamen Omtentamen |
Martin Wiklund | |||||||||||||||||||||
20:45 - 21:00 | via Athena | IH1370 | 14167, H24, 50%, KV, NML | Framtidens idéhistoria |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
v 52, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-23 | 15:45 - 16:00 | PEA473 | 34158, H24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Third examination task will be made available on Athena. | |||||||||||||||||||||||
v 1, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2025-01-05 | 23:45 - 00:00 | PEA473 | 34158, H24, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Third Examination Course Paper Deadline: December. 31st, Sunday, 23:59. Submit on Athena course page. | |||||||||||||||||||||||
v 2, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-08 | 09:00 - 12:00 |
E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset E, Vån 2 E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset E |
Karta |
FR115A FR130C FR1LP3 FR1UL3 FR1VA3 |
07316, H24, 100%, DAG, NML 07319, H24, 100%, DAG, NML 07320, H24, 100%, DAG, NML 07321, H24, 100%, DAG, NML 07323, H24, 50%, DAG, NML 07348, H24, 50%, DAG, DST |
Grammatik och ordförråd | Omtentamen |
FR115A Campus FR115A Distans FR130C Campus |
Per Förnegård | |||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | C320, Max Goroschrummet, Södra huset C, Vån 3 | Karta |
LIT405 TTA116 |
20098, H24, 25%, DAG, NML 21184, H24, 100%, DAG, NML |
Svenskt teckenspråk V |
Obligatorisk närvaro Omtentamen |
Eira Balkstam | Omexamination - språkförståelse och språklig produktion. | |||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | via Zoom | PO330A |
07245, H24, 50%, DAG, DST 07768, V23, 50%, DAG, NML |
Mediering | Omtentamen | Vikarie 165 portugisiska | Ta med leg. Vänligen se Athena för mer information. /Bring ID. See Athena for more details. | ||||||||||||||||||||||
23:15 - 00:00 | via Athena | PE03GN | 34841, H23, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Inläming senast kl.23:59 (Athena). | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-09 | 17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | ES011A | 07195, H24, 50%, KV, DST |
Grammatik I Text och ordkunskap I |
Omtentamen | SPFRB I gr 1-2 | Tamara Strugo | ||||||||||||||||||||
23:15 - 00:00 | via Athena | PE03GN | 34841, H23, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Förlängd tid: inlämning senast 1/12 kl. 23:59 | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-01-10 | 15:45 - 16:00 | PSMT55 | 36095, H24, 100%, DAG, NML | Högre kognitiva funktioner |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
PSMT55 Alla | Examination | |||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | ETG350 | Omtentamen | Alla | Inlämning av omtenta sker senast kl 23:59 i Athena. | |||||||||||||||||||||||||
v 3, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-01-13 | 11:45 - 12:15 | via Athena | TTA116 | Tolkning I |
Hemtentamen Omtentamen Publicering |
Teckenspråk och tolkning I - helgrupp | Skriftlig analys | |||||||||||||||||||||
17:00 - 21:00 | Webbaserad undervisning | ES022A | 07196, H24, 50%, KV, DST |
Grammatik II Text och ordkunskap II |
Omtentamen | Tamara Strugo | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-15 | 18:00 - 22:00 | Webbaserad undervisning | IT022A | 07167, H24, 50%, KV, DST | Grammatik och ordkunskap 2 | Omtentamen | ITFRB II gr1-2 | Paolo Sancini | OBS! Inloggning för ID-kontroll sker kl. 17.00-17.30. Tentans skrivtid är kl. 18.00-21.00. Anmälan är obligatorisk och görs via student.ladok.se | |||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | via Zoom | PO130A | 07240, H24, 50%, KV, DST |
Text och språkstruktur I Språkstruktur |
Omtentamen | Ta med leg. Vänligen se Athena för mer information. /Bring ID. See Athena for more details. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-16 | 09:30 - 14:30 | Hörsal 10, Södra huset E, Vån 3 | Karta | Omtentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:45 | via Athena | TTA116 | Tolkning I |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
Teckenspråk och tolkning I - helgrupp |
Examinator: se lärare Skriftlig analys |
|||||||||||||||||||||||
v 4, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-22 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Från franska revolutionen till fin de siècle |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | Karolina Enquist Källgren | ||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | C307, Södra huset C, Vån 3 | Karta | 2LG068 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
23:45 - 00:00 | PEA472 | 34156, H24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Deadline for the third examination is February 14, 23.59. | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-23 | 09:00 - 13:00 | via Athena |
UM702U UM7106 UM7108 UM7111 UM711U |
Ämnesdidaktik med läroplansteori Ämnesdidaktik med läroplansteori - ULV |
Omtentamen | Alla grupper UM7108 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | D499, Södra huset D, Vån 4 | Karta | 2LG068 | Omtentamen | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-01-24 | 09:00 - 13:00 | via Athena |
UM702U UM7106 UM7108 UM7111 UM711U |
Ämnesdidaktik med läroplansteori Ämnesdidaktik med läroplansteori - ULV |
Omtentamen | Alla grupper UM7108 | ||||||||||||||||||||||
v 5, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-29 | 16:30 - 19:30 |
D365, Södra huset D, Vån 3 D389, Södra huset D, Vån 3 |
Karta
Karta |
NSSUSA-B | Kväll/helg | Omtentamen | NSSUSA-B | |||||||||||||||||||||
16:30 - 19:30 | D235, Södra huset D, Vån 2 | Karta | NSSUSC | Kväll/helg | Omtentamen | NSSUSC | |||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Från franska revolutionen till fin de siècle |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Karolina Enquist Källgren | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-30 | 18:00 - 21:00 | SLTJ1A | 25031, H24, 50%, KV, DST | Introduktion till tjeckiska språket |
Tentamen Omtentamen |
Roar Lishaugen | ||||||||||||||||||||||
v 7, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-02-11 | 08:45 - 09:00 | MK1036 | 18031, H24, 100%, DAG, NML | Populärkulturella världar | Omtentamen | Anja Hirdman | Omtentamen publiceras på Athena | |||||||||||||||||||||
Fre | 2025-02-14 | 23:45 - 00:00 | UQ202U | 66778, H23, 50%, DAG, NML | Specialpedagogiska utmaningar i en skola för alla |
Inlämning Omtentamen |
Alla | ||||||||||||||||||||||
v 8, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-02-18 | 16:45 - 17:00 | via Athena | MK1036 | 18031, H24, 100%, DAG, NML | Populärkulturella världar | Omtentamen | Anja Hirdman | Inlämning av omtentamen | ||||||||||||||||||||
Ons | 2025-02-19 | 23:45 - 00:00 | PEA472 | 34156, H24, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Deadline for the third examination is February 14, 23.59. | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-02-20 | 09:00 - 13:00 | via Athena |
UM702U UM7106 UM7108 UM713U |
Ämnesdidaktik med betyg och bedömning Ämnesdidaktik med betyg och bedömning - ULV |
Omtentamen | Alla grupper UM7108 | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-02-21 | 09:00 - 13:00 | via Athena |
UM702U UM7106 UM7108 UM713U |
Ämnesdidaktik med betyg och bedömning Ämnesdidaktik med betyg och bedömning - ULV |
Omtentamen | Alla grupper UM7108 | ||||||||||||||||||||||
v 9, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-02-26 | 17:45 - 18:00 | via Athena | JU677M | 29054, H24, 100%, DAG, NML |
Omtentamen Digital hemtentamen |
RE-EXAM Part I – Case (home exam) The exam is given one week in advance. Hand in via Athena at 18.00. | RE-EXAM | |||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | via Athena | IH1010 | 14089, H24, 50%, KV, NML | Dödens idéhistoria |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
18:00 - 18:15 | via Athena | IH1275 | 14163, H24, 50%, KV, NML | Från renässansen till och med upplysningen |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-02-27 | 08:00 - 08:15 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Från sekelskiftet 1900 till våra dagar |
Omtentamen Publicering examination |
Helklass | Victoria Fareld | ||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | via Inspera | JU428A | 29165, H23, 100%, DAG, NML | Miljörätt |
Omtentamen Digital tentamen |
OMTENTAMEN Skrivsal anges på raden ovanför tidigast 5 dagar före och senast 2 dagar före tentamensdagen. |
Anmälan till omtentamen öppnas när resultaten från ordinarie tentamen är klara. | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-02-28 | 09:00 - 09:15 | UCG38K | 34942, H23, 100%, DAG, NML | Specialpedagogik | Omtentamen | Omexamination 1. | ||||||||||||||||||||||
v 10, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-03-03 | 09:00 - 10:00 | Webbaserad undervisning | RHA312 | Omtentamen | Omtentan publiceras på athena | |||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-03-06 | 08:00 - 09:00 |
UCG33K UCG43K |
Ämnesdidaktik | Omtentamen | Religion | |||||||||||||||||||||||
15:45 - 16:00 |
NS1081 NS1144 NSN240 |
21170, H24, 100%, DAG, NML 21194, H24, 100%, DAG, NML 21248, H24, 100%, DAG, NML |
Textanalys och multimodalitet |
Inlämning Omtentamen |
NS1101 Alla NS1144 Grupp 3 NSN240 Alla |
Anna Vogel | Inlämning av omtentamen 15.59 | ||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | via Athena | IH1000 | 14088, H24, 100%, DAG, NML | Från sekelskiftet 1900 till våra dagar |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | Victoria Fareld | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-03-07 | 17:30 - 18:00 | via Athena | RHG506 |
Inlämning Omtentamen |
Henrik Johnsén | Inlämning hemtentamen senast kl 17.55 | ||||||||||||||||||||||
Sön | 2025-03-09 | 20:45 - 21:00 | via Athena | IH1010 | 14089, H24, 50%, KV, NML | Dödens idéhistoria |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||
20:45 - 21:00 | via Athena | IH1275 | 14163, H24, 50%, KV, NML | Från renässansen till och med upplysningen |
Inlämning Omtentamen |
Helklass | |||||||||||||||||||||||
v 12, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-03-17 | 08:00 - 23:45 | Webbaserad undervisning | RHA312 |
Inlämning Omtentamen |
Emmanouela Grypeou | |||||||||||||||||||||||
v 13, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-03-24 | 09:00 - 09:30 |
PEG100 PEGN01 |
Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling |
Hemtentamen Omtentamen |
Omtentamen publiceras kl 09:00 | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-03-25 | 17:00 - 17:30 |
PEG100 PEGN01 |
Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling |
Hemtentamen Inlämning Omtentamen |
Omtentamen inlämning kl 17:00 | |||||||||||||||||||||||
v 14, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-03-31 | 16:45 - 17:00 | via Athena | ETG632 | Kvantitativ metod i praktik och teori | Omtentamen | Alla | Omtenta lämnas in senast kl 17:00 i Athena | |||||||||||||||||||||
Tors | 2025-04-03 | 16:45 - 17:00 | UCG38K | 34942, H23, 100%, DAG, NML | Specialpedagogik |
Inlämning Omtentamen |
UCG38K 4-6 Alla | Inlämning. Omexamination 1 | |||||||||||||||||||||
v 16, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2025-04-20 | 23:45 - 00:00 | via Athena | PEG210 | 34011, V24, 100%, DAG, NML | Organisation och förändring | Omtentamen | Inlämning av omtentamen. Laddas upp i inlämningsmapp på Athena senast kl 23:59 | Distansundervisning via Zoom och Athena | ||||||||||||||||||||
v 17, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-04-25 | 09:00 - 13:00 | Hörsal 12, Södra huset F, Vån 2 | Karta |
LIN223 LINP21 |
20003, V24, 50%, DAG, NML 20022, V24, 75%, DAG, NML 20039, V24, 50%, DAG, NML |
Talets akustik och perception | Omtentamen | |||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-25 | 15:45 - 16:00 | PEA473 | 34811, H23, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Second examination task will be made available on Athena. | |||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2024-12-08 | 23:45 - 00:00 | PEA473 | 34811, H23, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Second Examination Course Paper Deadline: December 3 by 23.59. Submit on Athena course page. | |||||||||||||||||||||||
v 52, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-23 | 15:45 - 16:00 | PEA473 | 34811, H23, 100%, DAG, NML | Omtentamen | Third examination task will be made available on Athena. | |||||||||||||||||||||||
v 1, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sön | 2025-01-05 | 23:45 - 00:00 | PEA473 | 34811, H23, 100%, DAG, NML |
Inlämning Omtentamen |
Third Examination Course Paper Deadline: December. 31st, Sunday, 23:59. Submit on Athena course page. | |||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. 403, Matematiska institutionen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
Viktigt meddelande |
Tentamensnamn |
||||||||||||||||
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 13:30 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Ola Gerton Henrik Hössjer | Kurs MT6011 | ||||||||||||||||||||||
v 20, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-14 | 13:30 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Ola Gerton Henrik Hössjer | Kurs MT6011 | ||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-16 | 14:00 - 16:00 | *Obestämd skrivsal |
MM2001 MM4001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Datorlaborationer Datorlaborationer för naturvetare del 2 Datorlaborationer i algebra Datorlaborationer i matematisk analys |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 | Per Alexandersson | Digital salstentamen | exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I - Datorberäkningstentamen | |||||||||||||||||
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 13:30 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Ola Gerton Henrik Hössjer | Kurs MT6011 | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-24 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal |
MM2001 MMU304-305 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48224, H23, 50%, ING, DST |
Linjär algebra, problemlösning och teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 |
Olof Sisask Per Alexandersson |
Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I (Linjär algebra), salstentamen | |||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-27 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal |
MM2001 MMU304-305 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I (Analys del 2), salstentamen | |||||||||||||||||
v 23, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-03 | 14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal | BASMA4 | 90107, H23, 25%, DAG, DST | Matematik 4a | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Bögvad |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | BASMA4 Matematik 4a | ||||||||||||||||||
v 24, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-11 | 09:00 - 14:00 | Obestämd skrivsal | BASMA4 | 90107, H23, 25%, DAG, DST | Matematik 4b | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Bögvad |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | BASMA4 Matematik 4b | ||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-12 | 14:00 - 16:00 | *Obestämd skrivsal |
MM2001 MM4001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Datorlaborationer Datorlaborationer för naturvetare del 2 Datorlaborationer i algebra Datorlaborationer i matematisk analys |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 | Per Alexandersson |
Digital salstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I - Datorberäkning, omtentamen | |||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-13 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal |
MM2001 MMU304-305 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48223, H23, 100%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST 48225, H23, 100%, ING, DST 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Diskret matematik, problemlösning och teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 |
Olof Sisask Per Alexandersson |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I (Diskret matematik), omtentamen | |||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 09:00 - 12:00 | Obestämd skrivsal 3 |
MM2001 MMU304-305 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48038, V23, 100%, ING, ITD 48039, V23, 50%, ING, ITD 48222, H23, 50%, DAG, NML 48223, H23, 100%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST 48225, H23, 100%, ING, DST 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 | Håkan Granath |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I (Analys del 1), omtentamen | |||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal |
MM2001 MMU304-305 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Linjär algebra, problemlösning och teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 |
Olof Sisask Per Alexandersson |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik I (Linjär algebra), omtentamen | |||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-27 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal |
MM2001 MMU304-305 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2001 - Matematik (Analys del 2), omtentamen | |||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. 40303, Matematik
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
Lokal |
Karta |
Kurs |
Kurstillfälle |
Delkurs, Moment |
Aktivitet |
Studentgrupp |
Lärare |
Information |
Litteraturinfo |
Tentamenssal |
Viktigt meddelande |
Tentamensnamn |
||||||||||||||||
v 17, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-04-26 | 15:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
Nils Hemmingsson | |||||||||||||||||||||
v 18, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-04-29 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder | Analys del 2, föreläsning 11 | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Oliver Lindström | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Övning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Övrigt | Pavel Kurasov | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | MM7048 | 48045, V24, 25%, DAG, NML | Föreläsning |
Gabriel Aaron Saadia Peter LeFanu Lumsdaine |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Dennis Öberg | Utbildningsgruppmöte | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 14:45 | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Datorlaborationer för naturvetare del 2 Datorlaborationer i algebra Datorlaborationer i matematisk analys |
Handledning Föreläsning Webbaserat |
Alla MM2001 | Per Alexandersson |
Zoomhandledning i datorberäkningskursen. Zoomlänk finns på kurshemsidan. |
||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Samuel Lundqvist | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Lärosal 33 (Datorsal), Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Datorlaborationer för naturvetare del 2 Datorlaborationer i algebra Datorlaborationer i matematisk analys |
Handledning | Alla MM2001 | Per Alexandersson | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-04-30 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Annemarie Luger | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | ||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML |
Problemlösningsseminarium i algebra Problemlösningsseminarium i analys |
Seminarium | Grupp 1 MM2001 | Per Alexandersson | |||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Gregory Arone | Topologi | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:30 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML |
Problemlösningsseminarium i algebra Problemlösningsseminarium i analys |
Seminarium | Grupp 2 MM2001 | Boris Shapiro | |||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Övning Räkneövning |
Alice Brolin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-02 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder | Analys del 2, föreläsning 12 | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7050 | 48055, V24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | Wushi Goldring | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 9, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Forskningsseminarium | Per Alexandersson | Kombinatorikseminarium | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Föreläsning | Gregory Arone | Kurs Differentiell Topologi. | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Oliver Lindström | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7050 | 48055, V24, 25%, DAG, NML | Övning | Ludvig Olsson | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Övning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Föreläsning | Pavel Kurasov | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Dennis Öberg | UG/IT möte | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Lärosal 37 (ALC), Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML |
Problemlösningsseminarium i algebra Problemlösningsseminarium i analys |
Seminarium | Grupp 4 MM2001 | Håkan Granath | |||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Lärosal 29, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML |
Problemlösningsseminarium i algebra Problemlösningsseminarium i analys |
Seminarium | Grupp 3 MM2001 | Per Alexandersson | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
||||||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Lärosal 29, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML |
Problemlösningsseminarium i algebra Problemlösningsseminarium i analys |
Seminarium | Grupp 5 MM2001 | Emil Jacobsen | |||||||||||||||||||||
16:00 - 23:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Övrigt | Anders Hagberg | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-03 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Per Alexandersson | Linjär algebra, föreläsning 13 | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Annemarie Luger | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Filip Jonsson Kling | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | Boris Shapiro | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Rikard Bögvad | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Laduvikssalen, Biblioteket, Vån 6 | Karta | MM1003 | 48008, V24, 25%, ING, DST | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Per Alexandersson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM1003 - Förberedande kurs i matematik -copy | |||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | B3 grupprum, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM1003 | 48008, V24, 25%, ING, DST | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Per Alexandersson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM1003 - Förberedande kurs i matematik -copy | |||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Övning | Gabriel Aaron Saadia | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
Nils Hemmingsson | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 23:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Övrigt | Anders Hagberg | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-05-04 | 10:00 - 15:00 |
Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | Handledning | Anton Christenson | |||||||||||||||||||||||
v 19, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-06 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder | Analys del 2, föreläsning 13 | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Oliver Lindström | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Övning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | MM7048 | 48045, V24, 25%, DAG, NML | Föreläsning |
Gabriel Aaron Saadia Peter LeFanu Lumsdaine |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Neshat Lindberg | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-07 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Per Alexandersson | Linjär algebra, föreläsning 14 | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Annemarie Luger | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Gregory Arone | Topologi | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Filip Jonsson Kling | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | |||||||||||||||||||||||
12:30 - 13:15 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Övrigt | Annemarie Luger | Frågestund för kursen MM5026 Matematik III - Ordinära differentialekvationer. | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | Boris Shapiro | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Rikard Bögvad | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Salvador Rodriguez Lopez | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Övning Räkneövning |
Alice Brolin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Övning | Gabriel Aaron Saadia | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
Nils Hemmingsson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-08 | 09:00 - 11:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Föreläsning | Pavel Kurasov | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Peter LeFanu Lumsdaine | Logik seminarium | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Annemarie Luger | Analys seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Rikard Bögvad | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Jonas Bergström | Algebra seminarium | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
Nils Hemmingsson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-10 | 13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | Boris Shapiro | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Övning | Gabriel Aaron Saadia | |||||||||||||||||||||||
v 20, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-13 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder | Analys del 2, föreläsning 14 | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 27, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Oliver Lindström | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 27, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Övning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Neshat Lindberg | Lilla TA-möte | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | MM2001 | 48222, H23, 50%, DAG, NML | Problemlösningsseminarium för naturvetare del 2 | Seminarium | Fysik A MM2001 | Annemarie Luger | |||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | 48222, H23, 50%, DAG, NML | Problemlösningsseminarium för naturvetare del 2 | Seminarium | Fysik C MM2001 | Jonathan Rohleder | |||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Lärosal 33 (Datorsal), Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48222, H23, 50%, DAG, NML 48224, H23, 50%, ING, DST |
Datorlaborationer för naturvetare del 2 Datorlaborationer i algebra Datorlaborationer i matematisk analys |
Handledning | Alla MM2001 | Per Alexandersson | |||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | MM2001 | 48222, H23, 50%, DAG, NML | Problemlösningsseminarium för naturvetare del 2 | Seminarium | Fysik B MM2001 | Annemarie Luger | |||||||||||||||||||||
15:30 - 17:00 | Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | 48222, H23, 50%, DAG, NML | Problemlösningsseminarium för naturvetare del 2 | Seminarium | Fysik D MM2001 | Jonathan Rohleder | |||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-14 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM7048 | 48045, V24, 25%, DAG, NML | Mängdteori och metamatematik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter LeFanu Lumsdaine | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM7048 Mängdteori och metamatematik - Salstentamen | ||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Per Alexandersson | Linjär algebra, föreläsning 15 | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Annemarie Luger | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Gregory Arone | Topologi | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Filip Jonsson Kling | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | Boris Shapiro | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 22, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Rikard Bögvad | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Dennis Öberg | Utbildningsgruppen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Övning Räkneövning |
Alice Brolin | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Övning | Gabriel Aaron Saadia | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 22, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
Nils Hemmingsson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-15 | 09:00 - 11:30 | Mötesrum 25, Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | Möte | Joanna Tyrcha | Institutionsstyrelsemöte | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Föreläsning | Pavel Kurasov | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Peter LeFanu Lumsdaine | Logik seminarium | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Annemarie Luger | Analys seminarium | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-16 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7050 | 48055, V24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | Wushi Goldring | |||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 29, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7027 | 48001, V24, 50%, DAG, NML | Övning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
|||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7050 | 48055, V24, 25%, DAG, NML | Övning | Ludvig Olsson | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Rikard Bögvad | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta |
MM5013 MM510U |
48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
Nils Hemmingsson | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | via Zoom |
MM5011 MM514U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST |
Föreläsning |
Salvador Rodriguez Lopez Yishao Zhou |
||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Övrigt | Ludvig Olsson | Matematiska Cirkeln | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-17 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Föreläsning | Annemarie Luger | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | 48014, V24, 100%, DAG, NML | Linjär algebra, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Filip Jonsson Kling | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML |
Övning | Exercise and lecture have changed places in the schedule. | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | Boris Shapiro | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | MM2001 |
48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48224, H23, 50%, ING, DST |
Linjär algebra, problemlösning och teori |
Föreläsning Webbaserat |
Per Alexandersson | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5024 | 48025, V24, 50%, DAG, NML | Övning | Gabriel Aaron Saadia | |||||||||||||||||||||||
v 21, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-20 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Jonathan Rohleder | Analys del 2, föreläsning 15 | ||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | Oliver Lindström | |||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | MM2001 |
48015, V24, 50%, ING, DST 48016, V24, 100%, ING, DST 48224, H23, 50%, ING, DST |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Föreläsning Webbaserat |
Jonathan Rohleder | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-21 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM7027 |
48001, V24, 50%, DAG, NML 48072, V23, 50%, DAG, NML |
Dynamiska system och optimal kontrollteori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Yishao Zhou | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM7027 Dynamiska system och optimal kontrollteori - Salstentamen | ||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MT5002 MT5018 |
48057, V24, 50%, DAG, NML 48133, V23, 50%, DAG, NML |
Sannolikhetsteori II Teori |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Maria Deijfen | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MT5018 Sannolikhetsteori II - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Gregory Arone | Topologi | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-22 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MM5013 MM510U MM511U |
48017, V24, 50%, ING, DST 48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML 48038, V24, 50%, ING, DST 48039, V24, 50%, ING, DST 48055, V23, 50%, ING, ITD 48056, V23, 50%, DAG, NML 48057, H22, 50%, DAG, ITD 48095, H22, 50%, DAG, DST 48096, H22, 50%, DAG, DST 48097, V23, 50%, ING, DST 48117, V23, 50%, DAG, NML 48138, V23, 50%, ING, DST 48207, H23, 50%, DAG, DST 48239, H23, 50%, DAG, DST 48240, H23, 50%, DAG, DST |
Matematik II - Algebra och kombinatorik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Bögvad | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM5013 Matematik II - Algebra och kombinatorik - Salstentamen | ||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM5024 |
48025, V24, 50%, DAG, NML 48080, V24, 50%, DAG, NML 48128, V23, 50%, DAG, NML |
Matematik III - Logik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Boris Shapiro | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM5024 Matematik III - Logik - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Föreläsning | Pavel Kurasov | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Peter LeFanu Lumsdaine | Logik seminarium | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Annemarie Luger | Analys seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Disputation | Stefan Reppen | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Jonas Bergström | Algebra seminarium | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-23 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MM5011 MM514U MM515U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST 48048, V23, 50%, DAG, ITD 48049, H22, 50%, DAG, NML 48050, H22, 50%, ING, ITD 48064, V24, 50%, DAG, DST 48104, H22, 50%, DAG, NML 48105, H22, 50%, ING, DST 48106, H22, 50%, ING, DST 48107, V23, 50%, ING, DST 48139, V23, 50%, ING, DST 48202, H23, 50%, ING, DST 48203, H23, 50%, DAG, NML 48244, H23, 50%, DAG, NML 48245, H23, 50%, ING, DST 48246, H23, 50%, ING, DST OM100, V24, 50%, DAG, NML |
Matematik II - Analys, del B | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Yishao Zhou | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM5011 Matematik II - Analys del B - Salstentamen | ||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48067, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML 48083, V23, 50%, DAG, NML 48129, V23, 50%, DAG, NML 48142, V23, 50%, DAG, NML |
Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Annemarie Luger | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM5026 Matematik III - Ordinära differentialekvationer - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
08:30 - 11:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Joanna Tyrcha | Sektionsberedningsmöte | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 |
48014, V24, 100%, DAG, NML 48222, H23, 50%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | Oliver Lindström | Analys del 2 (eventuellt sista räkneövning) | ||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Disputation | Simon Cooper | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-24 | 13:00 - 14:30 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Dan Petersen | |||||||||||||||||||||||
v 22, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-05-27 | 09:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Masterkurs |
Dan Petersen Sofia Tirabassi |
SMC Masterclass on Cohomology of Local Systems | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Anders Hagberg | Möte inför sommaren 2024 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal | MM7050 | 48055, V24, 25%, DAG, NML | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Wushi Goldring | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM7050 Representationsteori för ändliga grupper - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
Tis | 2024-05-28 | 09:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Masterkurs |
Dan Petersen Sofia Tirabassi |
SMC Masterclass on Cohomology of Local Systems | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Dennis Öberg | Utbildningsgruppsmöte | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-05-29 | 09:00 - 11:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Föreläsning | Pavel Kurasov | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Peter LeFanu Lumsdaine | Logik seminarium | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Annemarie Luger | Analys seminarium | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-05-30 | 09:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Masterkurs |
Dan Petersen Sofia Tirabassi |
SMC Masterclass on Cohomology of Local Systems | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Övrigt | Ludvig Olsson | Matematiska Cirkeln | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-05-31 | 09:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Masterkurs |
Dan Petersen Sofia Tirabassi |
SMC Masterclass on Cohomology of Local Systems | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 00:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Övrigt | Anders Hagberg | |||||||||||||||||||||||||
Lör | 2024-06-01 | 10:00 - 15:00 |
Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | Handledning | Anton Christenson | |||||||||||||||||||||||
v 23, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-04 | 10:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Gregory Arone | Topologi | ||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Salvador Rodriguez Lopez | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-05 | 10:00 - 12:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Peter LeFanu Lumsdaine | Logik seminarium | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Annemarie Luger | Analys seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Jonas Bergström | Algebra seminarium | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Obestämd skrivsal | MM1003 | 48008, V24, 25%, ING, DST | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Per Alexandersson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM1003 - Förberedande kurs i matematik | ||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Obestämd skrivsal | MM2004 |
48132, H24, 100%, DAG, NML 48145, H22, 100%, DAG, NML 48221, H23, 100%, DAG, NML |
Duggor | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Håkan Granath |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | Uppsamlingsdugga - MM2004 Matematiska metoder för naturvetare | ||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-06-07 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Disputation | Eleftherios Theodosiadis | |||||||||||||||||||||||
v 24, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-06-10 | 14:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Disputation | Alexander Berglund | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 23:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Anders Hagberg | |||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-11 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Workshop | Alexander Berglund | Workshop | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Obestämd skrivsal | MM4001 | 48124, V23, 50%, DAG, NML | Matematik för naturvetenskaper II - teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Jonathan Rohleder |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM4001 Matematik för naturvetenskap II - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Dennis Öberg | Utbildningsgruppsmöte | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Workshop | Alexander Berglund | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-12 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Workshop | Alexander Berglund | Workshop | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Peter LeFanu Lumsdaine | Logik seminarium | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Workshop | Alexander Berglund | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Annemarie Luger | Analys seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Workshop | Alexander Berglund | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-06-13 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Workshop | Alexander Berglund | Workshop | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Disputation | Alexander Berglund | |||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-06-14 | 09:00 - 13:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Disputation | Alexander Berglund | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||||
v 25, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-18 | 16:00 - 18:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Salvador Rodriguez Lopez | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-19 | 13:00 - 15:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Jonas Bergström | Algebra seminarium | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||||
v 26, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-06-25 | 13:00 - 14:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Dennis Öberg | Utbildningsgruppsmöte | ||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-06-26 | 15:00 - 17:00 | Mötesrum 12 - Cramérrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Filip Lindskog | |||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-06-28 | 13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Obestämd skrivsal | MM1003 | 48008, V24, 25%, ING, DST | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Per Alexandersson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM1003 - Förberedande kurs i matematik | ||||||||||||||||||||
v 28, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-07-12 | 13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||
v 30, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-07-26 | 13:00 - 14:00 | Mötesrum 11 - Kovalevskyrummet, Albano Hus 1 | Karta | Seminarium | Ludvig Olsson | PhD Seminarier | ||||||||||||||||||||||
v 32, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-08 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal | MM1003 | 48008, V24, 25%, ING, DST | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Per Alexandersson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM1003 - Förberedande kurs i matematik | ||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | *Obestämd skrivsal | MM5021 |
48014, H22, 50%, DAG, NML 48102, V24, 50%, DAG, DST 48193, V23, 50%, DAG, DST 48194, H23, 50%, DAG, NML |
Matematik III - Analysens grunder | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sofia Tirabassi | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM5021 Matematik III - Analysens grunder - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
v 33, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-13 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM2004 | 48221, H23, 100%, DAG, NML | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Håkan Granath |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2004 Matematiska metoder för naturvetare - Salstentamen | ||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MM5011 MM514U MM515U |
48021, V24, 50%, DAG, DST 48043, V24, 50%, DAG, DST 48048, V23, 50%, DAG, ITD 48049, H22, 50%, DAG, NML 48050, H22, 50%, ING, ITD 48064, V24, 50%, DAG, DST 48104, H22, 50%, DAG, NML 48105, H22, 50%, ING, DST 48106, H22, 50%, ING, DST 48107, V23, 50%, ING, DST 48139, V23, 50%, ING, DST 48202, H23, 50%, ING, DST 48203, H23, 50%, DAG, NML 48244, H23, 50%, DAG, NML 48245, H23, 50%, ING, DST 48246, H23, 50%, ING, DST OM100, V24, 50%, DAG, NML |
Matematik II - Analys, del B | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Yishao Zhou |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM5011 Matematik II - Analys del B - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM5020 |
48024, V24, 50%, DAG, NML 48101, V24, 50%, DAG, DST 48127, V23, 50%, DAG, NML 48192, V23, 50%, DAG, DST |
Matematik III - Abstrakt algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Gregory Arone | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM5020 Matematik II - Abstrakt algebra - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-15 | 14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal |
MM5010 MM512U MM513U |
48019, V24, 50%, DAG, NML 48020, V24, 50%, ING, DST 48040, V24, 50%, DAG, NML 48041, V24, 50%, ING, DST 48042, V24, 50%, ING, DST 48044, V23, 50%, ING, ITD 48045, V23, 50%, DAG, NML 48046, H22, 50%, DAG, NML 48047, H22, 50%, ING, ITD 48098, H22, 50%, DAG, NML 48099, V23, 50%, ING, DST 48100, V23, 50%, DAG, NML 48101, H22, 50%, ING, DST 48102, H22, 50%, ING, DST 48103, V23, 50%, ING, DST 48200, H23, 50%, DAG, NML 48201, H23, 50%, ING, DST 48241, H23, 50%, DAG, NML 48242, H23, 50%, ING, DST 48243, H23, 50%, ING, DST |
Matematik II - Analys, del A | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Salvador Rodriguez Lopez |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM5010 Matematik II - Analys, del A - Salstentamen | ||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal |
MT5002 MT5018 |
48057, V24, 50%, DAG, NML 48133, V23, 50%, DAG, NML |
Sannolikhetsteori II Teori |
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Maria Deijfen |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MT5018 Sannolikhetsteori II - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
v 34, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-08-20 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM3001 |
48042, V23, 50%, DAG, NML 48043, H22, 50%, DAG, NML 48044, V24, 50%, DAG, NML 48206, H23, 50%, DAG, NML |
Matematiska metoder för ekonomer | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Sofia Tirabassi |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM3001 Matematiska metoder för ekonomer - Salstentamen | ||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MM5013 MM510U MM511U |
48017, V24, 50%, ING, DST 48018, V24, 50%, DAG, NML 48037, V24, 50%, DAG, NML 48038, V24, 50%, ING, DST 48039, V24, 50%, ING, DST 48055, V23, 50%, ING, ITD 48056, V23, 50%, DAG, NML 48057, H22, 50%, DAG, ITD 48095, H22, 50%, DAG, DST 48096, H22, 50%, DAG, DST 48097, V23, 50%, ING, DST 48117, V23, 50%, DAG, NML 48138, V23, 50%, ING, DST 48207, H23, 50%, DAG, DST 48239, H23, 50%, DAG, DST 48240, H23, 50%, DAG, DST |
Matematik II - Algebra och kombinatorik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Rikard Bögvad |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM5013 Matematik II - Algebra och kombinatorik - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM5024 |
48025, V24, 50%, DAG, NML 48080, V24, 50%, DAG, NML 48128, V23, 50%, DAG, NML |
Matematik III - Logik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Boris Shapiro |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM5024 Matematik III - Logik - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM7048 | 48045, V24, 25%, DAG, NML | Mängdteori och metamatematik | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Peter LeFanu Lumsdaine |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM7048 Mängdteori och metamatematik - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-21 | 08:00 - 11:00 | Obestämd skrivsal | MM1003 | 48008, V24, 25%, ING, DST | Problemlösning | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Per Alexandersson | Papperstentamen | exam.timeedit.com | MM1003 - Förberedande kurs i matematik | ||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-22 | 14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal | MM2002 | 48220, H23, 100%, DAG, NML | Matematik för naturvetenskaper I - teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Pavel Kurasov |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM2002 - Matematik för naturvetenskaper I | ||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal |
MM5026 MM522U MM523U |
48026, V24, 50%, DAG, NML 48067, V24, 50%, DAG, NML 48068, V24, 50%, DAG, NML 48083, V23, 50%, DAG, NML 48129, V23, 50%, DAG, NML 48142, V23, 50%, DAG, NML |
Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Annemarie Luger |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM5026 Matematik III - Ordinära differentialekvationer - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-23 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal | MM7050 | 48055, V24, 25%, DAG, NML | Teori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Wushi Goldring |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM7050 Representationsteori för ändliga grupper - Salstentamen | ||||||||||||||||||
v 35, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-08-26 | 09:00 - 10:00 |
Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Upprop | Programupprop | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 |
Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Övrigt | Programaktiviteter | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-08-28 | 09:00 - 11:30 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Föreläsning | Introduktionsföreläsning | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Obestämd skrivsal | MM7027 |
48001, V24, 50%, DAG, NML 48072, V23, 50%, DAG, NML |
Dynamiska system och optimal kontrollteori | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Yishao Zhou |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM7027 Dynamiska system och optimal kontrollteori - Salstentamen | ||||||||||||||||||||
Tors | 2024-08-29 | 08:00 - 13:00 | Obestämd skrivsal |
MM5012 MM508U MM509U |
48022, V24, 50%, DAG, NML 48023, V24, 50%, ING, DST 48034, V24, 50%, DAG, NML 48035, V24, 50%, ING, DST 48036, V24, 50%, ING, DST 48051, V23, 50%, ING, ITD 48052, V23, 50%, DAG, NML 48053, H22, 50%, ING, ITD 48054, H22, 50%, DAG, NML 48089, H22, 50%, DAG, NML 48090, H22, 50%, ING, DST 48091, V23, 50%, DAG, NML 48092, V23, 50%, ING, DST 48093, H22, 50%, ING, DST 48094, V23, 50%, ING, DST 48204, H23, 50%, ING, DST 48205, H23, 50%, DAG, NML 48237, H23, 50%, DAG, NML 48238, H23, 50%, ING, DST |
Matematik II - Linjär algebra | Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!) | Olof Sisask |
Papperstentamen Omtentamen |
exam.timeedit.com | MM5012 Matematik II - Linjär algebra - Salstentamen | ||||||||||||||||||
Fre | 2024-08-30 | 09:00 - 11:30 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | Föreläsning | Introduktionsföreläsning | |||||||||||||||||||||||
v 36, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-02 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 1 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 32, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-03 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 32, Albano Hus 4, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 1 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 32, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-04 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Mötesrum 16 - Mittag-Lefflerrummet, Albano Hus 1 | Karta | Möte | Joanna Tyrcha | Lerhedens styrelse möte | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-05 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 2 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-06 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 2 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 37, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-09 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 3 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 19, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 38, Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-10 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 3 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-11 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 4 | ||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 |
Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-12 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 4 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | Möte | Jennifer Chamberlain | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-13 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 5 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 38, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-16 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 5 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 |
Efternamn A-K, lärosal 4 Efternamn L-Ö, lärosal 17 |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:15 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-17 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 6 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 |
Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-19 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 8, Södra huset D, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 6 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-20 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 7 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 39, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-23 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 7 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-09-24 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 8 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-09-25 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-09-26 | 08:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM1005 |
48124, H24, 100%, DAG, NML 48125, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 8 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 26, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-09-27 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 9 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 40, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-09-30 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 9 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-01 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 10 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-02 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-03 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 10 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 |
Efternamn A-K, lärosal 5 Efternamn L-Ö, lärosal 8 |
||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 27, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-04 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 11 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 41, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-07 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 11 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-08 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 12 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-09 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-10 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 12 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 30, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-11 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 13 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 42, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-14 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 13 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-15 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 14 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-16 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-17 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 14 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-18 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 15 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 43, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-21 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 15 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 1, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 7 (Flexsal), Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-22 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 1 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5022 | 48139, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7024 | 48146, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5012 | 48135, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-23 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-24 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 1 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | 48159, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5010 | 48156, H24, 50%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-10-25 | 10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 2 | |||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Diskret matematik, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
v 44, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-10-28 | 09:00 - 12:00 | Lärosal 11, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 2 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-10-29 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 3 | |||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-10-30 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-10-31 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 3 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-01 | 10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 4 | |||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
v 45, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-04 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 4 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-05 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 5 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-06 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-07 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 5 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-08 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 6 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 46, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-11 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 6 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-12 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 7 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-13 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-14 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 7 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-15 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 8 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 47, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-18 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 8 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-19 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 9 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-20 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-21 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 9 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-22 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 10 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 48, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-11-25 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 10 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-11-26 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 11 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-11-27 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-11-28 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 11 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-11-29 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 12 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 17, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 49, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-02 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 12 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-03 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 13 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-04 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-05 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Lärosal 32, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 13 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 2, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-06 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 14 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 50, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-09 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7020 |
48144, H24, 25%, DAG, NML 48145, H24, 25%, DAG, NML |
Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 14 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7052 | 48152, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8040 | 48153, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-10 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 2, föreläsning 15 | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 |
Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 13, Albano Hus 2, Vån 2 Lärosal 15, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-11 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-12 | 09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Linjär algebra, föreläsning 15 | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Lärosal 14, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Seminarium |
Grupp 6 MM2001 Grupp 7 MM2001 Grupp 8 MM2001 Grupp 9 MM2001 |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-13 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | EXTRA-tillfälle | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 18, Albano Hus 2, Vån 2 |
Karta
Karta |
MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 51, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-16 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | EXTRA-tillfälle | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
Tis | 2024-12-17 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | EXTRA-tillfälle | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Ons | 2024-12-18 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 30, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 30, Albano Hus 4, Vån 2 | Karta | MM8043 | 48154, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Tors | 2024-12-19 | 08:00 - 10:00 | Lärosal 8, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | EXTRA-tillfälle | ||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7033 | 48149, H24, 25%, DAG, NML | Räkneövning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 12, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM7043 | 48150, H24, 25%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
Fre | 2024-12-20 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
48223, H23, 100%, DAG, NML 48226, H23, 100%, DAG, NML |
Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | EXTRA-tillfälle | |||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Matematisk analys del 2, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 2, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 52, 2024 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2024-12-23 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | via Zoom | MM5023 | 48140, H24, 50%, DAG, DST | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5011 | 48133, H24, 50%, DAG, NML |
Övning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
v 2, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-01-07 | 08:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7028 | 48147, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2004 | 48132, H24, 100%, DAG, NML |
Handledning Räkneövning |
||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | via Zoom |
MM5013 MM510U MM511U |
48137, H24, 50%, DAG, DST |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5021 | 48138, H24, 50%, DAG, NML | Övning | ||||||||||||||||||||||||
v 3, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-16 | 09:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Introduktion | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-01-17 | 10:00 - 12:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 | Introduktion | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
v 4, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-01-20 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8044 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5020 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM3001 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5010 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 |
Diskret matematik, problemlösning och teori Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Föreläsning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-01-21 | 10:00 - 12:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7029 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 1 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5012 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5015 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Ons | 2025-01-22 | 10:00 - 12:00 | MM2001 | Webbaserat | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | MM2001 |
Introduktion Webbaserat |
Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||||
Tors | 2025-01-23 | 08:00 - 10:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM2001 |
Diskret matematik, problemlösning och teori Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Föreläsning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 2 | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8036 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 |
Diskret matematik, problemlösning och teori Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Räkneövning | Alla MM2001 | Diskret matematik, föreläsning 2 | ||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 |
Diskret matematik, problemlösning och teori Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Handledning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM3001 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5020 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5010 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM3001 |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5020 | Övning | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5010 |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
Fre | 2025-01-24 | 09:00 - 11:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Föreläsning | Alla MM2001 | Analys del 1, föreläsning 2 | ||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7029 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Handledning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7029 | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5012 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 | Linjär algebra, problemlösning och teori | Räkneövning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5015 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 |
Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 7, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5015 | Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:15 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5012 |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
v 5, 2025 | |||||||||||||||||||||||||||||
Mån | 2025-01-27 | 09:00 - 11:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8044 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM8044 | Övning | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | ALB Hörsal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM2001 |
Diskret matematik, problemlösning och teori Matematisk analys del 2, problemlösning och teori |
Föreläsning | Alla MM2001 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM3001 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5020 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5010 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 |
Lärosal 4, Albano Hus 1, Vån 2 Lärosal 5, Albano Hus 1, Vån 2 |
Karta | MM2001 |
Handledning Räkneövning |
Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | ALB Hörsal 4, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM3001 |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Lärosal 1, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM5020 | Övning | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Lärosal 10, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5010 |
Handledning Räkneövning |
|||||||||||||||||||||||||
Tis | 2025-01-28 | 09:00 - 11:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM2001 | Föreläsning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7029 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Hörsal 4, Södra huset B, Vån 3 | Karta | MM2001 | Räkneövning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Lärosal 3, Albano Hus 1, Vån 2 | Karta | MM7029 | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | ALB Hörsal 6 (Casesal), Albano Hus 4, Vån 3 | Karta | MM5012 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | ALB Hörsal 3 (Casesal), Albano Hus 2, Vån 3 | Karta | MM2001 | Handledning | Alla MM2001 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Lärosal 16, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM5015 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Lärosal 9, Albano Hus 2, Vån 2 | Karta | MM2001 |
Obligatorisk närvaro Seminarium |
Grupp 1 MM2001 Grupp 2 MM2001 |
Seminarieträff | |||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. 40301, Matematisk statistik och försäkringsmatematik
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. 40305, Datalogi och beräkningsteknik
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Digital tentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Digital omtentamen
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar | |||||||||||||||||||||||||||||
Allmänt om schemat• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil. Om rumsplacering för tentamen• Se din tilldelade tentamenssal genom att klicka på länken i kolumnenTentamenssal. Länken finns även i schemaprenumerationen. Tentamen (Exam)
| |||||||||||||||||||||||||||||
Inga bokningar |
Kurskod | Namn |
2LG068 | Kommunikation & Språklig struktur |
2LG072 | Talkommunikation |
2LG076 | Typisk tal-, språk- och läsutveckling |
AN1200 | Antikens kultur och samhällsliv I |
AN1209 | Egypten |
AS1002 | Modern kosmologi, orienteringskurs i astronomi |
AS1003 | Översiktskurs i astronomi, orienteringskurs |
AS1004 | Om planeter och liv i universum, orienteringskurs |
AS1011 | Svarta hål och kosmiska explosioner, orienteringskurs |
AS1012 | Intelligent liv i rymden - är vi ensamma?, orienteringskurs |
AS7015 | Stjärn- och planetbildning |
BASFY1 | Förberedande kurs: Fysik 1 |
BASFY2 | Förberedande kurs: Fysik 2 |
BASKE1 | Förberedande kurs: Kemi 1 |
BASKE2 | Förberedande kurs: Kemi 2 |
BASMA4 | Förberedande kurs: Matematik 4 |
BL1015 | Smittsamma sjukdomars biologi, orienteringskurs |
BL1016 | Insekternas värld, orienteringskurs |
BL2011 | Gener, celler och populationer |
BL2021 | Floristik |
BL2022 | Faunistik |
BL2031 | Organismernas mångfald och evolution |
BL2032 | Organismernas mångfald och evolution, försöksdjursfri variant |
BL2033 | Organismernas mångfald och evolution |
BL2035 | Floristik |
BL4015 | Metoder och koncept inom molekylära livsvetenskaper |
BL4018 | Kärlväxtfloristik |
BL5001 | Bevarandebiologi |
BL7043 | Molekylär fysiologi |
BL7069 | Paleogenetik |
BL7073 | Växternas diversitet och evolution - ett globalt perspektiv |
BL7078 | Interaktioner i ekologiska samhällen: teori |
BL8058 | Infektionsbiologi |
BL8064 | Metoder i molekylär livsvetenskap |
CTL300 | Svenska som andraspråk III inom ämneslärarprogrammet, för arbete i gymnasieskolan och vuxenutbil |
CTS103 | SVA I: Andraspråksinlärning och tvåspråkig utveckling |
EC1111 | Mikroteori med tillämpningar |
EC7115 | Industriell organisation |
ENG463 | Engelska III för grundlärarprogrammet åk 4-6 |
ENGE01 | Engelska I |
ENGE02 | Engelska II |
ENGEL2 | Engelska II inom Ämneslärarprogrammet |
ES011A | Spanska, Förberedande kurs I |
ES022A | Spanska, förberedande kurs II |
ES1ULP | Spanska I i Spanien, inom ämneslärarprogrammet. |
ES1UT2 | Spanska I i Spanien |
ESCERV | Cervantes och den moderna romanen |
ETG350 | Folklore: Ritual, berättelse och tradition |
ETG632 | Mångfaldsstudier III |
FAA120 | Finska som främmande språk I B |
FAA210 | Finska som främmande språk II A |
FAA220 | Finska som främmande språk II B |
FE3232 | Entreprenörskap i samhällsförändring |
FR011A | Franska, förberedande kurs I |
FR022A | Franska, förberedande kurs II |
FR115A | Franska I, Grammatik och litteratur |
FR130B | Franska I |
FR130C | Franska I |
FR1KSA | Kultur och samhälle i Frankrike |
FR1LP3 | Franska I, Ämneslärarprogrammet med inriktning mot arbete i gymnasieskolan |
FR1UL1 | Franska I - ULV |
FR1UL3 | Franska I - ULV |
FR1ULP | Franska I i Frankrike, inom ämneslärarprogrammet |
FR1UT2 | Franska I i Frankrike |
FR1VA1 | Franska I - VAL |
FR1VA3 | Franska I - kurs inom VAL-projektet |
FR2SKF | Skriven franska |
FR330B | Franska III |
FR3KKI | Franska, kultur och identitet |
FR3LP2 | Franska III, Ämneslärarprogrammet med inriktning mot arbete i gymnasieskolan |
FR3ULW | Franska III - ULV |
FR3VAB | Franska III - VAL |
FS1406 | Konsumtionskulturteori och mode |
FS7022 | Modevetenskap II |
FV1011 | Filmvetenskap I |
FV1012 | Filmvetenskap II |
FV1016 | Rörliga bilder i genusperspektiv |
FV1017 | Postkoloniala perspektiv på audiovisuella media |
FV3003 | Filmvetenskap - kandidatkurs |
GE2016 | Geografi IL med ämnesdidaktik |
GE2018 | Geografi I |
GE2021 | Naturgeografi |
GE2028 | Miljövård och miljöarbete |
GE4001 | Geografi II |
GE4017 | Geografi IIL med ämnesdidaktik |
GE4034 | Kvartärgeologi |
GE5037 | Miljövård för biogeovetare |
GE7084 | Internationell miljövård |
GU2001 | Global utveckling II |
HVUKV3 | Undervisning och utveckling, ämneslärarprogrammet med inriktning mot gymnasieskolan |
HVUVK3 | Undervisning och utveckling, ämneslärarprogrammet med inriktning mot grundskolans årskurs 7-9 |
IH1000 | Idéhistoria I |
IH1010 | Dödens idéhistoria |
IH1275 | Idéhistoria, från antiken till upplysningen |
IH1285 | Den moderna tidens idéhistoria |
IH1340 | Swedish History of Ideas |
IH1370 | Framtidens idéhistoria |
IT011A | Italienska, förberedande kurs 1 |
IT022A | Italienska, förberedande kurs 2 |
IT130B | Italienska I |
IT1LP2 | Italienska I - Ämneslärarprogrammet med inriktning mot arbete i gymnasieskolan |
ITKHS1 | Italiensk kultur, historia och samhälle, Italienska I |
JU428A | Miljörätt |
JU60FF | Arbetslivets juridik II – EU-rättens implementering i svensk arbetsrätt |
JU677M | Internationell kommersiell skiljedomsrätt |
JU922A | Internationell kommersiell tvistelösning |
KA3000 | Analytisk kemi, grundkurs |
KB2003 | Biokemi I |
KB3003 | Biokemi II |
KB8027 | Proteiner i eukaryota celler |
KN4001 | Neurokemi |
KN8005 | Neuronala kretsar; neurokemi och nätverksprinciper |
KO2003 | Organisk kemi I |
KO8002 | Metoder för analys av organiska reaktioner |
KSA011 | Grekiska I, 1 |
KSA012 | Grekiska I, 2 |
KSANG1 | Bibelgrekiska I |
KSB001 | Latin för nybörjare I |
KSB030 | Latin III |
KV1005 | Arkitektur, kultur och samhälle i Europa 1500–1700 |
KV1420 | Konstvetenskap I: Visuella studier |
KV1500 | Konstvetenskap I |
KV2290 | Konstvetenskap II |
KV3060 | Konstvetenskap - kandidatkurs |
KV3080 | Konstvetenskap - kandidatkurs, med inriktning museer och kulturarv |
KZ2012 | Grundläggande kemi |
KZ4015 | Oorganisk kemi |
KZ4021 | Fysikalisk kemi: jämvikt och kinetik |
LIN017 | Språk, kultur och tänkande |
LIN130 | Lingvistik I |
LIN131 | Introduktion till lingvistik |
LIN223 | Talets akustik och perception |
LINP21 | Lingvistik II - kurspaket |
LIS010 | Språkets grunder |
LIT003 | Teckenspråk - lär dig grunderna II |
LIT009 | Att transkribera och annotera teckenspråkstexter |
LIT405 | Svenskt teckenspråk V |
LK1011 | Kulturvetenskaplig baskurs |
LV0001 | Litteraturvetenskap I |
LV2000 | Litteraturvetenskap II |
LV3000 | Litteraturvetenskap kandidatkurs |
LVAK05 | Att läsa och tolka litteraturens klassiker C |
LVAK27 | Litteratur, samhälle, kritik, AN, 7,5 hp |
LVGN12 | Svensk litteratur |
LVGN18 | Häxor och trolldomsprocesser i svensk litteratur |
MI2006 | Att motverka klimatförändringen |
MI2008 | Miljö och samhälle |
MI8013 | Livsmedelssäkerhet och tillsyn |
MI8021 | Miljövetenskapliga fältstudier |
MI8022 | Riskbedömning och kemikalielagstiftning |
MK1034 | Medie- och kommunikationsvetenskap I |
MK1036 | Medie- och kommunikationsvetenskap II |
MM1003 | Förberedande kurs i matematik |
MM1005 | Matematik för ekonomisk och statistisk analys |
MM2001 | Matematik I |
MM2002 | Matematik för naturvetenskaper I |
Kurskod | Namn |
MM2004 | Matematiska metoder för naturvetare |
MM3001 | Matematiska metoder för ekonomer |
MM4001 | Matematik för naturvetenskaper II |
MM5010 | Matematik II - Analys, del A |
MM5011 | Matematik II - Analys, del B |
MM5012 | Matematik II - Linjär algebra |
MM5013 | Matematik II - Algebra och kombinatorik |
MM5015 | Matematik, vetenskap och samhälle |
MM5020 | Matematik III - Abstrakt algebra |
MM5021 | Matematik III - Analysens grunder |
MM5022 | Matematik III - Komplex analys |
MM5023 | Matematik III - Kombinatorik |
MM5024 | Matematik III - Logik |
MM5026 | Matematik III - Ordinära differentialekvationer |
MM508U | Matematik II - Linjär algebra - kurs inom ULV-projektet |
MM509U | Matematik II - Linjär algebra - kurs inom VAL-projektet |
MM510U | Matematik II - Algebra och kombinatorik - kurs inom ULV-projektet |
MM511U | Matematik II - Algebra och kombinatorik - kurs inom VAL-projektet |
MM512U | Matematik II - Analys, del A - kurs inom ULV-projektet |
MM513U | Matematik II - Analys, del A - kurs inom VAL-projektet |
MM514U | Matematik II - Analys, del B - kurs inom ULV-projektet |
MM515U | Matematik II - Analys, del B - kurs inom VAL-projektet |
MM522U | Matematik III - Ordinära differentialekvationer - kurs inom ULV-projektet |
MM523U | Matematik III - Ordinära differentialekvationer ingår i VAL |
MM7020 | Matematisk kommunikation |
MM7024 | Linjär algebra och inlärning från data |
MM7027 | Dynamiska system och optimal kontrollteori |
MM7028 | Optimering |
MM7029 | Krypteringsmatematik |
MM7033 | Avancerad algebra |
MM7043 | Galoisteori |
MM7048 | Mängdteori och metamatematik |
MM7050 | Representationsteori för ändliga grupper |
MM7052 | Topologi |
MM8036 | Typteori |
MM8040 | Funktionsteori i flera komplexa variabler |
MM8043 | Reduktiva algebraiska grupper |
MM8044 | Avancerad reell analys II |
MMU304 | Matematik I - kurs inom VAL-projektet |
MMU305 | Matematik I - kurs inom ULV-projektet |
MT5002 | Sannolikhetsteori II |
MT5018 | Sannolikhetsteori II |
MV1027 | Musikvetenskap - Europeisk filmmusik |
MV19KM | 1900-talets konstmusik |
MVFIMU | Filmmusik |
MVMARA | Musik, marknad och rättigheter |
MVMUA1 | Musikvetenskap – musikanalys |
MVMUME | Musik, musikteknologi och medier |
MVSPMU | Spelmusik |
MVTVÅA | Musikvetenskap II |
NL1010 | Nederländska I A |
NL1012 | Nederländska, nätbaserad kurs i läsfärdighet |
NL1020 | Nederländska I B |
NL1100 | Nederländska I |
NL2002 | Nederländska, språkfärdighetskurs |
NL2200 | Nederländska II |
NS1081 | Svenska I |
NS1093 | Praktisk retorik |
NS1142 | Sociolingvistik och samtalsanalys |
NS1144 | Textanalys och multimodalitet |
NSGY32 | Svenska III inom ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
NSN110 | Svenska I inom ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 och gymnasiet |
NSN240 | Svenska II inom ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 och gymnasieskolan |
NSSUSA | Svenska för internationella anställda kurs A |
NSSUSB | Svenska för internationella anställda kurs B |
NSSUSC | Svenska för internationella anställda Kurs C |
PE01GN | Introduktion till pedagogik och hälsa |
PE02GN | Kunskap, lärande och hälsa |
PE03GN | Vetenskaplig teori och metod |
PEA463 | Utbildningsplanering i teori och praktik |
PEA472 | Språk och utbildning i ett internationellt perspektiv |
PEA473 | Utbildning för hållbar utveckling |
PEG100 | Pedagogik I |
PEG210 | Pedagogik II med inriktning mot personal, arbete och organisation |
PEG220 | Pedagogik II |
PEGN01 | Pedagogiska perspektiv på lärande och utveckling |
PO130A | Portugisiska I |
PO330A | Portugisiska III |
PS2215 | Psykologi II, med inriktning mot personal, arbete och organisation |
PS2KIM | Kvalitativ intervjumetodik |
PS2SOC | Socialpsykologi II |
PSMT55 | Högre kognitiva funktioner |
RHA312 | Visioner av slutet: Apokalyps och eskatologi i judendom, kristendom och islam |
RHG001 | Religionshistoria I |
RHG002 | Religionshistoria II |
RHG003 | Religionshistoria - kandidatkurs |
RHG506 | Abrahamitiska religioner |
RHG507 | Syd- och Östasiens religioner |
RHG508 | Religion, politik och våld |
RKVA13 | Religionsvetenskap III inom Ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 |
RKVA31 | Religionsvetenskap III inom Ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 |
RKVG11 | Religionsvetenskap I inom Ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 och gymnasieskolan |
RKVG12 | Religionsvetenskap II inom Ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
RKVG13 | Religionsvetenskap III inom ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
RKVG14 | Religionsvetenskap II inom Ämneslärarprogrammet, årskurs 7-9 |
RKVG31 | Religionsvetenskap III inom ämneslärarprogrammet, gymnasieskolan |
SLPO1A | Polska I A |
SLPO1B | Polska I B |
SLRYNA | Ryska för nybörjare A |
SLRYNB | Ryska för nybörjare B |
SLRYNY | Ryska för nybörjare |
SLRYS1 | Ryska I |
SLRYS2 | Ryska II |
SLRYS3 | Ryska III |
SLTJ1A | Tjeckiska I A |
SLTJ1B | Tjeckiska I B |
SLTJ2A | Tjeckiska II A |
SLUKR1 | Ukrainska I |
SLUKR2 | Ukrainska II |
SU7227 | Evidens och kunskap inom socialt arbete |
SV012F | Den offentliga sfären |
SV7086 | Statsvetenskapliga metoder |
SV7096 | Metoder inom statsvetenskapen |
TTA116 | Teckenspråk och tolkning I |
TTA503 | Introduktion till juridik för tolkar |
TTA511 | Tolkning i offentlig sektor I, arabiska |
TTA512 | Tolkning i offentlig sektor I, dari |
TTA514 | Tolkning i offentlig sektor I, somaliska |
TTA515 | Tolkning i offentlig sektor I, persiska |
TTA518 | Tolkning i offentlig sektor I, ukrainska |
TTA519 | Tolkning i offentlig sektor I, ryska |
TTA521 | Tolkning i offentlig sektor II, arabiska |
TTA522 | Tolkning i offentlig sektor II, dari |
TTA525 | Tolkning i offentlig sektor II, persiska |
TTA528 | Tolkning i offentlig sektor II, ukrainska |
TTA529 | Tolkning i offentlig sektor II, ryska |
TTA666 | Att översätta Gud |
UC430L | Pedagogik och utbildning II |
UC430U | Pedagogik och utbildning II - kurs inom ULV projektet |
UC431U | Pedagogik och utbildning II - kurs inom VAL projektet |
UCG33K | Skolan i samhället |
UCG38K | Eleven i skolan |
UCG41K | Eleven i skolan |
UCG43K | Skolan i samhället |
UE2102 | Fritidshemspedagogik I: Lära i och om fritidshem |
UM3103 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare, F-3, II |
UM3106 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare årskurs 4-6 |
UM3112 | Naturvetenskap och teknik för grundlärare, F-3, I |
UM32UU | Naturvetenskap och teknik för grundlärare årskurs 4-6 - kurs inom ULV-projektet |
UM33UU | Naturvetenskap och teknik för grundlärare, F-3, I - kurs inom ULV-projektet |
UM702U | Skolan i samhället, matematik, naturvetenskap och teknik - ULV |
UM7104 | Ämnesdidaktik, läroplansteori, betyg och bedömning för grundlärare årskurs 4-6 |
UM7106 | Skolan i samhället: matematik, naturvetenskap och teknik |
UM7107 | Undervisning och utveckling för grundlärare åk 4-6 |
UM7108 | Skolan i samhället, matematik, naturvetenskap och teknik - KPU |
UM7111 | Skolan i samhället: matematik, naturvetenskap och teknik |
UM711U | Ämnesdidaktik med läroplansteori, kurs inom ULV-projektet |
UM713U | Ämnesdidaktik med betyg och bedömning, kurs inom ULV-projektet |
UQ202U | Specialpedagogiska utmaningar i en skola för alla - kurs inom VAL-projektet |
UQ2SPP | Specialpedagogens yrkesspecifika kompetenser |
US170H | Undervisning och utveckling, Ämneslärarprogrammet inriktning mot årskurs 7-9 |
US170Ä | Undervisning och utveckling, Ämneslärarprogrammet inriktning mot gymnasiet |
US226G | Svenska för grundlärare i grundskolan årskurs 4-6, II |
US306G | Svenska för grundlärare i grundskolans årskurs 4-6, III |
US360G | Svenska III för grundlärare i grundskolan årskurs 4-6, profil teckenspråkig tvåspråkig undervi |