Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Feb  
Gå till nästa månad

v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 21/1 
v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 22/1 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Introduktion, För samtliga studenter: både dag/heltid och kväll/deltid.
19:45
18:00
v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 23/1 
v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 24/1 
v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 25/1 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Elisabeth Löfstrand, Ewa Teodorowicz-Hellman, Gunnela Mogensen, Karin Grelz, Mattias Ågren, Milan Bily, Per Arne Bodin, Åke Zimmermann Bjersby, Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 26/1 
Hörsal 8, Södra huset hus D, Tentamen
13:00
12:30
SLKPS1100FFGBLA201236-201303NML, SLKPS150FORTBLA201306-201324NML, SLPOL1100FFGBLA201235-201303NML, SLRYL725FFGKVÄ201236-201303NML, SLRYLI25FFGKVÄ201236-201303NML, SLRYS1100FFGBLA201235-201303NML, SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201235-201303NML, SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS350FORTBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLA201305-201323NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Nybörjarkurs, Rysk litteraturhistoria, Sakprosa och sköntext, intensivt, Textanalys, Tentamen, Omprov
16:00
13:00
v 4 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 27/1 

v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 28/1 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, F3154 (Caserummet), Södra huset hus F, Ewa Teodorowicz-Hellman, Introduktion
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E306, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 29/1 
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 30/1 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
20:00
18:00
v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 31/1 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning, INSTÄLLT pga sjukdom: Nästa vecka blir kursstart istället. Kompensation senare på terminen!
20:45
18:00
v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 1/2 
v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 2/2 
v 5 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 3/2 

v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 4/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning, Introduktion i Språkstudion
19:00
18:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
19:00
v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 5/2 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Karin Grelz, Självständigt arbete, Seminarium
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 6/2 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Elisabeth Löfstrand, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning, samt eö
19:45
18:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
20:00
18:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Undervisning
20:00
18:00
v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 7/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Hörsal 7, Södra huset hus D, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, Författarbesök: "Cirkelns kvadratur - ny rysk prosa" ; Sex nya ryska författare. Språk: Ryska (kan räknas som "Allmän föreläsning" bara av studenter som läser ryska) | Sign: ______
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, F347, Södra huset hus F, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Övrigt
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 8/2 
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 9/2 
v 6 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 10/2 

v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 11/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 12/2 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, SLTJE450FORTBLA201305-201323NML, Examensarbete, Självständigt arbete, Infosök, Samling vid bibliotekets (SUB) informationsdisk
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning, Rum E651
20:00
18:00
v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 13/2 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Fonetik: uttal, Övning, Självständigt arbete (ej m lärare)
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Elisabeth Löfstrand, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F413, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
20:00
18:00
v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 14/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, E497, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, Den gamla polska julsången funnen på Skoklosters slott | Sign: ______
13:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F363, Södra huset hus F, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning, Introduktion
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 15/2 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Fredrik Dufwa, Tentamen, Individuell tentamen
15:00
12:00
v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 16/2 
v 7 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 17/2 

v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 18/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Seminarium
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
D307, Södra huset hus D, Elisabeth Löfstrand, Övrigt, Ikonsällskapet
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 19/2 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E420, Södra huset hus E, Karin Grelz, Självständigt arbete, Seminarium
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 20/2 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium, Elisabeth Löfstrand. ”Palmquists Album - erfarenheter från ett rysk-svenskt projekt”
14:30
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, E328, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Tentamen
19:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Elisabeth Löfstrand, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
20:00
18:00
v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 21/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Kazimiera Ingdahl, Examensarbete, Uppsatsventilering, Lena Lövdahl: "Meyerhold. Skådespelarens teater".
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 22/2 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Fredrik Dufwa, Övrigt, Slaviska föreningen
18:30
17:30
K-rummet E439, Södra huset hus E, Fredrik Dufwa, Övrigt, Rysk filmkväll
22:00
18:30
v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 23/2 
v 8 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 24/2 

v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 25/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 26/2 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning, Introduktion i språkstudion
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 27/2 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning, Rum: E654 (inkl alla följande tillfällen)
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Fonetik: uttal, Självstudier
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Elisabeth Löfstrand, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 28/2 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Anna Ljunggren, Elisabeth Löfstrand, Examensarbete, Uppsatsventilering, Глеб Краснянский: "Способы выражения прошедшего времени в древнерусском языке…"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, Självständigt arbete, Ämne klart!
21:00
20:45
v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 1/3 
v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 2/3 
v 9 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 3/3 

v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 4/3 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 5/3 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 6/3 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning, Lokal: E671
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium, Projektplanering: Tora Lane. ”Det sublimas estetik i den sovjetryska litteraturen 1920-1950”
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Alina Frantsuzova, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Elisabeth Löfstrand, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Alina Frantsuzova, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 7/3 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Alina Frantsuzova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning, Inställt p.g.a. sjukdom.
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 8/3 
v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 9/3 
v 10 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 10/3 

v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 11/3 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E339, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Seminarium
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Anna Bulgakova, Muntlig språkfärdighet, Undervisning, vik: Anna B
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
SLPE8150FFGBLA201304-201323NML, SLPE82100FFGBLA201304-201323NML, SLPEX750FFGBLA201304-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Seminarium
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 12/3 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Muntlig språkfärdighet, Undervisning, vik: Anna B
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 13/3 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning, Besök i Ryska kyrkan; Birger Jarlsgatan 98. (fader Angel)
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 14/3 
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F255, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik I, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Litteraturanalys, Undervisning
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
D307, Södra huset hus D, Elisabeth Löfstrand, Övrigt, Ikonsällskapet
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 15/3 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Elisabeth Löfstrand, Ewa Teodorowicz-Hellman, Gunnela Mogensen, Karin Grelz, Mattias Ågren, Milan Bily, Per Arne Bodin, Åke Zimmermann Bjersby, Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 16/3 
v 11 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 17/3 

v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 18/3 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik I, Tentamen
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik I, Tentamen
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 19/3 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
17:00
16:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning, vik: Ludmila P.
20:15
17:30
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 20/3 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, E371, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium, Projektplanering: Natasha Ringblom. Titeln meddelas senare.
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning, Torgny Hinnemo
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Kulturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 21/3 
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
Grupp 1-2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F379, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text I, Undervisning, Extralektion inför tentan
12:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, F307, Södra huset hus F, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, Lidia Sjökvist: Andrej Platonovs roman "Tjevengur" | Sign: ______
14:00
12:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Alina Frantsuzova, Praktik I, Undervisning, Vik: Alina F
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Aleksei Semenenko, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 22/3 
v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 23/3 
Hörsal 8, Södra huset hus D, Tentamen, Förberedelsetid för tenta
10:00
09:30
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Grammatik och text I, Kulturhistoria, Tentamen
13:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, Per Arne Bodin, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, Inte bara Pussy Riot. Konsten, kyrkan och politiken i dagens Ryssland | OBS: Bibliotek Plattan, Kulturhuset, Sergels torg | Sign: ______
14:00
13:00
v 12 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 24/3 

v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 25/3 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F355, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 26/3 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 27/3 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
19:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning, Gudrun Persson
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 28/3 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E379, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Möte, Slaviska föreningens årsmöte
18:00
17:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Aleksei Semenenko, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, Självständigt arbete, Materialinsamling klar!
21:00
20:45
v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 29/3 
v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 30/3 
v 13 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 31/3 

v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 1/4 
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, Inläsningsvecka, Vecka 14: Inläsningsvecka! Ingen undervisning. Lägg all tid på repetition och inläsning!
20:00
08:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, Inläsningsvecka, Vecka 14: Inläsningsvecka! Ingen undervisning. Lägg all tid på repetition och inläsning!
20:00
08:00
v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 2/4 
v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 3/4 
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning, Flyttad lektion (därför mitt i "inläsningsveckan"..)
19:45
18:00
v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 4/4 
v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 5/4 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Övrigt, Svenska slavistförbundet
15:00
13:00
v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 6/4 
v 14 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 7/4 

v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 8/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F355, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Seminarium
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alina Frantsuzova, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 9/4 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning, Undervisning inställd. Gör istället det extra hemarbete Tora Hedin har gett er.
20:00
18:00
v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 10/4 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning, Lokal: E684 el E671
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning, Torgny Hinnemo
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, E497, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium, Högre seminarium i polska Framläggning av magisteruppsats
20:00
18:00
v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 11/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, E497, Södra huset hus E, Peter Alberg Jensen, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, Paranteserna i Krig och Fred | Sign: ______
13:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E379, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, F355, Södra huset hus F, Anna Ljunggren, Per Arne Bodin, Examensarbete, Uppsatsventilering, Uppsatsframläggning: Henrik Christensen
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLA201305-201323NML, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning, Undervisningen inställd. Gör istället det extra hemarbete som Tora Hedin har gett er.
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 12/4 
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Fredrik Dufwa, Möte, Slaviska föreningens styrelsemöte
12:00
11:00
v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 13/4 
v 15 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 14/4 

v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 15/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F355, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning, Undervisningen inställd p.g.a. sjukdom.
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning,
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning, Undervisningen inställd p.g.a. sjukdom.
18:00
17:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:00
18:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
19:00
v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 16/4 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ludmila Pöppel, Stilistik, Undervisning
17:00
15:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
20:15
17:30
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 17/4 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning, Lokal: E684 el E671
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E299, Språkstudion, Studio 1, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:00
18:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Per Arne Bodin, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning, Per-Arne Bodin
19:45
18:00
SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, E497, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Föreläsning
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
20:00
19:00
v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 18/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLA201305-201323NML, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
D307, Södra huset hus D, Elisabeth Löfstrand, Övrigt, Ikonsällskapet
20:00
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 19/4 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Elisabeth Löfstrand, Ewa Teodorowicz-Hellman, Gunnela Mogensen, Karin Grelz, Mattias Ågren, Milan Bily, Per Arne Bodin, Åke Zimmermann Bjersby, Institutionsstyrelsemöte
12:00
10:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 20/4 
Hörsal 8, Södra huset hus D, Tentamen, Förberedelsetid för tenta
10:00
09:30
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Grammatik och text I, Kulturhistoria, Rysslands kultur- och idéhistoria, Stilistik, Tentamen, Omtenta f RyNyb:GT1 och Ry3:Kulthist ; Övriga: Första tentan
13:00
10:00
v 16 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 21/4 

v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 22/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F355, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:30
18:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:30
19:30
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E231, Språkparken, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
21:30
20:30
v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 23/4 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
E497, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Gästföreläsning, Boris Uspenskij: The Composition of the Ghent Altarpiece (Divine and Human Perspectives)
18:00
16:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
18:45
16:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, F497, Södra huset hus F, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, Wilhelm Unge: Varför lära sig polska? - En gästforskningsvistelse i Polen, polskt säkerhetspolitik och arbete för en blivande polsk försvarsminister | Sign: ______
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 24/4 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning, Lokal: E684 el E671
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Elisabeth Löfstrand, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 25/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, F487, Södra huset hus F, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, prof Boris Uspenskij, Высшая школа экономики (Москва): Glagolitic Script as a Manifestation of Sacred Knowledge | Sign: ______
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E379, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLA201305-201323NML, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Alina Frantsuzova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 26/4 
v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 27/4 
v 17 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 28/4 

v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 29/4 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F355, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F347, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Övrigt, Ryska; extrastöd m. Natalia Terentyeva. Arr: Slaviska föreningen
17:00
16:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Modern polska, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, E497, Södra huset hus E, Kerstin Olofsson, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 30/4 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
18:45
16:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 1/5 
v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 2/5 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning, ÅZ vik f EL
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201405-201424NML, Hörsal 3, Södra huset hus B, Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel, Föreläsning, prof Irina Sandomirskaja, Södertörns högskola: "Ajöss, pappa!": Ett avsked från imperiet mellan melankoli och karneval (några funderingar om nya filmer från Ryssland) | Sign: ______
14:00
12:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E379, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
SLRYS450FORTBLA201305-201323NML, Anna Ljunggren, Examensarbete, Seminarium
18:00
16:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 3/5 
v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 4/5 
v 18 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 5/5 

v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 6/5 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Översättning"
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, F355, Södra huset hus F, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Syntax med fraseologi, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Övrigt, Ryska; extrastöd m. Natalia Terentyeva. Arr: Slaviska föreningen
17:00
16:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Seminarium, Högre seminarier enl särsk lista
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Gunnela Mogensen, Fonetik: teori, Undervisning
18:00
17:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, E371, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
18:00
17:00
Grupp 1, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E487, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och text I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, D397, Södra huset hus D, Åke Zimmermann Bjersby, Grammatik och text II, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 7/5 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning
14:00
10:00
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Seminarium
17:00
14:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
17:00
16:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
E420, Södra huset hus E, Övrigt, Slaviska körens vårkonsert
18:00
17:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
19:00
17:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 8/5 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning, Lokal: E684 el E671
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV12-H12NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV12-H12NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRIO725FFGDAG201306-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Hörsal 5, Södra huset hus B, Per Arne Bodin, Realia, Ryssland igår och idag, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLTK6025FFGKVÄ201307-201320NML, F497, Södra huset hus F, Milan Bily, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning, [preliminärt]
20:45
18:00
v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 9/5 
v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 10/5 
v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 11/5 
v 19 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 12/5 

v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 13/5 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sköntext, Undervisning
12:00
10:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, F255, Södra huset hus F, Gunnela Mogensen, Textanalys, Undervisning
16:00
13:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Litteraturhistoria, Rysk litteraturhistoria, Föreläsning
17:00
15:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Övrigt, Ryska; extrastöd m. Natalia Terentyeva. Arr: Slaviska föreningen
17:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, D320, Södra huset hus D, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Tentamen
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Undervisning
20:45
18:00
v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 14/5 
Grupp 2, 24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Natalia Galatsky, Muntlig språkfärdighet, Tentamen
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Undervisning
18:45
16:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLRYKI25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, Brunnsvikssalen (skrivsal), Södra huset hus A, Fonetik: teori, Grammatik och text I, Grammatik och text II, Ordbildning, Rysslands kultur- och idéhistoria, Syntax med fraseologi, Tentamen, RyKI: omtenta ; Övriga: Första tentan
21:00
18:00
v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 15/5 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Lisa Mendoza Åsberg, Textanalys: sakprosa, Undervisning
12:00
10:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, Självständigt arbete, Hemtenta, Inlämning, Inlämning: mejla som pdf, doc el rtf till din handledare
12:00
11:45
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Undervisning
14:00
12:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, Janina Gesche, Maria Zadencka, Textanalys: sköntext, Undervisning, Lokal: E684 el E671
16:00
14:00
SLRE8150FFGBLA201304-201323NML, SLREX750FFGBLA201304-201323NML, SLREX8100FFGBLA201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Högre seminarium, Seminarium
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Sylvia Liseling Nilsson, Skriftlig språkfärdighet, inkl översättning, Undervisning, dvs "Skriftl språkf"
16:00
14:00
SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Maria Zadencka, Textanalys: sakprosa, Undervisning
18:00
16:00
SLRPN725FFGBLA201304-201323NML, SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Anna Ljunggren, Rysk poesi och prosa, Undervisning
18:00
16:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Övning, Språkstudion
18:00
17:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Undervisning
19:45
18:00
v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 16/5 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E397, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Renata Ingbrant, Litteraturanalys, Seminarium
12:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Seminarium
14:00
12:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, F263, Södra huset hus F, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Renata Ingbrant, Formlära, Undervisning
16:00
14:00
SLPPS725FFGBLA201304-201323NML, SLPSPS25FFGBLA201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Seminarium
16:00
14:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
16:00
14:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:00
17:00
Grupp 1, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
Grupp 2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E347 (datorsal), Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Praktik I, Undervisning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 17/5 
v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 18/5 
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Brunnsvikssalen (skrivsal), Södra huset hus A, Litteraturhistoria, Realia, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Textanalys: sakprosa, Textanalys: sköntext, Tentamen
17:00
14:00
v 20 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 19/5 

v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 20/5 
SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Grammatik och text II, Undervisning
12:00
10:00
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Undervisning
15:00
13:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Övrigt, Ryska; extrastöd m. Natalia Terentyeva. Arr: Slaviska föreningen
17:00
16:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Tentamen
20:45
18:00
v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 21/5 
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Undervisning
16:00
14:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Muntlig språkfärdighet, Tentamen
18:45
16:00
SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Skriftlig språkfärdighet
18:00
17:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Milan Bily, Grammatik, Undervisning
19:45
18:00
SLTJE250FORTKVÄ201305-201323NML, SLTJE350FORTBLA201305-201323NML, Tora Hedin, Textanalys, Undervisning
20:00
18:00
v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 22/5 
SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Maria Zadencka, Muntlig språkfärdighet, Tentamen
14:00
12:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, E289, Språkstudion, Studio 2, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Fonetik: uttal, Tentamen, Språkstudion
18:00
16:00
SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, E397, Södra huset hus E, Natalia Ringblom, Praktik II, Tentamen
19:45
18:00
v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 23/5 
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E355, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Tentamen
16:00
14:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Elisabeth Löfstrand, Formlära och ordbildning, Undervisning
16:00
14:00
Grupp 1, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, E331, Södra huset hus E, Zhanna Lundman, Praktik II, Tentamen
16:00
14:00
SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLKPS2100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS250FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, E413, Södra huset hus E, Kazimiera Ingdahl, Litteraturhistoria, Föreläsning
19:45
18:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, E371, Södra huset hus E, Alexander Pereswetoff-Morath, Textanalys, Undervisning
20:45
18:00
Grupp 1-2, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, E355, Södra huset hus E, Anna Bulgakova, Natalia Ringblom, Praktik I, Tentamen
21:00
18:00
v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 24/5 
Grupp 2, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Mattias Ågren, Praktik II, Tentamen, Extratillfälle för tenta
16:00
14:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Fredrik Dufwa, Övrigt, Rysk filmkväll: Den ryska arken (2002), med svensk text. Slaviska föreningen i samarbete med Slaviska institutionen.
22:00
18:00
v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 25/5 
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Brunnsvikssalen (skrivsal), Södra huset hus A, Ryssland igår och idag, Skriftlig och muntlig språkfärdighet, Skriftlig språkfärdighet, Textanalys, Textanalys: sakprosa, Tentamen, OBS: Ry1 Textanalys: 4 tim. Ry2: Skrifl språkf
18:00
15:00
v 21 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 26/5 

v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 27/5 
SLPOL450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Ewa Teodorowicz-Hellman, Examensarbete, Uppsatsventilering
13:00
11:00
v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 28/5 
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Karin Grelz, Självständigt arbete, Seminarium, Presentationsseminarium
19:45
18:00
v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 29/5 
SLRYS4100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Examensarbete, Uppsatsventilering
14:00
12:00
SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Hans Andersson, Litteraturanalys, Seminarium
19:45
18:00
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLTJE1100FFGBLA201336-201404NML, Brunnsvikssalen (skrivsal), Södra huset hus A, Formlära, Formlära och ordbildning, Grammatik, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Grammatik och text II, Rysk litteraturhistoria, Tentamen
21:00
18:00
v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 30/5 
F263, Södra huset hus F, Anna Ljunggren, Konferens
17:00
10:00
SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Biblioteket E479, Södra huset hus E, Tora Hedin, Muntlig språkfärdighet, Textanalys, Undervisning
19:45
18:00
v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 31/5 
F355, Södra huset hus F, Anna Ljunggren, Konferens
16:00
10:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Fredrik Dufwa, Seminarium, För Anna Ljunggrens seminarium.
20:00
13:00
v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 1/6 
v 22 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 2/6 

v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 3/6 
Ingen lokal, Anna Ljunggren, Elisabeth Löfstrand, Ewa Teodorowicz-Hellman, Gunnela Mogensen, Karin Grelz, Mattias Ågren, Milan Bily, Per Arne Bodin, Åke Zimmermann Bjersby, Institutionsstyrelsemöte, Lokal: van der Nootska, Sankt Paulsgatan 21, T-bana Mariatorget och tiden är 11.15 - 12.55
13:00
11:15
v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 4/6 
SLRNOV100FFGDAG201326-201330NML, K-rummet E439, Södra huset hus E, Per Arne Bodin, Föreläsning
14:00
12:00
Hörsal 10, Södra huset hus E, Tentamen, Förberedelsetid inför tenta 18-21
18:00
17:30
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOLI25FFGKVÄ201305-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄ201305-201323NML, SLRYNY50FORTKVÄV13-H13NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLTJE1100FFGBLA201336-201404NML, Hörsal 10, Södra huset hus E, Fonetik: teori, Formlära, Grammatik och text I, Grammatik och text II, Polsk litteraturhistoria, Textanalys, Tentamen, Omtenta f Po3:Syntax, Ry1:Fonetik, RyNybT1:GT1 och RyNybT2:GT2 ; Övriga: Första tentan. OBS: Ry2 Textanalys 18-22. Övriga 18-21
21:00
18:00
v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 5/6 
v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 6/6 
v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 7/6 
v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 8/6 
Hörsal 8, Södra huset hus D, Tentamen, Förberedelsetid inför tenta 10-13
10:00
09:30
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLPOL350FORTBLAV13-H13NML, SLRSPE25FFGKVÄ201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Litteraturhistoria, Realia, Ryskt samhälle, Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi, Textanalys: sakprosa, Textanalys: sköntext, Tentamen, Omtentor
13:00
10:00
v 23 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 9/6 

v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 10/6 
v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 11/6 
v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 12/6 
v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 13/6 
v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 14/6 
v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 15/6 
v 24 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 16/6 

v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 17/6 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Anna Ljunggren, Seminarium
17:00
14:00
v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 18/6 
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Gästföreläsning
13:30
13:15
K-rummet E439, Södra huset hus E, Gästföreläsning
14:15
14:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Gästföreläsning
14:45
14:30
K-rummet E439, Södra huset hus E, Gästföreläsning
15:00
14:45
K-rummet E439, Södra huset hus E, Gästföreläsning
15:45
15:30
K-rummet E439, Södra huset hus E, Gästföreläsning
16:30
16:15
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Gästföreläsning
16:45
16:30
v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 19/6 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Gästföreläsning
11:15
11:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Gästföreläsning
12:45
12:30
v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 20/6 
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Gästföreläsning
14:45
14:30
v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 21/6 
v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 22/6 
v 25 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 23/6 

v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 24/6 
v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 25/6 
K-rummet E439, Södra huset hus E, Åke Zimmermann Bjersby, Forskningsseminarium
14:30
14:00
K-rummet E439, Södra huset hus E, Åke Zimmermann Bjersby, Forskningsseminarium
15:30
15:00
v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 26/6 
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Åke Zimmermann Bjersby, Forskningsseminarium
12:30
12:00
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Åke Zimmermann Bjersby, Forskningsseminarium
13:30
13:00
v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 27/6 
v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 28/6 
v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 29/6 
v 26 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 30/6 

v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 1/7 
v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 2/7 
v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 3/7 
v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 4/7 
v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 5/7 
v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 6/7 
v 27 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 7/7 

v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 8/7 
v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 9/7 
v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 10/7 
v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 11/7 
v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 12/7 
v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 13/7 
v 28 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 14/7 

v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 15/7 
v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 16/7 
v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 17/7 
v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 18/7 
v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 19/7 
v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 20/7 
v 29 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 21/7 

v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 22/7 
v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 23/7 
v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 24/7 
v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 25/7 
v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 26/7 
v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 27/7 
v 30 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 28/7 

v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 29/7 
v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 30/7 
v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 31/7 
v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 1/8 
v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 2/8 
v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 3/8 
v 31 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 4/8 

v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 5/8 
v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 6/8 
v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 7/8 
v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 8/8 
v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 9/8 
v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 10/8 
v 32 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 11/8 

v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 12/8 
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Barbro Nilsson, Möte
14:00
11:00
v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 13/8 
v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 14/8 
v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 15/8 
v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 16/8 
v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 17/8 
Hörsal 8, Södra huset hus D, Tentamen, Förberedelsetid inför tenta.
10:00
09:30
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLRIOI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYNY100FFGDAG201304-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS350FORTBLAV13-H13NML, SLRYS450FORTBLAV13-H13NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Formlära och ordbildning, Grammatik, Grammatik och skriftlig språkfärdighet, Grammatik och text II, Ryssland igår och idag, Skriftlig språkfärdighet, Textanalys: sakprosa, Tentamen, Omtentor
13:00
10:00
v 33 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 18/8 

v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Måndag 19/8 
Hörsal 8, Södra huset hus D, Tentamen, Förberedelsetid inför tenta.
18:00
17:30
24550,SLRYS150FORTKVÄV13-H13NML, 24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLKPS1100FFGBLA201306-201324NML, SLKPS150FORTBLAV13-H13NML, SLPOL2100FFGBLA201305-201323NML, SLRYLI25FFGDAG201306-201323NML, SLRYS1100FFGBLA201305-201323NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, SLTJE150FORTKVÄ201305-201323NML, Hörsal 8, Södra huset hus D, Formlära, Rysk litteraturhistoria, Textanalys, Tentamen, Omtentor. OBS: Ry1 & Ry2 Textanalys 18-22. Övriga 18-21
21:00
18:00
v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Tisdag 20/8 
v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Onsdag 21/8 
v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Torsdag 22/8 
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Övrigt, testbokning...
16:15
16:00
v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Fredag 23/8 
24554,SLRYS250FORTBLAV13-H13NML, SLRYS2100FFGBLA201305-201323NML, Självständigt arbete, Hemtenta, Inlämning, Uppsamlingsinlämning: mejla som pdf, doc el rtf till din handledare
12:00
11:45
Biblioteket E479, Södra huset hus E, Övrigt, Testbokning…
15:15
15:00
v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lördag 24/8 
v 34 
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Söndag 25/8