v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 6/9 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Introduktion. Fornrysk litteratur och 1700-tal
Bodin: s. 11–65
19:45
18:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 7/9 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 8/9 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 9/9 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 10/9 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 11/9 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 12/9 

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 13/9 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Pusjkin, Bronsryttaren
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Litteraturteori. Artikelkompendiet: Sjklovskij, Lotman
Bodin: s. 66–87
20:45
20:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 14/9 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 15/9 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 16/9 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 17/9 
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 18/9 
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 19/9 

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 20/9 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Gogol: ”Kappan”
Artikelkompendiet: Ejchenbaum
Bodin: s. 96–107
19:45
18:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 21/9 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 22/9 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 23/9 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 24/9 
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 25/9 
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 26/9 

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 27/9 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Lermontov, Tiuttjev, Turgenev, Gontjarov, Leskov
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Rysk poesi på ryska och svenska
Poesikompendiet
Bodin: s. 80–122
20:45
20:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 28/9 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 29/9 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 30/9 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 1/10 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 2/10 
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 3/10 

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 4/10 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Dostojevskij: Anteckningar från källarhålet
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Dostojevskij, Brott och straff
Artikelkompendiet: Bachtin
Bodin: s. 123–142
20:45
20:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 5/10 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 6/10 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 7/10 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 8/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 9/10 
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 10/10 

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 11/10 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Tolstoj, Anna Karenina
Artikelkompendiet: Morson
Bodin: s. 143–163
19:45
18:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 12/10 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 13/10 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 14/10 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 15/10 
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 16/10 
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 17/10 

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 18/10 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Tjechov, Körsbärsträdgården; början av symbolismen
Bodin: 164–176
19:45
18:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 19/10 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 20/10 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 21/10 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 22/10 
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 23/10 
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 24/10 

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 25/10 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Den ryska litteraturen 1890–1925 I
Tjechov, ”Damen med hunden”
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Poesi på ryska och svenska
Bodin: s. 177–208
20:45
20:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 26/10 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 27/10 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 28/10 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 29/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 30/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 31/10 

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 8/11 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Den ryska litteraturen 1890–1925 II
Bodin: s. 209–249
Artikelkompendiet: N.Å. Nilsson
19:45
18:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 9/11 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 10/11 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 11/11 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 12/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 13/11 
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 14/11 

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15/11 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Tjugotalet och trettiotalet
Platonov, Grundgropen
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Platonov, Grundgropen
Bodin: s. 250–276
20:45
20:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16/11 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17/11 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18/11 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20/11 
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21/11 

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22/11 
Tjeckien: nytt land, gammal historia
SLKPS1
SLTNLG
Irene Elmerot
Hemtentamen
Hemtenta läggs ut
08:15
08:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Den moderna litteraturen I
Bulgakov, Mästaren och Margarita
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Socialistisk realism, Bulgakovs Mästaren och Margarita
Ostrovskij, Hur stålet härdades. Två kapitel.
Artikelkompendiet: Lotman, ”The Home in Bulgakov’s The Master and Margarita”
Bodin: s. 277–322
20:45
20:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23/11 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24/11 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
Ryssland igår och idag
SLKPS1
SLRIOI
SLRYS1
via Zoom
Mattias Ågren
Föreläsning
17:00
15:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25/11 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27/11 
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28/11 

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 29/11 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Föreläsning
Den moderna litteraturen II
Bodin: s. 323–352
19:45
18:00
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
via Zoom
Susanna Witt
Seminarium
Presentation av modern roman
20:45
20:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 30/11 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 1/12 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 2/12 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
via Zoom
Maria Zadencka
Föreläsning
19:45
18:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 3/12 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 4/12 
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 5/12 
Tjeckien: nytt land, gammal historia
SLKPS1
SLTNLG
Irene Elmerot
Hemtentamen
Inlämning
Deadline för inlämning av hemtenta
00:00
23:45

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 13/12 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
D416
Susanna Witt
Tentamen
Papperstentamen
21:00
18:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 14/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 15/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 16/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 17/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 18/12 
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 19/12 

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 20/12 
Kulturhistoria
Polens kultur- och idéhistoria
Polsk kultur- och idéhistoria
SLKPS1
SLPOKI
SLPOL3
Maria Zadencka
Hemtentamen
Inlämning
Deadline för inlämning av hemtenta.
00:00
23:45
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 21/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 22/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 23/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 24/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 25/12 
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 26/12 

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 3/1 
Litteraturhistoria
SLKPS1
SLPL2B
SLPOLI
Maria Zadencka
Hemtentamen
Inlämning
Deadline för inlämning av hemtenta.
00:00
23:45
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 4/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 5/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 6/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 7/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 8/1 
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 9/1 

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 10/1 
Tjeckien: nytt land, gammal historia
SLKPS1
SLTNLG
Irene Elmerot
Hemtentamen
Hemtenta (omtenta) läggs ut
08:15
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 11/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 12/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 13/1 
Litteraturhistoria
Rysk litteraturhistoria
SLKPS1
SLRYLI
SLRYS2
C497
Susanna Witt
Tentamen
Papperstentamen
Omtentamen
21:00
18:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 14/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 15/1 
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 16/1 

v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 17/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 18/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 19/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 20/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 21/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 22/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 23/1 
Tjeckien: nytt land, gammal historia
SLKPS1
SLTNLG
Irene Elmerot
Hemtentamen
Inlämning
Deadline för inlämning av hemtenta (omtenta)
00:00
23:45
KurskodNamn
KurskodNamn


 
Kulturhistoria
 
Litteraturhistoria
 
Litteraturhistoria
 
Polens kultur- och idéhistoria
 
Polsk kultur- och idéhistoria
 
Rysk litteraturhistoria
 
Rysk litteraturhistoria
 
Ryssland - historia, samhälle, kultur
 
Ryssland igår och idag
 
Ryssland igår och idag
 
Tjeckien: nytt land, gammal historia
 
Tjeckien: nytt land, gammal historia
 
Flera Delkurs