Allmänt om schemat

• Schemaändringar kan förekomma. Du bör därför prenumera på schemat, alt. spara det som ett bokmärke i din webbläsare. Ladda inte ned det som en fil.
• Kartlänken är enbart en hänvisning till rätt byggnadsdel, och visar inte en exakt placering inom byggnaden.
• Om ditt schema verkar ofullständigt eller är tomt vänligen kontakta en kursadminsitratör på din institution.

Om rumsplacering för tentamen

• Se din tilldelade plats genom att klicka på länken i kolumnen Rumsplacering för tentamen. Länken finns även i schemaprenumerationen.
• Visas det ingen länk genomförs din tentamen hos din institution.
• Tentamen schemalagd i flera salar: använd valfri länk.
OBS: Rumsplaceringen är inte tillgänglig så länge det står "Obestämd skrivsal" som lokal för tentan. Placeringen görs i regel inte tidigare än 2 kalenderdagar före tentamensdatumet.

Ryska III
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 31/1 
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 1/2 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
E339, Vån 3
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 2/2 
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 3/2 
Akademiskt skrivande
via Zoom
SLRYS3
Seminarium
Susanna Witt
+ 9 ggr e.ö.
19:45
18:00
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 4/2 
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 5/2 
v 5 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 6/2 

v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 7/2 
v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 8/2 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
E339, Vån 3
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 9/2 
v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 10/2 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
via Zoom
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Per Arne Bodin
Susanna Witt
Introduktion ; Arvet från Bysans
19:45
18:00
v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 11/2 
v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 12/2 
v 6 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 13/2 

v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 14/2 
v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 15/2 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
E339, Vån 3
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 16/2 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
via Zoom
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Mattias Ågren
Introduktion – Det ryska 1900-talet
19:45
18:00
v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 17/2 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
via Zoom
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Per Arne Bodin
1700-talet: Peter I och Upplysningen
19:45
18:00
v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 18/2 
v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 19/2 
v 7 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 20/2 

v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 21/2 
v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 22/2 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
E339, Vån 3
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 23/2 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E497, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Mattias Ågren
Ryssland som Federation
19:45
18:00
v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 24/2 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
via Zoom
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Per Arne Bodin
Slavofiler och zapadniki
19:45
18:00
v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 25/2 
v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 26/2 
v 8 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 27/2 

v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 28/2 
v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 1/3 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
E339, Vån 3
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 2/3 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E497, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Ryssland under Jeltsin: Det turbulenta 1990-talet ; Helene Carlbäck
19:45
18:00
v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 3/3 
Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel
via Zoom
SLPM71-73
SLPOL3-4
SLRM71-73
SLRYS1-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
Föreläsning
Yuriko Kaneko
Gästforskare Yuriko Kaneko: Slavic studies in Japan and what happens when Russian meets Japanese: adjustment between the two (languages)
13:30
12:00
v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 4/3 
v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 5/3 
v 9 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 6/3 

v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 7/3 
v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 8/3 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 9/3 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E497, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Per Arne Bodin
Den ryska kyrkan
19:45
18:00
v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 10/3 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
E420, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Per Arne Bodin
Från realism till modernism
19:45
18:00
v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 11/3 
v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 12/3 
v 10 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 13/3 

v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 14/3 
v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 15/3 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 16/3 
Allmänna föreläsningar: http://www.slav.su.se/allmforel
via Zoom
SLPM71-73
SLPOL3-4
SLRM71-73
SLRYS1-4
SLTJE3-4
SLTM71-73
Föreläsning
Natalia Knoblock, Saginaw Valley State University, Michigan (USA): Grammar of Hate – What grammatical features can be found in emotional language? Examples from recent social media in Russian, Ukrainian and Czech. Zoom-länk på denna sida: https://www.su.se/institutionen-for-slaviska-och-baltiska-sprak-finska-nederlandska-och-tyska/kalender/1.592725
15:00
13:00
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E413, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Putinismens politiska system ; Martin Kragh
21:00
19:15
v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 17/3 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
via Zoom
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Emma-Lina Löflund
Rysk musikhistoria [obligatorisk föreläsning endast för 7,5-poängskursen]
19:45
18:00
v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 18/3 
v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 19/3 
v 11 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 20/3 

v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 21/3 
v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 22/3 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 23/3 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
via Zoom
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Rättsväsendet i Ryssland ; Åsa Elmerot
19:45
18:00
v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 24/3 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
E420, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Susanna Witt
Rysk översättningshistoria
19:45
18:00
v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 25/3 
v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 26/3 
v 12 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 27/3 

v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 28/3 
v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 29/3 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 30/3 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E397, Vån 3
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Rysslands ekonomi ; Ann-Mari Sätre
19:45
18:00
v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 31/3 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
E420, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Susanna Witt
Sovjetisk kultur
19:45
18:00
v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 1/4 
v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 2/4 
v 13 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 3/4 

v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 4/4 
v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 5/4 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 6/4 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E397, Vån 3
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Per Arne Bodin
Ukraina och Belarus
19:45
18:00
v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 7/4 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
E420, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Per Arne Bodin
Postsovjetisk kultur
19:45
18:00
v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 8/4 
v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 9/4 
v 14 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 10/4 

v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 11/4 
Inläsningsvecka
SLPO1B
SLPO2A
SLPOL2-4
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1B
SLTJ2B
Självstudier
Eget arbete
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 12/4 
Inläsningsvecka
SLPO1B
SLPO2A
SLPOL2-4
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1B
SLTJ2B
Självstudier
Eget arbete
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 13/4 
Inläsningsvecka
SLPO1B
SLPO2A
SLPOL2-4
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1B
SLTJ2B
Självstudier
Eget arbete
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 14/4 
Inläsningsvecka
SLPO1B
SLPO2A
SLPOL2-4
SLRYNA-B
SLRYNY
SLRYS1-4
SLTJ1B
SLTJ2B
Självstudier
Eget arbete
OBS: Inläsningsvecka! : Ligger du efter? => Ta igen och kom ikapp!!! Annars: repetera! Det här är inte en ledig vecka! :-)
00:00
00:00
v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 15/4 
v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 16/4 
v 15 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 17/4 

v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 18/4 
v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 19/4 
v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 20/4 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E413, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Mattias Ågren
Historiens betydelse inom rysk politik och kultur
19:45
18:00
v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 21/4 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
via Zoom
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Yulia Gradskova
Från kvinnofrågan till kvinnoemancipation [obligatorisk föreläsning endast för 7,5-poängskursen]. OBS: Zoom-länk => se Athena
19:45
18:00
v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 22/4 
v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 23/4 
v 16 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 24/4 

v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 25/4 
v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 26/4 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 27/4 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
E413, Vån 4
Karta
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Rysk utrikes- och säkerhetspolitik ; Jakob Hedenskog
19:45
18:00
v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 28/4 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
via Zoom
SLKPS1
SLRYKI
SLRYS3
Föreläsning
Joakim Philipson
Vetenskapens utveckling och idéspridning [obligatorisk föreläsning endast för 7,5-poängskursen]. Zoom-länk; se Athena!
19:45
18:00
v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 29/4 
v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 30/4 
v 17 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 1/5 

v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 2/5 
v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 3/5 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Undervisning
Irina Malaxos
18:00
16:00
v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 4/5 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
F315, Vån 3
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Föreläsning
Demokratiutveckling och mänskliga rättigheter ; Martin Uggla
19:45
18:00
v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 5/5 
v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 6/5 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
Brunnsvikssalen, Vån 5
Karta
SLKPS1-2
SLRYKI
SLRYS3
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Susanna Witt
Papperstentamen
exam.timeedit.com
21:00
18:00
v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 7/5 
v 18 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 8/5 

v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 9/5 
v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 10/5 
Muntlig och skriftlig språkfärdighet III
Biblioteket E479, Vån 4
Karta
SLRYS3
Tentamen
Irina Malaxos
Muntlig tenta
18:00
16:00
v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 11/5 
v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 12/5 
v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 13/5 
v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 14/5 
v 19 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 15/5 

v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 16/5 
v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 17/5 
v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 18/5 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Hemtentamen
Inlämning
Sista dag för inlämning av hemtentamen!
00:00
23:45
v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 19/5 
v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 20/5 
v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 21/5 
v 20 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 22/5 

v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 6/6 
v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 7/6 
Kultur- och idéhistoria
Rysslands kultur- och idéhistoria
Laduvikssalen, Vån 6
SLKPS1-2
SLRYKI
SLRYS3
Tentamen (OBS Anmälan i LADOK är obligatorisk!)
Susanna Witt
Papperstentamen
Omtentamen
exam.timeedit.com
21:00
18:00
v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 8/6 
v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 9/6 
v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 10/6 
v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 11/6 
v 23 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 12/6 

v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15/8 
v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16/8 
v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17/8 
v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18/8 
v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19/8 
v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20/8 
v 33 
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21/8 
Ryskt samhälle
Ryskt samhällsliv, politik och ekonomi
SLKPS1
SLRSPE
SLRYS3-4
Hemtentamen
Inlämning
Sista dag för inlämning av hemtentamen! (omtenta)
00:00
23:45
 
KurskodNamn
 
KurskodNamn