Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Jan  
Gå till nästa månad

Tid    Kurs Lokal Lärare Delkurs Undervisningstyp Information
v 3, 2019 
Fr18/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 11. Södra huset hus F Introduktion, Upprop
v 4, 2019 
21/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
On23/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F263. Södra huset hus F, F271. Södra huset hus F Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Grupparbete Grupp 1: F231 Grupp 2: F263 Grupp 3: F271
To24/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 E355. Södra huset hus E Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 1
14:00 - 15:00 FITF10 E355. Södra huset hus E Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 2
15:00 - 16:00 FITF10 E355. Södra huset hus E Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 3
v 5, 2019 
28/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F239. Södra huset hus F, F247. Södra huset hus F Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Grupparbete Grupp 1: F231 Grupp 2: F239 Grupp 3: F247
On30/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
To31/1 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 D263. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 3
14:00 - 15:00 FITF10 D263. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 1
15:00 - 16:00 FITF10 D263. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 2
15:00 - 16:15 FITF10 D271 . Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
v 6, 2019 
4/2 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F239. Södra huset hus F, F255. Södra huset hus F Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Grupparbete Grupp 1: F231 Grupp 2: F239 Grupp 3: F255
15:15 - 16:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On6/2 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 14:15 FITF10 D255. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
To7/2 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 2
14:00 - 15:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 3
15:00 - 16:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Simon Allzén Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Seminarium Grupp 1
v 7, 2019 
11/2 13:00 - 14:15 FITF10 F231. Södra huset hus F Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
Ti12/2 13:00 - 17:00 FIFM1G, FILOG2, FITF10 Brunnsvikssalen (skrivsal). Södra huset hus A Formella metoder - grunder, Logisk följd, Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Omtentamen, Tentamen
To14/2 10:00 - 13:00 FITF10 D416. Södra huset hus D Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 15:15 FITF10 D220. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
v 8, 2019 
18/2 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 16:00 FITF10 D255. Södra huset hus D, D263. Södra huset hus D Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Grupparbete
16:15 - 17:30 FITF10 F231. Södra huset hus F Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On20/2 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 15:15 FITF10 F231. Södra huset hus F Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
To21/2 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 15:00 FITF10 D255. Södra huset hus D Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 1
15:00 - 16:00 FITF10 D255. Södra huset hus D Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 2
v 9, 2019 
25/2 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 16:00 FITF10 F239. Södra huset hus F, F247. Södra huset hus F Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Grupparbete
16:15 - 17:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
To28/2 09:00 - 10:00 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 15:00 FITF10 F231. Södra huset hus F Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 2
15:00 - 16:00 FITF10 F231. Södra huset hus F Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 1
v 10, 2019 
4/3 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 16:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F239. Södra huset hus F Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Grupparbete
16:15 - 17:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
To7/3 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 15:00 FITF10 F247. Södra huset hus F Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 1
15:00 - 16:00 FITF10 F247. Södra huset hus F Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Seminarium Grupp 2
16:15 - 17:15 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
v 11, 2019 
11/3 10:00 - 13:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Gösta Grönroos Den teoretiska filosofins historia del 1 Föreläsning
14:00 - 15:00 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
15:15 - 16:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On13/3 13:00 - 17:00 FI10N1, FITF10 Ugglevikssalen (skrivsal). Södra huset hus E Anders Herlitz Normativ etik, Den teoretiska filosofins historia del 1 Tentamen
To14/3 10:00 - 11:00 FITF10 D499. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F239. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F239 (J-Ö)
Fr15/3 10:00 - 11:00 FITF10 D499. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 D231. Södra huset hus D, F247. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: D231 (A-I) Grupp 2: F247 (J-Ö)
v 12, 2019 
18/3 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 E319. Södra huset hus E Eric Johannesson Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Samtliga grupper över tillsammans
14:00 - 15:15 FITF10 F231. Södra huset hus F Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
Ti19/3 13:00 - 17:00 FI100L, FITF10 Laduvikssalen (skrivsal). Biblioteket Södra huset hus D Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik, Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi Omtentamen, Tentamen Förskollärarprogrammet för barnskötare. Grundlärare F-3: omtenta. TFI, delkurs 1: omtenta.
On20/3 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 E306. Södra huset hus E Eric Johannesson Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Alla tillsammans! (Sara är sjuk)
To21/3 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F247. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F247 (J-Ö)
v 13, 2019 
25/3 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F239. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F239 (J-Ö)
14:00 - 15:15 FITF10 D255. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On27/3 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F247. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F247 (J-Ö)
16:00 - 17:00 FITF10 F247. Södra huset hus F Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
To28/3 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F220. Södra huset hus F, F307. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F220 (A-I) Grupp 2: F307 (J-Ö)
14:00 - 16:00 FITF10 F279. Södra huset hus F Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
v 14, 2019 
1/4 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F255. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F255 (J-Ö)
14:00 - 15:15 FITF10 D255. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On3/4 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 D416. Södra huset hus D Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F263 (J-Ö)
14:00 - 15:00 FITF10 F247. Södra huset hus F Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
To4/4 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F255. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F231 (A-I) Grupp 2: F255 (J-Ö)
v 15, 2019 
8/4 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 F239. Södra huset hus F, F255. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F239 (A-I) Grupp 2: F255 (J-Ö)
On10/4 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 E306. Södra huset hus E Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: F255 (A-I) Grupp 2: F263 (J-Ö)
14:00 - 15:00 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
14:00 - 15:15 FITF10 D255. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
To11/4 10:00 - 11:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Föreläsning
11:15 - 13:00 FITF10 D247. Södra huset hus D, F271. Södra huset hus F Eric Johannesson, Sara Packalén Metod - argumentation, semantik och formell logik Övning Grupp 1: D247 (A-I) Grupp 2: F271 (J-Ö)
v 16, 2019 
15/4 13:00 - 17:00 FITF10 Brunnsvikssalen (skrivsal). Södra huset hus A Metod - argumentation, semantik och formell logik Tentamen
Ti16/4 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 D255. Södra huset hus D, D263. Södra huset hus D Sören Häggqvist Metafysik Grupparbete Grupp 1: D255 Grupp 2: D263
15:15 - 16:30 FITF10 D263. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
To18/4 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
v 17, 2019 
Ti23/4 10:00 - 12:00 FITF10 F497. Södra huset hus F Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Sören Häggqvist Metafysik Seminarium
14:00 - 15:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Sören Häggqvist Metafysik Seminarium
On24/4 10:00 - 12:00 FITF10 E306. Södra huset hus E Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:15 FITF10 D271 . Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
Fr26/4 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 D271 . Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
v 18, 2019 
29/4 10:00 - 12:00 FITF10 E497. Södra huset hus E Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:15 FITF10 E397. Södra huset hus E Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
Ti30/4 13:00 - 17:00 FITF10 Hörsal 4. Södra huset hus B Den teoretiska filosofins historia del 1 Omtentamen
To2/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 D255. Södra huset hus D, D271 . Södra huset hus D Sören Häggqvist Metafysik Grupparbete
Fr3/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
v 19, 2019 
6/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Sören Häggqvist Metafysik Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Sören Häggqvist Metafysik Seminarium
14:00 - 15:00 FITF10 F255. Södra huset hus F Sören Häggqvist Metafysik Seminarium
15:15 - 16:30 FITF10 D263. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
17:00 - 18:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
To9/5 13:00 - 17:00 FI10N1, FI20N1, FITF10 Brunnsvikssalen (skrivsal). Södra huset hus A Metafysik, Klassiska texter i praktisk filosofi Omtentamen, Tentamen
Fr10/5 10:00 - 12:00 FITF10 E319. Södra huset hus E Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
v 20, 2019 
13/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 12. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 F263. Södra huset hus F, F271. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Grupparbete
15:15 - 16:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On15/5 15:15 - 16:15 FITF10 D271 . Södra huset hus D Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
To16/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 F271. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Seminarium
14:00 - 15:00 FITF10 F271. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Seminarium
15:15 - 16:45 FITF10 F255. Södra huset hus F Elektra Bourges Övning SI-möte, Efternamn A-J
Fr17/5 14:00 - 18:00 FI20N1, FITF10 Ugglevikssalen (skrivsal). Södra huset hus E Samhällsvetenskapens filosofi, Metod - argumentation, semantik och formell logik Omtentamen, Tentamen
v 21, 2019 
20/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 3. Södra huset hus B Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 F231. Södra huset hus F, F255. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Grupparbete
15:15 - 16:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
To23/5 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 9. Södra huset hus D Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 F271. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Seminarium
14:00 - 15:00 FITF10 F271. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Seminarium
25/5 10:00 - 14:00 FI10N1-2, FI20N1, FIFYSG, FILOG1-2, FIMF1G, FITF10, FITF20 Värtasalen (skrivsal). Biblioteket Södra huset hus D Normativ etik, Metaetik, Politisk filosofi Uppsamling
v 22, 2019 
27/5 10:00 - 12:00 FITF10 B497. Södra huset hus B Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 15:00 FITF10 F239. Södra huset hus F, F255. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Grupparbete
15:15 - 16:30 FITF10 D231. Södra huset hus D Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
On29/5 10:00 - 12:00 FITF10 C497. Södra huset hus C Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 14:00 FITF10 F231. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Seminarium
14:00 - 15:00 FITF10 F231. Södra huset hus F Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Seminarium
Fr31/5 09:00 - 13:00 FITF10 Ugglevikssalen (skrivsal). Södra huset hus E Metafysik Omtentamen
v 23, 2019 
3/6 10:00 - 12:00 FITF10 Hörsal 7. Södra huset hus D Henrik Lagerlund Den teoretiska filosofins historia del 2 Föreläsning
13:00 - 14:15 FITF10 F320. Södra huset hus F Olle Lövgren Övning SI-möte, Efternamn K-Ö
8/6 10:00 - 14:00 FI10N1, FI20N1, FITF10 Brunnsvikssalen (skrivsal). Södra huset hus A Metafysik, Samhällsvetenskapens filosofi, Den teoretiska filosofins historia del 2 Omtentamen, Tentamen TFI Den teor.filosofins hist del 2, ordinarie tenta. PFI Metafysik, omtenta PFII Samhällsvetenskapens filosofi, omtenta
v 34, 2019 
Fr23/8 13:00 - 17:00 FI10N1-2, FI12N1, FI20N1, FITF10, FIVE1G Brunnsvikssalen (skrivsal). Södra huset hus A Metafysik, Den praktiska filosofins historia Omtentamen, Uppsamling
 
Den praktiska filosofins historia
 
Den teoretiska filosofins historia del 1
 
Den teoretiska filosofins historia del 2
 
Formella metoder - grunder
 
Klassiska texter i praktisk filosofi
 
Kunskap, vetenskap och forskningsmetodik
 
Kunskapsteori och vetenskapsfilosofi
 
Logisk följd
 
Metaetik
 
Metafysik
 
Metafysik
 
Metod - argumentation, semantik och formell logik
 
Normativ etik
 
Politisk filosofi
 
Samhällsvetenskapens filosofi