Tid |
Kurskod |
Kursnamn |
Plats |
Person |
Aktivitet |
Schematitel |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 18 | Fre 2024-05-03 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | MX0152 | Miljöanalys | Sal Q | Karin Eklöf | Föreläsning | Assessment of Hg and heavy metals | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | MX0152 | Miljöanalys | Sal Q | Oksana Golovko | Föreläsning | Pharmaceuticals in the aquatic environment | |||||||||||||||||||||||
v 19 | Mån 2024-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | HV0167 | Husdjursgenetik - hälsa, beteende och välfärd | Sal Q | Erling Strandberg | Övning | Computer exercise 2 | |||||||||||||||||||||||
16:00 - 20:00 | Sal Q | ULS studentkårsbokning | |||||||||||||||||||||||||||
v 20 | Mån 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | HV0166 | Fodervetenskap och vallfoderproduktion | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | NA0198 | Produktivitets- och effektivitetsanalys av företag i livsmedelssystemet | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | LK0427 | Hållbar skötsel av urbana grönområden samt växtkännedom | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
v 21 | Mån 2024-05-20 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | HV0166 | Fodervetenskap och vallfoderproduktion | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 |
EX0904 EX0906 |
Självständigt arbete i Företagsekonomi, A2E Självständigt arbete i Företagsekonomi, A2E - Agronomprogrammet - ekonomi |
Sal Q | Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 15:00 |
EX0904 EX0906 |
Självständigt arbete i Företagsekonomi, A2E Självständigt arbete i Företagsekonomi, A2E - Agronomprogrammet - ekonomi |
Sal Q | Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | LU0099 | Politik och förvaltning | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | NA0198 | Produktivitets- och effektivitetsanalys av företag i livsmedelssystemet | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | LK0159 | Studio - Stadens offentliga rum |
Sal Q-R Sal Y |
Redovisning Seminarium |
Redovisning/Kritik | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | EX0865 | Självständigt arbete i husdjursvetenskap, G2E | Sal Q | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | MX0152 | Miljöanalys | Sal Q | Ulf Grandin |
Obligatorisk Redovisning |
Presentation of projects. | |||||||||||||||||||||||
v 25 | Ons 2024-06-19 v 25 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal P-U | Rebecca Hunt | Konferens | ||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-06-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal P-U | Rebecca Hunt | Konferens | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-06-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 18:00 | Sal P-U | Rebecca Hunt | Konferens | ||||||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 2024-09-02 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Audhumbla Dvalin Loftets hörsal Ratatosk Ritsal 1A-B Sal K-L Sal N Sal O1-2 Sal P-Z Särimner |
Emma Capandegui | Studieinfo och vägledning | ||||||||||||||||||||||||||
v 37 | Ons 2024-09-11 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Sal Q | Theresé Engvall | Intern aktivitet |
Namn | Id, Hus, Ort, Platser |
Audhumbla | C-24752526, VHC hus 5, Uppsala, 150 |
Dvalin | C-24752123, VHC hus 5, Uppsala, 60 |
Loftets hörsal | C-128305, Loftet (Ladugården), Uppsala, 214 |
Ratatosk | C-24752621, VHC hus 5, Uppsala, 40 |
Ritsal 1A | C-250C225A, Ulls hus C-blocket, Uppsala, 30 |
Ritsal 1B | C-250C225B, Ulls hus C-blocket, Uppsala, 30 |
Sal K | C-185103, Undervisningshuset, Uppsala, 100 |
Sal L | C-185104, Undervisningshuset, Uppsala, 120 |
Sal N | C-185111, Undervisningshuset, Uppsala, 80 |
Sal O1 | C-185112-1, Undervisningshuset, Uppsala, 40 |
Sal O2 | C-185112-2, Undervisningshuset, Uppsala, 30 |
Sal P | C-250B203, Ulls hus B-blocket, Uppsala, 20 |
Namn | Id, Hus, Ort, Platser |
Sal Q | C-250B214, Ulls hus B-blocket, Uppsala, 30 |
Sal R | C-250B213, Ulls hus B-blocket, Uppsala, 30 |
Sal S | C-250E209, Ulls hus E-blocket, Uppsala, 75 |
Sal T | C-250E208, Ulls hus E-blocket, Uppsala, 40 |
Sal U | C-250E207, Ulls hus E-blocket, Uppsala, 30 |
Sal V | C-250E223, Ulls hus E-blocket, Uppsala, 90 |
Sal W | C-250E225, Ulls hus E-blocket, Uppsala, 120 |
Sal X | C-250D227, Ulls hus D-blocket, Uppsala, 40 |
Sal Y | C-250D225, Ulls hus D-blocket, Uppsala, 30 |
Sal Z | C-250D222, Ulls hus D-blocket, Uppsala, 40 |
Särimner | C-24752136, VHC hus 5, Uppsala, 120 |