Tid |
Kurskod |
Kursnamn |
Plats |
Person |
Aktivitet |
Schematitel |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19 | Mån 2024-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | TN0330 | Tillämpning i projektering, bygg och skötsel av utemiljö | Articum 1 | Anders Kristoffersson | Föreläsning | - Skötselorganisation (case study) | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | BI1405 | Hortikulturell produktionsfysiologi | Articum 1 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Articum 1 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | BI1359 | Botanik och växtfysiologi | Articum 1 | Maria Herneke Walter | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | BI1405 | Hortikulturell produktionsfysiologi | Articum 1 | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 18:00 | Articum 1 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | KE0072 | Växters kemi och biokemi | Articum 1 | Ida Lager | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | TN0327 | Teknologi, mark och klimat för odling | Articum 1 | Siri Caspersen | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
v 20 | Mån 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | LK0198 | Kyrkogårdsförvaltning | Articum 1 | Patrik Olsson |
Föreläsning Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | LK0198 | Kyrkogårdsförvaltning | Articum 1 | Patrik Olsson |
Föreläsning Obligatorisk |
||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:15 | BI1359 | Botanik och växtfysiologi | Articum 1 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 12:00 |
Articum 1-4 Crafoordsalen Grodden Grupprum Magnolian Grupprum Tulpanen Kärnan Myllan Nordan Plantan (distansundervisning) Skörden Sunnan Terra Nova Västan Östan |
Erik Alexandersson Paul Egan |
Intern aktivitet | SASUF 2024 workshops | |||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:00 |
Articum 1-4 Crafoordsalen Grodden Grupprum Magnolian Grupprum Tulpanen Kärnan Myllan Nordan Plantan (distansundervisning) Skörden Sunnan Terra Nova Västan Östan |
Erik Alexandersson Paul Egan |
Intern aktivitet | SASUF 2024 workshops | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | TN0330 | Tillämpning i projektering, bygg och skötsel av utemiljö | Articum 1 | Frida Andreasson | Föreläsning |
- Introduktion till fas 4 "gräv" - Beskrivning av fältkort |
|||||||||||||||||||||||
v 21 | Fre 2024-05-24 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | TN0330 | Tillämpning i projektering, bygg och skötsel av utemiljö | Articum 1 |
Anders Kristoffersson Ludvig Brorsson |
Seminarium | - Byggmöte 3 (slutredovsning grupp 1-3) | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | TN0330 | Tillämpning i projektering, bygg och skötsel av utemiljö | Articum 1 |
Anders Kristoffersson Ludvig Brorsson |
Seminarium | - Byggmöte 3 (slutredovsning grupp 4-6) | |||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | EX0844 | Självständigt arbete i Trädgårdsvetenskap, G2E | Articum 1 | Lotta Nordmark | Redovisning | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:30 | LK0430 | Biologiska system i landskapet | Articum 1 | Frida Andreasson | Seminarium | Seminarium torv (Grupp 1-4) | |||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:00 | LK0430 | Biologiska system i landskapet | Articum 1 | Frida Andreasson | Seminarium | Seminarium torv (Grupp 5-8) | |||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 12:00 | Articum 1 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | SV0001 | Skogliga skötselsystem och skogsskötselåtgärder | Articum 1 | Karin Hjelm | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Articum 1 | Tentamen | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | BI1359 | Botanik och växtfysiologi | Articum 1 | Salla Marttila | Tentamen | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | BI1143 | Odlingssystem i trädgårdsföretag |
Articum 1-2 Articum 4 |
Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
v 23 | Mån 2024-06-03 v 23 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Articum 1-3 | Sixten Lundqvist | Intern aktivitet | Symposium | |||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-06-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Articum 1-3 | Sixten Lundqvist | Intern aktivitet | Symposium | |||||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 2024-09-02 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 |
Articum 1-3 Aulan Crafoordsalen Grodden Myllan Plantan (distansundervisning) Skörden Sunnan Terra Nova Västan Östan |
Emma Capandegui | Studieinfo och vägledning |
Namn | Id, Hus, Ort, Platser |
Articum 1 | M-380106, Articum/Navet, Alnarp, 60 |
Articum 2 | M-380105, Articum/Navet, Alnarp, 60 |
Articum 3 | M-380104, Articum/Navet, Alnarp, 60 |
Articum 4 | M-380122, Articum/Navet, Alnarp, 24 |
Aulan | M-620148, Alnarpsgården, Alnarp, 360 |
Crafoordsalen | M-146105, Articum/Navet, Alnarp, 119 |
Grodden | M-3204, Agricum, Alnarp, 24 |
Grupprum Magnolian | M-380136, Articum/Navet, Alnarp, 10 |
Grupprum Tulpanen | M-380134, Articum/Navet, Alnarp, 10 |
Kärnan | M-3207, Agricum, Alnarp, 14 |
Namn | Id, Hus, Ort, Platser |
Myllan | M-3119, Agricum, Alnarp, 64 |
Nordan | M-3304, Agricum, Alnarp, 14 |
Plantan (distansundervisning) | M-3203, Agricum, Alnarp, 30 |
Skörden | M-3209, Agricum, Alnarp, 50 |
Sunnan | M-3309, Agricum, Alnarp, 30 |
Terra Nova | M-4102, Agricum, Alnarp, 108 |
Västan | M-3303, Agricum, Alnarp, 66 |
Östan | M-3307, Agricum, Alnarp, 24 |