Tid |
Lokal |
Plats |
Undervisningstyp |
Grupp, Helklass |
Kurs |
Delkurs |
Person |
Egen text |
Utrustning |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 36 | Mån 2019-09-02 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | MA624 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | David Östlund | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
Tis 2019-09-03 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MB416 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | MC216 - Lärosalsittning | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Thomas Backlund | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
Ons 2019-09-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MB313 - Svarta lådan | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
Tors 2019-09-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD321 - Dramasal | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Bi Dahlborg | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Bi Dahlborg | |||||||||||||||||||||||
v 37 | Mån 2019-09-09 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MA624 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Michael Forsman | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
Ons 2019-09-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC347 - U-sittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Thomas Backlund | R_Proj3 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC516 - O-sittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Matilda Tudor | R_proj4 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Matilda Tudor | R_Proj3 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MC347 - U-sittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Thomas Backlund | R_proj4 | ||||||||||||||||||||||
Tors 2019-09-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA624 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Thomas Backlund | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MB313 - Svarta lådan | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Petra Lundberg Bouquelon | R_proj4 | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-09-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Petra Lundberg Bouquelon | R_Proj3 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Petra Lundberg Bouquelon | |||||||||||||||||||||||
v 38 | Ons 2019-09-18 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Thomas Backlund | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD133 - Danssal | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Bi Dahlborg | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | MA321 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Thomas Backlund | |||||||||||||||||||||||
Tors 2019-09-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Bi Dahlborg | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-09-20 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | LO-263 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Adrian Ratkic | R_Proj3 | |||||||||||||||||||||||
v 39 | Mån 2019-09-23 v 39 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA211 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Adrian Ratkic | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MC235 - U-sittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Adrian Ratkic | R_proj1 | ||||||||||||||||||||||
Tis 2019-09-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MB416 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Adrian Ratkic | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-09-27 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MA321 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Adrian Ratkic | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Adrian Ratkic | R_Proj3 | ||||||||||||||||||||||
v 40 | Tors 2019-10-03 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA624 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | R_Proj3 | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-10-04 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC347 - U-sittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MC347 - U-sittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | |||||||||||||||||||||||
v 41 | Tis 2019-10-08 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC516 - O-sittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA208 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Gunnel Mohme | R_proj4 | ||||||||||||||||||||||
Fre 2019-10-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
23:00 - 00:00 | -- | Deadline, Tentamen | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Deadline hemtenta | ||||||||||||||||||||||||
v 42 | Mån 2019-10-14 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | LO-215 - Gradängsal | Föreläsning | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD242 - Lab | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Ann Mutvei Berrez | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD242 - Lab | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Ann Mutvei Berrez | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | ME453 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
Tis 2019-10-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA624 - Gradängsal | Föreläsning | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Johanna Severinsson | R_proj4 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD133 - Danssal | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Fia Fredricson Flodin | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD312 - Musiksal | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Johanna Severinsson | |||||||||||||||||||||||
Ons 2019-10-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | -- | Seminarium | Grupp1 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | CPU-intro Huddinge. Lokal: M12, Huddinge gymnasium. Tid: 14-16 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | -- | Seminarium | Grupp2 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | CPU-intro Stockholm. Lokal: Aulan, Högalidsskolan, Folkskolegatan 13. Tid: 14-16 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | -- | Seminarium | Grupp3 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | CPU-intro Södertälje. Lokal: Soldalaskolan. Tid: 14-16 | |||||||||||||||||||||||
Tors 2019-10-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD133 - Danssal | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Fia Fredricson Flodin | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD312 - Musiksal | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Johanna Severinsson | |||||||||||||||||||||||
v 43 | Mån 2019-10-21 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA648 - Gradängsal & nya lärmetoder | Föreläsning | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | R_proj1 | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
Tis 2019-10-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
Ons 2019-10-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MD312 - Musiksal | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Johanna Severinsson | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD312 - Musiksal | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Johanna Severinsson | |||||||||||||||||||||||
Tors 2019-10-24 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | -- | Seminarium | Grupp1 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Johanna Severinsson | Kursintroduktion CPU-Huddinge. Lokal: AF Chapman, samling utanför cafét Huddinge gymnasium. Tid: 9-11 | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | -- | Seminarium | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Ida Agné Berg | Kursintroduktion: CPU-Södertälje. Lokal: 404C1, Campus Telge. Tid: 9-11 | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | -- | Seminarium | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Thomas Backlund | Kursintroduktion CPU -Stockholm. Lokal: Aulan, Mariaskolan, Ringvägen 23. Tid: 9-11 | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-10-25 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | LO-221 - Gradängsal | Föreläsning | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | MD242 - Lab | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Ann Mutvei Berrez | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | MD242 - Lab | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Ann Mutvei Berrez | |||||||||||||||||||||||
v 44 | Ons 2019-10-30 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD133 - Danssal | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Fia Fredricson Flodin | redovisning av grupparbete | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD133 - Danssal | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Fia Fredricson Flodin | redovisning av grupparbete | ||||||||||||||||||||||
Tors 2019-10-31 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Ann Mutvei Berrez | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Ann Mutvei Berrez | |||||||||||||||||||||||
v 45 | Tis 2019-11-05 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp2 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp1 | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
Ons 2019-11-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
23:00 - 00:00 | -- | Tentamen | Fritidspedagogiskt område 1, fritidshem | Historiska och samtida perspektiv på lek och rörelse | inlämning av hemtentamen kl.23.59 | ||||||||||||||||||||||||
Lör 2019-11-09 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | -- | Omtentamen | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | |||||||||||||||||||||||||
v 47 | Ons 2019-11-20 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | -- | Seminarium | Grupp1 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Johanna Severinsson | Reflektionsseminarium CPU-Huddinge. Lokal: I 3, Huddinge gymnasium. Tid: 15-17 | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | -- | Seminarium | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Thomas Backlund | Reflektionsseminarium CPU-Stockholm. Lokal: Mariaskolan, Ringvägen 23. Tid: 15-17 | |||||||||||||||||||||||
Tors 2019-11-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | -- | Seminarium | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Ida Agné Berg | Reflektionsseminarium CPU-Södertälje. Lokal: 404C1, Campus Telge. Tid: 15-17 | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-11-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
23:00 - 00:00 | -- | Deadline, Tentamen | Utbildningsvetenskap 1, fritidshem | Fritidshemslärarens uppdrag och kunskapens former | Deadline omhemtenta | ||||||||||||||||||||||||
v 49 | Tors 2019-12-05 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Thomas Backlund | Examinerande seminarium på SH grupp CPU-Stockholm | |||||||||||||||||||||||
Fre 2019-12-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | VFU Gr2 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Ida Agné Berg | Examinerande seminarium på SH grupp CPU-Södertälje Lärare Ida Agné Berg | ||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MC243 - U-sittning | Seminarium | VFU Gr3 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Johanna Severinsson | Examinerande seminarium på SH grupp CPU-Huddinge | ||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 2019-12-09 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA331 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2019-12-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA208 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA321 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA331 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Johanna Gry Masche-No | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-12-11 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | MB313 - Svarta lådan | Filmvisning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MC235 - U-sittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Johanna Gry Masche-No | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | UB425 - Gradängsal | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Johanna Gry Masche-No | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | MA331 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Margaret Obondo | ||||||||||||||||||||||||
v 51 | Mån 2019-12-16 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | -- | Möte | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Johanna Severinsson | Bedömningsmöte CPU Huddinge kl. 9-11 OBS: Endast lärare och handledare, ej studenter Lokal: RA, BUF | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA331 - Gradängsal | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Margaret Obondo | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Margaret Obondo | |||||||||||||||||||||||
Tis 2019-12-17 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | -- | Möte | Grupp1 | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Thomas Backlund | Bedömningsmöte CPU-Stockholm. Lokal: 404C1 kl. 9-11 OBS: Endast lärare & handledare, ej studenter!. Sal: Aulan, Mariaskolan. | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | -- | Möte | Verksamhetsförlagd utbildning I, fritidshem | VFU I, Fritidshemmet och Läraruppdraget | Ida Agné Berg | Bedömingsmöte CPU Södertälje. OBS: Endast lärare & handledare, ej studenter! Campus Telge sal 404 C1 | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MA331 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Johanna Gry Masche-No | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2019-12-18 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Johanna Gry Masche-No | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MC318 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Johanna Gry Masche-No | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | MA331 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | ||||||||||||||||||||||||
Tors 2019-12-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MC224 - Lärosalsittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MA433 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
v 2 | Tis 2020-01-07 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA321 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MA208 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | LO-263 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Margaret Obondo | ||||||||||||||||||||||||
Ons 2020-01-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA321 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Margaret Obondo | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA321 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Margaret Obondo | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | LO-263 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Jeanette Roos | ||||||||||||||||||||||||
Fre 2020-01-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | MA331 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | LO-263 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | ||||||||||||||||||||||||
v 3 | Mån 2020-01-13 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | MC221 - O-sittning | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
Tis 2020-01-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MB416 - Gradängsal | Föreläsning | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | MC235 - U-sittning | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Henrik Bohlin | |||||||||||||||||||||||
Ons 2020-01-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | MA209 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp1 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Jeanette Roos | |||||||||||||||||||||||
12:00 - 14:00 | MA211 - Nya lärmetoder (runda bord) | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Synne Myreböe | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | MD321 - Dramasal, MD327 - Dramasal | Seminarium | Grupp2 | Utbildningsvetenskap 2, fritidshem | Barnet, eleven och lärandet | Jeanette Roos |