Tid |
P, Status |
Kurs |
Lokal |
Bokare |
Moment |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 22 | Tis 2024-05-28 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:00 | Bekräftad | svl C219, 39 pl, svl C227, 39 pl, svl E409, 160 pl, svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl, svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | svl J329, Redaktionssal, 24 pl | Emil Hammarström, Fredrik Nilsson, Peter Jonriksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | TF004G J2440 VT2024 Sundsvall NML, Teknisk fysik GR (C), Självständigt arbete | svl O111, Sunds Defibrator, 50 pl | Henrik Andersson, Jonas Örtegren, Peter Glans, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Redovisning | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | OM089G V2300 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (B), Ledarskap och organisation av omvårdnadsarbete | svl L102, 12 pl | Ann Knutsson, Kerstin Viström, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | svl N404, 4 pl | Mohammadbeigi Mahdi | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | svl N415, 4 pl | Sjöström Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N111, 6 pl | Smedberg Ann-Charlotte | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N112, 6 pl | Sahlin Carl | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N406, 5 pl | Friman Axel | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N412, 4 pl | Nordin Lisa | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:30 | Bekräftad | svl L210, 12 pl | Lucchesi-Sverin Lena | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:30 | Bekräftad | svl N407, 6 pl | Jonsson Noah | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N211, 4 pl | Tynell Albin | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N405, 4 pl | Strandberg Arthur | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N417, 6 pl | Nabizada Nemat | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 16:30 | Bekräftad | svl C216a, 30 pl, svl C307, 30 pl, svl C309, 31 pl, svl C312, 60 pl, svl D013, 6 pl, svl D014, 6 pl | Margareta Sandin, FUS, Avdelningen för forsknings- och utbildningsstöd | Möte | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 18:00 | Bekräftad | svl N410, 4 pl | Omar Nimco | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:30 | Bekräftad | svl N335, 2 pl | Seco Figueredo Jesus Alfredo | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | svl D307, Styrelserum, Konferensrum, 24 pl | Lasse Reinikainen | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | svl M101, 20 pl | Mettälä Manne | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Norberg Nordlund Johannes | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N413, 4 pl | Forsberg Gabriella | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 19:00 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Wennberg Karin | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Bekräftad | svl C214, 4 pl | Noor Amaal | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:30 | Bekräftad | svl N101, 8 pl | Wester Hwan | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N113, 4 pl | Åberg John | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 21:00 | Bekräftad | svl N408, 4 pl | Danielsson Elias | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Bekräftad | svl N515, Konferensrum 13 pl | Eva SomeroSörensen | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | EN017G M2340 VT2024 Sundsvall DST, Engelska GR (A), Engelska I för grundlärare åk 4-6 | svl N102, 60 pl | Nicholas Sheppard, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | ET014A D2490 VT2024 Sundsvall NML, ET016A D2080 VT2024 Sundsvall NML, ET016A D2X60 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik AV, Sensornätverk, Elektroteknik AV, Sensornätverk | svl C015, 36 pl, ALC | Sebastian Bader, Ye Xu, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | LI057G M2082 VT2024 Sundsvall DST, Litteraturvetenskap GR (A), Barnlitteratur för grundlärare åk 4-6 | svl M105, 20 pl, svl M201, 14 pl, svl M203, 24 pl, svl M211, 10 pl | Anna-Karin Jonasson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Redovisning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | PE207G T2640 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Pedagogik | svl L105, 20 pl, svl L106, 36 pl, svl L212, 36 pl | Ann-Kristin Pihlgren-Eveli, David Kronlid, Karin Larsson-Hult, Marcus Sundgren, Pierre Wiktorin, Staffan Löfquist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:45 | Bekräftad | PE236G T2220 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | svl D426, 35 pl, Musik, svl D432, 30 pl, Drama, svl D435, 30 pl, Bild | Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:30 | Bekräftad | PE236G T2220 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | svl C329, 32 pl, svl D015, 38 pl | Jessica Wisén, Staffan Löfquist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 20:30 | Bekräftad | svl N402, 4 pl | Jodaa Sivertsvik Therese | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:30 | Bekräftad | svl N414, 4 pl | Reinius Mathias | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | Bekräftad | svl N114, 4 pl | Tesfamariam Meron | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:00 | Bekräftad | svl N416, 4 pl | Johansson Andreas | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | svl R210, 25 pl | Kristina Brink, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Presentation | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Bekräftad | HI070G M2630 VT2024 Sundsvall DST, Historia GR (A), Historia och religionsvetenskap för grundlärare, förskoleklass och åk 1-3 | svl M202, 20 pl, svl M205, 16 pl | Anne Hedén, Per Hammarström, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | PE184G T2240 VT2024 Sundsvall DST, PE219G T2092 VT2024 Sundsvall DST, PE220G T2350 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV, Grundlärare fritidshem, Pedagogik GR (C), Självständigt arbete för grundlärare i fritidshem, Pedagogik GR (C), Utbildningsvetenskaplig kärna IV samt självständigt arbete | svl C213, 12 pl, svl D016, 28 pl, svl D017, 12 pl | Elin Biström, Helene Dahlström, Karin Larsson-Hult, Lena Boström, Linda Murstedt, Marcus Sundgren, Pierre Wiktorin, Sandra Lund, Staffan Löfquist, Ulla Damber, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 16:45 | Bekräftad | PE232G T2180 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | svl C016, 36 pl, ALC | Anders Lindqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Bekräftad | svl N333, 4 pl | Wennstig Saga | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 21:30 | Bekräftad | svl N409, 4 pl | Strömberg Olivia | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 22:00 | Bekräftad | svl N412, 4 pl | Ahmad Tro Ahmad | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 23:00 | Bekräftad | svl N417, 6 pl | Blomqvist Katarina |
Ändrad den senaste timmen.