Tid |
P, Status |
Kurs |
Ext bokare |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 22 | Tors 2024-05-30 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:00 | Bekräftad | svl C219, 39 pl, svl C227, 39 pl, svl E409, 160 pl, svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl, svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Norin Wiik Moa | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | FÖ007A L2340 VT2024 Sundsvall NML, FÖ007A L2X50 VT2024 Sundsvall NML, FÖ007A L4810 VT2024 Östersund NML, FÖ007A L4X42 VT2024 Östersund NML, Företagsekonomi AV, Magisteruppsats | svl L208, 20 pl, Zoom | EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | svl M204, 35 pl, Anatomisalen | Niklas Fagerholm, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 14:30 | Bekräftad | svl N113, 4 pl | Akbari Freya | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Bekräftad | svl N404, 4 pl | Åldemo Viktoria | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl C214, 4 pl | Larsson Alma | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl D013, 6 pl | Lucchesi-Sverin Lena | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl L210, 12 pl | Juthe Magdalena | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl M205, 16 pl | Mulat Adane Hailu | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:30 | Bekräftad | svl N211, 4 pl | Hasselkvist Julia | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N402, 4 pl | Nyholmer Zinsli Zara | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N408, 4 pl | Eriksson Stina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | svl N409, 4 pl | Camél Chris | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | svl SCA5091, Konferensrum 10 pl | Gunilla Pettersson | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | Bekräftad | HI067G M2520 VT2024 Sundsvall NML, HI073G M2800 VT2024 Sundsvall NML, Historia GR (C), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (C) | svl M203, 24 pl | Sven Olofsson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | svl R120, 20 pl | Jörgen Ringman, Lasse Gustavsson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 16:30 | Bekräftad | svl D014, 6 pl | Svensk Martin | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl L105, 20 pl | Heléne Lundberg, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Möte | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:30 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Hallenberg Agnes | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N407, 6 pl | Lundkvist William | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N417, 6 pl | Thungström Jonas | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | svl C306, 90 pl | Emil Hammarström, Fredrik Nilsson, Peter Jonriksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:30 | Bekräftad | svl M201, 14 pl | Olsson Calmell Christine | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 18:00 | Bekräftad | svl M101, 20 pl | Arias Goa Gabriel Alejandro | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N112, 6 pl | Näslund Alva | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N405, 4 pl | Sundström Olivia | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | Bekräftad | svl M105, 20 pl | Hellberg-Pennström Miriam | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:00 | Bekräftad | svl D017, 12 pl | Svedin Sara | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 20:00 | Bekräftad | svl N406, 5 pl | Ghafariachachlouei Azin | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:30 | Bekräftad | svl N412, 4 pl | Larsson-Snygg Fredrik | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:30 | Bekräftad | svl N414, 4 pl | Molina Burvall Ana Greta | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | svl C307, 30 pl | Margareta Sandin, FUS, Avdelningen för forsknings- och utbildningsstöd | Möte | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:30 | Bekräftad | svl M211, 10 pl | Chekhmous Diana | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | Bekräftad | svl N101, 8 pl | Nyberg William | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Bekräftad | svl N416, 4 pl | Holmgren Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD054G E2300 VT2024 Sundsvall NML, GD054G E2X42 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk Design GR (A), Magasinsprojekt | C | svl R424, 25 pl | Hanna Jansson, Kristina Brink, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | MK079G I2260 VT2024 Sundsvall NML, Medie- och kommunikationsvetenskap GR (A), Marknadskommunikation | svl C312, 60 pl | Kent Lövgren, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Redovisning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE061G T2X50 VT2024 Sundsvall NML, Pedagogik GR (B), Internationell och jämförande pedagogik | svl E408, Konferensrum 15 pl | Anders Lindqvist, Fathi Abou Zaid, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Utvärdering | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE207G T2640 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Pedagogik | svl C216a, 30 pl | Elin Biström, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | - | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE234G T2200 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik IV samt verksamhetsförlagd utbildning II | svl D433, 20 pl | Hugo Von Zeipel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:00 | Bekräftad | svl L102, 12 pl | Bäckman Alexej | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 17:30 | Bekräftad | svl N415, 4 pl | Olsson Alex | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | FÖ097G L2250 VT2024 Sundsvall NML, Företagsekonomi GR (B), Metod | svl C219, 39 pl | Lars-Anders Byberg, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | MA020X K2360 VT2024 Sundsvall NML, Matematik BE, Baskurs 4 i matematik | svl M209, 46 pl | Ingemar Lyrberg, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | MA080G K2010 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Kryptografi | svl E409, 160 pl | Aurélio Menegon, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | MA131G K2300 VT2024 Sundsvall NML, MA132G K2350 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Integralkalkyl, Matematik GR (A), Integralkalkyl | svl R108, 48 pl | Aurélio Menegon, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | svl C227, 39 pl | Jörgen Medin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Bekräftad | TF011A J2550 VT2024 Sundsvall NML, Teknisk fysik AV, Examensarbete | svl O111, Sunds Defibrator, 50 pl | Henrik Andersson, Jonas Örtegren, Magnus Engholm, Magnus Hummelgård, Peter Glans, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Redovisning | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 19:00 | Bekräftad | svl C213, 12 pl | Osman Hussein Abukar | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Bekräftad | svl C310, 90 pl | Karin Olsson, HUV Kansli, HUV Fakultetskansli | Möte | |||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | Bekräftad | svl N410, 4 pl | Omar Nimco | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | svl D320, Konferensrum 12 pl | David Kronlid | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Bekräftad | svl J330, Redaktionsövningsrum, 20 pl | Kenneth Berg, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Handledning | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Bekräftad | svl N111, 6 pl | Abdulle Ruweyda | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 18:30 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Norin Wiik Moa | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Bekräftad | Sidsjö-Böle IF | svl M105, 20 pl |
Ändrad den senaste timmen.