Tid |
P, Status |
Kurs |
Bokare |
Moment |
|||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Mån 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 19:00 | Bekräftad | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | MA121G K4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, Matematik GR (A), Kompletteringskurs i analys | Jens Persson, Liselott Flodén, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | OM088G V2280 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (B), Information och undervisning i omvårdnad | Cecilia Andersson, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Inspera salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Bekräftad | Ridderström Dennis | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | Jimmy Norén, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Workshop | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | Emil Hammarström, Fredrik Nilsson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Eget arbete | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi | Amanda Stolpe, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Laboration | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | MA087G K2040 VT2024 Sundsvall NML, MA097G K2330 VT2024 Sundsvall NML, MA148G K2790 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Matematisk statistik, Matematik GR (B), Översiktskurs i matematisk statistik, Matematik GR (B), Matematisk statistik med ämnesdidaktik | Cornelia Schiebold, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Laboration | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | ET103G D2150 VT2024 Sundsvall NML, ET103G D2X52 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (B), Industriell robotteknik | Mazhar Hussain, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Laboration | |||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | Dageryd Ellinor | |||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Bekräftad | Aynsley Alexandra | |||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | Svedin Sara | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | Modig Dennis | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | Mohammadi Nabil | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | Söderlund Hugo | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | Tewelde Faris Keflit | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | Magnusson Astrid | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | Norring Nils | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:30 | Bekräftad | Bergmansson Lina | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | Kinert William | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | Bring Caris Felicia | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | Nyholmer Zinsli Zara | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | Eriksson Stina | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | Bystedt Patrik | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | Öberg Niclas | |||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | Bekräftad | FT031G E2650 VT2024 Sundsvall NML, FT031G E2X24 VT2024 Sundsvall NML, Fotografi GR (A), Ljus och form | NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Projekt | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | GD050G E2040 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (C), Självständigt arbete | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Eget arbete | |||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | LI062G M2042 VT2024 Sundsvall NML, Litteraturvetenskap GR (C), Svenska för ämneslärare 4 | Svante Lovén, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||||
09:30 - 15:00 | Bekräftad | Nordberg Tindra | |||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:00 | Bekräftad | Håkansson Line | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | Lena Ivarsson | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | Sbhat Muiugeta Abrham | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:30 | Bekräftad | Eningsjö Fanny | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | Bylund Amanda | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | Ibrahimi Atiyah | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Bekräftad | Carlström Marcus | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | Hallenberg Agnes | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | Fahlman Josefine | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:30 | Bekräftad | Källgren Lisa | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | Katratsea Alexandra | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | Shafai Saber | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:30 | Bekräftad | Thungström Jonas | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | ET085G D2100 VT2024 Sundsvall NML, ET085G D2110 VT2024 Sundsvall DST, Elektroteknik GR (A), Elmaskiner och drivsystem | Peng Cheng, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | KE036G J2200 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Kemisk jämviktslära | Håkan Edlund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MA080G K2010 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Kryptografi | Aurélio Menegon, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MK079G I2260 VT2024 Sundsvall NML, Medie- och kommunikationsvetenskap GR (A), Marknadskommunikation | Kent Lövgren, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Introduktion | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 11:30 | Bekräftad | Mebrahtu Yorsalem Ristet | |||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:00 | Bekräftad | Lundkvist William | |||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:00 | Bekräftad | Lundell Sofia | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Bekräftad | Arias Goa Gabriel Alejandro | |||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Genomgång | |||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | Bekräftad | Rönnberg Matilda | |||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | Brewitz Sebastian | |||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bekräftad | BI026G J2010 VT2024 Sundsvall NML, Biologi GR (A), Anatomi, fysiologi, cellbiologi med histologi | Wiltrud Daniels, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | MA128G K2081 HT2023 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Algebra med funktionslära | Ingemar Lyrberg, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Omexamination | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | Ann Ottestig, Lena Lundgren | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | Alizade Nasir | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | Ahderinne Camilla | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Bekräftad | Strömberg Olivia | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | DT057A F2920 VT2024 Sundsvall NML, DT057A F2X60 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik AV, Simulering och prestandaanalys av kommunikationssystem | Sarder Fakhrul Abedin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Övning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | ET047G D2710 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (A), Ellära och elektronik | Börje Norlin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | FY018G J2060 VT2024 Sundsvall NML, Fysik GR (B), Elektromagnetisk fältteori | Martin Olsen, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | Niklas Fagerholm, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD050G E2040 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (C), Självständigt arbete | Jimmy Norén, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Introduktion | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | GD054G E2300 VT2024 Sundsvall NML, GD054G E2X42 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk Design GR (A), Magasinsprojekt | Alexandra Lindberg, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | IG028G F2820 VT2024 Sundsvall NML, Industriell organisation och ekonomi GR (A), Introduktion till projektbaserad produktutveckling | Bengt Söderbergh, Jan Lundgren, Jan-Erik Berg, Lisa Sällvin, Magnus Eriksson, Mona Wärdell, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Lektion | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Workshop | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | KE030G J2180 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Kemisk dynamik | Ida Svanedal, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | Kai Kronenberg, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE226G T2510 VT2024 Sundsvall NML, Pedagogik GR (A) Utbildningsvetenskaplig kärna ll, ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | Ulrika Gidlund, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | TD002G J2310 VT2024 Sundsvall NML, Teknisk design GR (C), Datorstödd design | Shahrzad Arshadi Rastabi, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Handledning | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | Helena Andersson, FUS, Avdelningen för forsknings- och utbildningsstöd | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Bekräftad | Omar Nimco | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Bekräftad | Boström Noel | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Bekräftad | Kärrström Hanna | |||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Bekräftad | Zettergren Ellen | |||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Bekräftad | Hafvenström Beata | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Bekräftad | Larsen Rebecca |
Ändrad den senaste timmen.