Tid |
Kurs |
Program |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:00 | svl C219, 39 pl, svl C227, 39 pl, svl E409, 160 pl, svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl, svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | BI026G J2010 VT2024 Sundsvall NML, Biologi GR (A), Anatomi, fysiologi, cellbiologi med histologi | BMAUP HT2023 Sundsvall NML, Biomedicinsk analytiker | svl R106, 48 pl | Jennie Sandström, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | FÖ123G L2230 VT2024 Sundsvall NML, Företagsekonomi GR (C), Risk och försäkring | SEKOG HT2021 Sundsvall NML, Ekonomprogram, Fristående kurs GR NML | svl R106, 48 pl | Ulrika Sjödin, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | KE004X J2520 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 1 i kemi | TBASX HT2023 Sundsvall NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | svl R106, 48 pl | Håkan Edlund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | KE005G J2530 VT2024 Sundsvall NML, KE028G J2210 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (A), Organisk kemi, Kemi GR (A), Organisk kemi | TCTKM HT2022 Sundsvall NML, TTKKA HT2022 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl O315, 20 pl | Fredrik Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Laboration | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | MV035G V2210 VT2024 Sundsvall NML, Medicinsk vetenskap GR (A), Anatomi och fysiologi | VSSKG VT2024 Sundsvall NML, Sjuksköterskeutbildning | svl R108, 48 pl | HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | OM088G V2280 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (B), Information och undervisning i omvårdnad | VSSKG VT2023 Sundsvall NML, Sjuksköterskeutbildning | svl R106, 48 pl | Cecilia Andersson, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | SK025G M2830 VT2024 Sundsvall NML, Statsvetenskap GR (B), Statsvetenskap GR (B), Examensarbete | SSAMG HT2023 Sundsvall NML, Samhällsvetarprogrammet, Förvaltningsjuridiska programmet | svl M201, 14 pl, svl M205, 16 pl | Joel Jacobsson, Sofie Blombäck, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | svl C213, 12 pl | Kalala Bobo | |||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | svl N211, 4 pl | Svedin Sara | |||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | SJUPG HT2022 Sundsvall NML, Journalistprogrammet | svl C326, 90 pl | Fredrik Nilsson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:00 | KR030G M2210 VT2024 Sundsvall DST, Kriminologi GR (A), Förändring i kriminellt beteende och samhälle | SBEVG HT2022 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | svl M204, 35 pl, Anatomisalen | Catherine de Oquinena, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | MA131G K2300 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Integralkalkyl | TCTKM HT2023 Sundsvall NML, TDESA HT2023 Sundsvall NML, TFYSA HT2023 Sundsvall NML, TTKKA HT2023 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjör i teknisk fysik, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | 1 | svl M207, 42 pl | Nicolas Boulle, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Övning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | PE216G T2340 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Utomhuspedagogik för grundlärare i fritidshem | ULGFG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem | A, B | svl C216a, 30 pl | Gästföreläsare, Linda Evjen, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Läraktivitet | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | PE234G T2200 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik IV samt verksamhetsförlagd utbildning II | ULFÖG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | svl D433, 20 pl | Hugo Von Zeipel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | PE234G T2200 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik IV samt verksamhetsförlagd utbildning II | ULFÖG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | svl D432, 30 pl, Drama, svl D437, 30 pl, Bild | Jessica Wisén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | PE234G T2200 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik IV samt verksamhetsförlagd utbildning II | ULFÖG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | svl D438, 20 pl, Bild | Charlotta Collén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | TD002G J2310 VT2024 Sundsvall NML, Teknisk design GR (C), Datorstödd design | TDESA HT2022 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Fristående kurs GR NML | svl O103, 24 pl | Shahrzad Arshadi Rastabi, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | svl N112, 6 pl | Rooslien Max | |||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | svl N114, 4 pl | Dageryd Ellinor | |||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | svl N333, 4 pl | Kjellin Haglund Josefine | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl C214, 4 pl | Sayedkhily Zakya | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl D013, 6 pl | Rönnberg Matilda | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl D014, 6 pl | Olsson Olivia | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | svl D017, 12 pl | Forsman Olsson Simon | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | svl M211, 10 pl | Mulat Adane Hailu | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | svl N111, 6 pl | Pettersson Madelene | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | svl N113, 4 pl | Söderlund Hugo | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl N335, 2 pl | Holm Elin | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | svl N402, 4 pl | Etterlid Victoria Andrea | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | svl N404, 4 pl | Åldemo Viktoria | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | svl N405, 4 pl | Glad Caroline | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl N407, 6 pl | Camél Chris | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl N408, 4 pl | Svalberg Amanda | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | svl N409, 4 pl | Edin Fanny | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | svl N411, 6 pl | Borg Jessica | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | svl N413, 4 pl | Borgelin Sofia | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | svl N414, 4 pl | Sjöström Sofia | |||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | GD050G E2040 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (C), Självständigt arbete | TGRDG HT2021 Sundsvall NML, Grafisk design | svl R121 | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | GD054G E2300 VT2024 Sundsvall NML, GD054G E2X42 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk Design GR (A), Magasinsprojekt | TGDGG HT2023 Sundsvall NML, Grafisk design | svl R212, 25 pl | Alexandra Lindberg, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | IU168G H2300 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (B), Konstnärlig träning | TIDEG HT2022 Sundsvall NML, Industridesign | svl R120, 20 pl | Kerttu Heiskanen, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:00 | KR030G M2210 VT2024 Sundsvall DST, Kriminologi GR (A), Förändring i kriminellt beteende och samhälle | SBEVG HT2022 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | svl M204, 35 pl, Anatomisalen | Catherine de Oquinena, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:00 | svl N403, 4 pl | Mohammadbeigi Mahdi | |||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 15:00 | svl N417, 6 pl | Thungström Jonas | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | svl L102, 12 pl | Müller Wolfgang | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | svl L210, 12 pl | Wennberg Karin | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | svl M205, 16 pl | Eningsjö Fanny | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | svl N101, 8 pl | Karlsson Kristina | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | svl N406, 5 pl | Wiik Ella | |||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | svl N416, 4 pl | Nabizada Nemat | |||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | ET085G D2100 VT2024 Sundsvall NML, ET085G D2110 VT2024 Sundsvall DST, Elektroteknik GR (A), Elmaskiner och drivsystem | TAUMG HT2023 Sundsvall DST, TAUMG HT2023 Sundsvall NML, Automationsingenjör | svl O111, Sunds Defibrator, 50 pl | Peng Cheng, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | FY018G J2060 VT2024 Sundsvall NML, Fysik GR (B), Elektromagnetisk fältteori | TELTA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2022 Sundsvall NML, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik | svl L208, 20 pl | Martin Olsen, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Övning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | FÖ085G L2270 VT2024 Sundsvall NML, Företagsekonomi GR (B), Strategisk ledning, Företagsekonomi GR (B), Strategisk ledning (fr VT2024), 7,5 hp | SEKOA HT2022 Sundsvall NML, SEKOG HT2022 Sundsvall NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | svl C310, 90 pl | Edith Andresen, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | JO095G I2150 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Readktionellt arbete | SJUPG HT2023 Sundsvall NML, Journalistprogrammet | svl C312, 60 pl | Emil Hammarström, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | SJUPG HT2022 Sundsvall NML, Journalistprogrammet | svl C326, 90 pl | Fredrik Nilsson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | MA131G K2300 VT2024 Sundsvall NML, MA132G K2350 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Integralkalkyl, Matematik GR (A), Integralkalkyl | TCTKM HT2023 Sundsvall NML, TDESA HT2023 Sundsvall NML, TDTEA HT2023 Sundsvall NML, TELTA HT2023 Sundsvall NML, TFYSA HT2023 Sundsvall NML, TINDA HT2023 Sundsvall NML, TTKKA HT2023 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi, Fristående kurs GR NML, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl N109, Fälldinsalen, 178 pl | Aurélio Menegon, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | PE216G T2340 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Utomhuspedagogik för grundlärare i fritidshem | ULGFG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem | A, B | svl C216, 33 pl | Mattias Johansson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Läraktivitet | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | PE226G T2510 VT2024 Sundsvall NML, Pedagogik GR (A) Utbildningsvetenskaplig kärna ll, ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | ULGYG HT2021 Sundsvall NML HIEN, ULGYG HT2021 Sundsvall NML MAEN, ULGYG HT2021 Sundsvall NML MAHI, ULGYG HT2021 Sundsvall NML SAEN, ULGYG HT2021 Sundsvall NML SAHI, ULGYG HT2021 Sundsvall NML SVEN, ULGYG HT2021 Sundsvall NML SVHI, ULGYG HT2021 Sundsvall NML SVMA, ULGYG HT2021 Sundsvall NML SVSA, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | svl C309, 31 pl | Ulrika Gidlund, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | KR030G M2210 VT2024 Sundsvall DST, Kriminologi GR (A), Förändring i kriminellt beteende och samhälle | SBEVG HT2022 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | svl M101, 20 pl, svl M105, 20 pl, svl M201, 14 pl, svl M204, 35 pl, Anatomisalen | Catherine de Oquinena, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | svl E104, Konferensrum 12 pl | Marie Häggström | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 17:30 | svl N409, 4 pl | Jalilati Manar | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 19:30 | svl N410, 4 pl | Strömberg Olivia | |||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 13:15 | PE216G T2340 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Utomhuspedagogik för grundlärare i fritidshem | ULGFG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem | svl C310, 90 pl | Linda Evjen, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | KR030G M2210 VT2024 Sundsvall DST, Kriminologi GR (A), Förändring i kriminellt beteende och samhälle | SBEVG HT2022 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | svl M101, 20 pl, svl M105, 20 pl, svl M201, 14 pl, svl M204, 35 pl, Anatomisalen | Catherine de Oquinena, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | svl C213, 12 pl | Backéus Ida | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | svl D017, 12 pl | Gustavsson Emil | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | svl E408, Konferensrum 15 pl | Magnus Österholm | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | svl J503, Akvariet, Konferensrum 18 pl | Anna-Lena Bystedt, Ingela Wadbring | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | svl N112, 6 pl | Håkansson Helix | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | svl N406, 5 pl | Norberg Nordlund Johannes | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | svl N412, 4 pl | Bergmansson Lina | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:30 | svl N413, 4 pl | Abera Siye | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | svl N415, 4 pl | Lindgren Fredrik | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | svl N515, Konferensrum 13 pl | Anna Haeggström | |||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | DT061A F2212 VT2024 Sundsvall NML, DT061A F2X40 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik AV, Trådlös Kommunikation | TDAAA HT2023 Sundsvall NML, TDAAA HT2023 Sundsvall NML, Internationellt masterprogram i datateknik | svl L214, 24 pl, datorsal | Muhammad Waseem Akhtar, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Laboration | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | DT024G F2142 VT2024 Sundsvall NML, DT137G F2130 VT2024 Sundsvall NML, DT137G F2140 VT2024 Sundsvall DST, Datateknik GR (A), Datornätverk, Datateknik GR (B), Industriell datakommunikation | TAUMG HT2022 Sundsvall DST, TAUMG HT2022 Sundsvall NML, TDATG HT2023 Sundsvall NML, Datateknik, Automationsingenjör | svl C306, 90 pl, Zoom | Magnus Eriksson, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:30 | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | TGRDG HT2022 Sundsvall NML, Grafisk design | svl R210, 25 pl | Alexandra Lindberg, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | TIDEG HT2023 Sundsvall NML, Industridesign | svl R217, 25 pl, lärosal | Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Presentation | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | JO095G I2150 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Readktionellt arbete | SJUPG HT2023 Sundsvall NML, Journalistprogrammet | svl C312, 60 pl | Peter Jonriksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | SJUPG HT2022 Sundsvall NML, Journalistprogrammet | svl C326, 90 pl | Emil Hammarström, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | KE036G J2200 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Kemisk jämviktslära | TCTKM HT2023 Sundsvall NML, TTKKA HT2023 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl O304, 20 pl | Alireza Eivazi, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Laboration | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | MA087G K2040 VT2024 Sundsvall NML, MA097G K2330 VT2024 Sundsvall NML, MA148G K2790 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Matematisk statistik, Matematik GR (B), Översiktskurs i matematisk statistik, Matematik GR (B), Matematisk statistik med ämnesdidaktik | TCTKM HT2022 Sundsvall NML, TDESA HT2022 Sundsvall NML, TDTEA HT2022 Sundsvall NML, TELTA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2022 Sundsvall NML, TINDA HT2022 Sundsvall NML, TTKKA HT2022 Sundsvall NML, ULGYG HT2019 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl M102, 90 pl | Cornelia Schiebold, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | osd G1352, 72 pl, svl N102, 60 pl | Kai Kronenberg, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | PE216G T2340 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Utomhuspedagogik för grundlärare i fritidshem | ULGFG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i fritidshem | svl C310, 90 pl | Linda Evjen, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Läraktivitet | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | svl R320, Konferensrum 14 pl | Jonas Örtegren | |||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:00 | svl N405, 4 pl | Hallenberg Agnes | |||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:45 | KR030G M2210 VT2024 Sundsvall DST, Kriminologi GR (A), Förändring i kriminellt beteende och samhälle | SBEVG HT2022 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | svl M204, 35 pl, Anatomisalen | Catherine de Oquinena, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 | svl N417, 6 pl | Elvelin Markström Amanda | |||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | FY004X J2470 VT2024 Sundsvall NML, FY018G J2060 VT2024 Sundsvall NML, FY025G J2110 VT2024 Sundsvall NML, KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, KE030G J2180 VT2024 Sundsvall NML, KE036G J2200 VT2024 Sundsvall NML, MA020X K2360 VT2024 Sundsvall NML, MA080G K2010 VT2024 Sundsvall NML, MA087G K2040 VT2024 Sundsvall NML, MA097G K2330 VT2024 Sundsvall NML, MA131G K2300 VT2024 Sundsvall NML, MA132G K2350 VT2024 Sundsvall NML, MA148G K2790 VT2024 Sundsvall NML, Fysik GR (B), Elektromagnetisk fältteori, Fysik GR (A), Modern fysik, Matematik GR (B), Kryptografi, Matematik GR (B), Matematisk statistik, Matematik GR (B), Översiktskurs i matematisk statistik, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi, Matematik BE, Baskurs 4 i matematik, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik, Matematik GR (A), Integralkalkyl, Matematik GR (A), Integralkalkyl, Kemi GR (B), Kemisk dynamik, Kemi GR (B), Kemisk jämviktslära, Matematik GR (B), Matematisk statistik med ämnesdidaktik | TBASX HT2023 Sundsvall NML, TCTKM HT2022 Sundsvall NML, TCTKM HT2023 Sundsvall NML, TDATG HT2022 Sundsvall NML, TDESA HT2022 Sundsvall NML, TDESA HT2023 Sundsvall NML, TDTEA HT2021 Sundsvall NML, TDTEA HT2022 Sundsvall NML, TDTEA HT2023 Sundsvall NML, TELTA HT2022 Sundsvall NML, TELTA HT2023 Sundsvall NML, TFYSA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2023 Sundsvall NML, TINDA HT2022 Sundsvall NML, TINDA HT2023 Sundsvall NML, TTKKA HT2022 Sundsvall NML, TTKKA HT2023 Sundsvall NML, ULGYG HT2019 Sundsvall NML, Basår/behörighetsgivande utbildning, Datateknik, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik, Masterprogram i teknisk yt- och kolloidkemi, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl M207, 42 pl | Suprokash Hazra, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Övning | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | MA087G K2040 VT2024 Sundsvall NML, MA097G K2330 VT2024 Sundsvall NML, MA148G K2790 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Matematisk statistik, Matematik GR (B), Översiktskurs i matematisk statistik, Matematik GR (B), Matematisk statistik med ämnesdidaktik | TCTKM HT2022 Sundsvall NML, TDESA HT2022 Sundsvall NML, TDTEA HT2022 Sundsvall NML, TELTA HT2022 Sundsvall NML, TFYSA HT2022 Sundsvall NML, TINDA HT2022 Sundsvall NML, TTKKA HT2022 Sundsvall NML, ULGYG HT2019 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design, Civilingenjör i datateknik, Civilingenjör i industriell ekonomi, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan, Civilingenjör i teknisk kemi, Civilingenjör i elektroteknik, Civilingenjör i teknisk fysik, Civilingenjörsutbildning i teknisk kemi Mittuniversitetet-KTH | svl M102, 90 pl | Cornelia Schiebold, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | SK025G M2830 VT2024 Sundsvall NML, Statsvetenskap GR (B), Statsvetenskap GR (B), Examensarbete | SSAMG HT2023 Sundsvall NML, Samhällsvetarprogrammet, Förvaltningsjuridiska programmet | svl M201, 14 pl, svl M205, 16 pl | Joel Jacobsson, Sofie Blombäck, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
16:30 - 18:30 | svl N111, 6 pl | Levin Bashar | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | svl M205, 16 pl | Miller Olivia |