Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Ext bokare |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Info |
Egen text |
|||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Ons 2024-05-15 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 13:30 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | BI004X J2500 VT2024 Sundsvall NML, Biologi BE, Baskurs 2 i biologi | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd G3351, 70 pl | Malin Undin, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Inspera salstentamen - Östersund | 5 tim, sam | sam | |||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | NA016G L4920 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Mikroekonomi | SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | osd G3351, 70 pl | Oben Bayrak, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Inspera salstentamen - Östersund | Tillämpad mikroekonomi Modul 2000 | SAM, 5 tim | |||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bekräftad | PE007A T2871 HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Pedagogik AV, Högskolepedagogik och flexibelt lärande | Fristående kurs GR DST | Zoom | Pierre Wiktorin, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Examination 2b: Tillfälle 1 Kritisk vän | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Bekräftad | PE206G T2630 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), Pedagogik | SBEVG HT2023 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | Zoom | Marcus Sundgren, Marianne Hahlin, Rikard Wahlgren, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Grupparbete | Gruppdialog i zoom Steg 3 Gruppvisa dialoger i zoom Utkast för utvecklingsarbete Zoom, se tider och zoomlänkar i kursrummet | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:00 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Thand Annika | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Makin Nicola | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Kuus Felicia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Svärd Julia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Mohammadi Nabil | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Ullén Elin | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:30 | Bekräftad | AM017G K2370 VT2024 Sundsvall DST, AM018G G2640 VT2024 Sundsvall DST, Ämnesdidaktik i matematik och naturvetenskap GR (B), Matematik III för grundlärare F-3, Ämnesdidaktik i matematik och naturvetenskap GR (B), Matematik III för grundlärare åk 4-6 | ULFGG HT2021 Sundsvall DST, ULÄUG HT2021 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i grundskolans årskurs 4-6 | Zoom | Liselott Zell, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Redovisning | Examinationstillfälle 3. Fältstudie av matematikundervisning | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | MT069G G4060 VT2024 Östersund NML, MT069G G4070 VT2024 Flexibel Östersund DST, Maskinteknik GR (A), Mekanik | TEKOG HT2022 Östersund DST, TEKOG HT2022 Östersund NML, THMTG HT2023 Östersund NML, THPUG HT2023 Östersund NML, Ekoingenjör, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | osd Q176, 42 pl | David Sundström, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | Föreläsning (ändrat) | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:00 | Bekräftad | MX042G B4920 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX042G B4950 VT2024 Östersund NML, MX042G B4X20 VT2024 Östersund NML, MÖ030G H4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ030G H4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs, Miljöteknik GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs | NEKOG HT2023 Östersund DST, NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund DST, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | osd Q183, 38 pl | Jenny Zimmerman, Sharon Maes, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | Oral presentation of minor assignments | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | MX045G B4570 VT2024 Östersund DST, MX045G B4580 VT2024 Östersund NML, MÖ035G B4890 VT2024 Östersund NML, MÖ035G B4900 VT2024 Östersund DST, Miljövetenskap GR (C), Självständigt arbete, Miljöteknik GR (C), Självständigt arbete | NEKEG HT2021 Östersund DST, NEKEG HT2021 Östersund NML, NEKOG HT2021 Östersund DST, NEKOG HT2021 Östersund NML, NEKOG HT2021 Östersund NML, TEKOG HT2021 Östersund DST, TEKOG HT2021 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | osd O212, 75 pl, Zoom | Andreas Andersson, Anna Longueville, Erik Grönlund, Henrik Haller, Oskar Englund, Paul Van den brink, Sara Norström, Veiko Lehsten, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Seminarium | MX045G - Presentations and review on campus in Östersund | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | SO110G M4030 VT2024 Östersund NML, Sociologi GR (C), Inriktning arbete, organisation och samhälle | SPARG HT2023 Östersund NML, Personal- och arbetslivsprogrammet | osd G1320, 8 pl, osd G1322, 16 pl, osd G1351, 60 pl, osd G2363, 18 pl, osd G3215, 32 pl, osd G3217, 30 pl, ALC, osd G3365, 6 pl | Fredrik Petersson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Bekräftad | IV066G V4130 VT2024 Östersund NML, IV075G V4050 VT2024 Flexibel Östersund DST, Idrottsvetenskap GR (A), Idrottsfysiologi och grundläggande träningslära, Idrottsvetenskap GR (A), Idrottsfysiologi och träningslära - en intoduktion | VIDRG HT2023 Östersund NML, Idrottsvetenskapligt program | osd G3216, 40 pl | Malin Jonsson Kårström, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Aerob och anaerob träning | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | VSSKG VT2022 Sundsvall NML, VSSKG VT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium examination 2 Del av klass Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | OM096G V7260 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Omvårdnad GR (A), Grunder i palliativ vård | Fristående kurs GR DST | Zoom | Ulla Näppä, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Muntlig examination 1 Muntlig presentation av skriftlig palliativ rapport, Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Suokas Emma | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Bellqvist Rebecca | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Brodd Karl | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Meskauskaite Urte | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Norlén Fanny | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Krogstad Ando | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Bekräftad | osd Q216, 4 pl | Karlsson Isabell | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Lorentzi Max | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q224, 8 pl | Andersson Linda | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:30 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Cuijpers Märta | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | MK079G I2260 VT2024 Sundsvall NML, Medie- och kommunikationsvetenskap GR (A), Marknadskommunikation | SKOPG HT2023 Sundsvall NML, Kommunikations- och PR-programmet | Zoom | Kent Lövgren, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Handledning | handledning: Frågor kring gruppuppgiften | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Bekräftad | OM107G V2150 VT2024 Sundsvall DST, Omvårdnad GR (B), Socialpsykiatri | VPSHG HT2023 Sundsvall DST, Programmet för psykisk hälsa/ohälsa - särskild komplicerad problematik | 1, 2 | Zoom | Helén Olsson, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examination 1 (1010) Obligatoriskt rollspelsseminarium | |||||||||||||||||||||
09:00 - 09:45 | Bekräftad | RH040A V7600 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Frisk- och riskfaktorer i arbetslivet | VARSA VT2024 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | Louise Dovrén, Monica Ulin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Frågestund | Frågestund/Café | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Torbjörnsdotter Emilia | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Bekräftad | osd G1353, 40 pl | Matthias Fuchs, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | forskarutbildningskurs TUR001F | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Pedersen Lundh Pauline | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Enryd Karlsson Belinda | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Hagström Rebecka | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Ericson Tilde | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd K245, 6 pl | Hagström Ellen | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Andersson Magdalena | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Jafari Ali Reza | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | PS143G P4940 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (A), Utvecklingspsykologi för psykologprogrammet | SPYGA HT2023 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd O214, 42 pl | Anna Leiler, Helena Örnkloo, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Workshop | Moment 7: Samtalsmetodik, Workshop: Anna Leiler Obligatoriskt Moment 7 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:00 | Bekräftad | Rec/Anette | osd Q233, 40 pl | Bokad av Core för Golvvård | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q215, 4 pl | Edberg André | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q283d, 6 pl | Olsson Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | AM018G G2640 VT2024 Sundsvall DST, Ämnesdidaktik i matematik och naturvetenskap GR (B), Matematik III för grundlärare åk 4-6 | ULÄUG HT2021 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i grundskolans årskurs 4-6 | Zoom | Liselott Zell, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Övning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | BT001G B4720 VT2024 Östersund NML, BT001G B4730 VT2024 Flexibel Östersund DST, Byggnadsteknik GR (A), Byggnadsmekanik | TBYHG HT2023 Östersund DST, TBYHG HT2023 Östersund NML, Byggingenjör Hållbart byggande | osd Q171, 40 pl, Zoom | Fredrik Hermansson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | Statiskt obestämda konstruktioner | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Bekräftad | DT076A D2262 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik AV, Tillämpad nätverkssäkerhet | Fristående kurs AV DST | Zoom | Kyi Thar, Stefan Forsström, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | Tutoring Q/A | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | ULGYG HT2022 Östersund NML SAHI, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | osd F217, 40 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | Systemen efter andra världskriget: | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | JU002G L2350 VT2024 Sundsvall NML, JU002G L4252 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Handelsrätt I | SEKOG HT2021 Sundsvall NML, SEKOG HT2021 Östersund NML, Ekonomprogram, Fristående kurs GR NML | Zoom | Jan-Åke Nyström, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | 8, del 1 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Bekräftad | PE234G T2200 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik IV samt verksamhetsförlagd utbildning II | ULFÖG HT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | Zoom | Charlotta Collén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Frågestund | Frågestund | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE235G T2210 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), verksamhetsförlagd utbildning III samt utbildningsvetenskaplig kärna III | ULFÖG VT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | Zoom | Karin Larsson-Hult, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | Litteraturbearbetning inför tentamen. Förbered dig genom att läsa boken av Harju & Broman | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:30 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Johansson Filip | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q283b, 4 pl | Larsson Frida | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Friberg Nellie | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Sigurðardóttir Eva | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Blomqvist Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Mohammad Jewan | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 20:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Mohamed Muad | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | OM107G V2150 VT2024 Sundsvall DST, Omvårdnad GR (B), Socialpsykiatri | VPSHG HT2023 Sundsvall DST, Programmet för psykisk hälsa/ohälsa - särskild komplicerad problematik | 3, 4, 5 | Zoom | Ann-Sophie Granath, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examination 1 (1010) Obligatoriskt rollspelsseminarium Moment 1 avslutas | |||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Ingebäck Elin | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Bekräftad | osd O213, 75 pl | Larsåke Lindström | Möte | Genrep inför disputation | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q230, 4 pl | Hansson Vilma | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | AM017G K2370 VT2024 Sundsvall DST, Ämnesdidaktik i matematik och naturvetenskap GR (B), Matematik III för grundlärare F-3 | ULFGG HT2021 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Grundlärare med inriktning mot arbete i förskoleklass och grundskolans årskurs 1-3 | Zoom | Liselott Zell, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Lektion | Räkneövning (did) | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Bekräftad | DT079A D2272 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik AV, 5G-teknologier | Fristående kurs AV DST | Zoom | Aamir Mahmood, Muhammad Waseem Akhtar, Sarder Fakhrul Abedin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | ULGYG HT2022 Östersund NML SAHI, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | osd F217, 40 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Föreläsning | Systemen efter andra världskriget: | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | KT047A G4198 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Kemiteknik AV, Processer - högutbytesmassor | Zoom | Gunilla Pettersson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | F7. Fiberkarakterisering | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | MX045G B4570 VT2024 Östersund DST, MX045G B4580 VT2024 Östersund NML, MÖ035G B4890 VT2024 Östersund NML, MÖ035G B4900 VT2024 Östersund DST, Miljövetenskap GR (C), Självständigt arbete, Miljöteknik GR (C), Självständigt arbete | NEKEG HT2021 Östersund DST, NEKEG HT2021 Östersund NML, NEKOG HT2021 Östersund DST, NEKOG HT2021 Östersund NML, NEKOG HT2021 Östersund NML, TEKOG HT2021 Östersund DST, TEKOG HT2021 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | osd O212, 75 pl, Zoom | Andreas Andersson, Anna Longueville, Erik Grönlund, Henrik Haller, Jenny Zimmerman, Oskar Englund, Paul Van den brink, Sara Norström, Veiko Lehsten, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Seminarium | MX045G - Presentations and review on campus in Östersund | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:15 | Bekräftad | OM085G V7380 VT2024 Sundsvall/Östersund NML, Omvårdnad GR (A), Hälsa och ohälsa I | VSSXX HT2023 Bispgården NML, VSSXX HT2023 Sollefteå NML, VSSXX HT2023 Strömsund NML, VSSXX HT2023 Sveg NML, VSSXX HT2023 Ånge NML, Sjuksköterskeutbildning - Decentraliserad | Zoom | Catrin Steinberger, Sandra Klippenberger, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Omexamination | Omexamination, examination 1, via zoom hemifrån. Anmälan sker i Moodle. | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | PS143G P4940 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (A), Utvecklingspsykologi för psykologprogrammet | SPYGA HT2023 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G1320, 8 pl, osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl, osd G1323, 8 pl, osd G2363, 18 pl, osd G3365, 6 pl, osd P2311, 10 pl, osd Q219, 10 pl | Anna Leiler, Helena Örnkloo, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | Moment 7: Samtalsmetodik, Övning: Anna Leiler Obligatoriskt Moment 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | SO110G M4030 VT2024 Östersund NML, Sociologi GR (C), Inriktning arbete, organisation och samhälle | SPARG HT2023 Östersund NML, Personal- och arbetslivsprogrammet | osd G1351, 60 pl, osd G3205, Biblioteket 10 pl, osd G3209C, 6 pl, osd G3209D,6 pl, osd G3209E, 6 pl, osd G3215, 32 pl, osd G3217, 30 pl, ALC | Fredrik Petersson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | Seminarium 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | osd Q340, Konferensrum,18 pl | Britt Edlund | APT Ekoteknik Byggnadsteknik | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Bekräftad | osd G1353, 40 pl | Matthias Fuchs, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | forskarutbildningskurs TUR001F | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | SK045G M4370 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (B), Examensarbete | SFVJG HT2022 Östersund NML, Förvaltningsjuridiska programmet | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | Se gruppindelning på Moodle | ||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Bekräftad | PE007A T2871 HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Pedagogik AV, Högskolepedagogik och flexibelt lärande | Fristående kurs GR DST | Zoom | Pierre Wiktorin, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Examination 2b: Tillfälle 2 Kritisk vän |