Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Ext bokare |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Info |
Egen text |
|||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 16 | Tors 2024-04-18 v 16 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:30 - 17:00 | Bekräftad | Anders Forsgren | osd G3358, Konferensrum 20 pl | Camilla Mohlin | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | Anders Forsgren | osd G1350, 40 pl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl, osd G1323, 8 pl | Maria Runering, KOM, Kommunikationsavdelningen | Mötesplats Campus | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Axelsson Jessica | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3365, 6 pl | Klingvall Ida Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 16:45 | Bekräftad | osd P2218, Konferensrum10 pl | Daniel Berg | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | MV038G V4300 VT2024 Östersund NML, Medicinsk vetenskap GR (B), Vård vid ohälsa och sjukdom II | VSSKG VT2023 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | osd O211, 42 pl, ALC | Annika Hellström, Charlotte Frykenstrand, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium 3 hp Del av klass, anmälan i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | VSSKG VT2022 Sundsvall NML, VSSKG VT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium examination 1 Del av klass Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | RH067G V7050 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Vetenskapsteori och metod | VREAG HT2023 Flexibel Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Jens Ljungdahl, Monica Ulin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Godén Holgersson Josefine | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Heidari Hossein | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Bengtsson Ida | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd A314d, Hjärncellen, Konferensrum 4 pl | Cathrine Gladh | Planering Summer University | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Speijer Martina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q319b, Drivhuset, Konferensrum, 20 pl | Håkan Wiklund | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Bekräftad | PS097A P4062 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Evidensbaserad psykologisk behandling och psykoterapi 4 | SPYGA HT2019 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3216, 40 pl | Lisa Lindström, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Redovisning | Halvklass Redovisning självreflektion Grupp 1 9.15-12.00 Grupp 2 13.15-16.00 | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Petersson Sahlstedt Emma | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:30 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Hagström Rebecka | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | osd F217, 40 pl | Judith Waller, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | Lecture Laboration electricity | ||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Ullén Elin | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:30 | Bekräftad | osd Q283b, 4 pl | Backerling Hannes | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Tomaszewska Klaudia Wiktoria | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Olofsson Johanna | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Sundemyr Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Danrud Emma | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Tellström Ida | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Bekräftad | FY004X J4010 VT2024 Östersund NML, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd Q233, 40 pl | Jon Kjellsson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | 9 | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Källbäck Cecilia | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Tari Ira | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Nordmark Rasmus | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | PE206G T2630 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), Pedagogik | SBEVG HT2023 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | Zoom | Ida Johansson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Handledning | Handledning tillfälle 2 Du väljer tillfälle 1 eller 2 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | SA055A P4890 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Åldrande, sociala problem och social exklusion. Det sociala arbetets roll | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl | Fredrik Nyman, Sofie Karlsson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | OBLIGATORISKT SEMINARIUM ”KRAFT METODEN” SAMTAL MED ÄLDRE EXAMINERANDE UPPGIFT PÅ PLATS I ÖSTERSUND FRAMGÅR AV MOODLE OCH INSTRUKTIONER | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Ingebäck Elin | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Blomgren Thomas | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Radovancev Helen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd K245, 6 pl | Lundgren Marcus | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Bekräftad | DT079A D2272 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik AV, 5G-teknologier | Fristående kurs AV DST | Zoom | Aamir Mahmood, Muhammad Waseem Akhtar, Sarder Fakhrul Abedin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | DT137G F2130 VT2024 Sundsvall NML, DT137G F2140 VT2024 Sundsvall DST, Datateknik GR (B), Industriell datakommunikation | TAUMG HT2022 Sundsvall DST, TAUMG HT2022 Sundsvall NML, Automationsingenjör | Zoom | Magnus Eriksson, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | Övning 2a | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD071G E2410 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Grafisk design GR (A), Universell utformning av digital tillgänglighet | Fristående kurs GR DST | Zoom | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Redovisning | Redovisning tillgängligt dokument Boka din tid i Moodle | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | MT069G G4060 VT2024 Östersund NML, MT069G G4070 VT2024 Flexibel Östersund DST, Maskinteknik GR (A), Mekanik | TEKOG HT2022 Östersund DST, TEKOG HT2022 Östersund NML, THMTG HT2023 Östersund NML, THPUG HT2023 Östersund NML, Ekoingenjör, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | osd Q183, 38 pl | David Sundström, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | 2 | osd Q171, 40 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G3215, 32 pl | Gästföreläsare, Helena Brander-Bergström, Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | Föreläsning och workshop Samspel som lyfter Gästföreläsare: Karolina Olsson | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Bekräftad | PS144G P4950 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (B), Kritiska perspektiv på psykologi för Psykologprogrammet | SPYGA HT2022 Östersund NML, Psykologprogrammet | 3 | osd Q176, 42 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Lena Werner, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | seminarium genus och HBTQ+ | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | RH041A V7020 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Forskningsmetodik | VARSA VT2023 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | John Selander, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Syfte | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | SA056A P4900 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Ungas delaktighet, empowerment och inkludering | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1351, 60 pl | Gästföreläsare, Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Lecture, Adapting the HOPE model in Sweden, former MIUN students | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | SA083G P4150 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Socialt arbete som profession och ämne - introduktion | SSOCG VT2024 Östersund NML, Socionomutbildning | C | osd O212, 75 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | Moment 4 Samtalsövning | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | SK009G M4250 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (A), Uppbyggnad av offentlig förvaltning för risk och krishantering | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 18:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Löfgren David | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Elmgren Alexander | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Bekräftad | PS093A P4012 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Hälsopsykologi, utredning och intervention | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd O214, 42 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Handledning | Gäst: Åshild Haaheim Möjlighet till handledning Projektarbete 3 | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Bekräftad | PS143G P4940 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (A), Utvecklingspsykologi för psykologprogrammet | SPYGA HT2023 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3351, 70 pl | Gästföreläsare, Helena Örnkloo, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Gästföreläsning | Moment 5: Gästföreläsning: Johanna Edervall Insatser för barn med autism. | ||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:30 | Bekräftad | osd G2317, 10 pl | Gallardo Eva | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Majed Hussein Alelyawi Zahra | ||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Mohamed Ayan Adan | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Bekräftad | PE207G T2981 HT2023 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Pedagogik | Fristående kurs GR DST | Zoom | Ann-Kristin Pihlgren-Eveli, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Frågestund | Jourdialog – möjlighet att ställa frågor och diskutera ditt självständiga arbete inför utkast 5 med lärare. | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Bekräftad | PS144G P4950 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (B), Kritiska perspektiv på psykologi för Psykologprogrammet | SPYGA HT2022 Östersund NML, Psykologprogrammet | 4 | osd Q183, 38 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Lena Werner, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | seminarium genus och HBTQ+ | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl | Olérs Linn | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2316, 10 pl | Hörberg Ebba | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | FY004X J4010 VT2024 Östersund NML, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd Q176, 42 pl | Jon Kjellsson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Övning | Räknestuga | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | SA083G P4150 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Socialt arbete som profession och ämne - introduktion | SSOCG VT2024 Östersund NML, Socionomutbildning | D | osd O212, 75 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | Moment 4 Samtalsövning | |||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Maria Evans | ||||||||||||||||||||||||||
Fre 2024-04-19 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 20:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 19:30 | Bekräftad | osd G2351, 70 pl, osd G2355, 70 pl, osd G3213, 60 pl, osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bekräftad | PE007A T2871 HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Pedagogik AV, Högskolepedagogik och flexibelt lärande | Fristående kurs GR DST | Zoom | Pierre Wiktorin, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | Seminarium 6: Tillfälle 3 | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | SA083G P4150 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Socialt arbete som profession och ämne - introduktion | SSOCG VT2024 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Salstentamen - Östersund | Moment 3: Utsatta gruppers levnadsvillkor. Salstentamen | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | SV060G M2252 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Svenska språket GR (A) | Fristående kurs GR NML | osd G3355, 70 pl | HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Salstentamen - Östersund | Språkbeskrivning, Sam | Helst fm | |||||||||||||||||||||
08:00 - 12:30 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Backlund Emilia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Fundin Stefan | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | JO089G I2340 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Journalistik GR (B), Den grävande journalistikens metoder | Zoom, - | KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Egna studier | Teamseminarium - diskutera Gräv-PM PÅ003, jour60 distans | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd F217, 40 pl, osd G1350, 40 pl | Helena Brander-Bergström, Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Likabehandling och Lärmiljöer OBS! Vi startar i F217 08.15 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 15:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | SPYGA HT2021 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd O212, 75 pl | Johanna Björkdahl, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Workshop | Steg 5b Analys av rådata, scoring Rättning -obligatoriskt | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | MV038G V4300 VT2024 Östersund NML, Medicinsk vetenskap GR (B), Vård vid ohälsa och sjukdom II | VSSKG VT2023 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | osd O214, 42 pl | Annika Hellström, Charlotte Frykenstrand, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium 3 hp Del av klass, anmälan i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | VSSKG VT2022 Sundsvall NML, VSSKG VT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium examination 1 Del av klass Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | RH067G V7050 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Vetenskapsteori och metod | VREAG HT2023 Flexibel Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Jens Ljungdahl, Monica Ulin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Heidari Hossein | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Axelsson Jessica | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:30 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Englund Wilma | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Bekräftad | GG023G L4412 VT2024 Flexibel Östersund DST, Geografi GR (A), Geografi grundlärare | Fristående kurs GR DST | Zoom | Thomas Andersson, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Information | Avstämning tentamen Eget arbete; fältstudie och pedagogisk planering | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | PE067A T2440 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik AV, Kvalitetsarbete och utvärdering i pedagogiska verksamheter | SPFAA HT2023 Sundsvall DST, UPROA HT2023 Sundsvall DST, Magisterprogram i pedagogik med inriktning mot professionsutveckling, Masterprogrammet i pedagogik med inriktning mot professionsutveckling och forskning | Zoom | Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | Utvärderingsprocessen Seminarium | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Vermum Vendela | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Petersson Sahlstedt Emma | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Danrud Emma | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q224, 8 pl | Runsten Anneli | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Wielander Ola | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | osd Q319b, Drivhuset, Konferensrum, 20 pl | Håkan Wiklund | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | MA020X K4200 VT2024 Östersund NML, Matematik BE, Baskurs 4 i matematik | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd Q233, 40 pl | Johanna Andersson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | 10 | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Bekräftad | MA121G K4590 VT2024 Östersund NML, MA121G K4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, Matematik GR (A), Kompletteringskurs i analys | Zoom | Jens Persson, Liselott Flodén, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Frågestund | 5 | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:00 | Bekräftad | MA140G K4020 VT2024 Flexibel Östersund DST, MA140G K4120 VT2024 Östersund NML, Matematik GR (A), Diskret matematik för programmerare | TPVBG HT2023 Flexibel Östersund DST, TPVBG HT2023 Östersund NML, Programvaruteknik | Zoom | Pia Heidtmann, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Lektion | Workshop Block 8 & 9. Workshop will be extended by one hour to accommodate queries from two blocks. Please see Moodle. | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | MX042G B4920 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX042G B4950 VT2024 Östersund NML, MX042G B4X20 VT2024 Östersund NML, MÖ030G H4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ030G H4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs, Miljöteknik GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs | NEKOG HT2023 Östersund DST, NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund DST, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | 1 | osd F229, 130 pl | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Workshop | Plotting data for Engineers | |||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | MX042G B4920 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX042G B4950 VT2024 Östersund NML, MX042G B4X20 VT2024 Östersund NML, MÖ030G H4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ030G H4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs, Miljöteknik GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs | NEKOG HT2023 Östersund DST, NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund DST, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | 2 | osd F234, 130 pl | Sara Norström, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Workshop | Plotting data for Ecotechnicians | |||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Bekräftad | SA086G P4340 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Centrala begrepp och teorier i socialt arbete | SSOCG HT2023 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl, osd G1353, 40 pl, osd G2363, 18 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Seminarium III (Etik i socialt arbete) | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | SA090G P4390 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (B), Juridik för socialt arbete 2 | SSOCG HT2022 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G3217, 30 pl, ALC | Angelika Kaffrell-Lindahl, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Barns rättigheter | ||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:30 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Majed Hussein Alelyawi Zahra | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Orädd Alva | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Bekräftad | AK047G F2040 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Arkiv- och informationsvetenskap GR (A), Dokumentstyrning 2 | Fristående kurs GR DST | Zoom | Gästföreläsare, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Gästföreläsning | Gästföreläsning om R7e med fokus på regioner Förvaltningsledare Erik Norgren, R7e | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | osd K243, Konferensrum 16 pl | Sofie Almqvist | IT-informationssäkerhet | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MT034A J2581 HT2023 Sundsvall NML, Maskinteknik AV, Mekanisk design | TDESA HT2020 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design | Zoom | Judith Waller, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Seminarium | LCA |
Ändrad den senaste timmen.