Tid |
P, Status |
Kurs |
Lokal |
Bokare |
Moment |
||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Mån 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:30 - 19:00 | Bekräftad | svl R106, 48 pl, svl R108, 48 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Sundsvall | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | MA121G K4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, Matematik GR (A), Kompletteringskurs i analys | svl R108, 48 pl | Jens Persson, Liselott Flodén, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | OM088G V2280 VT2024 Sundsvall NML, Omvårdnad GR (B), Information och undervisning i omvårdnad | svl R108, 48 pl | Cecilia Andersson, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Inspera salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | Bekräftad | svl D014, 6 pl | Ridderström Dennis | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | svl R108, 48 pl | Salstentamen - Sundsvall | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | svl R212, 25 pl | Jimmy Norén, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | JO110G I2210 VT2024 Sundsvall NML, Journalistik GR (B), Undersökande journalistik | svl J329, Redaktionssal, 24 pl | Emil Hammarström, Fredrik Nilsson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi | svl O315, 20 pl | Amanda Stolpe, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Laboration | ||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Bekräftad | MA087G K2040 VT2024 Sundsvall NML, MA097G K2330 VT2024 Sundsvall NML, MA148G K2790 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Matematisk statistik, Matematik GR (B), Översiktskurs i matematisk statistik, Matematik GR (B), Matematisk statistik med ämnesdidaktik | svl L213, 24 pl, datorsal, svl L214, 24 pl, datorsal | Cornelia Schiebold, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Laboration | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | ET103G D2150 VT2024 Sundsvall NML, ET103G D2X52 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (B), Industriell robotteknik | svl S239, svl S241, 28 pl | Mazhar Hussain, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Laboration | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 09:00 | Bekräftad | GD054G E2300 VT2024 Sundsvall NML, GD054G E2X42 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk Design GR (A), Magasinsprojekt | svl R424, 25 pl | Kristina Brink, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Introduktion | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 09:30 | Bekräftad | svl D320, Konferensrum 12 pl | Camilla Månsson-Waldehagen, Charlotta Collén, Jimmy Jaldemark, Åsa Nyberg | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | svl L210, 12 pl | Dageryd Ellinor | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:00 | Bekräftad | svl N112, 6 pl | Aynsley Alexandra | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | svl N335, 2 pl | Svedin Sara | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | svl C213, 12 pl | Modig Dennis | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl C214, 4 pl | Mohammadi Nabil | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl D017, 12 pl | Söderlund Hugo | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | svl L102, 12 pl | Tewelde Faris Keflit | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N101, 8 pl | Magnusson Astrid | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N113, 4 pl | Norring Nils | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:30 | Bekräftad | svl N333, 4 pl | Bergmansson Lina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Kinert William | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N404, 4 pl | Bring Caris Felicia | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N406, 5 pl | Nyholmer Zinsli Zara | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N408, 4 pl | Eriksson Stina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | svl N411, 6 pl | Bystedt Patrik | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | Bekräftad | svl N413, 4 pl | Sund Gloria Isabel | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N414, 4 pl | Öberg Niclas | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 17:00 | Bekräftad | FT031G E2650 VT2024 Sundsvall NML, FT031G E2X24 VT2024 Sundsvall NML, Fotografi GR (A), Ljus och form | svl R120, 20 pl | NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Projekt | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | GD050G E2040 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (C), Självständigt arbete | svl R121 | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Eget arbete | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | svl R424, 25 pl | Johanna Hellström, Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | LI062G M2042 VT2024 Sundsvall NML, Litteraturvetenskap GR (C), Svenska för ämneslärare 4 | svl M206, 18 pl | Svante Lovén, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | ||||||||||||||||||||||||
09:30 - 15:00 | Bekräftad | svl M105, 20 pl | Nordberg Tindra | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:00 | Bekräftad | svl N114, 4 pl | Sjöström Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 17:00 | Bekräftad | svl N409, 4 pl | Håkansson Line | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | svl D307, Styrelserum, Konferensrum, 24 pl | Lena Ivarsson | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | svl M201, 14 pl | Sbhat Muiugeta Abrham | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:30 | Bekräftad | svl M205, 16 pl | Eningsjö Fanny | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl M211, 10 pl | Bylund Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | svl N111, 6 pl | Ibrahimi Atiyah | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Bekräftad | svl N211, 4 pl | Carlström Marcus | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N402, 4 pl | Hallenberg Agnes | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N407, 6 pl | Fahlman Josefine | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 13:30 | Bekräftad | svl N412, 4 pl | Källgren Lisa | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | svl N415, 4 pl | Katratsea Alexandra | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N416, 4 pl | Shafai Saber | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:30 | Bekräftad | svl N417, 6 pl | Thungström Jonas | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | ET085G D2100 VT2024 Sundsvall NML, ET085G D2110 VT2024 Sundsvall DST, Elektroteknik GR (A), Elmaskiner och drivsystem | svl N102, 60 pl | Peng Cheng, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:00 | Bekräftad | IG004A F2900 VT2024 Sundsvall NML, Industriell organisation och ekonomi AV, Projektledning | svl O111, Sunds Defibrator, 50 pl | Gästföreläsare, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Gästföreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | KE036G J2200 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Kemisk jämviktslära | svl SCA5091, Konferensrum 10 pl | Håkan Edlund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MA080G K2010 VT2024 Sundsvall NML, Matematik GR (B), Kryptografi | svl L111, 70 pl | Aurélio Menegon, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MK079G I2260 VT2024 Sundsvall NML, Medie- och kommunikationsvetenskap GR (A), Marknadskommunikation | svl C312, 60 pl | Kent Lövgren, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Introduktion | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:00 | Bekräftad | svl M101, 20 pl | Lundkvist William | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 16:00 | Bekräftad | svl N405, 4 pl | Lundell Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Bekräftad | svl N410, 4 pl | Arias Goa Gabriel Alejandro | ||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | svl R424, 25 pl | Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Genomgång | ||||||||||||||||||||||||
11:30 - 16:00 | Bekräftad | svl D013, 6 pl | Rönnberg Matilda | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | svl N114, 4 pl | Brewitz Sebastian | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:00 | Bekräftad | BI026G J2010 VT2024 Sundsvall NML, Biologi GR (A), Anatomi, fysiologi, cellbiologi med histologi | svl O301, 24 pl | Wiltrud Daniels, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | MA128G K2081 HT2023 Sundsvall NML, Matematik GR (A), Algebra med funktionslära | svl L212, 36 pl | Ingemar Lyrberg, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Omexamination | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | svl J503, Akvariet, Konferensrum 18 pl | Ann Ottestig, Lena Lundgren | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N111, 6 pl | Alizade Nasir | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | svl N403, 4 pl | Ahderinne Camilla | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Bekräftad | svl N410, 4 pl | Strömberg Olivia | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | DT057A F2920 VT2024 Sundsvall NML, DT057A F2X60 VT2024 Sundsvall NML, Datateknik AV, Simulering och prestandaanalys av kommunikationssystem | svl M206, 18 pl | Sarder Fakhrul Abedin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | ET047G D2710 VT2024 Sundsvall NML, Elektroteknik GR (A), Ellära och elektronik | svl O111, Sunds Defibrator, 50 pl | Börje Norlin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | FY018G J2060 VT2024 Sundsvall NML, Fysik GR (B), Elektromagnetisk fältteori | svl L208, 20 pl | Martin Olsen, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD029G E2020 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (B), Grafiskt förpackningsprojekt | svl R210, 25 pl | Niklas Fagerholm, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD050G E2040 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk design GR (C), Självständigt arbete | svl R408, 20 pl, svl R409, 20 pl, svl R424, 25 pl | Jimmy Norén, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Introduktion | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | GD054G E2300 VT2024 Sundsvall NML, GD054G E2X42 VT2024 Sundsvall NML, Grafisk Design GR (A), Magasinsprojekt | svl R212, 25 pl | Alexandra Lindberg, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | IG028G F2820 VT2024 Sundsvall NML, Industriell organisation och ekonomi GR (A), Introduktion till projektbaserad produktutveckling | svl M209, 46 pl, svl M210, 50 pl | Bengt Söderbergh, Jan Lundgren, Jan-Erik Berg, Lisa Sällvin, Magnus Eriksson, Mona Wärdell, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | IU159G E2570 VT2024 Sundsvall NML, Industridesign GR (A), Kreativitet och problemlösning | svl R217, 25 pl, lärosal | Jörgen Ringman, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Workshop | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | KE030G J2180 VT2024 Sundsvall NML, Kemi GR (B), Kemisk dynamik | svl M202, 20 pl | Ida Svanedal, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | osd G1352, 72 pl, svl N102, 60 pl | Kai Kronenberg, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE226G T2510 VT2024 Sundsvall NML, Pedagogik GR (A) Utbildningsvetenskaplig kärna ll, ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | svl C309, 31 pl | Ulrika Gidlund, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Bekräftad | TD002G J2310 VT2024 Sundsvall NML, Teknisk design GR (C), Datorstödd design | svl O103, 24 pl | Shahrzad Arshadi Rastabi, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | svl M203, 24 pl | Helena Andersson, FUS, Avdelningen för forsknings- och utbildningsstöd | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 20:00 | Bekräftad | svl N412, 4 pl | Omar Nimco | ||||||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Bekräftad | svl N413, 4 pl | Boström Noel | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Bekräftad | svl N211, 4 pl | Kärrström Hanna | ||||||||||||||||||||||||||
15:30 - 19:30 | Bekräftad | svl M105, 20 pl | Zettergren Ellen | ||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:30 | Bekräftad | svl M211, 10 pl | Hafvenström Beata | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Bekräftad | svl M205, 16 pl | Larsen Rebecca |
Ändrad den senaste timmen.