Tid 00:00 - 24:00
| |||||||||||||||||||||||||||||
Tid |
P, Status |
Kurs |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Info |
Egen text |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 21 | Tis 2024-05-21 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G2318, 10 pl | Gallardo Eva | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Geberzahn Pia | ||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 17:30 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Mahoro Jeaninne | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Olofsson Engla | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 18:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Khan Michelle | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:30 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Östlund Blom Mickaela | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 19:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Kifle Hermona | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | Bekräftad | osd Q283d, 6 pl | Wall Jungbjer Oscar | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:30 | Bekräftad | osd Q233, 40 pl | Matthias Fuchs, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | forskarutbildningskurs TUR001F | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Molander Moa | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Bekräftad | ST001G L7130 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Statistik GR (A), Grundkurs | Zoom | Prerna Kumar, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Frågestund | Zoomlänk finns i Moodle | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 21:30 | Bekräftad | osd G1350, 40 pl | |||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 13:30 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:30 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Ward Julia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | FÖ085G L4350 VT2024 Östersund NML, Företagsekonomi GR (B), Strategisk ledning | osd G2355, 70 pl | Karolin Sjöö, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | Seminariebehandling av PM del III Strategi i praktiken | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | osd G3351, 70 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Östersund | PM-uppgift | 5 tim | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi | osd G3351, 70 pl | Malin Undin, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Salstentamen - Östersund | 5 tim, del 2 sam | sam | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | PS090A P4123 HT2023 Östersund NML, Psykologi AV, Examensarbete | osd G3213, 60 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Inlämning | Uppsats-seminarium | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | SO103G M4051 HT2023 Östersund NML, Sociologi GR (A), Risker och kriser i samhället | osd G3351, 70 pl | Olov Hemmingsson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Östersund | dk 2, Sociologisk metod. 3 tim | 3 tim | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:30 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Mattsson Erika | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Kittel Jonna Katharina | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Ernqvist Milica | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Beck-Friis Lundholm Carl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Olsson Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | PE068G T4020 VT2024 Flexibel Östersund DST, Pedagogik GR(C), Lärande genom handledning och reflektion | Zoom | Camilla Månsson-Waldehagen, Sara Dahlqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Examination | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | osd G1351, 60 pl | Gästföreläsare, Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Gästföreläsning | Film i förskolan Gästföreläsare Anna Vidmark, | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:30 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | 4, 5, 6 | osd G1350, 40 pl | Marie Lundgren, Sibylle Menzel-Kühne, Ulrika Wessel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Inspirationsdag Förskola | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 16:00 | Bekräftad | RH041A V7020 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Forskningsmetodik | Zoom | John Selander, Stig Vinberg, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | Zoom | Ann Ekdahl, David Haage, Jörgen Medin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Frågestund | Frågestund inför examination 3 alternativt Fördjupande seminarium i kval/kvantmetod inför tentan Zoomlänk finns i Moodle | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Bekräftad | osd G1321, 16 pl | Meskauskaite Urte | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Forss Åsa | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Heidenborn Karolina | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Fjellström Hanna | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Brodd Karl | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Rosenholm Nevall Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Andersson Linda | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | PE235G T2210 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), verksamhetsförlagd utbildning III samt utbildningsvetenskaplig kärna III | Zoom | Helena Brander-Bergström, Karin Larsson-Hult, Linda Murstedt, Maria Bergqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | Individuell examinerande presentation av utvecklingsarbete. Utvärdering | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | PS096A P4052 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Evidensbaserad psykologisk behandling och psykoterapi 2 | osd G3217, 30 pl, ALC | Andreas Larsson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Examination | Tre grupper, en grupp per dag Praktisk examination. Obligatoriskt | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Wilén Wilma | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Lundman Alice | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Olausson Elin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Östlund Blom Mickaela | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Nilsson Moa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:30 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Åstrand Frej | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3365, 6 pl | Sätervik Maja | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd K245, 6 pl | Blomgren Vera | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q224, 8 pl | Jafari Ali Reza | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q230, 4 pl | Thörnell Erik | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:30 | Bekräftad | DT207G D2242 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik GR (B), Backend-baserad webbutveckling | Zoom | Malin Larsson, Mattias Dahlgren, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Uppföljning | Uppföljningsmöte | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | MX042G B4920 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX042G B4950 VT2024 Östersund NML, MX042G B4X20 VT2024 Östersund NML, MÖ030G H4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ030G H4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs, Miljöteknik GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs | osd G1352, 72 pl | Sara Norström, Sharon Maes, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | Oral presentation of final report | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | SA091G P4400 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (B), Socialt arbete i en föränderlig värld | osd O211, 42 pl, ALC | Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Gruppredovisningar ¼ klass (grupper se moodle) | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | Bekräftad | TR057G L4960 VT2024 Östersund NML, TR057G L4970 VT2024 Flexibel Östersund DST, Turismvetenskap GR (B), Strategiska faktorer för destinationsutveckling | Zoom | Anke Peters, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Handledning | via Zoom enligt överenskommelse | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | osd G1353, 40 pl | Lisa Lindström, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Utlåtandeskrivning inklusive exempel och övning | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | RH068G V7060 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Etiska perspektiv på hälsa och rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Jens Ljungdahl, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Seminarium | Seminarium 3 | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd B312, Styrelserummet, 22 pl | Eva-Lotta Päiviö Sjaunja | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Lichterfeld Lilly | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Bekräftad | osd K243, Konferensrum 16 pl | Sofie Almqvist | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | osd P2218, Konferensrum10 pl | Lars Evertsson | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:30 | Bekräftad | osd Q216, 4 pl | Hagdahl Isak | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Fjellborg Linnea | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Karlsson Johan | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q283b, 4 pl | Nilsson Antonia | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | BT001G B4720 VT2024 Östersund NML, BT001G B4730 VT2024 Flexibel Östersund DST, Byggnadsteknik GR (A), Byggnadsmekanik | osd Q171, 40 pl, Zoom | Fredrik Hermansson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Frågestund | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Bekräftad | IV066G V4130 VT2024 Östersund NML, Idrottsvetenskap GR (A), Idrottsfysiologi och grundläggande träningslära | osd Q233, 40 pl | Jonas Falgin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Intervjuteknik | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MT034A J2581 HT2023 Sundsvall NML, Maskinteknik AV, Mekanisk design | Zoom | Judith Waller, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Lektion | LCA | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:30 | Bekräftad | MX026G B4540 VT2024 Östersund NML, MX028G B4550 VT2024 Östersund NML, MX029G B4560 VT2024 Östersund NML, MX037G B4520 VT2024 Östersund NML, MÖ016G H4450 VT2024 Östersund NML, MÖ017G H4460 VT2024 Östersund NML, MÖ018G H4470 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Praktikkurs, Miljövetenskap GR (B), Praktikkurs, Miljöteknik GR (B), Praktikkurs, Miljöteknik GR (B), Praktikkurs, Miljövetenskap GR (B), Hållbar utveckling - projekt | Zoom | Erik Grönlund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Seminarium | Supervision and/or presentation | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | 1 | osd O214, 42 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | osd G3216, 40 pl | Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Workshop | Om värden och begrepp Makt och genus | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | osd Q176, 42 pl | Anna Rosén, Linda Carlson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | Fallseminarium 1 Obligatorisk närvaro | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:30 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | osd Q280C 6 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | - | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Bundy Caitlynne | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 17:30 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Jerling Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 19:30 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Kifle Hermona | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3358, Konferensrum 20 pl | Torbjörn Engh | Integra | |||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Persson Karin | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | OM091G V2330 VT2024 Sundsvall NML, OM091G V4340 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (B), Hälsa och ohälsa III | Zoom | Ann Ekdahl, Helén Rönning, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Frågestund | Frågestund med kursansvariga | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | osd G1350, 40 pl | Anna Rosén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | Fallseminarium 2 Obligatorisk närvaro | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | RH068G V7060 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Etiska perspektiv på hälsa och rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Erika Wall, Jens Ljungdahl, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Omexamination | Första omexamination: Seminarium 2 | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q340, Konferensrum,18 pl | Anna Longueville | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Bekräftad | DT076A D2262 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik AV, Tillämpad nätverkssäkerhet | Zoom | Kyi Thar, Stefan Forsström, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | Tutoring Q/A | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | JO089G I2340 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Journalistik GR (B), Den grävande journalistikens metoder | Zoom | Mikael Gulliksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Handledning | Open office handledning PÅ003, jour60 distans https://miun-se.zoom.us/j/4417667985 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | JU010G L4222 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Offentlighet och sekretess | osd G3216, 40 pl | Hanna Wagenius, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | Seminarium om GDPR | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | KT047A G4198 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Kemiteknik AV, Processer - högutbytesmassor | Zoom | Gästföreläsare, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | F8. Ligninbevarande blekning Extern gästföreläsare Magnus Paulsson | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | MX040G B4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX040G B4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), CSR, miljöledning, och ekologisk ekonomi | Zoom | Anna Longueville, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | Ekologisk ekonomi, GRI, CSR och miljöledning i teori och praktik (välkommen även till campus Q340!) | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | Zoom | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | Lecture Problem solving 4: Noise pollution, Svenska | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | 2 | osd O214, 42 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | osd G1351, 60 pl | Linda Carlson, Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | Genomgång av examinationsuppgift. Att kritiskt förstå – vad innebär det? Avslutning av veckan och utvärdering | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | osd G1320, 8 pl, osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl, osd G1323, 8 pl, osd G2363, 18 pl, osd G3365, 6 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | SA091G P4400 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (B), Socialt arbete i en föränderlig värld | osd O211, 42 pl, ALC | Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Gruppredovisningar ¼ klass (grupper se moodle) | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Bekräftad | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Lars Evertsson, Maria Ström | FK SOA | |||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q396, Konferensrum 10 pl | Håkan Wiklund | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | Zoom | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | Lecture Problem solving 4: Noise pollution, English | |||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:15 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | osd G1350, 40 pl | Ulrika Wessel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | Drama | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | PE069A T2460 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Pedagogik AV, Metodologi och etik II | Zoom | Elin Biström, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Redovisning | Muntlig redovisning och avslut | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | SK045G M4370 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (B), Examensarbete | osd P1104, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | Se gruppindelning på Moodle | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Christensen Mathias |
Ändrad den senaste timmen.