Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Ext bokare |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Info |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 16 | Tors 2024-04-18 v 16 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 13:30 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:30 - 17:00 | Bekräftad | Anders Forsgren | osd G3358, Konferensrum 20 pl | Camilla Mohlin | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | Anders Forsgren | osd G1350, 40 pl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl, osd G1323, 8 pl | Maria Runering, KOM, Kommunikationsavdelningen | Mötesplats Campus | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Rödén Björling Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Ftaieh Sara | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:30 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Axelsson Jessica | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Andersson Frida | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3365, 6 pl | Klingvall Ida Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd Q216, 4 pl | Lindesjö Strömberg Elin | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 09:45 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G3215, 32 pl | Anna Rosén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Litteraturseminarium | Sociala relationer | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | SK009G M4250 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (A), Uppbyggnad av offentlig förvaltning för risk och krishantering | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 16:45 | Bekräftad | osd P2218, Konferensrum10 pl | Daniel Berg | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | MV038G V4300 VT2024 Östersund NML, Medicinsk vetenskap GR (B), Vård vid ohälsa och sjukdom II | VSSKG VT2023 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | osd O211, 42 pl, ALC | Annika Hellström, Charlotte Frykenstrand, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium 3 hp Del av klass, anmälan i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 17:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | VSSKG VT2022 Sundsvall NML, VSSKG VT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | Examinationsseminarium examination 1 Del av klass Zoomlänk finns i Moodle | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Bekräftad | OM112G V2160 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Omvårdnad GR (B), Psykiatrisk omvårdnad IV, VFU och ämnesfördjupning inom psykiatrisk omvårdnad | VPSHG HT2022 Sundsvall DST, Programmet för psykisk hälsa/ohälsa - särskild komplicerad problematik | Zoom | Ann-Sophie Granath, Helene Hillborg, Helén Olsson, Leila Ström, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Handledning | Grupphandledning Se Moodle för forum och tider Uppsatsen i sin helhet | ||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | RH067G V7050 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Vetenskapsteori och metod | VREAG HT2023 Flexibel Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Jens Ljungdahl, Monica Ulin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Godén Holgersson Josefine | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Landgren Maja | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 14:00 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Swahn Linda | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 11:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Brodd Karl | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Andersson Lukas | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Heidari Hossein | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd P2311, 10 pl | Bengtsson Ida | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 13:00 | Bekräftad | osd Q224, 8 pl | Thulin Hannes | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Tellström Ida | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | Bekräftad | PS144G P4950 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (B), Kritiska perspektiv på psykologi för Psykologprogrammet | SPYGA HT2022 Östersund NML, Psykologprogrammet | 1 | osd Q176, 42 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Lena Werner, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | seminarium genus och HBTQ+ | |||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Bekräftad | RH040A V7600 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Frisk- och riskfaktorer i arbetslivet | VARSA VT2024 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | Monica Ulin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Teorier och modeller om motivation till hälsofrämjande arbete OBS! Förinspelad föreläsning i Moodle | ||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd A314d, Hjärncellen, Konferensrum 4 pl | Cathrine Gladh | Planering Summer University | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Gillgren Erica | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Åstrand Frej | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Nordlöf Frida | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Lindgren Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Ullén Elin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd Q215, 4 pl | Runsten Anneli | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Speijer Martina | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Nordmark Rasmus | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 17:00 | Bekräftad | osd Q319b, Drivhuset, Konferensrum, 20 pl | Håkan Wiklund | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 11:00 | Bekräftad | FY004X J4010 VT2024 Östersund NML, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd Q228, 24 pl | Jon Kjellsson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Laboration | 3, halvklass | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 16:00 | Bekräftad | PS097A P4062 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Evidensbaserad psykologisk behandling och psykoterapi 4 | SPYGA HT2019 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3216, 40 pl | Lisa Lindström, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Redovisning | Halvklass Redovisning självreflektion Grupp 1 9.15-12.00 Grupp 2 13.15-16.00 | ||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | SA056A P4900 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Ungas delaktighet, empowerment och inkludering | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd O213, 75 pl | Gästföreläsare, Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Obligatory Lecture/Seminar, Guest Resource Persons, Social workers, HOPE, Kenya | ||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:30 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Orädd Alva | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | SA055A P4890 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Åldrande, sociala problem och social exklusion. Det sociala arbetets roll | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl | Fredrik Nyman, Sofie Karlsson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | OBLIGATORISKT SEMINARIUM ”KRAFT METODEN” SAMTAL MED ÄLDRE EXAMINERANDE UPPGIFT PÅ PLATS I ÖSTERSUND FRAMGÅR AV MOODLE OCH INSTRUKTIONER | ||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Petersson Sahlstedt Emma | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:30 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Hagström Rebecka | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 17:30 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Abraham Devora | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | BT001G B4720 VT2024 Östersund NML, BT001G B4730 VT2024 Flexibel Östersund DST, Byggnadsteknik GR (A), Byggnadsmekanik | TBYHG HT2023 Östersund DST, TBYHG HT2023 Östersund NML, Byggingenjör Hållbart byggande | osd Q183, 38 pl, Zoom | Fredrik Hermansson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Lektion | Spänning & böjning | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Bekräftad | ET104G D2120 VT2024 Sundsvall NML, ET104G D2130 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, ET104G D2750 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Elektroteknik GR (A), Digitalteknik och programmering av industriella datorsystem | TAUMG HT2023 Sundsvall DST, TAUMG HT2023 Sundsvall NML, TEKRG HT2023 Sundsvall DST, Elkraftingenjör, Automationsingenjör | Zoom | David Krapohl, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Övning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | JU011G L4192 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Förvaltningsrätt och förvaltningsprocessrätt | SFVJG HT2023 Östersund NML, Förvaltningsjuridiska programmet | osd O214, 42 pl | Catrine Tengqvist, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | OBLIGATORISKT | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | JU016G L4262 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Juridik med inriktning mot arbetsrätt | SPARG HT2022 Östersund NML, Personal- och arbetslivsprogrammet | osd Q221, 84 pl | Jan-Åke Nyström, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Föreläsning | Uppdrag eller anställning? | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 15:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | osd F217, 40 pl | Judith Waller, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | Lecture Laboration electricity | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | 1 | osd Q171, 40 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G3215, 32 pl | Helena Brander-Bergström, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Litteraturseminarium | Specialpedagogiska perspektiv | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PS093A P4012 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Hälsopsykologi, utredning och intervention | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd Q233, 40 pl | Hedvig Zetterberg, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Introduktion | Hedvig Zetterberg Forts hälsopsykologi och introduktion till Projektarbete 4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | SPYGA HT2021 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G1351, 60 pl | Niklas Fröst, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Steg 5a Tolkning av siffror och index i WAIS-IV | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | SA086G P4340 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Centrala begrepp och teorier i socialt arbete | SSOCG HT2023 Östersund NML, Socionomutbildning | osd O212, 75 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Etik i socialt arbete | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | SK009G M4250 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (A), Uppbyggnad av offentlig förvaltning för risk och krishantering | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Bredberg Theresé | ||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:15 | Bekräftad | PS144G P4950 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (B), Kritiska perspektiv på psykologi för Psykologprogrammet | SPYGA HT2022 Östersund NML, Psykologprogrammet | 2 | osd Q176, 42 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Lena Werner, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | seminarium genus och HBTQ+ | |||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Aspholm Carl | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Olofsson Johanna | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Sundemyr Sofia | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Danrud Emma | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Stolt Emma | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 15:00 | Bekräftad | FY004X J4010 VT2024 Östersund NML, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd Q233, 40 pl | Jon Kjellsson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | 9 | ||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Källbäck Cecilia | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Tari Ira | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | PE206G T2630 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), Pedagogik | SBEVG HT2023 Sundsvall DST, Beteendevetenskapligt program | Zoom | Ida Johansson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Handledning | Handledning tillfälle 2 Du väljer tillfälle 1 eller 2 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | SA055A P4890 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Åldrande, sociala problem och social exklusion. Det sociala arbetets roll | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl | Fredrik Nyman, Sofie Karlsson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | OBLIGATORISKT SEMINARIUM ”KRAFT METODEN” SAMTAL MED ÄLDRE EXAMINERANDE UPPGIFT PÅ PLATS I ÖSTERSUND FRAMGÅR AV MOODLE OCH INSTRUKTIONER | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Blomgren Thomas | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Radovancev Helen | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Mattsson Erika | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd K245, 6 pl | Lundgren Marcus | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Bekräftad | DT079A D2272 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik AV, 5G-teknologier | Fristående kurs AV DST | Zoom | Aamir Mahmood, Muhammad Waseem Akhtar, Sarder Fakhrul Abedin, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | DT137G F2130 VT2024 Sundsvall NML, DT137G F2140 VT2024 Sundsvall DST, Datateknik GR (B), Industriell datakommunikation | TAUMG HT2022 Sundsvall DST, TAUMG HT2022 Sundsvall NML, Automationsingenjör | Zoom | Magnus Eriksson, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | Övning 2a | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | GD071G E2410 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Grafisk design GR (A), Universell utformning av digital tillgänglighet | Fristående kurs GR DST | Zoom | Mikael Becker, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Redovisning | Redovisning tillgängligt dokument Boka din tid i Moodle | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | MT069G G4060 VT2024 Östersund NML, MT069G G4070 VT2024 Flexibel Östersund DST, Maskinteknik GR (A), Mekanik | TEKOG HT2022 Östersund DST, TEKOG HT2022 Östersund NML, THMTG HT2023 Östersund NML, THPUG HT2023 Östersund NML, Ekoingenjör, Sportteknologi - högskoleingenjör produktutveckling, Additiv tillverkning - högskoleingenjör maskinteknik | osd Q183, 38 pl | David Sundström, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | 2 | osd Q171, 40 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G3215, 32 pl | Gästföreläsare, Helena Brander-Bergström, Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | Föreläsning och workshop Samspel som lyfter Gästföreläsare: Karolina Olsson | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Bekräftad | PS093A P4012 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Hälsopsykologi, utredning och intervention | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd O214, 42 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | Gäst: Åshild Haaheim Psykolog i primärvården | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:45 | Bekräftad | PS144G P4950 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (B), Kritiska perspektiv på psykologi för Psykologprogrammet | SPYGA HT2022 Östersund NML, Psykologprogrammet | 3 | osd Q176, 42 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Lena Werner, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | seminarium genus och HBTQ+ | |||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | RH041A V7020 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Forskningsmetodik | VARSA VT2023 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | John Selander, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | Syfte | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | SA056A P4900 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete AV, Ungas delaktighet, empowerment och inkludering | SSOCG VT2021 Östersund NML, Socionomutbildning | osd G1351, 60 pl | Gästföreläsare, Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | Lecture, Adapting the HOPE model in Sweden, former MIUN students | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | SA083G P4150 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Socialt arbete som profession och ämne - introduktion | SSOCG VT2024 Östersund NML, Socionomutbildning | C | osd O212, 75 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | Moment 4 Samtalsövning | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | SK009G M4250 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (A), Uppbyggnad av offentlig förvaltning för risk och krishantering | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 18:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Löfgren David | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Bekräftad | PS093A P4012 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Hälsopsykologi, utredning och intervention | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd O214, 42 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Handledning | Gäst: Åshild Haaheim Möjlighet till handledning Projektarbete 3 | ||||||||||||||||||||||
14:15 - 16:00 | Bekräftad | PS143G P4940 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (A), Utvecklingspsykologi för psykologprogrammet | SPYGA HT2023 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3351, 70 pl | Gästföreläsare, Helena Örnkloo, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Gästföreläsning | Moment 5: Gästföreläsning: Johanna Edervall Insatser för barn med autism. | ||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Majed Hussein Alelyawi Zahra | ||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | Bekräftad | PE207G T2981 HT2023 Sundsvall DST, Pedagogik GR (C), Pedagogik | Fristående kurs GR DST | Zoom | Ann-Kristin Pihlgren-Eveli, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Frågestund | Jourdialog – möjlighet att ställa frågor och diskutera ditt självständiga arbete inför utkast 5 med lärare. | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | Bekräftad | PS144G P4950 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (B), Kritiska perspektiv på psykologi för Psykologprogrammet | SPYGA HT2022 Östersund NML, Psykologprogrammet | 4 | osd Q183, 38 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Lena Werner, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | seminarium genus och HBTQ+ | |||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl | Olérs Linn | ||||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | FY004X J4010 VT2024 Östersund NML, Fysik BE, Baskurs 2 i fysik | TBASX HT2023 Östersund NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd Q176, 42 pl | Jon Kjellsson, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Övning | Räknestuga | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | SA083G P4150 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (A), Socialt arbete som profession och ämne - introduktion | SSOCG VT2024 Östersund NML, Socionomutbildning | D | osd O212, 75 pl | Anna-Lena Suorra, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | Moment 4 Samtalsövning |