Tid |
P, Status |
Kurs |
Program |
Grp |
Lokal |
Bokare |
Moment |
Egen text |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 21 | Ons 2024-05-22 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:30 | Bekräftad | osd G2314, 6 pl, osd G2315, 6 pl, osd G2316, 10 pl, osd G2317, 10 pl, osd G2318, 10 pl, osd G2319, 6 pl, osd G2320, 6 pl, osd G2322, 6 pl, osd G2323, 10 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:00 - 13:30 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl, osd G3355, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
07:30 - 12:30 | Bekräftad | osd G1320, 8 pl | Ward Julia | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | FÖ085G L4350 VT2024 Östersund NML, Företagsekonomi GR (B), Strategisk ledning | SEKOA HT2022 Östersund NML, SEKOG HT2022 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | osd G2355, 70 pl | Karolin Sjöö, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | HI069G M4220 VT2024 Östersund NML, HI074G M4230 VT2024 Östersund NML, Historia GR (A), för ämneslärare i gymnasieskolan, Historia GR (A) | ULGYG HT2022 Östersund NML SAHI, Fristående kurs GR NML, Lärarutbildning - Ämneslärare med inriktning mot arbete i gymnasieskolan | osd G3351, 70 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Östersund | 5 tim | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | KE005X J2510 VT2024 Sundsvall NML, Kemi BE, Baskurs 2 i kemi | TBASX HT2023 Sundsvall NML, Basår/behörighetsgivande utbildning | osd G3351, 70 pl | Malin Undin, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Salstentamen - Östersund | sam | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | Bekräftad | PS090A P4123 HT2023 Östersund NML, Psykologi AV, Examensarbete | SPYGA HT2019 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3213, 60 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Inlämning | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Bekräftad | SO103G M4051 HT2023 Östersund NML, Sociologi GR (A), Risker och kriser i samhället | SRIKG HT2023 Östersund NML, Risk- och krishanteringsprogrammet, Fristående kurs GR NML | osd G3351, 70 pl | Olov Hemmingsson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Inspera salstentamen - Östersund | 3 tim | ||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:30 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Mattsson Erika | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Kauppinen Vilma | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3207, 3 pl | Kittel Jonna Katharina | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3351, 70 pl | STUA, Avdelningen för studieadministration | Salstentamen - Östersund | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q219, 10 pl | Beck-Friis Lundholm Carl | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q220, 10 pl | Olsson Caroline | ||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 17:00 | Bekräftad | PE068G T4020 VT2024 Flexibel Östersund DST, Pedagogik GR(C), Lärande genom handledning och reflektion | Fristående kurs GR DST | Zoom | Camilla Månsson-Waldehagen, Sara Dahlqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G1351, 60 pl | Gästföreläsare, Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Gästföreläsning | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:30 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | ULFÖG HT2021 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | 4, 5, 6 | osd G1350, 40 pl | Marie Lundgren, Sibylle Menzel-Kühne, Ulrika Wessel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 16:00 | Bekräftad | RH041A V7020 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap AV, Forskningsmetodik | VARSA VT2023 Flexibel Östersund DST, Magisterprogram - Arbetsmiljöstrateg | Zoom | John Selander, Stig Vinberg, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Examination | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Bekräftad | OM077G V2180 VT2024 Sundsvall NML, OM077G V4070 VT2024 Östersund NML, OM093G V2350 VT2024 Sundsvall NML, OM093G V4360 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod, Omvårdnad GR (C), Vetenskaplig metod | VSSKG VT2022 Sundsvall NML, VSSKG VT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | Ann Ekdahl, David Haage, Jörgen Medin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Frågestund | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Forss Åsa | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3206, 3 pl | Heidenborn Karolina | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G3230, Biblioteket 3 pl | Fjellström Hanna | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:30 | Bekräftad | osd G3239, Biblioteket 6 pl | Rosenholm Nevall Amanda | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 16:00 | Bekräftad | osd K246, Grupprum 12 pl | Andersson Linda | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Bekräftad | PE235G T2210 VT2024 Sundsvall DST, Pedagogik GR (B), verksamhetsförlagd utbildning III samt utbildningsvetenskaplig kärna III | ULFÖG VT2022 Sundsvall DST, Lärarutbildning - Förskollärare | Zoom | Helena Brander-Bergström, Karin Larsson-Hult, Linda Murstedt, Maria Bergqvist, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Examination | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | PS096A P4052 VT2024 Östersund NML, Psykologi AV, Evidensbaserad psykologisk behandling och psykoterapi 2 | SPYGA HT2020 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G3217, 30 pl, ALC | Andreas Larsson, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Examination | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | osd G2245, Biblioteket, 3 pl | Lundman Alice | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Olausson Elin | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3229, Biblioteket 3 pl | Wildemarian Dawit | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Östlund Blom Mickaela | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:00 | Bekräftad | osd G3232, Biblioteket 3 pl | Sund Nils | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:30 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Blomqvist Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd G3236, Biblioteket 3 pl | Andersson Lukas | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:30 | Bekräftad | osd G3237, Biblioteket 3 pl | Åstrand Frej | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G3365, 6 pl | Sätervik Maja | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 16:30 | Bekräftad | osd Q215, 4 pl | Olausson John | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q230, 4 pl | Thörnell Erik | ||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 10:30 | Bekräftad | DT207G D2242 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik GR (B), Backend-baserad webbutveckling | TWEUG HT2023 Flexibel Sundsvall DST, Webbutveckling | Zoom | Malin Larsson, Mattias Dahlgren, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Uppföljning | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | MX042G B4920 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX042G B4950 VT2024 Östersund NML, MX042G B4X20 VT2024 Östersund NML, MÖ030G H4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ030G H4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs, Miljöteknik GR (B), Vetenskapligt skrivande, projektkurs | NEKOG HT2023 Östersund DST, NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund DST, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | osd G1352, 72 pl | Sara Norström, Sharon Maes, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Examination | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:00 | Bekräftad | SA091G P4400 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (B), Socialt arbete i en föränderlig värld | SSOCG HT2022 Östersund NML, Socionomutbildning | osd O211, 42 pl, ALC | Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
09:15 - 15:00 | Bekräftad | TR057G L4960 VT2024 Östersund NML, TR057G L4970 VT2024 Flexibel Östersund DST, Turismvetenskap GR (B), Strategiska faktorer för destinationsutveckling | STUDG HT2022 Östersund NML, Turism och destinationsutveckling | Zoom | Anke Peters, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Handledning | |||||||||||||||||||||||
09:30 - 12:00 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Enryd Karlsson Belinda | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | SPYGA HT2021 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G1353, 40 pl | Lisa Lindström, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | RH068G V7060 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Etiska perspektiv på hälsa och rehabilitering i arbetslivet | VREAG HT2023 Flexibel Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Jens Ljungdahl, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd B312, Styrelserummet, 22 pl | Eva-Lotta Päiviö Sjaunja | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3205, Biblioteket 10 pl | Lichterfeld Lilly | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | Bekräftad | osd K243, Konferensrum 16 pl | Sofie Almqvist | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | osd P2218, Konferensrum10 pl | Lars Evertsson | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:30 | Bekräftad | osd Q216, 4 pl | Hagdahl Isak | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Fjellborg Linnea | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q278, Projektrum, 12 pl | Karlsson Johan | ||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q283b, 4 pl | Nilsson Antonia | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | BT001G B4720 VT2024 Östersund NML, BT001G B4730 VT2024 Flexibel Östersund DST, Byggnadsteknik GR (A), Byggnadsmekanik | TBYHG HT2023 Östersund DST, TBYHG HT2023 Östersund NML, Byggingenjör Hållbart byggande | osd Q171, 40 pl, Zoom | Fredrik Hermansson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Frågestund | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:15 | Bekräftad | IV066G V4130 VT2024 Östersund NML, Idrottsvetenskap GR (A), Idrottsfysiologi och grundläggande träningslära | VIDRG HT2023 Östersund NML, Idrottsvetenskapligt program | osd Q233, 40 pl | Jonas Falgin, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | MT034A J2581 HT2023 Sundsvall NML, Maskinteknik AV, Mekanisk design | TDESA HT2020 Sundsvall NML, Civilingenjör i teknisk design | Zoom | Judith Waller, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Lektion | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:30 | Bekräftad | MX026G B4540 VT2024 Östersund NML, MX028G B4550 VT2024 Östersund NML, MX029G B4560 VT2024 Östersund NML, MX037G B4520 VT2024 Östersund NML, MÖ016G H4450 VT2024 Östersund NML, MÖ017G H4460 VT2024 Östersund NML, MÖ018G H4470 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), Praktikkurs, Miljövetenskap GR (B), Praktikkurs, Miljöteknik GR (B), Praktikkurs, Miljöteknik GR (B), Praktikkurs, Miljövetenskap GR (B), Hållbar utveckling - projekt | NEKEG HT2022 Östersund DST, NEKEG HT2022 Östersund NML, NEKOG HT2022 Östersund DST, NEKOG HT2022 Östersund NML, NEKOG HT2022 Östersund NML, TEKOG HT2022 Östersund DST, TEKOG HT2022 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | Zoom | Erik Grönlund, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | 1 | osd O214, 42 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G3216, 40 pl | Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Workshop | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 11:45 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd Q176, 42 pl | Anna Rosén, Linda Carlson, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:30 | Bekräftad | PE236G T4010 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (C), Förskolepedagogik VI, del 1 och 2 samt verksamhetsförlagd utbildning IV | ULFÖG HT2021 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd Q280C 6 pl, osd Q283a, 8 pl, osd Q283d, 6 pl | Sibylle Menzel-Kühne, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | - | |||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:00 | Bekräftad | osd G1323, 8 pl | Akachukwu Grace | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 13:00 | Bekräftad | osd G1322, 16 pl | Bundy Caitlynne | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 17:30 | Bekräftad | osd G3208, 3 pl | Jerling Lovisa | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 19:30 | Bekräftad | osd G2246, Biblioteket, 3 pl | Kifle Hermona | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G3235, Biblioteket 3 pl | Löfgren David | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 17:00 | Bekräftad | osd G3358, Konferensrum 20 pl | Torbjörn Engh | ||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Bekräftad | osd G2244, Biblioteket, 3 pl | Persson Karin | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | OM091G V2330 VT2024 Sundsvall NML, OM091G V4340 VT2024 Östersund NML, Omvårdnad GR (B), Hälsa och ohälsa III | VSSKG HT2022 Sundsvall NML, VSSKG HT2022 Östersund NML, Sjuksköterskeutbildning | Zoom | Ann Ekdahl, Helén Rönning, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Frågestund | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G1350, 40 pl | Anna Rosén, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | RH068G V7060 VT2024 Flexibel Sundsvall/Östersund DST, Rehabiliteringsvetenskap GR (B), Etiska perspektiv på hälsa och rehabilitering i arbetslivet | VREAG HT2023 Flexibel Östersund DST, Programmet för Hälsa och Rehabilitering i arbetslivet | Zoom | Erika Wall, Jens Ljungdahl, HOV, Institutionen för hälsovetenskaper | Omexamination | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q231, 4 pl | Enroth Linn | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Bekräftad | osd Q340, Konferensrum,18 pl | Anna Longueville | ||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:15 | Bekräftad | DT076A D2262 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Datateknik AV, Tillämpad nätverkssäkerhet | Fristående kurs AV DST | Zoom | Kyi Thar, Stefan Forsström, DET, Institutionen för Data- och Elektroteknik | Handledning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | JO089G I2340 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Journalistik GR (B), Den grävande journalistikens metoder | Zoom | Mikael Gulliksson, KKI, Institutionen för Kommunikation, Kvalitetsteknik och Inform | Handledning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | JU010G L4222 VT2024 Östersund NML, Juridik GR (A), Offentlighet och sekretess | SFVJG HT2023 Östersund NML, Förvaltningsjuridiska programmet | osd G3216, 40 pl | Hanna Wagenius, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | KT047A G4198 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Kemiteknik AV, Processer - högutbytesmassor | Zoom | Gästföreläsare, IMD, Institutionen för Ingenjörsvetenskap, Matematik och Ämnesdi | Föreläsning | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | MX040G B4200 VT2024 Flexibel Östersund DST, MX040G B4210 VT2024 Östersund NML, Miljövetenskap GR (B), CSR, miljöledning, och ekologisk ekonomi | NEKEG HT2023 Östersund DST, NEKEG HT2023 Östersund NML, Ekoentreprenör för hållbar utveckling | Zoom | Anna Longueville, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Handledning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 14:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | Zoom | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | NA022G L2220 VT2024 Sundsvall NML, NA022G L4930 VT2024 Östersund NML, Nationalekonomi GR (A), Makroekonomi | SEKOA HT2023 Sundsvall NML, SEKOA HT2023 Östersund NML, SEKOG HT2023 Sundsvall NML, SEKOG HT2023 Östersund NML, Ekonomprogram, Civilekonomprogrammet | 2 | osd O214, 42 pl, svl L106, 36 pl | Kai Kronenberg, Soleiman Limaei, EJT, Institutionen för ekonomi, geografi, juridik och turism | Övning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PE231G T2150 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik I och utbildningsvetenskaplig kärna I | ULFÖG VT2024 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G1351, 60 pl | Linda Carlson, Teresa Elkin Postila, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | Bekräftad | PS185G P4980 VT2024 Östersund NML, Psykologi GR (C), Utredningsmetodik - individ och grupp | SPYGA HT2021 Östersund NML, Psykologprogrammet | osd G1320, 8 pl, osd G1321, 16 pl, osd G1322, 16 pl, osd G1323, 8 pl, osd G2363, 18 pl, osd G3365, 6 pl | PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Övning | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | Bekräftad | SA091G P4400 VT2024 Östersund NML, Socialt arbete GR (B), Socialt arbete i en föränderlig värld | SSOCG HT2022 Östersund NML, Socionomutbildning | osd O211, 42 pl, ALC | Wanjiku Kaime, PSO, Institutionen för psykologi och socialt arbete | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
13:30 - 16:00 | Bekräftad | osd G3234, Biblioteket 3 pl | Mattsson Tove | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | Bekräftad | osd G2243, Biblioteket, 3 pl | Pedersen Lundh Pauline | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:30 | Bekräftad | osd G3231, Biblioteket 3 pl | Kittel Jonna Katharina | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Bekräftad | osd P2517, Bävern, Konferensrum 20 pl | Lars Evertsson, Maria Ström | ||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | Bekräftad | osd Q396, Konferensrum 10 pl | Håkan Wiklund | ||||||||||||||||||||||||||
14:15 - 15:00 | Bekräftad | MÖ031G B4600 VT2024 Flexibel Östersund DST, MÖ031G B4880 VT2024 Östersund NML, MÖ031G B4X40 VT2024 Östersund NML, Miljöteknik GR (A), Grundkurs miljöteknik 2 | NEKOG HT2023 Östersund NML, NEKOG HT2023 Östersund NML, TEKOG HT2023 Östersund NML, Ekoteknik, Ekoingenjör | Zoom | Andreas Andersson, NDH, Institutionen för Naturvetenskap, Design och Hållbar Utveck | Föreläsning | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | Bekräftad | osd G2317, 10 pl | Gallardo Eva | ||||||||||||||||||||||||||
14:45 - 16:15 | Bekräftad | PE232G T4140 VT2024 Östersund DST, Pedagogik GR (A), Förskolepedagogik III samt utbildningsvetenskaplig kärna II | ULFÖG VT2023 Östersund DST, Lärarutbildning - Förskollärare | osd G1350, 40 pl | Ulrika Wessel, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Lektion | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Bekräftad | PE069A T2460 VT2024 Flexibel Sundsvall DST, Pedagogik AV, Metodologi och etik II | SPFAA HT2021 Sundsvall DST, Fristående kurs AV DST, Masterprogrammet i pedagogik med inriktning mot professionsutveckling och forskning | Zoom | Elin Biström, UTV, Institutionen för utbildningsvetenskap | Redovisning | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | Bekräftad | SK045G M4370 VT2024 Östersund NML, Statsvetenskap GR (B), Examensarbete | SFVJG HT2022 Östersund NML, Förvaltningsjuridiska programmet | osd P1104, Konferensrum 20 pl | Håkan Gunneriusson, HSV, Institutionen för humaniora och samhällsvetenskap | Seminarium | |||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Bekräftad | osd G2363, 18 pl | Christensen Mathias |