Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Maj  
Gå till nästa månad

Schema
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Måndag 20/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Tisdag 21/5 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Inlämning, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2, Grupp 2: Deadline 9.00 för digital inlämning av uppsatsen.
08:45
08:30
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Inlämning, Svante Norrhem, Grupp 1:, Grupp 1: Deadline för digital inlämning av uppsatser.
09:00
08:45
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA25, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:B336, LUX:B338, A. Wallette
13:00
12:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Onsdag 22/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Torsdag 23/5 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Metodkurs, HISA25, HISA35, Omtentamen, Mikael Ottosson, Grupp 2: , Omtentamen metodkurs.
08:45
08:30
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Metodkurs, HISA25, HISA35, Omtentamen, Hanne Sanders, Grupp 1:, Omtentamen: Metodkurs
09:00
08:45
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Fredag 24/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Lördag 25/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Söndag 26/5 

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Måndag 27/5 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Tisdag 28/5 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B129, Svante Norrhem, Grupp 1: Obl sem, Grupp 1: Uppsatsseminarium
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B240, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2 Obl sem, Grupp 2: uppsatsseminarium
12:00
08:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Onsdag 29/5 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:A233, Svante Norrhem, Grupp 1: Obl sem, Grupp 1: Uppsatsseminarium
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B240, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2 Obl sem, Grupp 2: uppsatsseminarium
12:00
08:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Torsdag 30/5 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Fredag 31/5 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Lördag 1/6 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Söndag 2/6 

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Måndag 3/6 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B240, Svante Norrhem, Grupp 1: Obl sem, Grupp 1: Uppsatsseminarium
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B152, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2 Obl sem, Grupp 2: uppsatsseminarium
17:00
13:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B352, Svante Norrhem, B-uppsatsseminarium, grupp 1.
17:00
15:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Metodkurs, HISA25, HISA35, Inlämning, Mikael Ottosson, Grupp 2: Deadline 23.00, Deadline 23.00 för inlämning av omtentamen Metodkurs.
22:45
22:30
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Metodkurs, HISA25, HISA35, Inlämning, Hanne Sanders, Grupp 1: , Deadline för digital inlämning av omtentamen: Metodkurs.
23:00
22:45
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Tisdag 4/6 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:A233, Svante Norrhem, Grupp 1: Obl sem, Grupp 1: Uppsatsseminarium
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B352, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2, Obl sem
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B152, Svante Norrhem, B-uppsatsseminarium, grupp 1.
15:00
13:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B352, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2 Obl sem, Grupp 2: uppsatsseminarium
17:00
13:15
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Onsdag 5/6 
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:A233, Svante Norrhem, Grupp 1: Obl sem, Grupp 1: Uppsatsseminarium
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B129, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2, Obl sem
12:00
08:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B129, Svante Norrhem, B-uppsatsseminarium, grupp 1.
15:00
13:15
HISA25, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Uppsatskurs, HISA25, HISA35, Seminarium, LUX:B352, Johannes Ljungberg, Maria Karlsson, Grupp 2 Obl sem, Grupp 2: uppsatsseminarium
17:00
13:15
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Torsdag 6/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Fredag 7/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Lördag 8/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Söndag 9/6