Tid Kurs Aktivitet Lokal, Platskommentar Lärare, Externa lärare Titel, Publik kommentar, URL
v 48 Tors 2021-12-02 v 48
09:00 - 11:00 BIOA11 Distans, Föreläsning Mats Hansson Zoom. GENTEKNIK I
  Fre 2021-12-03
09:00 - 11:00 BIOA11 Distans, Föreläsning Mats Hansson Zoom. GENTEKNIK II
12:00 - 12:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Genreglering och Ames test 2, avd II
12:30 - 16:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Genreglering och Ames test 2, avd II ( inkl lunch)
13:00 - 16:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Klas Flärdh Labrapportskrivning, avd I, obligatoriskt
v 49 Mån 2021-12-06 v 49
09:00 - 10:30 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Klas Flärdh BAKTERIERS GENREGLERING II
13:00 - 16:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Klas Flärdh Labrapportskrivning, avd II, obligatoriskt
  Tis 2021-12-07
09:00 - 11:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Klas Flärdh EUKARYOT GENREGLERING
11:15 - 12:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova DNA lab. 1, grp A
11:15 - 15:15 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova DNA lab. 1, grp A (inkl lunch)
  Ons 2021-12-08
09:00 - 11:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Jessica Abbott EVOLUTION I
11:30 - 12:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova DNA lab. 1, grp B
11:30 - 15:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova DNA lab. 1, grp B (inkl lunch)
13:00 - 15:00 BIOA11 Grupparbete N. Abducens (B147), N. Facialis (B148), N. Glossopharyngeus (B150), N. Trigeminus (B146), N. Trochlearis (B145), N. Vestibulocochlearis (B149) Klas Flärdh Övning molekylärgenetik, Avd II
  Tors 2021-12-09
09:00 - 11:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Jessica Abbott EVOLUTION II
  Fre 2021-12-10
09:30 - 12:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova DNA lab. 2, avd I
13:00 - 15:00 BIOA11 Grupparbete N. Abducens (B147), N. Facialis (B148), N. Olfactorius (B105), N. Opticus (B106), N. Trigeminus (B146), N. Trochlearis (B145) Klas Flärdh Övning molekylärgenetik, Avd I
v 50 Mån 2021-12-13 v 50
09:00 - 12:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Torbjörn Säll POPULATIONSGENETIK I
13:00 - 15:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova DNA lab. 2, avd II
  Tis 2021-12-14
09:00 - 12:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Torbjörn Säll POPULATIONSGENETIK II
13:00 - 13:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Populationsstudie 1, avd II
13:00 - 14:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Populationsstudie 1, avd II
14:45 - 15:15 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Green Room (A261b) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Populationsstudie 1, avd I
14:45 - 16:15 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Populationsstudie 1, avd I
  Ons 2021-12-15
09:00 - 13:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Populationsstudie 2, avd II (inkl lunch)
10:00 - 12:00 BIOA11 Övning Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a) Robin Pranter Räkneövning 5, grp I
  Tors 2021-12-16
09:00 - 11:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Jessica Abbott EVOLUTION III
  Fre 2021-12-17
09:00 - 13:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Populationsstudie 2, avd I (inkl lunch)
10:00 - 12:00 BIOA11 Övning Cerebrum höger (D215b), Cerebrum vänster (D215a) Maja Tarka Räkneövning 5, grp II
v 51 Mån 2021-12-20 v 51
09:30 - 12:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Marita Cohn DIFFERENTIERINGSGENETIK I
13:00 - 16:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Hörsal (A213) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova, Torbjörn Säll Genomgång av Pop-lab. avd I
  Tis 2021-12-21
09:30 - 12:00 BIOA11 Föreläsning Hörsal (A213) Marita Cohn DIFFERENTIERINGSGENETIK II
13:00 - 16:00 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Hörsal (A213) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova, Torbjörn Säll Genomgång av Pop-lab. Avd II
v 1 Fre 2022-01-07 v 1
09:00 - 12:00 BIOA11 Distans, Föreläsning Torbjörn Säll Zoom. KROMOSOMAVVIKELSER
v 2 Mån 2022-01-10 v 2
09:00 - 12:00 BIOA11 Grupparbete, Obligatoriskt N. Abducens (B147), N. Facialis (B148), N. Glossopharyngeus (B150), N. Trigeminus (B146), N. Trochlearis (B145), N. Vestibulocochlearis (B149) Jessica Abbott Evolutionsövning, Avd II (Obs, obligatorisk)
09:00 - 11:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Drosophila, visning av mutanter, avd I
13:00 - 15:30 BIOA11 Laboration, Obligatoriskt Lab-Cellen (A268), Lab-Kärnan (A267) Esther Nobs, Olivia Perlhagen, Shakhira Zakhrabekova Drosophila, visning av mutanter, avd II
13:15 - 16:00 BIOA11 Grupparbete, Obligatoriskt N. Abducens (B147), N. Facialis (B148), N. Glossopharyngeus (B150), N. Trigeminus (B146), N. Trochlearis (B145), N. Vestibulocochlearis (B149) Jessica Abbott Evolutionsövning, Avd I (Obs, obligatorisk)
  Tis 2022-01-11
10:00 - 12:00 BIOA11 Grupparbete N. Abducens (B147), N. Facialis (B148), N. Glossopharyngeus (B150), N. Trigeminus (B146), N. Trochlearis (B145), N. Vestibulocochlearis (B149) Marita Cohn, Mats Hansson Övning molekylärgenetik, Avd I
13:00 - 15:00 BIOA11 Grupparbete N. Abducens (B147), N. Facialis (B148), N. Glossopharyngeus (B150), N. Trigeminus (B146), N. Trochlearis (B145), N. Vestibulocochlearis (B149) Marita Cohn, Mats Hansson Övning molekylärgenetik, Avd II

  Ändrad senaste dygnet.