v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 29/8 
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
10:00
08:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C164, 3T C522, 3T C547
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ida Rasmark
Frivillig introduktion till programmering
12:00
10:00
EDAA10
Förel
3T U203
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 30/8 
EEIA01, EITA20
Förel
3T U203
Projekt
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Christian Nyberg, Ulla Urde
Muntlig presentation
12:00
10:00
EDAA10
Förel
3T U203
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 31/8 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
12:00
10:00
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
17:00
15:00
FMAA50
Övn
3T C525
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
17:00
15:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 1/9 
EEIA01, EITA20
Redov
3T C224
Projekt
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Christian Nyberg
Muntlig presentation
12:00
08:00
EEIA01, EITA20
Redov
3T C224
Projekt
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Christian Nyberg
Muntlig presentation
17:00
13:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 2/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 3/9 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sön 4/9 

v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 5/9 
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
10:00
08:00
EITA20
Förel
3T E413
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1
Christian Nyberg
15:00
13:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 6/9 
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
FMAA50
Övn
3T C164
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
Övn
3T C224
Digitala system
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
17:00
15:00
EITA15
Övn
3T C126
Digitala system
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03, IEA1.04
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 7/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03
12:00
10:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
15:00
13:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 8/9 
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C672
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
15:00
13:00
FMAA50
Övn
3T C164
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 9/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EDAA10
Resurstid
3T C451
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 10/9 
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sön 11/9 

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 12/9 
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
10:00
08:00
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
12:00
10:00
EITA20
Förel
3T E413
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1
Christian Nyberg
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 13/9 
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
FMAA50
Övn
3T C164
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
12:00
10:00
EDAA10
Förel
3T U203
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
3T C224
Digitala system
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
17:00
15:00
EITA15
Övn
3T C126
Digitala system
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03, IEA1.04
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 14/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C672
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
12:00
10:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
15:00
13:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C672
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
15:00
13:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 15/9 
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C672
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
10:00
08:00
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
FMAA50
Övn
3T C164
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C547
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
15:00
13:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 16/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C672
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
12:00
10:00
EDAA10
Resurstid
3T C451
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 17/9 
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sön 18/9 

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 19/9 
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
10:00
08:00
FMAA50
Övn
3T C164
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA20
Förel
3T E413
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1
Christian Nyberg
15:00
13:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 20/9 
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EITA20
Övn
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.01, IDA1.02
Christian Nyberg
12:00
10:00
EDAA10
Förel
3T U203
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
3T C224
Digitala system
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
17:00
15:00
EITA15
Övn
3T C126
Digitala system
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03, IEA1.04
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 21/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
EITA20
Övn
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.05, IDA1.06
Christian Nyberg
12:00
10:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03
12:00
10:00
EEIA01, EITA20
Workshop
3T C672
Studiestrategier, Studiestrategier
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Ylva Oscarsson
12:00
10:00
EITA20
Övn
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.07, IDA1.08
Christian Nyberg
15:00
13:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
15:00
13:00
EITA20
Övn
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.03, IDA1.04
Christian Nyberg
17:00
15:00
EDAA10
Labb
3T C451
Programmering i Java
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.04
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 22/9 
FMAA50
Övn
3T C525
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
10:00
08:00
INFORMATION
Info
3T U202
Information
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Studieteknik
Obligatorisk närvaro
12:00
10:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 23/9 
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
15:00
13:00
EDAA10
Resurstid
3T C451
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Uppsamlingstillfälle
17:00
15:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 24/9 
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sön 25/9 

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Mån 26/9 
EITA15
Förel
3T C163
Digitala system
IDA1, IEA1
10:00
08:00
EEIA01, EITA20
Förel
3T U203
Ingenjörsmässigt skrivande, Ingenjörsmässigt skrivande
Elektroteknik, introduktionskurs, Datateknik, introduktionskurs
IDA1, IEA1
Christian Nyberg, Christin Lindholm
Ingenjörsdag 1a
17:00
13:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tis 27/9 
EITA15
Labb
3T:C426
Digitala system
IDA1.03, IDA1.04
Lab 1
12:00
08:00
EITA20
Handledn
3T C127
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.05, IDA1.06
Lina Köpsén
Informationssökning
12:00
10:00
EDAA10
Förel
3T U203
Programmering i Java
IDA1, IEA1
Nazila Hasanzade
15:00
13:00
EITA15
Övn
3T C224
Digitala system
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04, IDA1.05, IDA1.06
17:00
15:00
EITA15
Övn
3T C126
Digitala system
IDA1.07, IDA1.08, IEA1.01, IEA1.02, IEA1.03, IEA1.04
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ons 28/9 
FMAA50
Förel
3T U202
Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
Tanja Kimmerud
10:00
08:00
FMAA50
Övn
3T C525
Matematisk analys
IDA1.05, IDA1.06, IDA1.07, IDA1.08
Kasper Andersen
12:00
10:00
EITA15
Labb
3T:C423
Digitala system
IDA1.01, IDA1.02
Lab 1
17:00
13:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tors 29/9 
EITA20
Handledn
3T C672
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.03, IDA1.04
Lina Köpsén
Informationssökning
10:00
08:00
EITA20
Labb
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.01, IDA1.02
Christian Nyberg
12:00
08:00
EITA15
Labb
3T:C423
Digitala system
IDA1.05, IDA1.06
Lab 1
12:00
08:00
EITA20
Handledn
3T C672
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.07, IDA1.08
Lina Köpsén
Informationssökning
12:00
10:00
EITA20
Labb
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.03, IDA1.04
Christian Nyberg
17:00
13:00
EITA15
Labb
3T:C423
Digitala system
IDA1.07, IDA1.08
Lab 1
17:00
13:00
EITA20
Handledn
3T C672
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.01, IDA1.02
Lina Köpsén
Informationssökning
17:00
15:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Fre 30/9 
EITA20
Labb
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.05, IDA1.06
Christian Nyberg
12:00
08:00
FMAA50
Övn
3T C422
Matematisk analys
IDA1.01, IDA1.02, IDA1.03, IDA1.04
Tanja Kimmerud
12:00
10:00
EITA20
Labb
3T:C421
Webbprogramering
Datateknik, introduktionskurs
IDA1.07, IDA1.08
Christian Nyberg
17:00
13:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Lör 1/10 
FMA645, FMAA50
Online, Tentamen
Algebra, Algebra
Matematisk analys, Matematisk analys
IBYA1, IBYI1, IBYV1, IDA1, IEA1
13:00
09:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sön 2/10 
Accessibility statement