v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/3
Tentamen, Nationalekonomi, NEKA12, MA 10, Hela, MA 9A, MA 9B, MA 9C, MA 9D, MA:201-hela, MA:202.1, MA:202.2, MA:202.3, MA:202.4, Adress: Sölvegatan 20, Lund
13:00
08:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/3
Digital tentamen, Juridik, LAGA01, MA 10, Hela, MA:201-hela, Ordinarie tentamen VT23 Allmän rättslära. Anmälan till salstentamen är obligatorisk senast två veckor innan tentamenstillfället. Anmäl dig här: https://www.student.ladok.se/student/app/studentwebb/
12:00
08:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/3
Digital tentamen, Företagsekonomi, FEKG11, MA 10, Hela, MA:201-hela
18:00
14:00
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 11/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 12/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/3
Tentamen, Statistik, EXTA60, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA:201.7, MA:201.8, MA:201.9
13:00
08:00
Tentamen, Analys och syntes LTH, KASA10, MA 10I, MA 10J, MA:201.9, MA:201.10
19:00
14:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/3
Tentamen, Matematik LTH, FMA420, FMAA20, FMAB20, MA 10, Hela, MA 8, Hela, MA 9A, MA 9B, MA 9C, Sparta, Hela lokalen, MA:201-hela, MA:203-hela, MA:202.1, MA:202.2, MA:202.3, Sp:01-hela, Salsfördelning, efter efternamn
SPARTA: A - Gi
MA10: Gl - P
MA8: R - St
MA9: Su - Ö
13:00
08:00
Tentamen, Ind elektrotekn o automation, EIEN55, MA 10I, MA 10J, MA:201.9, MA:201.10
19:00
14:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/3
Tentamen, GU Fysik LTH, FAFF45, MA 10I, MA 10J, MA:201.9, MA:201.10
13:00
08:00
Tentamen, Datavetenskap, EDAP01, TFRP20, MA 10I, MA 10J, MA:201.9, MA:201.10
19:00
14:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/3
Tentamen, Byggnadsfysik, VBFA01, MA 10E, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA:201.5, MA:201.6, MA:201.7, MA:201.8, MA:201.9
12:00
08:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/3
Tentamen, Matematik LTH, FMAF10, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA 10J, MA:201.6, MA:201.7, MA:201.8, MA:201.9, MA:201.10
13:00
08:00
Tentamen, Nationalekonomi, NEKH61, MA 10I, MA 10J, MA:201.9, MA:201.10
19:00
14:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 18/3
Tentamen, Matematik LTH, FMAB60, MA 10, Hela, MA:201-hela, Obligatoriska moment måste vara godkända.
13:00
08:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 19/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/3
Tentamen, Matematik NF, MATB21, MATM19, MATM39, ÄMAD02, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA:201.6, MA:201.7, MA:201.8, MA:201.9
13:00
08:00
Digital tentamen, Företagsekonomi, BUSO84, MA 10I, MA 10J, MA:201.9, MA:201.10
18:00
14:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/3
Digital tentamen, Tentamen, Statistik, STAA40, STAA41, STAG26, MA 10, Hela, MA 8, Hela, MA 9A, Farrukh Javed, MA:201-hela, MA:203-hela, MA:202.1
13:00
08:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 25/3
Tentamen, Student och utbildning, MA 10, Hela, MA 8, Hela, MA 9, Hela, Sparta, Hela lokalen, Jens Berglund, MA:201-hela, MA:203-hela, MA:202-hela, Sp:01-hela, Högskoleprovet
18:00
08:00
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 26/3
Tentamen, Juridik, JCDA03, MA 10, Hela, MA:201-hela
19:00
14:00