Schema
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Introduktion, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Biblioteksundervisning, Distansundervisning pga. covid-19, Lokal gäller ej, LUX:C224 Mac-sal, Kristina Ericson, Biblioteksintroduktion
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Etnologiska glasögon
15:00
13:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Att se det stora i det lilla
17:00
15:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Övning, Gruppövning, Se med kamera
16:00
09:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Se med kamera
19:00
16:00
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Kultur och identitet
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Övning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gruppövning, Diskussionsgrupp rötter och fötter
15:00
13:15
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 22/1
v 3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 23/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B352, Thomas O'dell, Den eviga jakten på det svenska
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Gabriella Nilsson, Blick och makt
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B339, Karin Gustavsson, Expeditioner i det förflutna
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
14:00
13:00
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, Studiebesök, Alma Aspeborg, Fotografi som makt och minne
12:00
09:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, Studiebesök, Alma Aspeborg, Fotografi som makt och minne
15:00
13:15
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 29/1
v 4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 30/1
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/1
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Makt och normalitetet
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Övning, Gruppövning, Diskussionsgrupp rosa
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Självporträtt, Individuellt arbete
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Gabriella Nilsson, Om porträtts betydelser och funktioner
16:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:A233, Emma Eleonorasdotter, Att bli sedd och göra sig synlig
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA22, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, fortsättningskurs, ETNL01, Etnologi: Kvalificerad arbetspraktik och projektarbete, 30 högskolepoäng, ETNA14, ETNA22, ETNL01, Föreläsning, LUX:C121 hörsal, Aksel Tjora, Om Sosiologisk Poliklinikk i Trondheim
15:00
13:15
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
12:00
11:00
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/2
v 5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:A233, Emma Eleonorasdotter, Seende som metod
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Föreläsning, Lokal gäller ej, LUX:B240, Kristina Ericson, Referenshantering och akademisk hederlighet
15:00
13:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Individuellt arbet, Se med penna
16:00
09:15
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Seminarium, Lokal gäller ej, LUX:C214, Emma Eleonorasdotter, Tjocka beskrivningar och etnografi
15:00
13:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, Genomgång, Lokal gäller ej, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Tentagenomgång
16:00
15:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distansundervisning pga. covid-19, SI-övning
15:00
13:00
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12/2
v 6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Deadline, Hemtentamen, Inlämning, LUX:A233, Inlämning av hemtenta
16:00
15:45
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, Introduktion, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Kulturella processer
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Introduktion till spår
15:00
13:15
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Studiebesök, Lars-Eric Jönsson, Simon Halberg, Torups slott och Statarmuseet
16:00
09:00
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/2
v 7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Karin Gustavsson, Den kultiverade människan
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Grupparbete, Övning, Läsgrupp Den kultiverade människan
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:C214, Magnus Wikdahl, Det moderna samhällets framväxt
15:00
13:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Håkan Jönsson, Livsformer i ett historiskt perspektiv
12:00
10:15
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/2
v 8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/2
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/2
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Olga Olsson
11:00
10:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B366, SI-ledare: Ina Rehnholm
11:00
10:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:C126 hörsal, Lars-Eric Jönsson, Föremål som ledtrådar
15:00
13:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:B237, Lars-Eric Jönsson, Industrisamhällets baksida
17:00
15:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:C216 Mac-sal, Kristina Ericson, Digitala resurser
12:00
10:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Studiebesök, Jonas Bornsäter, Arkivcentrum Syd
15:00
11:15
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Att arbeta med spåruppgiften
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B232, SI-ledare: Olga Olsson
14:00
13:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Ina Rehnholm
14:00
13:00
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 5/3
v 9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 6/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Workshop, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Källor för kulturhistoria, Workshop halvklass
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Ina Rehnholm
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B232, SI-ledare: Olga Olsson
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Workshop, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Källor för kulturhistoria, Workshop halvklass
15:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:B152, Jonas Bornsäter, Lars-Eric Jönsson, Muntlig redovisning av Spår
12:00
09:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Obligatoriskt, Seminarium, LUX:B152, Jonas Bornsäter, Lars-Eric Jönsson, Muntlig redovisning av Spår
17:00
13:15
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 12/3
v 10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 13/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:A127, SI-ledare: Ina Rehnholm
15:00
13:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B232, SI-ledare: Olga Olsson
15:00
13:00
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Deadline, Inlämning, Inlämning av skriftlig uppgift
16:00
15:45
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 19/3
v 11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 20/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Emma Eleonorasdotter, Att tänka och leva med ting.
12:00
10:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Inlämning, Tingens tysta agens, inlämningsuppgift, deadline 16:00
16:00
15:45
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Emma Eleonorasdotter, Föremål som ingång
15:00
13:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Övning, Föremål i livshistoriska samtal. Obligatorisk gruppövning.
12:00
10:15
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 26/3
v 12
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 27/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Emma Eleonorasdotter, Varuhuset som kulturell arena
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:B166-168, Emma Eleonorasdotter, Att ställa frågor på varuhuset
15:00
13:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Obligatoriskt, Övning, LUX:A233, Moderna konsumtionsmönster. Obligatorisk gruppövning. Valfri plats.
20:00
09:15
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/3
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Redovisning, LUX:A233, Emma Eleonorasdotter, Moderna konsumtionsmönster, muntlig redovisning.
15:00
13:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare Ina Rehnholm
16:00
15:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B338, SI-ledare: Olga Olsson
16:00
15:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/3
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:B339, Anna Burstedt, ETNA14 Konsumtion och smak
12:00
10:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:B339, Anna Burstedt, Seminarium ETNA14 Nöd och flärd
15:00
13:00
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 2/4
v 13
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 3/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:B339, Josefine Löndorf Sarkez-Knudsen, Hållbar konsumtion
15:00
13:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare Ina Rehnholm
16:00
15:00
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Distans, Lektion, Online, Susanne Lundin, Kontroversiell konsumtion
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B239, SI-ledare: Olga Olsson
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Grupparbete, Seminarium, Vad är OK att köpa?, Diskussionsseminarium. Obligatorisk närvaro.
15:00
13:15
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 9/4
v 14
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 10/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Kulturarv
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare Ina Rehnholm
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare: Olga Olsson
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:B240, Kulturarv, Läs- och diskussionsseminarium. Obligatorisk närvaro, lärarlöst.
15:00
13:15
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 16/4
v 15
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 17/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Grupparbete, Obligatoriskt, Vad är, och bör, vara ett kulturarv?
16:00
09:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233, Lars-Eric Jönsson, Muntlig redovisning.
12:00
09:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:B352, Emma Eleonorasdotter, Tentaintroduktion
14:00
13:15
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 23/4
v 16
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 24/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare Ina Rehnholm
16:00
14:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:B232, SI-ledare: Olga Olsson
16:00
14:00
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/4
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Deadline, Hemtentamen, Inlämning, Inlämning av hemtenta
16:00
15:45
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 30/4
v 17
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 1/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:B339, Jakob Löfgren, Berättelse och berättande
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Litteraturseminarium, LUX:B240, Nutida berättande
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Jakob Löfgren, Folksägner och folksagor
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Från moderna "klintbergare" till virala memes.
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Jakob Löfgren, Att berätta i skrift
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare: Ina Rehnholm
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Olga Olsson
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Gabi Louisdotter, Att arbeta med frågelistor
15:00
13:15
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 7/5
v 18
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 8/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Att ställa frågor
15:00
10:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233, Jakob Löfgren, Muntlig redovisning av frågelistor
12:00
10:15
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 14/5
v 19
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 15/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Jakob Löfgren, Den talade berättelsen
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare: Ina Rehnholm
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Olga Olsson
13:00
12:00
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Eget arbete med intervju
16:00
09:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Eget arbete med intervju
16:00
09:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Eget arbete, Eget arbete med intervju
16:00
09:15
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 21/5
v 20
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 22/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233, Jakob Löfgren, Analys av intervjun
12:00
10:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Bråkiga berättelser
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare: Ina Rehnholm
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Olga Olsson
13:00
12:00
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233
15:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Föreläsning, LUX:A233, Jakob Löfgren, Folkloristik och folklore
12:00
10:15
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Seminarium, LUX:A233, Jakob Löfgren, Folkloristik
15:00
13:15
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 28/5
v 21
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 29/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/5
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/5
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.1, SI-övning, LUX:B166, SI-ledare: Ina Rehnholm
11:30
09:30
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14.2, SI-övning, LUX:A232, SI-ledare: Olga Olsson
11:30
09:30
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/6
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Deadline, Examination, Inlämning, Inlämning av examinationsuppgift
15:00
14:45
ETNA14, Etnologi med kulturanalytisk inriktning, grundkurs, ETNA14, Gruppsamtal, LUX:A233, Gabriella Nilsson, Kursavslutning
17:00
16:15
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lördag 4/6
v 22
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Söndag 5/6