Schema
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, HISA27, HISA35, ÄHID02, Introduktionsmöte, LUXAulN, Anna Wallette, Mikael Ottosson
15:00
13:15
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:B129, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 1, Temakurs C
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:B240, Emma Hilborn, Seminarium 1, Temakurs B
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B339, Magnus Borg, Seminarium 1 , Temakurs A
12:00
10:15
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:B339, Emma Hilborn, Seminarium 2, Temakurs B
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 2, Temakurs C
17:00
15:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B352, Magnus Borg, Seminarium 2 , Temakurs A
17:00
15:15
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20/1 
v 3 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21/1 

v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B352, Magnus Borg, Seminarium 3 , Temakurs A
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Studiebesök, Emma Hilborn, Seminarium 3 Temakurs 2
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 3, Temakurs C
15:00
13:15
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B129, Magnus Borg, Seminarium 4 , Temakurs A
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:C214, Emma Hilborn, Seminarium 4, Temakurs B
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 4, Temakurs C
17:00
15:15
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:B339, Emma Hilborn, Seminarium 5, Temakurs B
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, SOL:H402, Magnus Borg, Seminarium 5 , Temakurs A
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:B352, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 5, Temakurs C
15:00
13:15
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27/1 
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28/1 

v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 29/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B352, Magnus Borg, Seminarium 6, Temakurs A
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 6, Temakurs C
15:00
13:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 30/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Studiebesök, Magnus Borg, Studiebesök på Historiska Museet
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:C214, Emma Hilborn, Magnus Olofsson, Seminarium 6, Temakurs B
17:00
15:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 31/1 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 7, Temakurs C
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:C214, Emma Hilborn, Magnus Olofsson, Seminarium 7, Temakurs B
16:00
13:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 1/2 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 2/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:B240, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 8, Temakurs C
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:B339, Emma Hilborn, Seminarium 8, Temakurs B
12:00
10:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 3/2 
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 4/2 

v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 5/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B339, Magnus Borg, Seminarium 7 , Temakurs A
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Seminarium 9, Temakurs C
17:00
15:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 6/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 7/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Seminarium, LUX:C337, Emma Hilborn, Seminarium 9, Temakurs B
12:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B336, Magnus Borg, Seminarium 8 , Temakurs A
12:00
10:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 8/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.B, HISA35.B, Studiebesök, Emma Hilborn, Seminarium 10 Temakurs 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.C, HISA35.C, Seminarium, LUX:C214, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, Temakurs C
15:00
13:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 9/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27.A, HISA35.A, Seminarium, LUX:B129, Magnus Borg, Seminarium 9 , Temakurs A
12:00
10:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 10/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 11/2 

v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 12/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 13/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 14/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:B129, Andreas Marklund, Introduktion grupp 4 + Hur man skriver en populärhistorisk artikel
16:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, Tematisk fördjupningskurs, HISA27, HISA35, Hemtentamen, Inlämning, Emma Hilborn, Magnus Borg, Odeta Rudling, Wiebke Kolbe, 23:59 - deadline för inlämning
00:00
23:45
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 15/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:B240, Christina Dackling, Introduktion grupp 2
12:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:B129, Karin Jedeberg, Introduktion grupp 3
13:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, LUX:B339, Magnus Olofsson, Introduktion grupp 1
16:00
13:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 16/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 17/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 18/2 

v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 19/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 20/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 21/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27, HISA35, ÄHID02, Inlämning, Andreas Marklund, Christina Dackling, Karin Jedeberg, Magnus Olofsson, 17:00 - deadline för inlämning av pop. vet-artikel
17:00
16:45
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 22/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:B240, Andreas Marklund, Responsgrupper
17:00
13:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 23/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:B239, Christina Dackling, Responsgrupper populärvetenskaplig artikel
12:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:C214, Christina Dackling, Responsgrupper populärvetenskaplig artikel
14:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, LUX:B339, Magnus Olofsson, Responsgrupper
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:B240, Karin Jedeberg
17:00
13:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 24/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 25/2 

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 26/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:C214, Christina Dackling, Vetenskaplig recension grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:A233, Karin Jedeberg, Vetenskaplig recension grupp 3
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, LUX:B352, Magnus Olofsson, Att skriva vetenskaplig recension
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:A233, Andreas Marklund, Vetenskaplig recension grupp 4
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 27/2 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:A233, Claes Lindskog, Bruka ditt språk. Grupp 3
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:B339, Claes Lindskog, Bruka ditt språk. Grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, LUX:C214, Claes Lindskog, Bruka ditt språk. Grupp 1
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:A233, Claes Lindskog, Bruka ditt språk. Grupp 4
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 28/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 29/2 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 1/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27, HISA35, ÄHID02, Inlämning, Andreas Marklund, Christina Dackling, Karin Jedeberg, Magnus Olofsson, 17:00 - deadline för inlämning av vetenskaplig recension
17:00
16:45
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 2/3 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 3/3 

v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 4/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 5/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:A233, Christina Dackling, Responsgrupper vetenskaplig recension
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, LUX:B339, Magnus Olofsson, Responsgrupper vetenskaplig recension
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:B240, Karin Jedeberg, Responsgrupper vetenskaplig recension
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:B129, Andreas Marklund, Responsgrupper vetenskaplig recension
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, LUX:B339, Magnus Olofsson, Responsgrupper vetenskaplig recension
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:A233, Christina Dackling, Responsgrupper vetenskaplig recension
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:B240, Karin Jedeberg, Responsgrupper vetenskaplig recension
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:B129, Andreas Marklund, Responsgrupper vetenskaplig recension
15:00
13:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 6/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Seminarium, LUX:B339, Andreas Marklund, Att skriva forskningsöversikt och lärobokstext
12:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Seminarium, LUX:B129, Christina Dackling, Att skriva forskningsöversikt och lärobokstext
12:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Seminarium, SOL:L403, Magnus Olofsson, Att skriva forskningsöversikt och lärobokstext
13:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Seminarium, LUX:C214, Karin Jedeberg, Att skriva forskningsöversikt och lärobokstext grupp 3
15:00
12:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 7/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 8/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 9/3 
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 10/3 

v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 11/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 12/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 13/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 14/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27, HISA35, ÄHID02, Inlämning, Andreas Marklund, Christina Dackling, Karin Jedeberg, Magnus Olofsson, 17:00 - deadline för inlämning av lärobokstext
16:00
15:45
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 15/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 16/3 
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 17/3 

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 18/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, Redovisning, Seminarium, LUX:B339, Andreas Marklund, Redovisning av lärobokstext
13:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, Redovisning, Seminarium, LUX:B352, Karin Jedeberg, Redovisning av lärobokstext Grupp 3
13:00
09:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 19/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, Redovisning, Seminarium, LUX:B336, Christina Dackling, Redovisning av lärobokstext
13:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, Akademiskt skrivande, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, Redovisning, Seminarium, LUX:B129, Magnus Olofsson, Redovisning av lärobokstext
15:00
09:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 20/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A233, Jonas Thorup Thomsen, Introduktion Metodkurs grupp 4
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:C214, Hanne Sanders, Introduktion Metodkurs grupp 2
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:A233, Wiebke Kolbe, Introduktion Metodkurs grupp 1
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C214, Kristin Linderoth, Introduktion Metodkurs grupp 3
17:00
15:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 21/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A233, Andreas Marklund, Introduktion uppsatskurs grupp 4
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, Martin Ericsson, Introduktion uppsatskurs grupp 3
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA27, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:C214, Ellen, Tess, Sofia
13:00
12:00
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Introduktion uppsatskurs grupp 2
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:A233, Fredrik Egefur, Introduktion uppsatskurs grupp 1
17:00
15:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 22/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Föreläsning, Online, Helene Johanson Otterström, Informationssökning, Informationssökning inför B-uppsats och Digitala källor Zoom: https://lu-se.zoom.us/j/69297917304?pwd=NVlDQnEvMGhmRHBITjEzUFBqSG5Qdz09, https://lu-se.zoom.us/j/69297917304?pwd=NVlDQnEvMGhmRHBITjEzUFBqSG5Qdz09
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Föreläsning, Online, Helene Johanson Otterström, Digitala källor, LU Zoom meeting: https://lu-se.zoom.us/j/69297917304?pwd=NVlDQnEvMGhmRHBITjEzUFBqSG5Qdz09
15:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 23/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 24/3 

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 25/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Hanne Sanders, Handskriftsövning grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B240, Wiebke Kolbe, Handskriftstövning grupp 1
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Övning, Arkivcentrum Syd, Wiebke Kolbe, Källövningar: Grupp 1
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Jonas Thorup Thomsen, Handskriftsövning grupp 4
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C214, Kristin Linderoth, Handskriftsövning grupp 3
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 26/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Andreas Marklund, Exempeluppsats grupp 4
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B240, Martin Ericsson, Exempeluppsats grupp 3
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:A233, Carl-Filip Smedberg, Exempeluppsats grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B339, Fredrik Egefur, Exempeluppsats grupp 1
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Övning, Arkivcentrum Syd, Kristin Linderoth, Källövningar: Grupp 3
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Handledning, Andreas Marklund, Carl-Filip Smedberg, Fredrik Egefur, Martin Ericsson, Individuell handledning enligt särskilt schema
17:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 27/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Handledning, Andreas Marklund, Carl-Filip Smedberg, Fredrik Egefur, Martin Ericsson, Individuell handledning enligt särskilt schema
17:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Övning, Arkivcentrum Syd, Jonas Thorup Thomsen, Källövningar: Grupp 4
12:00
10:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 28/3 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Övning, LUX:C213, LUX:C215, Arkivcentrum Syd, Hanne Sanders, Källövningar: Grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA27, HISA35, ÄHID03, Information, LUX:B152, Anna Wallette, Inför höstterminen 2024
14:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 29/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 30/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 31/3 

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 1/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 2/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A232, LUX:B166, LUX:C214, Jonas Thorup Thomsen, Källkritik grupp 4
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:A233, LUX:B167-168, Wiebke Kolbe, Källkritik grupp 1
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B265, LUX:B352, LUX:B365, Hanne Sanders, Källkritik grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, LUX:B167-168, Kristin Linderoth, Källkritik grupp 3
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Handledning, Andreas Marklund, Carl-Filip Smedberg, Fredrik Egefur, Martin Ericsson, Individuell handledning enligt särskilt schema
17:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 3/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Föreläsning, LUX:B251, Kristin Linderoth, Visning av vardagstryck och handskrifter från UB
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Föreläsning, LUX:A233, Jonas Thorup Thomsen, Visning av vardagstryck och handskrifter från UB
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 4/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Handledning, Andreas Marklund, Carl-Filip Smedberg, Fredrik Egefur, Martin Ericsson, Individuell handledning enligt särskilt schema
17:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Föreläsning, LUX:A127, Hanne Sanders, Visning av vardagstryck och handskrifter från UB
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA27, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:C214, Ellen, Tess, Sofia
13:15
12:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Föreläsning, LUX:A233, Wiebke Kolbe, Grupp 1, Visning av vardagstryck och handskrifter från UB
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 5/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:A233, LUX:B167-168, Hanne Sanders, Kvantitativ metod grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B336, LUX:B338, LUX:B365, Kristin Linderoth, Kvantitativ metod grupp 3
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B165-166, LUX:C214, Jonas Thorup Thomsen, Kvantitativ metod grupp 4
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B167-168, LUX:B352, Wiebke Kolbe, Kvantitativ metod grupp 1
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 6/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 7/4 

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 8/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A232, LUX:B168, LUX:C214, OBS! OMBOKADE LOKALER, Jonas Thorup Thomsen, Hermeneutisk metod grupp 4
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, LUX:B265, LUX:B365, OBS! OMBOKADE LOKALER, Hanne Sanders, Hermeneutisk metod grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B336, LUX:B338, LUX:B366, OBS! OMBOKADE LOKALER, Wiebke Kolbe, Hermeneutisk metod grupp 1
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, LUX:B166-167, OBS! OMBOKADE LOKALER, Kristin Linderoth, Hermeneutisk metod grupp 3
12:00
10:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 9/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B167-168, LUX:C214, Hanne Sanders, Diskursanalys grupp 2
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA27, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:B336, Ellen, Tess, Sofia
13:00
12:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B167-168, LUX:C214, Wiebke Kolbe, Diskursanalys grupp 1
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, Kristin Linderoth, Diskursanalys grupp 3
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A233, LUX:B167-168, Jonas Thorup Thomsen, Diskursanalys grupp 4
17:00
15:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 10/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B129, LUX:B167-168, Wiebke Kolbe, Historiebruk grupp 1, OBS! NY DAG, TID OCH LOKAL FÖR DETTA PASS!
15:00
13:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 11/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:A233, LUX:B165, LUX:B168, Hanne Sanders, Historiebruk grupp 2
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B168, LUX:B265, LUX:C214, Jonas Thorup Thomsen, Historiebruk grupp 4
15:00
13:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 12/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Inlämning, Andreas Marklund, Carl-Filip Smedberg, Fredrik Egefur, Martin Ericsson, Inlämning PM grupp 1-4
17:00
16:45
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 13/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 14/4 

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 15/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID02.1, ÄHID03.1, Undervisning, LUX:C214, Claes Lindskog, Att förhålla sig till forskningsläget
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C337, Kristin Linderoth, Historiebruk grupp 3
11:00
09:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID02.2, ÄHID03.2, Undervisning, LUX:C215, Claes Lindskog, Att förhålla sig till forskningsläget
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID02.3, ÄHID03.3, Undervisning, LUX:C214, Claes Lindskog, Att förhålla sig till forskningsläget
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID02, Historia 2, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID02.4, ÄHID03.4, Undervisning, LUX:C214, Claes Lindskog, Att förhålla sig till forskningsläget
17:00
15:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 16/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B167-168, LUX:C214, Wiebke Kolbe, Muntlighistoria grupp 1
12:00
10:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B167-168, LUX:B240, Jonas Thorup Thomsen, Muntlighistoria grupp 4
16:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B265, LUX:B338-339, Hanne Sanders, Muntlighistoria grupp 2
16:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A331, LUX:B239, LUX:B352, Kristin Linderoth, Muntlighistoria grupp 3
16:00
13:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 17/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 18/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C214, Martin Ericsson, PM-seminarium grupp 3
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B336, Carl-Filip Smedberg, PM-seminarium grupp 2
12:00
08:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 19/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B239, Andreas Marklund, PM-seminarium grupp 4, OBS! Byte av dag, tid och lokal!
17:00
13:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 20/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 21/4 

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 22/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:C214, Fredrik Egefur, PM-seminarium grupp 1
17:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 23/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Inlämning, Hanne Sanders, Jonas Thorup Thomsen, Kristin Linderoth, Wiebke Kolbe
17:00
16:45
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 24/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 25/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Handledning, LUX:B166, Fredrik Egefur, Individuell uppsatshandledning
10:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B365, Martin Ericsson, Grupphandledning
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA27, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:B240, Ellen, Tess, Sofia
12:00
11:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Handledning, Andreas Marklund, Individuell handledning enligt särskilt schema under 26, 27och 28/4
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B365, Martin Ericsson, Grupphandledning
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Handledning, LUX:B166, Fredrik Egefur, Individuell uppsatshandledning
17:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 26/4 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Handledning, Andreas Marklund, Individuell handledning enligt särskilt schema under 26, 27och 28/4
12:00
08:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 27/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 28/4 

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 29/4 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 30/4 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 1/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 2/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B365, Carl-Filip Smedberg, Grupphandledning
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:B240, Ellen, Tess, Sofia
13:00
12:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B168, Carl-Filip Smedberg, Grupphandledning
17:00
13:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 3/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 4/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 5/5 

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 6/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 7/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Handledning, Andreas Marklund, Individuell handledning enligt särskilt schema under 10, 11 och 12/5
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B365, Martin Ericsson, Grupphandledning
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, ÄHID03, SI-övning, LUX:B339
13:00
12:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 8/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B365, Fredrik Egefur, handledning,
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Genomgång, LUX:C214, Hanne Sanders, tentagenomgång
14:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Handledning, Andreas Marklund, Individuell handledning enligt särskilt schema under 10, 11 och 12/5
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B365, Martin Ericsson, Grupphandledning
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B166, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 9/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 10/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 11/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 12/5 

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 13/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 14/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, SI-övning, LUX:A232, LUX:C215, Tess, Ellen och Sofia
15:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 15/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 16/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B365, Carl-Filip Smedberg, Grupphandledning
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B365, Carl-Filip Smedberg, Grupphandledning
17:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 17/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Inlämning, Andreas Marklund, Carl-Filip Smedberg, Fredrik Egefur, Martin Ericsson, Deadline 17:00, digital inlämning av uppsats.
17:00
16:45
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 18/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 19/5 

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 20/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 21/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Metodkurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Inlämning, Omtillfälle hemtentamen, Hanne Sanders, Jonas Thorup Thomsen, Kristin Linderoth, Wiebke Kolbe, Digital inlämning av omhemtentamen
17:00
16:45
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 22/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 23/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 24/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 25/5 
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 26/5 

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 27/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B240, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A233, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C214, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B336, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 28/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B352, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B336, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B336, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 29/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B129, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B336, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:A233, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B240, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B336, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
15:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B129, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B240, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B352, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 30/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:A233, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B240, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:A233, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C214, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B336, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 31/5 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:B339, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:C214, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B129, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B336, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
12:00
08:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.4, HISA35.4, ÄHID03.4, Seminarium, LUX:C214, Andreas Marklund, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.3, HISA35.3, ÄHID03.3, Seminarium, LUX:B129, Martin Ericsson, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.2, HISA35.2, ÄHID03.2, Seminarium, LUX:B240, Carl-Filip Smedberg, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27.1, HISA35.1, ÄHID03.1, Seminarium, LUX:B251, Fredrik Egefur, Ventileringsseminarium
17:00
13:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 1/6 
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 2/6 

v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 19/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 20/8 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, HISA27, HISA35, ÄHID03, Inlämning, Bonnie Clementsson, deadline uppsatsinlämning, digital inlämning av uppsats
17:00
16:45
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 21/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 22/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 23/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 24/8 
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 25/8 

v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Måndag 26/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tisdag 27/8 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Seminarium, LUX:A233, Bonnie Clementsson, Uppsatsseminarium
17:00
08:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Onsdag 28/8 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Seminarium, LUX:A233, Bonnie Clementsson, Uppsatsseminarium
17:00
08:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Torsdag 29/8 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Seminarium, LUX:A233, Bonnie Clementsson, Uppsatsseminarium
17:00
08:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Fredag 30/8 
HISA27, Historia: Fortsättningskurs, HISA35, Historia: Fortsättningskurs, ÄHID03, Historia 3, Uppsatskurs, HISA27, HISA35, ÄHID03, Seminarium, LUX:A233, Bonnie Clementsson, Uppsatsseminarium
17:00
08:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Lördag 31/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Söndag 1/9 

Tillgänglighetsredogörelse