Schedule
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 15/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, Introduction, LUX:C327, Charlotte Hagström, Introduktion, Arkivteori och arkivvetenskapens historia
12:00
10:15
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 16/1
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 17/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, LUX:C436, Charlotte Hagström, Arkivområdet i förändring
12:00
10:15
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 18/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, LUX:C436, Anna Ketola, Förmedling och tillhandahållande
15:00
13:15
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 19/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Study visit, Studiebesök på Arkivcentrum Syd (obligatoriskt)
12:00
09:30
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 20/1
w3
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 21/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 22/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, LUX:C436, Fredrik Tersmeden, Arkivjuridik
12:00
10:15
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 23/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, LUX:C426, Cecilia Lagesson Madeja, Arkivforskaren och arkivtjänstemannen
12:00
10:15
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 24/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 25/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Study visit, Universitetsbiblioteket, Charlotte Jönsson, Studiebesök vid UB:s bokbinderi
12:00
10:15
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 26/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 27/1
w4
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 28/1
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 29/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 30/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 31/1
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 1/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 2/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 3/2
w5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 4/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 5/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 6/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 7/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 8/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 9/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik A
17:00
08:00
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 10/2
w6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 11/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 12/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Meeting, C443 (Lottas kontor), Charlotte Hagström, Avstämning (frivilligt)
15:00
13:15
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 13/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 14/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMM31, Archival Science: Collecting and Organising Knowledge, ABMA11, ABMM31, Lecture, LUX:B129, Suzanne Sandberg, Introduktion till processorienterad arkivredovisning
12:00
10:15
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, LUX:C337, Suzanne Sanderg, Processorienterad arkivredovisning (forts)
15:00
13:15
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 15/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 16/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Hand-in, Charlotte Hagström, Inlämning av Hemtentamen 1 + Praktikrapport A
15:30
15:00
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 17/2
w7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 18/2
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 19/2
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 20/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMM31, Archival Science: Collecting and Organising Knowledge, ABMA11, ABMM31, Lecture, Arkivcentrum Syd, Bengt Danielson, Klassisk arkivredovisning, Föreläsning och övning
12:00
10:15
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMM31, Archival Science: Collecting and Organising Knowledge, ABMA11, ABMM31, Lecture, Arkivcentrum Syd, Bengt Danielson, Klassisk arkivredovisning, Föreläsning och övning
15:00
13:15
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 21/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Lecture, Arkivcentrum Syd, Göran Kristiansson, De digitala handlingarna
12:00
10:15
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMM31, Archival Science: Collecting and Organising Knowledge, ABMA11, ABMM31, Lecture, Arkivcentrum Syd, Bengt Danielson, Klassisk arkivredovisning, Föreläsning och övning
15:00
13:15
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 22/2
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 23/2
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 24/2
w8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 25/2
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 26/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 27/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 28/2
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 1/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 2/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 3/3
w9
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 4/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 5/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 6/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 7/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 8/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 9/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Compulsory, Praktik B
17:00
08:00
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 10/3
w10
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 11/3
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Monday 12/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Meeting, C443 (Lottas kontor), Charlotte Hagström, Avstämning (frivilligt)
15:00
13:15
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Tuesday 13/3
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Wednesday 14/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Hand-in, Inlämning av Hemtentamen 2 + Praktikrapport B
15:15
15:00
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Thursday 15/3
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Friday 16/3
ABMA11, Archival Science: Physical and Digital Archives, ABMA11, Seminar, LUX:C436, Charlotte Hagström, Seminarium med praktikredovisning
12:00
09:15
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Saturday 17/3
w11
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Sunday 18/3