For English version of this page - click on "English" in the top right menu
Tid
Kurs
Delkurs
Studentgrupp, Studentgrupp, Undergrupp
Undervisningstyp
Platskommentar, Plats
Personal, Externa lärare
Kommentar, Publik kommentar
URL
v 35 Mån 2022-08-29 v 35
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Föreläsning MA 2 Farrukh Javed Gå på dagens föreläsningstid som angivits i ditt välkomstmail!
15:00 - 17:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 1 Antonio Marañon
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Föreläsning MA 2 Farrukh Javed Gå på dagens föreläsningstid som angivits i ditt välkomstmail!
  Tis 2022-08-30
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning, Information Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
14:00 - 16:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:211 Farrukh Javed
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
  Ons 2022-08-31
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Farrukh Javed, Ida Haggren, Oscar Båth Viderström
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Jakob Bergman, Louise Ma, Mårten Augustsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:211 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Business Analytics STAE03-22H Introduktion Alfa1:0043 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
  Tors 2022-09-01
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Farrukh Javed, Freja Wikstrand, Viktor Segersäll
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 4 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Farrukh Javed, Paula Nordahl, Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Introduktion Alfa1:1048 Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning, Övning Alfa1:1048 Henrik Bengtsson
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-09-02
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Farrukh Javed, Ida Haggren, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
v 36 Mån 2022-09-05 v 36
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
08:00 - 10:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1048 Henrik Bengtsson
12:00 - 14:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 6 Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
13:00 - 14:00 EC1:Blå rummet Krzysztof Podgórski
14:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
  Tis 2022-09-06
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MH:Rieszsalen Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
14:00 - 16:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:211 Farrukh Javed
15:00 - 17:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
  Ons 2022-09-07
08:00 - 10:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning Alfa1:1010 Farrukh Javed
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
10:00 - 12:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:211 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
  Tors 2022-09-08
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Diskussion Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 1 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
13:00 - 15:00 Business Analytics STAE03-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Yvette Baurne
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Kandidatuppsats STAH11-22H Introduktion Alfa1:1048 Farrukh Javed
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-09-09
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
12:15 - 13:00 EC1:Blå rummet Farrukh Javed, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Jakob Bergman, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Övning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
v 37 Mån 2022-09-12 v 37
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 4 Joel Danielsson
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
09:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Dugga, Föreläsning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 5 Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
15:00 - 17:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
  Tis 2022-09-13
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
  Ons 2022-09-14
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Peter Gustafsson
09:00 - 10:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Datorövning, Introduktion Alfa1:0043 Henrik Bengtsson
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
  Tors 2022-09-15
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 1 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Peter Gustafsson, Samer Abdulreda
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-09-16
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
12:00 - 14:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:210 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Business Analytics STAE03-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Yvette Baurne
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson
14:00 - 18:00 EC2:043 Paula Nordahl
v 38 Mån 2022-09-19 v 38
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson
12:00 - 14:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:207 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 4 Joel Danielsson
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MH:Rieszsalen Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
  Tis 2022-09-20
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Eden 022, Eden 025 Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Eden 022, Eden 025 Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
12:00 - 14:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:Karlssonsalen (EC3:108) Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
13:00 - 14:00 EC1:Blå rummet Freja Wikstrand, Jakob Bergman, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Samer Abdulreda
  Ons 2022-09-21
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson
  Tors 2022-09-22
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Diskussion Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 1 Joel Danielsson Canceled lecture.
12:00 - 14:00 Programming in R DABNSem1, DABN11-22H Föreläsning EC3:Tegstamsalen (EC3:109) Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Business Analytics STAE03-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Yvette Baurne
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-09-23
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Övning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson Inställd.
  Lör 2022-09-24
08:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs 1, Grundkurs, del 1 STAA30-22V, STAA31-22V Digital tentamen, Omtentamen MA 9A, MA 9B Jakob Bergman
v 39 Mån 2022-09-26 v 39
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
09:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Dugga, Föreläsning Alfa1:1010 Henrik Bengtsson
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 5 Antonio Marañon
14:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Dugga MA 10E, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA 10J, MA 8, Hela, MA 9, Hela Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
14:00 - 18:00 EC1:Blå rummet Karin Andersson
  Tis 2022-09-27
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 5 Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
15:00 - 17:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
  Ons 2022-09-28
08:00 - 10:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Peter Gustafsson
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:206 Johan Larsson Group 1
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
14:00 - 16:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:206 Johan Larsson Group 2
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
14:00 - 16:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
  Tors 2022-09-29
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Peter Gustafsson
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Diskussion Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 1 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
14:00 - 16:00 Business Analytics STAE03-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Farrukh Javed
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
16:30 - 17:30 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-09-30
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Louise Ma, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Övning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
  Lör 2022-10-01
08:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs 1, Grundkurs, del 2 STAA30-22V, STAA31-22V Digital tentamen, Omtentamen MA 9A, MA 9B Pierre Carbonnier
v 40 Mån 2022-10-03 v 40
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 4 Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1048 Krzysztof Podgórski
15:00 - 17:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
16:00 - 17:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon, Behnaz Pirzamanbein, Farrukh Javed, Henrik Bengtsson, Ivan Hejny, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Johan Larsson, Jonas Wallin, Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Malgorzata Bogdan, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Sandra Barman, Viktor Segersäll, Yvette Baurne
  Tis 2022-10-04
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
15:00 - 17:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
  Ons 2022-10-05
08:00 - 10:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
08:00 - 10:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:206 Johan Larsson Group 2
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:206 Johan Larsson Group 1
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda
10:30 - 13:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
  Tors 2022-10-06
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Diskussion Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 1 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll
13:00 - 15:00 Business Analytics STAE03-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Yvette Baurne
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-10-07
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
v 41 Mån 2022-10-10 v 41
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1048 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 3 Antonio Marañon
13:00 - 16:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Dugga, Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
15:30 - 17:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Tis 2022-10-11
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 1 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Föreläsning MA 5 Antonio Marañon
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
13:00 - 14:00 EC1:Blå rummet Henrik Bengtsson
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
15:00 - 17:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
  Ons 2022-10-12
08:00 - 10:00 Business Analytics STAE03-22H Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
08:00 - 10:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:210 Johan Larsson Group 1
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Peter Gustafsson
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:210 Johan Larsson Group 2
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
14:00 - 16:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
  Tors 2022-10-13
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Diskussion Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 4 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Peter Gustafsson, Viktor Segersäll
14:00 - 16:00 Business Analytics STAE03-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Yvette Baurne
15:00 - 17:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Peter Gustafsson
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
16:00 - 18:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
  Fre 2022-10-14
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Louise Ma, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Övning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
v 42 Mån 2022-10-17 v 42
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.1, STAA41-22H.1 Datorövning Alfa1:0043 Samer Abdulreda
08:00 - 10:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Business Analytics STAE03-22H Diskussion Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Föreläsning MA 6 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Datorlaboration Alfa1:0043 Hanqing Wu
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Kandidatuppsats STAH11-22H Handledning Alfa1:1010 Farrukh Javed
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning Alfa1:1048 Krzysztof Podgórski
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.2, STAA41-22H.2 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
  Tis 2022-10-18
08:00 - 10:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.1 Diskussion Alfa1:1010 Hanqing Wu
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.2 Diskussion Alfa1:1048 Hanqing Wu
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Fundamentals of Business Analytics STAA36-22H.3 Diskussion Alfa1:1010 Hanqing Wu
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.3, STAA41-22H.3 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
14:00 - 16:00 Programming for Data Science STAN48-22H Föreläsning, Utvärdering Alfa1:1048 Krzysztof Podgórski
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.4, STAA41-22H.4 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
  Ons 2022-10-19
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.5, STAA40-22H.6, STAA40-22H.7, STAA40-22H.8, STAA41-22H.5, STAA41-22H.6, STAA41-22H.7, STAA41-22H.8 Lektion Sparta A-D, Hela Louise Ma, Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.9, STAA41-22H.9 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.13, STAA40-22H.14, STAA40-22H.15, STAA41-22H.13, STAA41-22H.14, STAA41-22H.15 Lektion Sparta A-D, Hela Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.6, STAA41-22H.6 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
11:00 - 12:00 EC1:Blå rummet Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Tove Eriksson
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.7, STAA41-22H.7 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.8, STAA41-22H.8 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
14:00 - 16:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
  Tors 2022-10-20
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Seminarium Alfa1:1010 Joel Danielsson
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA41-22H.1, STAA41-22H.2, STAA41-22H.3, STAA41-22H.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Oscar Båth Viderström, Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.5, STAA41-22H.5 Datorövning Alfa1:0043 Paula Nordahl
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Seminarium Alfa1:1010 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:206 Johan Larsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H.9, STAA40-22H.10, STAA41-22H.9, STAA41-22H.10, STAA40-22H.11, STAA40-22H.12, STAA41-22H.11, STAA41-22H.12 Lektion Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier, Viktor Segersäll
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.15, STAA41-22H.15 Datorövning Alfa1:0043 Louise Ma
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.14, STAA41-22H.14 Datorövning Alfa1:0043 Mårten Augustsson
13:00 - 15:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Seminarium Alfa1:1010 Joel Danielsson
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.12, STAA41-22H.12 Datorövning Alfa1:0043 Freja Wikstrand
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-10-21
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.13, STAA41-22H.13 Datorövning Alfa1:0043 Oscar Båth Viderström
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H Räknestuga Sparta A-D, Hela Freja Wikstrand, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Samer Abdulreda, Viktor Segersäll
12:00 - 14:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.11, STAA41-22H.11 Datorövning Alfa1:0043 Ida Haggren
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Övning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H.10, STAA41-22H.10 Datorövning Alfa1:0043 Viktor Segersäll
  Lör 2022-10-22
08:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 2, Regressionsanalys Grundkurs 2, Grundkurs, del 4 STAA30-22V, STAA32-22V, STAG23-22V Omtentamen Sparta:A, Sparta:B Joel Danielsson, Pierre Carbonnier
v 43 Mån 2022-10-24 v 43
08:00 - 10:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.1 Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
08:00 - 12:00 Programming for Data Science STAN48-22H Digital tentamen EC3:206 Krzysztof Podgórski
10:00 - 12:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.2 Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
12:00 - 14:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Dugga, Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H.3 Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
  Tis 2022-10-25
08:00 - 13:00 Fundamentals of Business Analytics BScSem3, STAA36-22H Digital tentamen, Tentamen MA 8, Hela Antonio Marañon
  Ons 2022-10-26
10:00 - 12:00 Data Visualisation DABNSem1, DABN19-22H Workshop EC3:206 Johan Larsson
10:00 - 12:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Repetition Alfa1:1048 Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Repetition Alfa1:1048 Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
  Tors 2022-10-27
07:30 - 15:15 Alfa1:1048 Karin Andersson
08:00 - 13:00 Business Analytics, Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-22H, STAA41-22H, STAE03-22H Digital tentamen, Tentamen MA 10A, MA 10C, MA 10D, MA 10E, MA 10F, MA 10G, MA 10H, MA 10I, MA 10J, MA 9, Hela Farrukh Javed
08:00 - 13:00 Business Statistics BScSem1, STAA35-22H Digital tentamen MA 10B, MA 8, Hela Joel Danielsson
16:00 - 17:00 Data Visualisation STAE04-22H Online, Workshop Johan Larsson
  Fre 2022-10-28
11:00 - 18:00 EC1:Blå rummet Karin Andersson
13:00 - 18:00 Sannolikhetslära och inferensteori STAH12-22H Tentamen Alfa1:1048 Henrik Bengtsson, Peter Gustafsson
v 44 Mån 2022-10-31 v 44
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning EC2:101 Farrukh Javed
10:00 - 11:00 EC1:Blå rummet Krzysztof Podgórski
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 4 Pierre Carbonnier
15:00 - 16:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon, Behnaz Pirzamanbein, Farrukh Javed, Hanqing Wu, Henrik Bengtsson, Ivan Hejny, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Johan Larsson, Jonas Wallin, Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Malgorzata Bogdan, Michal Kos, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Sandra Barman, Viktor Segersäll, Yvette Baurne
  Tis 2022-11-01
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 4 Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning, Introduktion Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning EC2:101 Jakob Bergman
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1048 Michal Kos
  Ons 2022-11-02
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1010 Michal Kos
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
  Tors 2022-11-03
09:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion EC2:101 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Räknestuga EC2:101 Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier
  Fre 2022-11-04
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion EC2:101 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
v 45 Mån 2022-11-07 v 45
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Räknestuga EC2:101 Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Datorlaboration EC3:206 Mårten Augustsson
14:30 - 16:30 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Tis 2022-11-08
09:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Handledning EC1:Blå rummet Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1048 Michal Kos
13:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Handledning Yvette Baurne Lokal: EC1:353
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC2:101
  Ons 2022-11-09
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1010 Michal Kos
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:210
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Datorprojekt Alfa1:0043 Peter Gustafsson
  Tors 2022-11-10
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1010 Krzysztof Podgórski
  Fre 2022-11-11
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-22H, STAA41-22H Dugga MA 9, Hela Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
12:00 - 14:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Laboration EC3:210
14:00 - 17:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Lör 2022-11-12
08:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 1, Statistik: Stickprovsteori, Grundkurs 1, Grundkurs, del 1 STAA30-22V, STAA31-22V, STAG22-22V Digital tentamen, Omtentamen EC1:137 Jakob Bergman
08:00 - 15:00 EC1:138 Karin Andersson
v 46 Mån 2022-11-14 v 46
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
  Tis 2022-11-15
08:00 - 10:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning, Online zoom Malgorzata Bogdan Lecture 2, Meeting ID: 690 8286 3530 Password: 888884
09:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1048 Michal Kos
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:211
  Ons 2022-11-16
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1010 Michal Kos
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Övning EC3:210
13:00 - 15:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Behnaz Pirzamanbein
  Tors 2022-11-17
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning, Online Malgorzata Bogdan Meeting ID: 679 1122 4422 Password: 688754
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 3 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jakob Bergman
  Fre 2022-11-18
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 4 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 11:00 EC1:Blå rummet Viktor Segersäll
12:00 - 14:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Laboration EC3:210
13:00 - 15:30 Tidsserieanalys STAH14-22H Muntlig tentamen Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 18:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Lör 2022-11-19
08:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs 1, Grundkurs, del 2 STAA30-22V, STAA31-22V Digital tentamen EC1:137 Pierre Carbonnier
08:00 - 15:00 EC1:138 Karin Andersson
v 47 Mån 2022-11-21 v 47
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Handledning EC1:Blå rummet Farrukh Javed
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Handledning Yvette Baurne Lokal: EC1:353
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:210
  Tis 2022-11-22
08:00 - 10:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1010 Malgorzata Bogdan
08:00 - 10:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
09:00 - 12:00 EC1:Blå rummet Emma Carolander
10:00 - 12:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion EC2:101 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1048 Michal Kos
  Ons 2022-11-23
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1010 Michal Kos
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:210
13:00 - 15:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
  Tors 2022-11-24
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1010 Malgorzata Bogdan
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Datorlaboration EC3:206 Mårten Augustsson
13:00 - 15:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Datorprojekt Alfa1:0043 Peter Gustafsson
  Fre 2022-11-25
09:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1010 Malgorzata Bogdan
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Datorlaboration Alfa1:0043 Paula Nordahl
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Laboration EC3:210
v 48 Mån 2022-11-28 v 48
08:00 - 10:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning, Inställd Cancelled
15:00 - 16:00 EC1:Blå rummet Viktor Segersäll
  Tis 2022-11-29
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 4 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1048 Malgorzata Bogdan
12:00 - 14:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1010 Michal Kos
  Ons 2022-11-30
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Föreläsning Alfa1:1010 Michal Kos
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:210
10:00 - 12:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Datorlaboration Alfa1:0043 Ida Haggren
13:00 - 15:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
  Tors 2022-12-01
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion Sparta:A, Sparta:B Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1048 Malgorzata Bogdan
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning EC2:101 Peter Gustafsson
  Fre 2022-12-02
08:00 - 10:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1010 Malgorzata Bogdan
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
12:00 - 14:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Laboration EC3:210
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Datorlaboration Alfa1:0043 Ida Haggren
13:00 - 17:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Lör 2022-12-03
08:00 - 13:00 Business Analytics, Business Statistics, Fundamentals of Business Analytics, Grundkurs, Grundkurs 1, Programming for Data Science, Variansanalys Grundkurs, del 1 BScSem1, BScSem3, STAG24-21V, STAA40-22H, STAA41-22H, STAE03-22H, STAA35-22H, STAA36-22H, STAH12-22H, STAN48-22H Digital tentamen, Omtentamen MA 9, Hela Antonio Marañon, Farrukh Javed, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Peter Gustafsson
v 49 Mån 2022-12-05 v 49
08:00 - 10:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Datorprojekt Alfa1:0043 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion Sparta:A, Sparta:B Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning Alfa1:1048 Krzysztof Podgórski
13:00 - 17:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Tis 2022-12-06
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration, Föreläsning Alfa1:0043 Michal Kos
08:00 - 10:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
09:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Handledning EC1:Blå rummet Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
13:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Handledning Yvette Baurne Lokal: EC1:353
  Ons 2022-12-07
08:00 - 10:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning, Online Online - https://uu-se.zoom.us/j/68031715301
13:00 - 15:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
15:00 - 17:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Övning EC2:101
  Tors 2022-12-08
09:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
12:00 - 14:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:211
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1048 Ivan Hejny
  Fre 2022-12-09
09:00 - 10:00 EC1:Blå rummet Farrukh Javed, Jakob Bergman, Karin Andersson, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
12:00 - 14:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Laboration EC3:210
13:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Räknestuga Sparta:A, Sparta:B Ida Haggren, Peter Gustafsson
13:00 - 19:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
v 50 Mån 2022-12-12 v 50
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion Sparta:A, Sparta:B Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 19:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning, Inställd
  Tis 2022-12-13
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning, Online zoom Malgorzata Bogdan TOPIC: Lecture 10 WHEN: Dec 13, 2022 10:00 AM Lund WHERE: LU Zoom meeting: https://lu-se.zoom.us/j/64111399268?pwd=NHp1OGkwS1ZnWnZjSlY1eityTjVOUT09 Meeting ID: 641 1139 9268 Password: 239397
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Föreläsning MA 4 Peter Gustafsson
  Ons 2022-12-14
08:00 - 10:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Föreläsning EC3:210
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Datorlaboration EC3:206 Paula Nordahl
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
  Tors 2022-12-15
10:00 - 12:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Övning EC2:101
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Föreläsning, Online zoom Malgorzata Bogdan Meeting ID: 662 6040 7483 Password: 095661
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Datorlaboration Alfa1:0043 Paula Nordahl
  Fre 2022-12-16
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Lektion Sparta:A, Sparta:B Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Multivariat analys STAN41-22H Lektion Alfa1:1010 Ivan Hejny
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 10:30 EC1:Blå rummet Farrukh Javed
12:00 - 14:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Inställd, Laboration cancelled
13:00 - 19:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
v 51 Mån 2022-12-19 v 51
09:00 - 14:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Tentamen Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 19:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon
  Tis 2022-12-20
08:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Handledning Yvette Baurne EC1:353
09:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Handledning EC1:Blå rummet Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Handledning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
  Ons 2022-12-21
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2 STAA40-22H, STAA42-22H Räknestuga EC2:101 Paula Nordahl, Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
v 1 Tors 2023-01-05 v 1
11:00 - 12:00 Kandidatuppsats STAH11-22H Inlämning Farrukh Javed Inlämning av uppsats senast kl 12.00.
v 2 Mån 2023-01-09 v 2
10:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Handledning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Advanced Machine Learning, Advanced Machine Learning DABNSem1, DABN14-22H, STAN52-22H Frågestund EC3:210
  Tis 2023-01-10
10:00 - 12:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
14:00 - 19:00 Grundkurs, Grundkurs, Grundkurs 2, Grundkurs 2, Multivariat analys Grundkurs 2, Grundkurs 2, del 1, Grundkurs, del 2, Grundkurs, del 4 STAA30-22V, STAA32-22V, STAA40-22H, STAA42-22H, STAN41-22H Digital tentamen, Tentamen Sparta:B, Sparta:C, Sparta:D Malgorzata Bogdan, Pierre Carbonnier STAN41 not digital exam.
  Ons 2023-01-11
09:00 - 12:00 Tidsserieanalys STAH14-22H Slutseminarium Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 16:00 EC1:Blå rummet Antonio Marañon, Farrukh Javed, Hanqing Wu, Henrik Bengtsson, Ivan Hejny, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Jonas Wallin, Karin Andersson, Krzysztof Podgórski, Malgorzata Bogdan, Michal Kos, Najmeh Abiri, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Sandra Barman, Viktor Segersäll, Yvette Baurne
  Tors 2023-01-12
09:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.1, STAA40-22H.2, STAA42-22H.1, STAA42-22H.2 Slutseminarium Alfa1:1048 Farrukh Javed
10:00 - 12:00 Bayesian Methods STAE02-22H Datorlaboration Alfa1:0043 Michal Kos
13:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 2 Grundkurs 2, del 2, Grundkurs, del 3 STAA40-22H.3, STAA40-22H.4, STAA42-22H.3, STAA42-22H.4 Slutseminarium Alfa1:1048 Yvette Baurne
14:00 - 16:30 EC1:Blå rummet Claes Croneborg, Farrukh Javed, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Louise Ma, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Segersäll
  Fre 2023-01-13
09:00 - 16:00 Kandidatuppsats STAH11-22H Slutseminarium Alfa1:1048 Farrukh Javed
v 3 Mån 2023-01-16 v 3
10:00 - 12:00 Regressionsanalys, Statistik: Stickprovsteori,, Statistisk programmering, Statistisk teori STAG21-23V, STAG22-23V, STAG23-23V, STAG26-23V Introduktion Alfa1:1048 Farrukh Javed, Jakob Bergman, Joel Danielsson, Peter Gustafsson, Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson Introduktionsföreläsning för de studenter som kallats till denna tid i välkomstmail.
  Tis 2023-01-17
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Föreläsning MA 2 Peter Gustafsson Introduktionsföreläsning för de studenter som kallats till denna tid i välkomstmail.
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Mårten Augustsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Ida Haggren
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Paula Nordahl
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.10, STAA41-23V.10 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Freja Wikstrand
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.14, STAA41-23V.14 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Ida Haggren
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.2, STAA41-23V.2 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Mårten Augustsson
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.6, STAA41-23V.6 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Paula Nordahl
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Ons 2023-01-18
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Sparta A-D, Hela Farrukh Javed, Mårten Augustsson, Victor Feilberg
09:00 - 12:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Lektion Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Jakob Bergman, Paula Nordahl
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.11, STAA41-23V.11 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Fredrik Allgén
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.15, STAA41-23V.15 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Oscar Båth Viderström
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.3, STAA41-23V.3 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.7, STAA41-23V.7 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Claes Croneborg
  Tors 2023-01-19
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 Lektion Sparta A-D, Hela Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Jakob Bergman
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Lektion Sparta A-D, Hela Farrukh Javed, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2 Föreläsning V:D
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Fredrik Allgén
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Oscar Båth Viderström
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 Datorlaboration, Obligatoriskt, Online Claes Croneborg
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
14:00 - 16:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
  Fre 2023-01-20
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Räknestuga Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Farrukh Javed, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Jakob Bergman, Mårten Augustsson, Oscar Båth Viderström, Paula Nordahl, Victor Feilberg
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2.01 Datorövning Alfa1: 0043
10:00 - 12:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2.02 Datorövning Alfa1: 0043
14:00 - 16:00 Statistisk programmering STAG26-23V Datorlaboration Alfa1:1048 Farrukh Javed
v 4 Mån 2023-01-23 v 4
10:00 - 12:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Malgorzata Bogdan
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1048 Rani Basna
  Tis 2023-01-24
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Diskussion EC1:137 Malgorzata Bogdan
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.10, STAA41-23V.10 Datorlaboration, Online Freja Wikstrand
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.14, STAA41-23V.14 Datorlaboration, Online Ida Haggren
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.2, STAA41-23V.2 Datorlaboration, Online Mårten Augustsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.6, STAA41-23V.6 Datorlaboration, Online Paula Nordahl
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.11, STAA41-23V.11 Datorlaboration, Online Fredrik Allgén
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.15, STAA41-23V.15 Datorlaboration, Online Viktor Sjöberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.3, STAA41-23V.3 Datorlaboration, Online Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.7, STAA41-23V.7 Datorlaboration, Online Claes Croneborg
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
13:00 - 15:00 Statistisk programmering STAG26-23V Datorlaboration Alfa1:1048 Farrukh Javed
15:00 - 17:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online zoom Malgorzata Bogdan
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Ons 2023-01-25
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Lektion Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 Lektion Sparta A-D, Hela Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 Datorlaboration, Online Fredrik Allgén
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Datorlaboration, Online Viktor Sjöberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 Datorlaboration, Online Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 Datorlaboration, Online Claes Croneborg
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
  Tors 2023-01-26
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Joel Danielsson, Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 Datorlaboration, Online Mårten Augustsson
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 Datorlaboration, Online Ida Haggren
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 Datorlaboration, Online Paula Nordahl
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 Datorlaboration, Online Freja Wikstrand
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Fre 2023-01-27
08:00 - 10:00 Statistik T-BI2.01 Datorövning Alfa1: 0043
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Räknestuga Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2.02 Datorövning Alfa1: 0043
13:00 - 15:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
v 5 Mån 2023-01-30 v 5
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Malgorzata Bogdan
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1010 Rani Basna
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1048 Rani Basna
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
  Tis 2023-01-31
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Malgorzata Bogdan
10:00 - 12:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Datorlaboration, Online Rani Basna
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Diskussion Alfa1:1048 Rani Basna
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
15:00 - 17:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Diskussion EC1:137 Malgorzata Bogdan
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Ons 2023-02-01
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 Lektion Eden 022, Eden 025, Eden 026 Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Lektion Eden 022, Eden 025, Eden 026 Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
  Tors 2023-02-02
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Sparta A-D, Hela Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Victor Feilberg
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Lektion Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Datorlaboration Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
15:00 - 17:00 Alfa1:0043 Antonio Marañon
  Fre 2023-02-03
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Räknestuga Eden 022, Eden 025, Eden 026 Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online Malgorzata Bogdan
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2.01 Datorövning Alfa1: 0043
v 6 Mån 2023-02-06 v 6
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC3:Karlssonsalen (EC3:108) Malgorzata Bogdan
08:00 - 10:00 Statistik T-BI2.02 Datorövning Alfa1: 0043
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
13:00 - 16:00 Statistisk teori STAG21-23V Dugga Alfa1:1010 Peter Gustafsson
14:00 - 16:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Malgorzata Bogdan
16:00 - 17:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online Krzysztof Podgórski The link to the lab: https://lu-se.zoom.us/j/67123578007
  Tis 2023-02-07
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Diskussion EC1:137 Malgorzata Bogdan
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
15:00 - 17:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online Malgorzata Bogdan
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Ons 2023-02-08
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Pierre Carbonnier, Viktor Sjöberg
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Sparta A-D, Hela Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Datorlaboration Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
  Tors 2023-02-09
08:00 - 13:00 Grundkurs, Grundkurs 1, Tidsserieanalys Grundkurs 1, Grundkurs, del 1 STAA30-22V, STAA31-22V, STAH14-22H Digital tentamen, Omtentamen MA 8A Jakob Bergman, Peter Gustafsson Omtentamen STAH14 ej digital
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Lektion Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier
08:00 - 13:00 Alfa1:1048
08:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Karin Andersson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 Lektion Sparta A-D, Hela Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
13:00 - 16:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Räknestuga Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
16:00 - 17:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online Krzysztof Podgórski The link to the lab: https://lu-se.zoom.us/j/68003321315
  Fre 2023-02-10
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2 Datorövning V:Dator23, V:Dator24
15:00 - 17:00 Alfa1:0043 Antonio Marañon
v 7 Mån 2023-02-13 v 7
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Najmeh Abiri
10:00 - 12:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1048 Rani Basna
10:00 - 12:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1048 Rani Basna
14:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Digital tentamen, Dugga MA 10, Hela, MA 8, Hela Claes Croneborg, Ida Haggren, Louise Ma, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg
14:00 - 19:00 EC1:239 Freja Wikstrand, Karin Andersson
14:00 - 19:00 EC1:Blå rummet Karin Andersson
  Tis 2023-02-14
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC3:210 Najmeh Abiri
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Online Rani Basna
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Datorlaboration, Online Rani Basna
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Joel Danielsson
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.11, STAA41-23V.11 Datorlaboration, Online Fredrik Allgén
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.15, STAA41-23V.15 Datorlaboration, Online Viktor Sjöberg
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.3, STAA41-23V.3 Datorlaboration, Online Victor Feilberg
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.7, STAA41-23V.7 Datorlaboration, Online Claes Croneborg
  Ons 2023-02-15
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Sparta A-D, Hela Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Victor Feilberg
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Lektion Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Joel Danielsson, Paula Nordahl
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Datorlaboration Alfa1:1048 Farrukh Javed
12:00 - 14:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Diskussion EC1:137 Najmeh Abiri
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 Datorlaboration, Online Fredrik Allgén
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Datorlaboration, Online Viktor Sjöberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 Datorlaboration, Online Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 Datorlaboration, Online Claes Croneborg
13:00 - 15:00 EC1:Blå rummet Jonas Wallin
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 Datorlaboration, Online Mårten Augustsson
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 Datorlaboration, Online Ida Haggren
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 Datorlaboration, Online Paula Nordahl
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 Datorlaboration, Online Freja Wikstrand
  Tors 2023-02-16
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 Lektion Sparta A-D, Hela Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Joel Danielsson
09:00 - 12:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Joel Danielsson, Viktor Sjöberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.10, STAA41-23V.10 Datorlaboration, Online Freja Wikstrand
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.14, STAA41-23V.14 Datorlaboration, Online Ida Haggren
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.2, STAA41-23V.2 Datorlaboration, Online Mårten Augustsson
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.6, STAA41-23V.6 Datorlaboration, Online Paula Nordahl
14:00 - 16:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online Najmeh Abiri
  Fre 2023-02-17
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Räknestuga Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Joel Danielsson, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Alfa1:0043 Antonio Marañon
v 8 Mån 2023-02-20 v 8
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC3:211 Najmeh Abiri
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1048 Rani Basna
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Föreläsning Alfa1:1048 Rani Basna
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
15:00 - 17:00 Alfa1:0043 Antonio Marañon
  Tis 2023-02-21
10:00 - 12:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Datorlaboration, Online Rani Basna
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Analysis of Textual Data STAN49-23V Diskussion Alfa1:1048 Rani Basna
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Ons 2023-02-22
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC3:211 Najmeh Abiri
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Lektion Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier
09:00 - 12:00 Statistisk teori STAG21-23V Dugga Alfa1:1048 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Datorlaboration, Online Najmeh Abiri
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12 Lektion Sparta A-D, Hela Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Pierre Carbonnier
15:00 - 17:00 Alfa1:0043 Antonio Marañon
  Tors 2023-02-23
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Lektion Sparta A-D, Hela Ida Haggren, Pierre Carbonnier, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Sparta A-D, Hela Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Stora hörsalen
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Datorlaboration Alfa1:1048 Farrukh Javed
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum
  Fre 2023-02-24
09:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V, STAA41-23V Räknestuga Sparta A-D, Hela Claes Croneborg, Fredrik Allgén, Freja Wikstrand, Ida Haggren, Mårten Augustsson, Paula Nordahl, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg, Viktor Sjöberg
10:00 - 12:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning, Utvärdering EC3:211 Najmeh Abiri
10:00 - 12:00 Statistik T-BI2 Datorövning V:Dator23, V:Dator24
13:00 - 16:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1048 Peter Gustafsson
v 9 Mån 2023-02-27 v 9
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA40-23V.5, STAA40-23V.6, STAA40-23V.7, STAA40-23V.8, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4, STAA41-23V.5, STAA41-23V.6, STAA41-23V.7, STAA41-23V.8 Föreläsning MA 2 Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Najmeh Abiri
15:00 - 17:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC1:137 Najmeh Abiri
  Tis 2023-02-28
08:00 - 10:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Diskussion EC1:137 Najmeh Abiri
08:00 - 10:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.9, STAA40-23V.10, STAA40-23V.11, STAA40-23V.12, STAA40-23V.13, STAA40-23V.14, STAA40-23V.15, STAA41-23V.9, STAA41-23V.10, STAA41-23V.11, STAA41-23V.12, STAA41-23V.13, STAA41-23V.14, STAA41-23V.15, STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Föreläsning MA 4 Pierre Carbonnier
08:00 - 10:00 Statistisk teori STAG21-23V Föreläsning Alfa1:1010 Peter Gustafsson
10:00 - 12:00 Grundkurs, Grundkurs 1 Grundkurs, del 1 STAA40-23V.1, STAA40-23V.2, STAA40-23V.3, STAA40-23V.4, STAA41-23V.1, STAA41-23V.2, STAA41-23V.3, STAA41-23V.4 Lektion Eden 022, Eden 025, Eden 026 Mårten Augustsson, Pierre Carbonnier, Victor Feilberg
10:00 - 12:00 Statistisk programmering STAG26-23V Föreläsning Alfa1:1048 Farrukh Javed
12:00 - 14:00 Deep Learning and Artificial Intelligence Methods DABNSem2, STAN47-23V Föreläsning EC3:211 Najmeh Abiri
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.12, STAA41-23V.12 Datorlaboration, Online Fredrik Allgén
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.16, STAA41-23V.16 Datorlaboration, Online Viktor Sjöberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.4, STAA41-23V.4 Datorlaboration, Online Victor Feilberg
13:00 - 15:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.8, STAA41-23V.8 Datorlaboration, Online Claes Croneborg
13:00 - 15:00 Statistik T-BI2 Föreläsning DC:Lilla hörsalen
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.1, STAA41-23V.1 Datorlaboration, Online Mårten Augustsson
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.13, STAA41-23V.13 Datorlaboration, Online Ida Haggren
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.5, STAA41-23V.5 Datorlaboration, Online
15:00 - 17:00 Grundkurs, Grundkurs 1 STAA40-23V.9, STAA41-23V.9 Datorlaboration, Online Freja Wikstrand
15:00 - 17:00 Statistik T-BI2 Övning DC:304 Seminarierum, DC:310 Seminarierum

  Ändrade inom de senaste 8 timmarna.