Tid |
Undervisningstyp |
Lokal |
Kartlänk |
Lärare |
Studentgrupp |
Fria grupper |
Information till student |
||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 45 | Tors 2023-11-09 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | Föreläsning | C2 | Karta | Aseel Berglund |
D3 U3 |
Affärsmannaskap | |||||||||||||||||||||||
v 48 | Mån 2023-11-27 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Inlämning |
D3 U3 |
Grupp 1 Grupp 10 Grupp 11 Grupp 12 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 Grupp 6 Grupp 7 Grupp 8 Grupp 9 |
HR-studenter skickar information (platsannons+kallelse till intervju) till de sökande TDDD91-studenterna via LiU e-post. Båda studentgrupper ska säkerställa detta genom att samverka så att information förmedlas. | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2023-11-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 08:15 | Inlämning |
D3 U3 |
Grupp 1 Grupp 10 Grupp 11 Grupp 12 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 Grupp 6 Grupp 7 Grupp 8 Grupp 9 |
TDDD91-studenterna skickar information (personligt brev/ansökan och CV) till HR-studenterna som ska rekrytera (via LiU e-post). Båda studentgrupper ska säkerställa detta genom att samverka så att information förmedlas. | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2023-11-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | Möte |
D3 U3 |
Grupp 1 Grupp 10 Grupp 11 Grupp 12 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 Grupp 6 Grupp 7 Grupp 8 Grupp 9 |
HR-studenterna genomför rekryteringsövningen ihop med TDDD91-studenterna (via Zoom eller Teams). HR-studenterna skickar ut excelfilen “Rekryterar-feedback av sökande till tjänsten” efter intervjun. Filen finns i Lisam/Kursdokument. | |||||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:00 | Inlämning |
D3 U3 |
Grupp 1 Grupp 10 Grupp 11 Grupp 12 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 Grupp 6 Grupp 7 Grupp 8 Grupp 9 |
TDDD91-studenterna skickar information (feed-back) till HR-studenterna om rekryteringsövningen (via LiU e-post). Båda studentgrupper ska säkerställa detta genom att samverka så att information förmedlas. | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
16:45 - 17:00 | Inlämning |
D3 U3 |
Grupp 1 Grupp 10 Grupp 11 Grupp 12 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 Grupp 6 Grupp 7 Grupp 8 Grupp 9 |
HR-studenterna skickar information (feed-back) till TDDD91-studenterna om rekryteringsövningen (via LiU e-post). Båda studentgrupper ska säkerställa detta genom att samverka så att information förmedlas. | |||||||||||||||||||||||||
v 49 | Tis 2023-12-05 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
23:30 - 00:00 | Inlämning |
D1 D2 D3 U1 U2 U3 |
Deadline inlämning i Lisam senast kl 23:59 | ||||||||||||||||||||||||||
v 50 | Mån 2023-12-11 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG31 | Karta | Inger Erlander Klein |
D1 D2 D3 |
D04 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG32 | Karta | Ahmed Rezine |
D1 D2 D3 |
D23 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG33 | Karta | Mikael Asplund |
D1 D2 D3 |
D13 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG34 | Karta | Ola Leifler |
D1 D2 D3 |
D22 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG36 | Karta | Kristian Sandahl |
D1 D2 D3 |
D16 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG41 | Karta | Hanna Ekstam Ahlberg |
D1 D2 D3 |
D08 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG45 | Karta | Sonia Sangari |
D1 D2 D3 |
D01 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG47 | Karta | Kristina Boström |
D1 D2 D3 |
D26 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | R18 | Karta | Aseel Berglund |
D1 D2 D3 |
D14 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | R22 | Karta | Eva Blomqvist |
D1 D2 D3 |
D17 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | R26 | Karta | Hanna Müller |
D1 D2 D3 |
D27 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | R27 | Karta | Therese Öberg |
D1 D2 D3 |
D28 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | R34 | Karta | Helena Orädd |
D1 D2 D3 |
D10 | |||||||||||||||||||||||
Tis 2023-12-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG21 | Karta | Peter Dalenius |
U1 U2 U3 |
U02 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG31 | Karta | Kristina Boström |
U1 U2 U3 |
U15 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG32 | Karta | Niklas Lanzén |
U1 U2 U3 |
U16 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG33 | Karta | Jennifer Österman |
U1 U2 U3 |
U17 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG34 | Karta | Susanna Dahlgren |
U1 U2 U3 |
U18 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG36 | Karta | Hanna Müller |
U1 U2 U3 |
U20 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG41 | Karta | Therese Öberg |
U1 U2 U3 |
U19 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG43 | Karta | Aseel Berglund |
U1 U2 U3 |
U10 | |||||||||||||||||||||||
Ons 2023-12-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG21 | Karta | Ola Leifler |
U1 U2 U3 |
U06 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG22 | Karta | Eric Henziger |
U1 U2 U3 |
U05 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG23 | Karta | Anders Fröberg |
U1 U2 U3 |
U04 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG31 | Karta | Fredrik Heintz |
U1 U2 U3 |
U01 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG32 | Karta | Helena Orädd |
U1 U2 U3 |
U12 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG33 | Karta | Sonia Sangari |
U1 U2 U3 |
U11 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG34 | Karta | Eva Ragnemalm |
U1 U2 U3 |
U09 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG36 | Karta | Kristina Boström |
U1 U2 U3 |
U13 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG43 | Karta | Aseel Berglund |
U1 U2 U3 |
U14 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG47 | Karta | Ahmed Rezine |
U1 U2 U3 |
U03 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KY21 | Karta | Niklas Lanzén |
U1 U2 U3 |
U08 | |||||||||||||||||||||||
Fre 2023-12-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG21 | Karta | Peter Dalenius |
D1 D2 D3 |
D09 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG22 | Karta | Ahmed Rezine |
D1 D2 D3 |
D12 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG23 | Karta | Mikael Asplund |
D1 D2 D3 |
D11 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG31 | Karta | Ola Leifler |
D1 D2 D3 |
D15 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG32 | Karta | Anders Fröberg |
D1 D2 D3 |
D07 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG33 | Karta | Helena Orädd |
D1 D2 D3 |
D19 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG34 | Karta | Sonia Sangari |
D1 D2 D3 |
D18 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG36 | Karta | Eva Ragnemalm |
D1 D2 D3 |
D21 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG41 | Karta | Kristina Boström |
D1 D2 D3 |
D25 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG42 | Karta | Eva Blomqvist |
D1 D2 D3 |
D24 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KG43 | Karta | Hanna Müller |
D1 D2 D3 |
D05 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | KY21 | Karta | Helena Girmai |
D1 D2 D3 |
D02 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | R23 | Karta | Samka Nyberg |
D1 D2 D3 |
D06 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | Seminarium | SH407 | Karta | Aseel Berglund |
D1 D2 D3 |
D03 |
Kurskod | Kursnamn |
759G58 | Kompetensförsörjning med fokus på rekrytering |
TDDD70 | Ingenjörsprofessionalism, del 1 |
TDDD84 | Ingenjörsprofessionalism, del 3 |
TDDD91 | Ingenjörsprofessionalism, del 5 |