Tid |
Kurs |
Undervisningstyp |
Lokal |
Kartlänk |
Lärare |
Studentgrupp |
Fria grupper |
Information till student |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 18 | Fre 2024-05-03 v 18 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
732A73 732A91 TDDE07 |
Laboration |
SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta Karta Karta |
Bayu Brahmantio Héctor Rodriguez Déniz |
CS1 MMAT1 STML1 |
Lab 3, see Lisam. | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE35 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Minxing Liu | U2 | Group B (priority) | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Roland Plaka | CYS1 | Grupp C | Group C | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDI11 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDI11 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 |
Sprint 4 Sprinten avslutas. Demo för kund. Retrospective inom gruppen. Fyll i och lämna in Sprintblankett. |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 732G16 | Datalaboration |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
Hoda Fakharzadehjahromy | SDA2 | Även Yaman A | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE34 | Laboration | SU15/16 | Karta | Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Christopher Claesson Jakob Tormalm Yaman Adamnor |
TMA1 | Labbtillfälle 7.2 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
David Warnquist Nils Jakobsson |
MAT1 | Labbtillfälle 7.2 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Labbtillfälle 7.2 | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:45 |
91MA32 92MA32 TDDE67 |
Problemlösningspass |
Boren SU17/18 T1 T2 U1 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Emma Enocksson Svensson Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Magnus Nielsen Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Torbjörn Jonsson Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU11 SU12 |
Karta
Karta |
Alireza Mohammadinodooshan |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp A | Work on the BrianAir project | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU13 SU14 |
Karta
Karta |
Shahrzad Khayatbashi |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp B | Work on the BrianAir project | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration | SU15/16 | Karta | Huanyu Li |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp C | Work on the BrianAir project | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration | SU00 | Karta | Liam Andersson | U1 | Grupp 1 | Uppsamling, slutredovisning av labbar | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration | SU01 | Karta | Sahand Sadjadee | U1 | Grupp 2 | Uppsamling, slutredovisning av labbar | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration | SU02 | Karta | Belmin Batic | U1 | Grupp 3 | Uppsamling, slutredovisning av labbar | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration | SU03 | Karta | Younes Slibi | U1 | Grupp 4 | Uppsamling, slutredovisning av labbar | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration | SU04 | Karta | U1 | Grupp 5 | Uppsamling, slutredovisning av labbar | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
732A54 TDDE31 |
Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Huanyu Li |
CS1 CYS1 MMAT1 STML1 |
Grupp B | work on assignments BDA1 and BDA2 (continued) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 732A54 | Laboration | SU04 | Karta | Huanyu Li | STML1 | Grupp A | work on assignments BDA1 and BDA2 (continued) | |||||||||||||||||||||
v 19 | Mån 2024-05-06 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration | SU10 | Karta | Liam Andersson | U1 | Grupp 1 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration | SU11 | Karta | Sahand Sadjadee | U1 | Grupp 2 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration | SU12 | Karta | Belmin Batic | U1 | Grupp 3 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration | SU13 | Karta | Younes Slibi | U1 | Grupp 4 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration | SU14 | Karta | U1 | Grupp 5 | Proj: app-kodning | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE35 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Minxing Liu | U2 | Group B (priority) | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 |
Sprint 5. Sprinten påbörjas. Bestäm Velocity inom gruppen och Scope med kunden. |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | NBIB53 | Datalaboration |
PC1 PC2 PC3 PC4 |
Karta
Karta Karta Karta |
Isak Hietala |
BIO2 DJP2 KB2nv |
Handledningspass för Laboration (Statistik) 2 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDD80 | Laboration |
SU13 SU14 SU15/16 |
Karta
Karta Karta |
U1 |
Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 |
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE30 | Laboration |
SU00 SU01 SU02 SU03 |
Karta
Karta Karta Karta |
Morgan Nordberg Simon Hansson Thea Antonson |
D1 | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDIU16 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Dag Jönsson Malte Nilsson |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDD95 | Laboration |
SU10 SU11 SU12 |
Karta
Karta Karta |
Jorke de Vlas Leif Eriksson |
||||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE05 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Cyrille Berger | CS1 | Self-study. | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE34 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE67 | Programmeringsstuga |
SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 |
Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDE67 | Programmeringsstuga |
SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 |
Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | TDDD48 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
CS1 | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 |
91MA32 92MA32 |
Programmeringsstuga | SU12 | Karta |
Emma Enocksson Svensson Magnus Nielsen |
LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Andreas Stenmark Love Arreborn |
Y1.a | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Johan Larsson |
Y1.b | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Axel Sundelin Mio Cajander |
Y1.c | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | TDP032 | Projekt |
Folkvang1 LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5 | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE35 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Sheyda Mirzakhani | U2 | Group A (priority) | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDI11 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDI11 | Laboration |
SU12 SU13 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
732G33 732G83 |
Datalaboration |
SU00 SU01 SU02 |
Karta
Karta Karta |
Johan Alenlöv | SDA1 | Datorlaboration | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDIU16 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Malte Nilsson Mattias Burman |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 |
91MA32 92MA32 TDDE67 |
Problemlösningspass |
SU10 SU17/18 T1 T2 U1 U2 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Emma Enocksson Svensson Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Magnus Nielsen Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Torbjörn Jonsson Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration |
SU13 SU14 SU15/16 |
Karta
Karta Karta |
U1 |
Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 |
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE05 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Cyrille Berger | CS1 | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 732G16 | Datalaboration |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
Eva Ragnemalm Hoda Fakharzadehjahromy |
SDA2 |
Start projekt del C Även Yaman A |
||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE34 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Christopher Claesson Jakob Tormalm Yaman Adamnor |
TMA1 | Labbtillfälle 7.3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Johan Larsson |
Y1.b | Labbtillfälle 7.3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU12 SU13 |
Karta
Karta |
Axel Sundelin Mio Cajander |
Y1.c | Labbtillfälle 7.3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Labbtillfälle 7.3 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE55 | Laboration | SU04 | Karta | Cyrille Berger | IP3 | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5. | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TSRT04 | Laboration | SU15/16 | Karta | Leo Ledenstam |
D3 DI2 I2 Ii2 IT1 KA2 |
Grupp B | Labhandledning. | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | 729G49 | Laboration |
SU14 SU15/16 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Jenny Kunz |
KOGVET1 | Reliabilitet | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
732G33 732G83 |
Datalaboration |
SU10 SU11 SU12 |
Karta
Karta Karta |
Johan Alenlöv | SDA1 | Datorlaboration | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE41 | Laboration | SU04 | Karta | Yiran Wang |
CS1 CYS1 |
Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE41 | Laboration | SU17/18 | Karta | Abdelazim Hussien |
CS1 CYS1 |
Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDI11 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDI11 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5. | |||||||||||||||||||||||
Fre 2024-05-10 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | TDP032 | Projekt |
Folkvang4 LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5 | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU03 SU04 |
Karta
Karta |
Huanyu Li |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp C | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU11 SU12 |
Karta
Karta |
Alireza Mohammadinodooshan |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp A | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU13 SU14 |
Karta
Karta |
Shahrzad Khayatbashi |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp B | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration |
SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta |
U1 |
Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 |
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget projektarbete | ||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Datortenta |
SU00 SU01 SU02 SU03 SU04 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
Spärrbokning inför datortentorna på förmiddagen den 13/5 | |||||||||||||||||||||||||
v 20 | Mån 2024-05-13 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 15:00 | Datortenta |
SU00 SU01 SU02 SU03 SU04 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
732A72/TENT, 732A32/DAT2, 732A90/DAT1 kl. 8-13 | |||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE35 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Sheyda Mirzakhani | U2 | Group A (priority) | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5. | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE34 | Laboration | SU15/16 | Karta | Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDIU16 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Dag Jönsson Malte Nilsson |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU11 SU12 |
Karta
Karta |
Alireza Mohammadinodooshan |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp A | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration |
SU13 SU14 |
Karta
Karta |
Shahrzad Khayatbashi |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp B | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD12 | Laboration | SU15/16 | Karta | Huanyu Li |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp C | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE67 | Programmeringsstuga |
Asgård Egypten SU10 SU17/18 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 |
Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
91MA32 92MA32 |
Programmeringsstuga | SU04 | Karta |
Emma Enocksson Svensson Magnus Nielsen |
LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD12 | Laboration |
SU11 SU12 |
Karta
Karta |
Alireza Mohammadinodooshan |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp A | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD12 | Laboration |
SU13 SU14 |
Karta
Karta |
Shahrzad Khayatbashi |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp B | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD12 | Laboration | SU15/16 | Karta | Huanyu Li |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp C | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD80 | Laboration | SU00 | Karta | Liam Andersson | U1 | Grupp 1 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD80 | Laboration | SU01 | Karta | Sahand Sadjadee | U1 | Grupp 2 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD80 | Laboration | SU02 | Karta | Belmin Batic | U1 | Grupp 3 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD80 | Laboration | SU03 | Karta | Younes Slibi | U1 | Grupp 4 | Proj: app-kodning | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDE67 | Programmeringsstuga |
Asgård Egypten SU10 SU17/18 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 |
Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | TDDD80 | Laboration |
SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta |
U1 |
Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 |
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget projektarbete | ||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE30 | Laboration |
SU13 SU14 SU15/16 |
Karta
Karta Karta |
Morgan Nordberg Simon Hansson Thea Antonson |
D1 | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Andreas Stenmark Love Arreborn |
Y1.a | Labbtillfälle 7.4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Johan Larsson |
Y1.b | Labbtillfälle 7.4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Axel Sundelin Mio Cajander |
Y1.c | Labbtillfälle 7.4 | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE44 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Labbtillfälle 7.4 | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE35 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Minxing Liu | U2 | Group B (priority) | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Charilaos Skandylas | CYS1 | Grupp B | Group B | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDI11 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDI11 | Laboration |
SU12 SU13 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
732G33 732G83 |
Datalaboration |
SU00 SU01 SU02 |
Karta
Karta Karta |
Johan Alenlöv | SDA1 | Datorlaboration | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | NBIB53 | Eget arbete | PC1 | Karta |
BIO2 DJP2 KB2nv |
Eget arbete med kursen | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDI82 | Projekt | SU15/16 | Karta | DI1 | ||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
732A54 TDDE31 |
Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Jose M Pena |
CS1 CYS1 MMAT1 STML1 |
Grupp B | work on assignment BDA3 | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 732A54 | Laboration | SU04 | Karta | Jose M Pena | STML1 | Grupp A | work on assignment BDA3 | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | NBIB53 | Eget arbete | PC1 | Karta |
BIO2 DJP2 KB2nv |
Eget arbete med kursen | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDIU16 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Malte Nilsson Mattias Burman |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 |
91MA32 92MA32 TDDE67 |
Problemlösningspass |
SU10 SU17/18 TER2 TER4 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Emma Enocksson Svensson Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Magnus Nielsen Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Torbjörn Jonsson Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD12 | Laboration |
SU11 SU12 |
Karta
Karta |
Alireza Mohammadinodooshan |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp A | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD12 | Laboration |
SU13 SU14 |
Karta
Karta |
Shahrzad Khayatbashi |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp B | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD12 | Laboration | SU15/16 | Karta | Huanyu Li |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp C | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDD80 | Laboration |
SU00 SU01 SU02 SU03 SU04 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
U1 |
Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 |
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget projektarbete | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 732G16 | Datalaboration |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
Eva Ragnemalm Hoda Fakharzadehjahromy |
SDA2 | Även Yaman A | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE34 | Laboration | SU15/16 | Karta | Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Johan Larsson |
Y1.b | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Andreas Stenmark Love Arreborn |
Y1.a | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Axel Sundelin Mio Cajander |
Y1.c | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE44 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Ej handlett pass. | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDI11 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDI11 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5. | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Roland Plaka | CYS1 | Grupp A | Group A | |||||||||||||||||||||
16:00 - 17:30 | Möte |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-16 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD48 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
CS1 | ||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Andreas Stenmark Love Arreborn |
Y1.a | Redovisning 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Johan Larsson |
Y1.b | Redovisning 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU12 SU13 |
Karta
Karta |
Axel Sundelin Mio Cajander |
Y1.c | Redovisning 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE44 | Redovisning | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Redovisning 7 | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDP032 | Projekt |
LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5. | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDE30 | Laboration |
SU00 SU01 SU02 SU03 |
Karta
Karta Karta Karta |
Morgan Nordberg Simon Hansson Thea Antonson |
D1 |
Kurskod | Kursnamn |
729G49 | Språk och datorer |
732A54 | Analys av Big data |
732A73 | Bayesianska metoder |
732A91 | Bayesianska metoder |
732G16 | Databaser: design och programmering |
732G33 | Programmering i R |
732G83 | Programmering i R |
91MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
92MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
NBIB53 | Datahantering, visualisering, och statistisk inferens |
TDDD12 | Databasteknik |
TDDD48 | Automatisk planering |
TDDD80 | Projekt: Mobila och sociala applikationer |
TDDD95 | Algoritmisk problemlösning |
TDDE05 | AI-robotik |
TDDE07 | Bayesianska metoder |
Kurskod | Kursnamn |
TDDE30 | Objektorienterad programmering och Java |
TDDE31 | Big Data Analytics |
TDDE34 | Mjukvaruverifiering |
TDDE35 | Storskaliga distribuerade system och nätverk |
TDDE41 | Programvaruarkitekturer |
TDDE44 | Programmering, grundkurs |
TDDE55 | Data- och programstrukturer |
TDDE61 | Etisk hackning |
TDDE67 | Programmering, grundkurs |
TDDI11 | Programmering av inbyggda system |
TDDI82 | Objektorienterad problemlösning |
TDIU16 | Process- och operativsystemprogrammering |
TDP032 | Projekt: Agil systemutveckling |
TSRT04 | Introduktionskurs i Matlab |
Ändrade inom de senaste 7 dagarna.