Tid |
Kurs |
Undervisningstyp |
Lokal |
Kartlänk |
Lärare |
Studentgrupp |
Fria grupper |
Information till student |
|||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 20 | Fre 2024-05-17 v 20 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Roland Plaka | CYS1 | Grupp C | Group C | |||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | TDP032 | Projekt |
Folkvang4 LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
IP2 | Sprint 5. | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
732G33 732G83 |
Datalaboration |
SU00 SU01 SU02 |
Karta
Karta Karta |
Johan Alenlöv | SDA1 | Datorlaboration | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDD80 | Laboration |
SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta |
U1 |
Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4 Grupp 5 |
Ej handledd: Datorplatser reserverade för eget arbete | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
732A54 TDDE31 |
Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Jose M Pena |
CS1 CYS1 MMAT1 STML1 |
Grupp B | work on assignment BDA3 (continued) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 732A54 | Laboration | SU04 | Karta | Jose M Pena | STML1 | Grupp A | work on assignment BDA3 (continued) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDIU16 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Dag Jönsson Malte Nilsson |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
v 21 | Mån 2024-05-20 v 21 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDI11 | Laboration |
SU00 SU02 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDI11 | Laboration |
SU01 SU03 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 732G16 | Datalaboration |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
Eva Ragnemalm Hoda Fakharzadehjahromy Yaman Adamnor |
SDA2 | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDIU16 | Laboration | SU17/18 | Karta |
Malte Nilsson Mattias Burman |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 |
91MA32 92MA32 |
Programmeringsstuga | SU04 | Karta |
Emma Enocksson Svensson Magnus Nielsen |
LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDD80 | Redovisning | SU12 | Karta | U1 | Grupp 3 | Proj: slutredovisning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDD80 | Redovisning | SU13 | Karta | U1 | Grupp 4 | Proj: slutredovisning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDD80 | Redovisning | SU14 | Karta | U1 | Grupp 5 | Proj: slutredovisning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDD80 | Redovisning | SU15/16 | Karta | U1 | Grupp 1 | Proj: slutredovisning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDD80 | Redovisning | SU17/18 | Karta | Sahand Sadjadee | U1 | Grupp 2 | Proj: slutredovisning | |||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE05 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Cyrille Berger | CS1 | Self-study. | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD12 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Alireza Mohammadinodooshan |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp A | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDD12 | Laboration |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Shahrzad Khayatbashi |
DI2 Ii3 IP2 MAT3 MMAT1 |
Grupp B | Work on the BrianAir project (cont'd) | |||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | TDDD48 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
CS1 | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-21 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE34 | Laboration | SU17/18 | Karta | Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE41 | Laboration |
SU14 SU15/16 |
Karta
Karta |
Abdelazim Hussien Lena Buffoni Yiran Wang |
CS1 CYS1 |
Demo lab | ||||||||||||||||||||||
08:15 - 12:00 | TDP032 | Projekt |
Folkvang4 LIS1 LIS2 LIS3 LIS4 PC5 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta |
IP2 |
Sprint 5 Sprinten avslutas. Demo för kund. Retrospective inom gruppen. Fyll i och lämna in Sprintblankett. |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
732G33 732G83 |
Datalaboration |
SU10 SU11 SU12 |
Karta
Karta Karta |
Johan Alenlöv | SDA1 | Datorlaboration | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Charilaos Skandylas | CYS1 | Grupp B | Group B | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDI11 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDI11 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDI82 | Redovisning |
SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta |
Christoffer Holm | DI1 | Projektredovisning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDIU16 | Laboration |
SU12 SU13 SU14 |
Karta
Karta Karta |
Dag Jönsson Mattias Burman |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 |
732A54 TDDE31 |
Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Jose M Pena |
CS1 CYS1 MMAT1 STML1 |
Grupp B | work on assignment BDA3 (continued) | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | 732A54 | Laboration | SU04 | Karta | Jose M Pena | STML1 | Grupp A | work on assignment BDA3 (continued) | |||||||||||||||||||||
17:15 - 19:00 | TDDE67 | Redovisning |
SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Malte Nilsson Simon Ahrenstedt Tove Winddotter |
I1 Ii1 KA2 |
|||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-22 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDE05 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Cyrille Berger | CS1 | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 732G16 | Datalaboration |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
Yaman Adamnor | SDA2 | (Tillfälle till demonstration) | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 |
732G33 732G83 |
Datalaboration |
SU00 SU01 SU02 |
Karta
Karta Karta |
Johan Alenlöv | SDA1 | Datorlaboration | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE30 | Redovisning | SU17/18 | Karta |
Morgan Nordberg Simon Hansson Thea Antonson |
D1 |
Grupp 20 Grupp 22 Grupp 24 |
Enbart projektdemonstrationer. Kom i tid! | |||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE55 | Laboration | SU04 | Karta | Cyrille Berger | IP3 | Teacher available via zoom. | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Andreas Stenmark Love Arreborn |
Y1.a | Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Daniel Holmer Johan Larsson |
Y1.b | Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU10 SU11 |
Karta
Karta |
Axel Sundelin Mio Cajander |
Y1.c | Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE44 | Redovisning |
SU12 SU13 |
Karta
Karta |
David Warnquist Nils Jakobsson |
MAT1 | Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE44 | Redovisning | SU15/16 | Karta |
Christopher Claesson Jakob Tormalm Yaman Adamnor |
TMA1 | Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TDDE44 | Redovisning | SU17/18 | Karta |
Charlie Simonsson Gustav Carlsson Javad Saeedizade Madeleine Nilsson |
MED1 | Uppsamlande redovisningstillfälle för alla laborationer | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Roland Plaka | CYS1 | Grupp A | Group A | |||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TDDE61 | Laboration | SU04 | Karta | Roland Plaka | CYS1 | Grupp C | Group C | |||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-23 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:45 |
91MA32 92MA32 TDDE67 |
Problemlösningspass |
SU10 SU17/18 TER2 TER4 |
Karta
Karta Karta Karta |
Agnes Olsson Axel Dannetun Elias Bruno Emma Enocksson Svensson Erik von Nastase Filip Eckeskog Gustav Johansson Jacob Törnberg Zeinetz Jonatan Billger Karl-Erik Gladysz Magnus Nielsen Malte Nilsson Oscar Johansson Simon Ahrenstedt Torbjörn Jonsson Tove Winddotter Viggo Hermansson Viktor Olsson |
I1 Ii1 KA2 LÄRMA7T2 LÄRMAGT2 |
|||||||||||||||||||||||
v 22 | Mån 2024-05-27 v 22 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDI11 | Laboration |
SU00 SU01 |
Karta
Karta |
Yungang Pan |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TDDI11 | Laboration |
SU02 SU03 |
Karta
Karta |
Kamran Hosseini |
DI2 EL2 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TDDE34 | Laboration | SU15/16 | Karta | Kamran Hosseini |
CS1 CYS1 |
|||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 732G46 | PC1 | Karta | Isak Hietala | |||||||||||||||||||||||||
Tis 2024-05-28 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | 732G16 | Datalaboration |
PC3 PC4 |
Karta
Karta |
Eva Ragnemalm Hoda Fakharzadehjahromy Yaman Adamnor |
SDA2 | Tillfälle till demonstration | ||||||||||||||||||||||
13:00 - 21:30 | Datortenta |
SU00 SU01 SU02 SU03 SU04 SU10 SU11 SU12 SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 SU24 SU25 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
Ons 2024-05-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:00 | Datortenta |
SU00 SU01 SU02 SU03 SU04 SU10 SU11 SU12 SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 SU24 SU25 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 732G46 | PC1 | Karta | Isak Hietala | |||||||||||||||||||||||||
Tors 2024-05-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
07:00 - 14:00 | Datortenta |
Asgård Egypten Olympen SU00 SU01 SU02 SU03 SU04 SU10 SU11 SU12 SU13 SU14 SU15/16 SU17/18 SU24 SU25 |
Karta
Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta Karta |
Kurskod | Kursnamn |
732A54 | Analys av Big data |
732G16 | Databaser: design och programmering |
732G33 | Programmering i R |
732G46 | Regressions- och variansanalys |
732G83 | Programmering i R |
91MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
92MA32 | Matematik: Programmering med matematisk och ämnesdidaktisk specialisering |
TDDD12 | Databasteknik |
TDDD48 | Automatisk planering |
TDDD80 | Projekt: Mobila och sociala applikationer |
TDDE05 | AI-robotik |
TDDE30 | Objektorienterad programmering och Java |
Kurskod | Kursnamn |
TDDE31 | Big Data Analytics |
TDDE34 | Mjukvaruverifiering |
TDDE41 | Programvaruarkitekturer |
TDDE44 | Programmering, grundkurs |
TDDE55 | Data- och programstrukturer |
TDDE61 | Etisk hackning |
TDDE67 | Programmering, grundkurs |
TDDI11 | Programmering av inbyggda system |
TDDI82 | Objektorienterad problemlösning |
TDIU16 | Process- och operativsystemprogrammering |
TDP032 | Projekt: Agil systemutveckling |
Ändrade inom de senaste 7 dagarna.