Tid |
Kurs |
Undervisningstyp |
Lokal |
Kartlänk |
Lärare |
Studentgrupp |
Fria grupper |
Information till student |
Kartlänk |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35 | Mån 2023-08-28 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMMV11 | Föreläsning | C3 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Föreläsning | C1 | Karta | Tomas Sjödin |
DPU2 EMM2 M2 |
|||||||||||||||||||||||
Tis 2023-08-29 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMMV11 | Föreläsning | C3 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
Ons 2023-08-30 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TATA69 | Lektion | A303 | Karta | Jesper Thorén | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TATA69 | Lektion | BL33 | Karta | Tomas Sjödin | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:00 | TMPR02 | Introduktion | A35 | Karta | Peter Hallberg | EMM2 | INTRO Kursinformation | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TMMV11 | Lektion | P18 | Karta | Johanna Melin | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TMMV11 | Lektion | P22 | Karta | Elsa Karlsson | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
Fre 2023-09-01 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMMV11 | Föreläsning | T1 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Laboration | Bifrost | Karta | Peter Hallberg | EMM2.a | UPG2 Introduktion | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Laboration | Glase | Karta | Nils Björklund | EMM2.b | UPG2 Introduktion | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Föreläsning | C1 | Karta | Tomas Sjödin |
DPU2 EMM2 M2 |
|||||||||||||||||||||||
v 36 | Mån 2023-09-04 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMMV11 | Föreläsning | BL32 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Lektion | A303 | Karta | Jesper Thorén | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Lektion | R42 | Karta | Tomas Sjödin | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TATA69 | Föreläsning | C1 | Karta | Tomas Sjödin |
DPU2 EMM2 M2 |
|||||||||||||||||||||||
Tis 2023-09-05 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMPR02 | Eget arbete |
EMM2.a EMM2.b |
Självstudietid med inom ramen för CAD-strimman. Använd egen dator eller dator i OBOKAD datorsal. | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMMV11 | Föreläsning | BL32 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
Ons 2023-09-06 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TATA69 | Lektion | S35 | Karta | Jesper Thorén | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TATA69 | Lektion | S37 | Karta | Tomas Sjödin | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Lektion | A35 | Karta | Peter Hallberg | EMM2 | LE1 Projektinformation & systematisk konceptutveckling | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TMMV11 | Handledning | Alfheim | Karta | Junaid Haider | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 17:00 | TMMV11 | Handledning | Bifrost | Karta | Junaid Haider | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
Tors 2023-09-07 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMMV11 | Lektion | P26 | Karta | Johanna Melin | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMMV11 | Lektion | R43 | Karta | Elsa Karlsson | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TMPR02 | Föreläsning | C1 | Karta | Mats Nåbo |
EMM2 M1 MI1 |
FÖ1 Skissteknik | ||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TMPR02 | Grupparbete |
EMM2.a EMM2.b MI1.a MI1.b |
Grupparbete inom ramen för projektet. | |||||||||||||||||||||||||
Fre 2023-09-08 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Laboration |
Bifrost Glase |
Karta
Karta |
Nils Björklund | EMM2 | UPG2 Arbetspass med handledning | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Föreläsning | C1 | Karta | Tomas Sjödin |
DPU2 EMM2 M2 |
|||||||||||||||||||||||
v 37 | Mån 2023-09-11 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Lektion | A303 | Karta | Jesper Thorén | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Lektion | S3 | Karta | Tomas Sjödin | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TATA69 | Föreläsning | C1 | Karta | Tomas Sjödin |
DPU2 EMM2 M2 |
|||||||||||||||||||||||
Tis 2023-09-12 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMPR02 | Eget arbete |
EMM2.a EMM2.b M1.a M1.b M1.c M1.d |
Självstudietid med inom ramen för CAD-strimman. Använd egen dator eller dator i OBOKAD datorsal. | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMMV11 | Föreläsning | BL32 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TMMV11 | Seminarium | C3 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 |
|||||||||||||||||||||||
Ons 2023-09-13 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Eget arbete |
EMM2.a EMM2.b MI1.a MI1.b |
Självstudietid med inom ramen för CAD-strimman. Använd egen dator eller dator i OBOKAD datorsal. | |||||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TMMV11 | Lektion | A303 | Karta | Johanna Melin | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:00 | TMMV11 | Handledning | Alfheim | Karta | Junaid Haider | EMM2.a | |||||||||||||||||||||||
Tors 2023-09-14 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMMV11 | Lektion | R44 | Karta | Elsa Karlsson | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TMPR02 | Eget arbete |
EMM2.a EMM2.b M1.a M1.b MI1.a MI1.b |
Självstudietid med inom ramen för CAD-strimman. Använd egen dator eller dator i OBOKAD datorsal. | |||||||||||||||||||||||||
15:15 - 17:00 | TMPR02 | Laboration |
Bifrost Glase |
Karta
Karta |
Nils Björklund | EMM2 | UPG2 Arbetspass med handledning | ||||||||||||||||||||||
17:15 - 21:00 | TMMV11 | Handledning | Alfheim | Karta | Junaid Haider | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
Fre 2023-09-15 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:15 - 10:00 | TMMV11 | Föreläsning | T1 | Karta | Roland Gårdhagen |
EMM2 I3 Ii3 |
|||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Grupparbete |
EMM2.a EMM2.b MI1.a MI1.b |
Grupparbete inom ramen för projektet. Observera att vissa gruppmedlemmar är kallade till lektion kopplad till individuellt ansvarsområde. | |||||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Lektion | A25 | Karta | Fredric Malm |
EMM2 MI1 |
LE3 Mekatronik - På den här lektionen närvarar endast den gruppmedlem som innehar individuellt ansvarsområde Mekatronik | ||||||||||||||||||||||
10:15 - 12:00 | TMPR02 | Lektion | A35 | Karta | Peter Hallberg |
EMM2 MI1 |
LE2 Controller - På den här lektionen närvarar endast den gruppmedlem som innehar individuellt ansvarsområde Controller | ||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Lektion | R44 | Karta | Tomas Sjödin | EMM2.b | |||||||||||||||||||||||
13:15 - 15:00 | TATA69 | Lektion | S35 | Karta | Jesper Thorén | EMM2.a |
Kurskod | Kursnamn |
TATA69 | Flervariabelanalys |
TMMV11 | Strömningslära och värmeöverföring |
TMPR02 | Maskinteknisk ingenjörskonst, introduktionskurs |