Subscribe
 
Go to previous week
w49  
Go to next week

Date limits 02.12.2013 - 06.12.2020

Weekly Schedule

Sorted by Courses

Time Name, Person Room Programme Course type
Advanced Security, KSADSEC1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Carsten Elmar Schürmann 2F14 CS - 2nd year Specialisation Exercises
Big Data Management (Technical), KSBIDMT1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Philippe Bonnet Zoom SD - 2nd year Specialisation Lecture
14:00 - 16:00 Philippe Bonnet Zoom SD - 2nd year Specialisation Exercises
DADIU Curriculum, KGDACUR1KU, DADIU Project, KGDAPRO1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
08:00 - 18:00 _NN old 2A50 _NN Specialisation
Exercises
  Saturday 05.12.2020
08:00 - 18:00 _NN old 2A50 _NN Specialisation
Exercises
  Sunday 06.12.2020
08:00 - 18:00 _NN old 2A50 _NN Specialisation
Exercises
Forretningsprocesser og organisation, 1409005U 
w49 Friday 04.12.2020 w49
14:00 - 16:00 Christian Østergaard Madsen
Elisabeth Broe Christensen
2A12-14
2A52
2A54
3A52
3A54
SWU 3rd year Mandatory Exercises
Grundlæggende programmering, BSGRPRO1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Claus Brabrand
Dan Witzner Hansen
Signe Kyster
3A54
4A16
4A58
Aud 1 (0A11)
SWU 1st year Mandatory Exercises
IT Project and Portfolio Management, MBITPLP1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
09:00 - 18:30 Klaus Nielsen
Oliver Krancher
4A14 Master ILM Elective Exercises
Lecture
IT-enabled Supply Chain Management, 2012004U 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 16:00 Bent Steenholt Kragelund
Roman Klaus Beck
Zoom GBI 3rd year Mandatory Exercises
Lecture
IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, MBITLMK1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
09:00 - 21:00 Jonas Valbjørn Andersen
Steffen Löfvall
Vasiliki Baka
3A12-14 Master ILM Mandatory Exercises
Lecture
  Saturday 05.12.2020
09:00 - 16:00 Jonas Valbjørn Andersen
Steffen Löfvall
Vasiliki Baka
3A12-14 Master ILM Mandatory Exercises
Lecture
Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, BAKVFAF2KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Joanna Saad-Sulonen
Rune Kristian Lundedal Nielsen
Signe Louise Yndigegn
Aud 2 (0A35)
Zoom
BDDIT - 3rd year Mandatory Lecture
14:00 - 17:00 Joanna Saad-Sulonen
Rune Kristian Lundedal Nielsen
Signe Louise Yndigegn
Aud 2 (0A35) BDDIT - 3rd year Mandatory Exercises
Linear Algebra and Optimisation, BSLIALO1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Magnus Baunsgaard Kristensen
Rasmus Ejlers Møgelberg
2A12-14
2A52
2A54
3A52
DS 1st year Mandatory Exercises
Network Analysis, BSNEANA1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Luca Rossi
Roberta Sinatra
Zoom DS 2nd year Mandatory Exercises
Physical Computing, BAPHCOM2KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 16:00 Erik Lars-Frederik Grönvall 4A22
5A14-16
BDDIT - 2nd year Mandatory Exercises
Lecture
Play Lab, KGPLLAB1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Martin Pichlmair
Miguel Angel Sicart Vila
2F13 GAMES - 2nd year Specialisation Lecture
Security 1, KSSECU11KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Bernardo Machado David Zoom CS - 1st year Mandatory Lecture
Software Engineering, KSSOENG1KU 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:00 - 14:00 Elda Paja
Yvonne Gisela Dittrich
5A60
Aud 0 (0A27)
Aud 3 (2A56)
SD - 1st year Mandatory Exercises
Study Assistance 
w49 Friday 04.12.2020 w49
12:30 - 14:00 _NN old 3A50 SWU 2nd year
Study Lab
14:00 - 16:00 _NN old 3A50 SWU 1st year
Study Lab