Autumn 2021 Schedule

 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Monday  
w35-41, 43-49
Programmering af mobile applikationer, KAPRMOA1KU, Tomas Ferry Sokoler, Vasiliki Tsaknaki, 5A14-16, Mandatory, Exercises, Lecture
16:00
12:00
w35-41, 43-49
Study Assistance, _NN, 2A54, Student educational activity
18:00
16:00
 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tuesday  
w35-41, 43-49
Brugere i kontekst, KABRKON1KU-1, Giacomo Poderi, Lisbeth Klastrup, Mike Hyslop Graham, Torill Elvira Mortensen, Aud 0 (0A27), Mandatory, Lecture
14:00
12:00
w35-41, 44-47, 49
Brugere i kontekst, KABRKON1KU-1, Giacomo Poderi, Lisbeth Klastrup, Mike Hyslop Graham, Torill Elvira Mortensen, 2A12-14, 2A18, 3A18, Mandatory, Exercises
16:00
14:00
w43
Brugere i kontekst, KABRKON1KU-1, Giacomo Poderi, Lisbeth Klastrup, Mike Hyslop Graham, Torill Elvira Mortensen, 2A12-14, 2A18, 3A18, Aud 2 (0A35), Mandatory, Exercises
16:00
14:00
w48
Brugere i kontekst, KABRKON1KU-1, Giacomo Poderi, Lisbeth Klastrup, Mike Hyslop Graham, Torill Elvira Mortensen, Aud 2 (0A35), Mandatory, Exercises
16:00
14:00
 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Wednesday  
w35-41, 43-45, 48-49
Introduction to Programming, BAINPRO1KU, Introduction to Programming, BBINPRO1KU-1, Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jens Egholm Pedersen, Martin Aumüller, Aud 1 (0A11), BDDIT - 1st year, GBI 1st year, Mandatory, Lecture
10:00
08:00
w35-41, 43-49
Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Martin Aumüller, 2A20, 2A52, 2A54, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w46-47
Introduktion til programmering, MSc, KAINPRO1KU, Jens Egholm Pedersen, Martin Aumüller, Aud 2 (0A35), Mandatory, Lecture
16:00
14:00
 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Thursday  
w35-41, 43-49
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, Aud 1 (0A11), Mandatory, Lecture
16:00
12:00
w35-41, 43-49
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 2A18, 2A20, 3A18, 4A20, 4A22, Mandatory, Exercises
18:00
16:00
 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Friday  
w35, 37-41, 43-49
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 4A22, 4A54, 4A56, 4A58, Mandatory, Exercises
12:00
10:00
w36
Avancerede designprocesser, KAAVDES1KU, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, Jonas Fritsch, Signe Louise Yndigegn, 4A14-16, 4A22, 4A54, 4A56, 4A58, Mandatory, Exercises
12:00
10:00