Tidspunkt |
|||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 35 | Man. 29.08.2016 v 35 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | 2713001U Mobile App Development, 2A18, _NN, Jørgen Staunstrup, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 4A30, _NN, DDK - Digital Design and Communication DDK, Emilie Møllenbach, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | 2A14, _NN, MBITPRP1KU It-projektledelse og programstyring, Michelle Andersen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | 1008001U System Architecture and Security, 5A30, _NN, Mette Kathrine Hansen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:15 - 12:45 | 4A58, BACOBAD1KU Context-based App-design, DMD 1st year, Lucian Leahu, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 12:30 | 2414001U Artificial Life & Evolutionary Robotics: Theory, Methods and Art, 4A54, GAMES, Reexam, Sebastian Risi | ||||||||||||||||||||||||||||
12:45 - 17:45 | 2A20, DIM - Digital Innovation and Management DIM, John Gøtze, KBENARC1KU Enterprise Architecture, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
16:15 - 17:00 | 1413002U Second Year Project: Software Development in Large Teams with International Collaboration, 4A20, Patrick Bahr, Reexam, SWU | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 30.08.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:15 - 16:00 | 1011002U Introduction to Graphics and Image Analysis, 4A22, Mette Kathrine Hansen, Reexam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 15:45 | 4A30, Morten Hjelholt, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 31.08.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1010004U Foundations of Computing - Algorithms and Data Structures, 3A52, _NN, Reexam, Thore Husfeldt | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1408001U Algorithms and Data Structures, 3A54, _NN, Michelle Andersen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 13:00 | 4A20, DDK - Digital Design and Communication DDK, KACDAMT1KU Communication Design: Applied Methods and Techniques, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 02.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KADIJOP1KU Digital journalistik og projektledelse, learnIT, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 12:00 | 3A52, John Gøtze, Master ILM M-ILM, MBITSFO1KU It-strategi og forretningsforståelse, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
v 36 | Tor. 08.09.2016 v 36 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 14:50 | 4A30, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 09.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
12:25 - 13:15 | 5A30, Reexam, Vasileios Galis | ||||||||||||||||||||||||||||
v 37 | Man. 12.09.2016 v 37 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:20 - 10:20 | 5A30, Janne Aagaard Jensen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 4A30, Philippe Bonnet, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 13.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 5A30, Hanne-Louise Johannesen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 14.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 4A30, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 3A18, Reexam, Vasiliki Baka | ||||||||||||||||||||||||||||
13:20 - 15:40 | 5A30, Ingmar Lippert, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 15.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Daniel Cermak, GAMES, KGPLDES1KU Play Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 5A30, Jens Pedersen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 4A30, Morten Hjelholt, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 16.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | 5A30, Reexam, Thomas Troels Hildebrandt | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 15:00 | 4A30, Gitte Bang Stald, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 5A30, Judith Simon, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
v 38 | Man. 19.09.2016 v 38 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 4A30, Oliver Müller, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:00 | 0810003U Data Mining, 4A54, Extraordinary exam, GAMES, Mette Kathrine Hansen | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 4A30, Lene Nielsen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 13:50 | 4A30, John Gøtze, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | 4A30, Lea Schick, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:20 | 5A30, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 20.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 4A30, Hans-Joachim Backe, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 5A30, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 4A30, Rachel Catherine Douglas-Jones, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 21.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | 1010003U Introduction to Database Design, 2A52, _NN, Mette Kathrine Hansen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | 1010003U Introduction to Database Design, 2A54, _NN, Michelle Andersen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 22.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | 4A30, Klaus Nielsen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 5A30, Jens Pedersen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 23.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:20 - 11:30 | 5A30, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
v 39 | Man. 26.09.2016 v 39 | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:40 | 4A30, Hanne Westh Nicolajsen, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 27.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 5A30, Reexam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | 2A20, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:15 | 5A30, Marc Kellaway, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 28.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 5A30, Paolo Tell, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 29.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:20 - 10:20 | 5A30, Martin Johannes Ernst, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 30.09.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:45 - 15:00 | 0213002U Designing Interactive Artifacts, 4A22, DDK - Digital Design and Communication DDK, Extraordinary exam, Mette Kathrine Hansen | ||||||||||||||||||||||||||||
v 40 | Tir. 04.10.2016 v 40 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | BADEDIP1KU Designing Digital Play, Daniel Cermak, DMD 2nd year, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 06.10.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Daniel Cermak, GAMES, KGPLDES1KU Play Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
v 41 | Fre. 14.10.2016 v 41 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Alessandro Bruni, KSCRSYS1KU Critical Systems Seminar, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, Thomas Troels Hildebrandt | ||||||||||||||||||||||||||||
v 42 | Fre. 21.10.2016 v 42 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Dag Svanæs, learnIT, MAIIDTM1KU Interaktionsdesign - teori og metode, Master IND M-IND, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | learnIT, Lene Nielsen, Master IND M-IND, MAUXAGU1KU UX og Agil udvikling, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
v 43 | Man. 24.10.2016 v 43 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | learnIT, Master ILM M-ILM, MBILIOR1KU IT-ledelse og IT-organisationens rolle, Ordinary Exam - submission, Pernille Kræmmergaard Jensen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 25.10.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 20:00 | 5A30, Lene Nielsen, Master IND M-IND, MAUXAGU1KU UX og Agil udvikling, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 26.10.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 20:00 | 5A30, Lene Nielsen, Master IND M-IND, MAUXAGU1KU UX og Agil udvikling, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 27.10.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 5A30, Lene Nielsen, Master IND M-IND, MAUXAGU1KU UX og Agil udvikling, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 28.10.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 1407003U Projektarbejde og kommunikation, Henriette Moos, learnIT, Ordinary Exam - submission, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 20:00 | 4A30, Dag Svanæs, MAIIDTM1KU Interaktionsdesign - teori og metode, Master IND M-IND, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 5A30, Lene Nielsen, Master IND M-IND, MAUXAGU1KU UX og Agil udvikling, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Lør. 29.10.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 5A30, Lene Nielsen, Master IND M-IND, MAUXAGU1KU UX og Agil udvikling, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
v 44 | Tor. 03.11.2016 v 44 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Daniel Cermak, GAMES, KGPLDES1KU Play Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 16:00 | 4A30, Henriette Moos, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 04.11.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:00 | 1012001U Intelligent Systems Programming, 2A18, _NN, Extraordinary exam, Rune Møller Jensen | ||||||||||||||||||||||||||||
v 45 | Man. 07.11.2016 v 45 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | learnIT, Master ILM M-ILM, Master IND M-IND, Master SEN M-SEN, MSCOSCW1KU Computer Supported Cooperative Work, Ordinary Exam - submission, Pernille Bjørn Rasmussen | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 08.11.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | 1914006U Digital Experience and Aesthetics, DMD 2nd year, Hanne-Louise Johannesen, InterMediaLab (0A17), Kjell Yngve Petersen, Laura Beloff, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 10.11.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A18, Master ILM M-ILM, Master IND M-IND, Master SEN M-SEN, MSCOSCW1KU Computer Supported Cooperative Work, Ordinary Exam, Pernille Bjørn Rasmussen | ||||||||||||||||||||||||||||
v 46 | Ons. 16.11.2016 v 46 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 4A30, Reexam, Steffen Dalsgaard | ||||||||||||||||||||||||||||
v 47 | Fre. 25.11.2016 v 47 | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | 2A18, _NN, _NN, Extraordinary exam, Niels Hallenberg | ||||||||||||||||||||||||||||
v 48 | Man. 28.11.2016 v 48 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1011006U Software Engineering and Software Qualities, DIPLOM, DSSOESQ1KU Software Engineering and Software Qualities, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, Yvonne Gisela Dittrich | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 29.11.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1914006U Digital Experience and Aesthetics, DMD 2nd year, Hanne-Louise Johannesen, Kjell Yngve Petersen, Laura Beloff, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
v 49 | Fre. 09.12.2016 v 49 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DAPEMGA1KU Personas og målgruppeanalyse, learnIT, Lene Nielsen, MAPEMGA1KU Personas og målgruppeanalyse, Master IND M-IND, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 20:00 | 1100055U Object Oriented Programming, 3A52, Andrea Corradini, Ordinary Exam - online, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
v 50 | Man. 12.12.2016 v 50 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1913002U Akademisk arbejde og formidling, DMD 1st year, Kjell Yngve Petersen, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, learnIT, Ordinary Exam - submission, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2813001U Business and Management Foundations, DIM - Digital Innovation and Management DIM, learnIT, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DIM - Digital Innovation and Management DIM, Irina Alex Shklovski, KBCBDMS1KU Critical Big Data Management with Specialisation Project, KBCRBDM1KU Critical Big Data Management, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2011006U Organisation and Process Theory, GBI 2nd year, learnIT, Ordinary Exam - submission, Steffen Dalsgaard | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0806009U Game Design, GAMES, learnIT, Miguel Angel Sicart Vila, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2413003U Thesis Preparation - Games, GAMES, Hans-Joachim Backe, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 13.12.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | BAKVFAF1KU Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, DMD 3rd year, Jörn Christiansson, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1013004U Big Data Management, learnIT, Ordinary Exam - submission, Philippe Bonnet, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1011008U Pervasive Computing Project, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, Tomas Ferry Sokoler | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1009004U Programming Workshop, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1409003U Operating Systems and C, Kasper Støy, learnIT, Ordinary Exam - submission, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0213001U Global it, DDK - Digital Design and Communication DDK, learnIT, Morten Hjelholt, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 14.12.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2010003U Society and Technology, GBI 1st year, Ingmar Lippert, learnIT, Ordinary Exam - submission, Rachel Catherine Douglas-Jones | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Jesper Andreas Bengtson, KSAUSOA1KU Automated Software Analysis, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2814010U Organizing and Managing Process Innovation with Specialisation Project, 2814011U Organizing and Managing Process Innovation, DIM - Digital Innovation and Management DIM, learnIT, Maria Eliisa Alaranta, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KAUSEXP1KU User Experience, learnIT, Morten Hjelholt, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 15.12.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1007013U Mobile and Distributed Systems, BSMODIS1KU Mobile and Distributed Systems, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year, Søren Debois | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0810005U Experimental Interaction, Daniel Cermak, GAMES, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0212004U Digital Media and Communication, 0212004U Digital Media and Communication, DDK - Digital Design and Communication DDK, learnIT, Luca Rossi, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0214001U Statistiske metoder til Websiteoptimering (med Google Analytics), DDK - Digital Design and Communication DDK, Klaus Svarre Christensen, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, DAPEMGA1KU Personas og målgruppeanalyse, Lene Nielsen, MAPEMGA1KU Personas og målgruppeanalyse, Master IND M-IND, Ordinary Exam, Paul Richardt Metelmann | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A54, MAPEMGA1KU Personas og målgruppeanalyse, Master IND M-IND, Mette Kathrine Hansen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 16.12.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1913004U Medie- og kommunikationsteori, DMD 1st year, learnIT, Ordinary Exam - submission, Stine Gotved, Torill Elvira Mortensen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 3A52, KSAPALG1KU Applied Algorithms, learnIT, Ordinary Exam - submission, Riko Jacob, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1199022U Introductory Programming, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2813002U Foundations in Development of IT, DIM - Digital Innovation and Management DIM, learnIT, Oliver Müller, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2813003U Innovation and Technology in Society, 2813004U Innovation and Technology in Society with Project, DIM - Digital Innovation and Management DIM, learnIT, Ordinary Exam - submission, Vasileios Galis | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2011005U Enterprise Systems and Information Management, Alexander Richter, GBI 2nd year, learnIT, Oliver Müller, Ordinary Exam - submission, Salvador R Oyson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2012005U IT, Globalisation and Culture, GBI 3rd year, Helene Tønning, learnIT, Ordinary Exam - submission, Sissie Finken | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0810011U Procedural Content Generation in Games, GAMES, learnIT, Ordinary Exam - submission, Pablo Gonzalez de Prado Salas | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, learnIT, Ordinary Exam - submission, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1106064U Anskaffelse og kravspecifikation, learnIT, Master SEN M-SEN, Ordinary Exam - submission, Søren Lauesen | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 2A18, _NN, KSAPALG1KU Applied Algorithms, Ordinary Exam, Riko Jacob | ||||||||||||||||||||||||||||
v 51 | Man. 19.12.2016 v 51 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1914008U Network Society, DMD 2nd year, Irina Alex Shklovski, learnIT, Luca Rossi, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | BADEDIP1KU Designing Digital Play, Daniel Cermak, DMD 2nd year, GAMES, KGPLDES1KU Play Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | KSCRSYP1KU Critical Systems Project, learnIT, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT, Thomas Troels Hildebrandt | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DIM - Digital Innovation and Management DIM, KBSUISC1KU Sustainable Innovation and Smart Cities, Lea Schick, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0810007U Foundations of Play and Games, GAMES, Hans-Joachim Backe, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0810009U Game Engines, GAMES, learnIT, Mads Johansen Lassen, Morten Nobel-Jørgensen, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0810010U Modern AI for Games, GAMES, learnIT, Ordinary Exam - submission, Sebastian Risi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0810013U User Experience and Prototyping, GAMES, Jonas Maaløe Jespersen, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0811006U Computer Game Culture, GAMES, learnIT, Ordinary Exam - submission, Sabine Harrer | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1408003U Analysis, Design and Software Architecture, learnIT, Ordinary Exam - submission, Paolo Tell, SWU 2nd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0212002U Design for Digital Communication Platforms, 0212002U Design for Digital Communication Platforms, DDK - Digital Design and Communication DDK, learnIT, Lucian Leahu, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KACRDIP1KU Creative Digital Practice, Kjell Yngve Petersen, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Anders Sundnes Løvlie, DDK - Digital Design and Communication DDK, KAUSCCD1KU User-centered Communication Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KADDCRP1KU Digital Democratic Citizenship in Research and Practice, learnIT, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, Erik Lars-Frederik Grönvall, KAPRSED1KU Project: Service Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Anna Katarina Arnfred Vallgårda, DDK - Digital Design and Communication DDK, KARETID1KU Research Topics in Interaction Design, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KASOMEU1KU Social Media Usage, learnIT, Lisbeth Klastrup, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1610005U Enterprise arkitektur, John Gøtze, learnIT, Master ILM M-ILM, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Carsten Levin, I-KV - Kvalifikationsforløb til Master I-KV, IIINAKP1KU Introducerende akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | I-KV - Kvalifikationsforløb til Master I-KV, IAINDVA1KU Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, Interaktionsdesign, IBILMVA1KU Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, IT-ledelse, ISSENVA1KU Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, Software engineering, learnIT, Ordinary Exam - submission, Sabine Madsen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1610001U Business Cases, DIPLOM, learnIT, Martin Johannes Ernst, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2612003U Strategisk ledelse, DIPLOM, John Tronborg, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:00 | 4A30, Reexam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 20.12.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1913005U Webdesign og portfolio, DMD 1st year, learnIT, Ordinary Exam - submission, Stefan Sten Grage | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Andrzej Wasowski, KSDOSPL1KU Domain Specific Language, learnIT, MSDOSPL1KU Domain Specific Languages, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1409005U Forretningsprocesser og organisation, Elisabeth Broe Christensen, learnIT, Ordinary Exam - submission, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | GAMES, KGDACUR1KU DADIU Curriculum, KGDAPRO1KU DADIU Project, learnIT, Martin Pichlmair, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KATRSTO1KU Transmedial Storytelling, learnIT, Ordinary Exam - submission, Torill Elvira Mortensen | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 21.12.2016 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 2814005U Digital Change Management, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Jan Pries-Heje, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Jan Pries-Heje, learnIT, Master ILM M-ILM, MBITSFO1KU It-strategi og forretningsforståelse, MBITSTF1KU It-strategi og forretningsforståelse, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 0199037U Interaction Design, 0199037U Interaction Design, DDK - Digital Design and Communication DDK, Laurens Merijn Boer, learnIT, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | 1100055U Object Oriented Programming, 2A18, Andrea Corradini, Ordinary Exam - online, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
v 1 | Man. 02.01.2017 v 1 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Lars Rune Christensen, learnIT, Master ILM M-ILM, MBITLMK1KU IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 03.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Lars Rune Christensen, learnIT, Master ILM M-ILM, MBSDBII1KU Servicedesign og brugerinddragelse for it-ledere, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 4A20, _NN, _NN, _NN old, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 2A20, _NN, _NN, _NN old, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 4A30, _NN, _NN, _NN old, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 2A50 (IPC), _NN, _NN, _NN old, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913003U Interaktionsdesign: genrer og kontekster, 4A22, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, DMD 1st year, Mogens Jacobsen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, 5A60, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Marisa Leavitt Cohn, Michael Anker Petersen Hockenhull, Ordinary Exam, Pedro Pereira Alves Ferreira | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2012004U IT-enabled Supply Chain Management, 3A18, Bent Steenholt Kragelund, GBI 3rd year, Ordinary Exam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A54, DDK - Digital Design and Communication DDK, Erik Lars-Frederik Grönvall, KAPRSED1KU Project: Service Design, Marie-Louise Skjølstrup, Ordinary Exam, Rune Nørager | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0212001U Videnskabelige metoder og IT-forståelse samt tværfaglig semesterworkshop, Aud 1 (0A11), DDK - Digital Design and Communication DDK, Gitte Bang Stald, Ordinary Exam, Sander Andreas Schwartz | ||||||||||||||||||||||||||||
08:50 - 14:00 | 2A18, Marc Kellaway, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 1010005U Foundations of Computing - Discrete Mathematics, 2A12-14, 2A52, 2A54, 3A12-14, 4A14-16, BSFOCDM1KU Foundations of Computing - Discrete Mathematics, Ordinary Exam - on premises, SDT - Software Development SDT, SWU 1st year, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 04.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913003U Interaktionsdesign: genrer og kontekster, 4A14-16, 4A22, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, DMD 1st year, Mogens Jacobsen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1009004U Programming Workshop, 2A12-14, Martin Aumüller, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, 5A60, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Marisa Leavitt Cohn, Michael Anker Petersen Hockenhull, Ordinary Exam, Pedro Pereira Alves Ferreira | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Irina Alex Shklovski, KBCBDMS1KU Critical Big Data Management with Specialisation Project, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2012004U IT-enabled Supply Chain Management, 2A52, Bent Steenholt Kragelund, GBI 3rd year, Ordinary Exam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0810009U Game Engines, 3A18, GAMES, Mads Johansen Lassen, Morten Nobel-Jørgensen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0810010U Modern AI for Games, 2A54, GAMES, Marco Scirea, Ordinary Exam, Sebastian Risi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A58, DDK - Digital Design and Communication DDK, Erik Lars-Frederik Grönvall, KAPRSED1KU Project: Service Design, Marie-Louise Skjølstrup, Ordinary Exam, Rune Nørager | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0212001U Videnskabelige metoder og IT-forståelse samt tværfaglig semesterworkshop, Aud 1 (0A11), DDK - Digital Design and Communication DDK, Gitte Bang Stald, Ordinary Exam, Sander Andreas Schwartz | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1610001U Business Cases, 2A18, DIPLOM, Martin Johannes Ernst, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 05.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Hanne Westh Nicolajsen, learnIT, Master ILM M-ILM, MBFLIMP1KU Forandringsledelse og implementering, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913003U Interaktionsdesign: genrer og kontekster, 4A14-16, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, DMD 1st year, Mogens Jacobsen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1009004U Programming Workshop, 2A12-14, Martin Aumüller, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, 5A60, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Marisa Leavitt Cohn, Michael Anker Petersen Hockenhull, Ordinary Exam, Pedro Pereira Alves Ferreira | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Irina Alex Shklovski, KBCBDMS1KU Critical Big Data Management with Specialisation Project, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2012004U IT-enabled Supply Chain Management, 2A52, Bent Steenholt Kragelund, GBI 3rd year, Ordinary Exam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0810009U Game Engines, 3A18, GAMES, Mads Johansen Lassen, Morten Nobel-Jørgensen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0810010U Modern AI for Games, 2A54, GAMES, Marco Scirea, Ordinary Exam, Sebastian Risi | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409005U Forretningsprocesser og organisation, 2A50 (IPC), Elisabeth Broe Christensen, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A12-14, Anders Sundnes Løvlie, DDK - Digital Design and Communication DDK, Janne Aagaard Jensen, KAUSCCD1KU User-centered Communication Design, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A18, DDK - Digital Design and Communication DDK, KADDCRP1KU Digital Democratic Citizenship in Research and Practice, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A58, DDK - Digital Design and Communication DDK, Erik Lars-Frederik Grönvall, KAPRSED1KU Project: Service Design, Marie-Louise Skjølstrup, Ordinary Exam, Rune Nørager | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0214001U Statistiske metoder til Websiteoptimering (med Google Analytics), 4A20, DDK - Digital Design and Communication DDK, Klaus Svarre Christensen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0212001U Videnskabelige metoder og IT-forståelse samt tværfaglig semesterworkshop, Aud 1 (0A11), DDK - Digital Design and Communication DDK, Gitte Bang Stald, Ordinary Exam, Sander Andreas Schwartz | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 06.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913003U Interaktionsdesign: genrer og kontekster, 4A14-16, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, DMD 1st year, Mogens Jacobsen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1009004U Programming Workshop, 2A12-14, Martin Aumüller, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, 5A60, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Marisa Leavitt Cohn, Michael Anker Petersen Hockenhull, Ordinary Exam, Pedro Pereira Alves Ferreira | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Irina Alex Shklovski, KBCBDMS1KU Critical Big Data Management with Specialisation Project, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2012004U IT-enabled Supply Chain Management, 2A52, Bent Steenholt Kragelund, GBI 3rd year, Ordinary Exam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A12-14, Anders Sundnes Løvlie, DDK - Digital Design and Communication DDK, Janne Aagaard Jensen, KAUSCCD1KU User-centered Communication Design, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A18, DDK - Digital Design and Communication DDK, KADDCRP1KU Digital Democratic Citizenship in Research and Practice, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A58, DDK - Digital Design and Communication DDK, Erik Lars-Frederik Grönvall, KAPRSED1KU Project: Service Design, Marie-Louise Skjølstrup, Ordinary Exam, Rune Nørager | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0212001U Videnskabelige metoder og IT-forståelse samt tværfaglig semesterworkshop, 2A54, 3A52, 4A30, 5A30, Aud 1 (0A11), Aud 4 (4A60), DDK - Digital Design and Communication DDK, DesignLab (0A27), Gitte Bang Stald, Ordinary Exam, Sander Andreas Schwartz | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409005U Forretningsprocesser og organisation, 2A50 (IPC), Elisabeth Broe Christensen, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
v 2 | Man. 09.01.2017 v 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | Jose Abdelnour, learnIT, Master IND M-IND, MASTIND1KU Strategic Innovation by Design, Ordinary Exam - submission | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, 2A20, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2010002U New Media and Communication, 2A52, GBI 1st year, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, 5A60, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Marisa Leavitt Cohn, Michael Anker Petersen Hockenhull, Ordinary Exam, Pedro Pereira Alves Ferreira | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814005U Digital Change Management, 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Jan Pries-Heje, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2011005U Enterprise Systems and Information Management, 2A54, Alexander Richter, GBI 2nd year, Oliver Müller, Ordinary Exam, Salvador R Oyson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0810011U Procedural Content Generation in Games, 4A30, GAMES, Ordinary Exam, Pablo Gonzalez de Prado Salas | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1007013U Mobile and Distributed Systems, 4A58, BSMODIS1KU Mobile and Distributed Systems, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year, Søren Debois | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0199037U Interaction Design, 0199037U Interaction Design, 3A12-14, 3A18, DDK - Digital Design and Communication DDK, Laurens Merijn Boer, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1106064U Anskaffelse og kravspecifikation, 4A20, Master SEN M-SEN, Ordinary Exam, Søren Lauesen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A22, DDK - Digital Design and Communication DDK, KATRSTO1KU Transmedial Storytelling, Ordinary Exam, Torill Elvira Mortensen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, GAMES, KGDACUR1KU DADIU Curriculum, KGDAPRO1KU DADIU Project, Martin Pichlmair, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409005U Forretningsprocesser og organisation, 2A50 (IPC), Elisabeth Broe Christensen, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1610005U Enterprise arkitektur, 5A30, John Gøtze, Master ILM M-ILM, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1009004U Programming Workshop, 2A12-14, Martin Aumüller, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 10.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913002U Akademisk arbejde og formidling, 4A14-16, DMD 1st year, Kjell Yngve Petersen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, 2A20, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2010002U New Media and Communication, 2A52, GBI 1st year, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1199022U Introductory Programming, 2A12-14, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813005U Navigating Complexity: Mapping Visualisation and Decisionmaking, 5A60, Brit Ross Winthereik, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Marisa Leavitt Cohn, Michael Anker Petersen Hockenhull, Ordinary Exam, Pedro Pereira Alves Ferreira | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814005U Digital Change Management, 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Jan Pries-Heje, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2011005U Enterprise Systems and Information Management, 2A54, Alexander Richter, GBI 2nd year, Oliver Müller, Ordinary Exam, Salvador R Oyson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0806009U Game Design, 3A18, GAMES, Miguel Angel Sicart Vila, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0810011U Procedural Content Generation in Games, 4A30, GAMES, Ordinary Exam, Pablo Gonzalez de Prado Salas | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1007013U Mobile and Distributed Systems, 4A58, BSMODIS1KU Mobile and Distributed Systems, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year, Søren Debois | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0199037U Interaction Design, 0199037U Interaction Design, 2A18, 3A12-14, DDK - Digital Design and Communication DDK, Laurens Merijn Boer, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1106064U Anskaffelse og kravspecifikation, 4A20, Master SEN M-SEN, Ordinary Exam, Søren Lauesen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A22, DDK - Digital Design and Communication DDK, KATRSTO1KU Transmedial Storytelling, Ordinary Exam, Torill Elvira Mortensen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, GAMES, KGDACUR1KU DADIU Curriculum, KGDAPRO1KU DADIU Project, Martin Pichlmair, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409005U Forretningsprocesser og organisation, 2A50 (IPC), Elisabeth Broe Christensen, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1610005U Enterprise arkitektur, 5A30, John Gøtze, Master ILM M-ILM, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 21:00 | KSPRCPP1KU Practical Concurrent and Parallel Programming, learnIT, Ordinary Exam - hand out, Peter Sestoft, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 11.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 15:00 | KSPRCPP1KU Practical Concurrent and Parallel Programming, learnIT, Ordinary Exam - submission, Peter Sestoft, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913002U Akademisk arbejde og formidling, 4A14-16, DMD 1st year, Kjell Yngve Petersen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, 2A20, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2010002U New Media and Communication, 2A52, GBI 1st year, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1199022U Introductory Programming, 2A12-14, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814005U Digital Change Management, 4A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Jan Pries-Heje, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2011005U Enterprise Systems and Information Management, 2A54, Alexander Richter, GBI 2nd year, Oliver Müller, Ordinary Exam, Salvador R Oyson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0806009U Game Design, 3A18, GAMES, Miguel Angel Sicart Vila, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 3A52, 3A54, Henriette Moos, Mathias Grüttner, Ordinary Exam, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1007013U Mobile and Distributed Systems, 4A58, BSMODIS1KU Mobile and Distributed Systems, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year, Søren Debois | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0199037U Interaction Design, 0199037U Interaction Design, 2A18, 3A12-14, DDK - Digital Design and Communication DDK, Laurens Merijn Boer, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A22, DDK - Digital Design and Communication DDK, KATRSTO1KU Transmedial Storytelling, Ordinary Exam, Torill Elvira Mortensen | ||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:00 | 4A30, _NN, _NN, Extraordinary exam - on premises, Lea Schick | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 12.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913002U Akademisk arbejde og formidling, 4A14-16, DMD 1st year, Kjell Yngve Petersen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, 2A20, 4A30, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2010002U New Media and Communication, 2A52, GBI 1st year, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1199022U Introductory Programming, 2A12-14, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A50 (IPC), Claus Brabrand, Jesper Andreas Bengtson, KSAUSOA1KU Automated Software Analysis, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2011005U Enterprise Systems and Information Management, 2A54, Alexander Richter, GBI 2nd year, Oliver Müller, Ordinary Exam, Salvador R Oyson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0806009U Game Design, 3A18, GAMES, Miguel Angel Sicart Vila, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1007013U Mobile and Distributed Systems, 4A58, BSMODIS1KU Mobile and Distributed Systems, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year, Søren Debois | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0199037U Interaction Design, 0199037U Interaction Design, 3A12-14, 4A22, DDK - Digital Design and Communication DDK, Laurens Merijn Boer, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 3A52, 3A54, Henriette Moos, Mathias Grüttner, Ordinary Exam, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1610005U Enterprise arkitektur, 5A30, John Gøtze, Master ILM M-ILM, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814005U Digital Change Management, 4A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Jan Pries-Heje, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409004U Programmer som data, learnIT, Niels Hallenberg, Ordinary Exam - hand out, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 13.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | KSTPSDT1KU Thesis Preparation SDT, learnIT, Marco Carbone, Ordinary Exam - submission, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | 1409004U Programmer som data, learnIT, Niels Hallenberg, Ordinary Exam - submission, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 19:00 | 1009004U Programming Workshop, 4A22, Martin Aumüller, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1913002U Akademisk arbejde og formidling, 4A14-16, DMD 1st year, Kjell Yngve Petersen, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, 2A20, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2010002U New Media and Communication, 2A52, GBI 1st year, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1199022U Introductory Programming, 2A12-14, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Troels Bjerre Lund | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A50 (IPC), Claus Brabrand, Jesper Andreas Bengtson, KSAUSOA1KU Automated Software Analysis, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2011005U Enterprise Systems and Information Management, 2A54, Alexander Richter, GBI 2nd year, Oliver Müller, Ordinary Exam, Salvador R Oyson | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 0806009U Game Design, 3A18, GAMES, Miguel Angel Sicart Vila, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1007013U Mobile and Distributed Systems, 4A58, BSMODIS1KU Mobile and Distributed Systems, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year, Søren Debois | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A20, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, DDK - Digital Design and Communication DDK, Jens Pedersen, KARETID1KU Research Topics in Interaction Design, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 3A52, 3A54, Henriette Moos, Mathias Grüttner, Ordinary Exam, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 5A30, I-KV - Kvalifikationsforløb til Master I-KV, IAINDVA1KU Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, Interaktionsdesign, IBILMVA1KU Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, IT-ledelse, ISSENVA1KU Videregående akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, Software engineering, Ordinary Exam, Sabine Madsen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814005U Digital Change Management, 4A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Jan Pries-Heje, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | 2A18, KSCRSYP1KU Critical Systems Project, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Thomas Troels Hildebrandt | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:00 | 1409004U Programmer som data, 2A18, _NN, Niels Hallenberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
16:00 - 18:00 | 1409004U Programmer som data, 2A18, _NN, Niels Hallenberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
v 3 | Man. 16.01.2017 v 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1011006U Software Engineering and Software Qualities, 2A20, DIPLOM, DSSOESQ1KU Software Engineering and Software Qualities, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Yvonne Gisela Dittrich | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A14-16, 4A20, Andrzej Wasowski, KSDOSPL1KU Domain Specific Language, MSDOSPL1KU Domain Specific Languages, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814011U Organizing and Managing Process Innovation, 4A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Maria Eliisa Alaranta, Oliver Müller, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1408003U Analysis, Design and Software Architecture, 4A58, Ordinary Exam, Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, SWU 2nd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409003U Operating Systems and C, 2A52, Kasper Støy, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A22, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, BAKVFAF1KU Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, DMD 3rd year, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 3A52, 3A54, Henriette Moos, Mathias Grüttner, Ordinary Exam, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A18, Carsten Levin, I-KV - Kvalifikationsforløb til Master I-KV, IIINAKP1KU Introducerende akademisk projekt, Kvalifikationsforløb til master, Ordinary Exam, Sabine Madsen | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A12-14, Jan Pries-Heje, Master ILM M-ILM, MBITSFO1KU It-strategi og forretningsforståelse, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2010002U New Media and Communication, 2A54, GBI 1st year, Martina Skrubbeltrang Mahnke, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 17.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1011006U Software Engineering and Software Qualities, 2A20, DIPLOM, DSSOESQ1KU Software Engineering and Software Qualities, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Yvonne Gisela Dittrich | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A14-16, 4A20, Andrzej Wasowski, KSDOSPL1KU Domain Specific Language, MSDOSPL1KU Domain Specific Languages, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814011U Organizing and Managing Process Innovation, 4A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Maria Eliisa Alaranta, Oliver Müller, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1408003U Analysis, Design and Software Architecture, 4A58, Ordinary Exam, Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, SWU 2nd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409003U Operating Systems and C, 2A52, Kasper Støy, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A22, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, BAKVFAF1KU Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, DMD 3rd year, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 1407003U Projektarbejde og kommunikation, 3A52, 3A54, Henriette Moos, Mathias Grüttner, Ordinary Exam, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A12-14, Jan Pries-Heje, Master ILM M-ILM, MBITSFO1KU It-strategi og forretningsforståelse, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1914005U Co-design and Qualitative Methods, 3A18, DMD 2nd year, Erik Lars-Frederik Grönvall, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 18.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1011006U Software Engineering and Software Qualities, 2A20, DIPLOM, DSSOESQ1KU Software Engineering and Software Qualities, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT, Yvonne Gisela Dittrich | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A14-16, 4A20, Andrzej Wasowski, KSDOSPL1KU Domain Specific Language, MSDOSPL1KU Domain Specific Languages, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814010U Organizing and Managing Process Innovation with Specialisation Project, 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Maria Eliisa Alaranta, Oliver Müller, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1408003U Analysis, Design and Software Architecture, 4A54, Ordinary Exam, Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, SWU 2nd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1409003U Operating Systems and C, 2A52, Kasper Støy, Ordinary Exam, SWU 3rd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A54, 4A22, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, BAKVFAF1KU Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, DMD 3rd year, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2612003U Strategisk ledelse, 2A18, DIPLOM, John Tronborg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 19.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A14-16, 4A20, Andrzej Wasowski, KSDOSPL1KU Domain Specific Language, MSDOSPL1KU Domain Specific Languages, Ordinary Exam, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2814010U Organizing and Managing Process Innovation with Specialisation Project, 3A54, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Maria Eliisa Alaranta, Oliver Müller, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A20, DIM - Digital Innovation and Management DIM, KBENSER1KU Enterprise Services, Ordinary Exam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 1408003U Analysis, Design and Software Architecture, 4A54, Ordinary Exam, Paolo Tell, Rasmus Lystrøm, SWU 2nd year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A22, Anna Katarina Arnfred Vallgårda, BAKVFAF1KU Kvalitative forskningsmetoder og akademisk formidling, DMD 3rd year, Jörn Christiansson, Ordinary Exam, Signe Louise Yndigegn | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 10:45 | 5A30, _NN old, DDK - Digital Design and Communication DDK, KADDCRP1KU Digital Democratic Citizenship in Research and Practice, Reexam | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 20.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | DDK - Digital Design and Communication DDK, KATPDDK1KU Thesis Preparation DDK, learnIT, Ordinary Exam - submission, Stine Gotved | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2A20, DIM - Digital Innovation and Management DIM, KBENSER1KU Enterprise Services, Ordinary Exam, Roman Klaus Beck | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 2012001U Business Foundations, 2A12-14, 3A12-14, Bent Steenholt Kragelund, GBI 2nd year, Ordinary Exam - on premises | ||||||||||||||||||||||||||||
v 4 | Man. 23.01.2017 v 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A54, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2612001U It-projektledelse og programstyring, 2A18, DIPLOM, Klaus Nielsen, Master ILM M-ILM, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 1010003U Introduction to Database Design, 2A12-14, 3A12-14, 4A14-16, 4A58, BSINDAD1KU Introduction to Database Design, Carsten Elmar Schürmann, Ordinary Exam - on premises, SDT - Software Development SDT, SWU 2nd year | ||||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | 3A18, _NN, _NN, Extraordinary exam, Thore Husfeldt | ||||||||||||||||||||||||||||
Tir. 24.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 2A18, _NN, _NN, _NN old, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A54, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, Henriette Moos, Lars Rune Christensen, Master ILM M-ILM, MBITLMK1KU IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 2010001U IT Foundations, 2A12-14, 3A12-14, GBI 1st year, Mads Mærsk Frost, Ordinary Exam - on premises | ||||||||||||||||||||||||||||
Ons. 25.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:00 | 2A18, _NN, _NN, _NN old, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A54, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, Henriette Moos, Lars Rune Christensen, Master ILM M-ILM, MBITLMK1KU IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 2813001U Business and Management Foundations, 5A60, DIM - Digital Innovation and Management DIM, Melina Kiwa Søderberg, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 1012002U Algorithm Design, 2A12-14, 3A12-14, 4A14-16, 4A58, Ordinary Exam - on premises, SDT - Software Development SDT, Thore Husfeldt | ||||||||||||||||||||||||||||
Tor. 26.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A54, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, Henriette Moos, Lars Rune Christensen, Master ILM M-ILM, MBITLMK1KU IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 3A12-14, KSSCWES1KU Scalability of Web Systems, Ordinary Exam - on premises, Riko Jacob, SDT - Software Development SDT | ||||||||||||||||||||||||||||
Fre. 27.01.2017 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 4A54, BSGRPRO1KU Grundlæggende programmering, Claus Brabrand, Dan Witzner Hansen, Ordinary Exam, Patrick Bahr, SWU 1st year | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 21:00 | 3A52, Henriette Moos, Lars Rune Christensen, Master ILM M-ILM, MBITLMK1KU IT-ledelsesfagets metoder og kommunikation, Ordinary Exam | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | 1809001U Software Architecture, 3A12-14, Master SEN M-SEN, Muhammad Aufeef Chauhan, Ordinary Exam - on premises, Pavel Hruby |