Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Nov.  
Gå till nästa månad

Datumgränser 2012-07-01 - 2021-01-19

Tid Programtillfälle Kurstillfälle Moment Lärare Lokal/Plats Bokningstext
v 44 Ons 2020-10-28 v 44
15:00 - 19:00 H2WTR_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram GPA269_H37FJ, Strategiskt och internationellt personalarbete Tentamen Hans Lundkvist Borlänge, 247, Borlänge, 244
  Tors 2020-10-29
09:00 - 14:00 H2XCW_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram BY2009_H36TN, Konstruktionsteknik Tentamen Fredrik Lindberg Borlänge, 247
09:00 - 13:00 H34VJ_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram, H34VM_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram IE1062_H35TJ, Industriell ekonomi med kalkylering Tentamen Ola Norrbelius Borlänge, 244
  Fre 2020-10-30
09:00 - 13:00 H2XD5_TMPKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram GMT268_H35XW, FEM med numeriska metoder Tentamen Pasi Juujärvi Borlänge, 244
09:00 - 13:00 H2ZNH_TMSTA, Masterprogram i solenergiteknik EG3012_H365X, Hållbara energisystem, EG3012_H36CN, Hållbara energisystem, EG3012_H36LP, Hållbara energisystem Tentamen Pei Huang Borlänge, 244
14:00 - 18:00 H325P_TBARG, Byggarbetsledare, H325Q_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H325S_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram BY1067_H35VW, Byggplanering och arbetsmiljö Tentamen Mattias Hällström Borlänge, 247, Borlänge, 244
v 45 Mån 2020-11-02 v 45
09:00 - 13:00 H2WTS_SEMPG, Ekonomprogrammet NA1029_H355F, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H359P, Tillämpad matematik för nationalekonomer Tentamen Reza Mortazavi Borlänge, 245
09:00 - 13:00 H2WUT_TTMYA, Magisterprogram i Materialteknik, H2XD8_TTMYA, Magisterprogram i Materialteknik MP1053_H2YLK, Metalliska material Omtentamen Karin Yvell Borlänge, 247
09:00 - 13:00 H2ZKY_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling, H2ZKZ_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling AMP23Y_H36J3, Materialval och design Tentamen Kumar Babu Surreddi Borlänge, 247
09:00 - 13:00 H32R3_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram MP1052_H35XT, Grundläggande materiallära Tentamen Karin Yvell Borlänge, 247
09:00 - 12:00 H34GR_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling GIE25Q_H35RW, Projektledning, GIE25Q_H35RX, Projektledning Tentamen Carl Olsmats Borlänge, 244
09:00 - 13:00 H34TN_SMNEA, Magisterprogram i nationalekonomi NA3008_H358Y, Matematik för ekonomisk statisk analys, NA3008_H358Z, Matematik för ekonomisk statisk analys Tentamen Reza Mortazavi Borlänge, 245
14:00 - 18:00 H35QN_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H35SA_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram, H35SB_TBPFG, Byggteknik - Produktion och förvaltning BY1053_H35VT, Arkitektur och byggande Tentamen Hans Persson, Therese Olsson Borlänge, 245, Borlänge, 247, Borlänge, 330, Borlänge, 244
  Tis 2020-11-03
09:00 - 13:00 H2XD3_TEHIG, Energi Högskoleingenjörsprogram ET2011_H35X4, Aktiva elnät, ET2011_H35X5, Aktiva elnät, ET2011_H35ZK, Aktiva elnät, ET2011_H36AF, Aktiva elnät Tentamen Oscar Lennerhag Borlänge, 247, Borlänge, 244 Oscar Lennerhag,
09:00 - 13:00 H32AP_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram ET1025_H35XN, Ellära del 2 Tentamen Hans Ersson Borlänge, 247
14:00 - 18:00 H2WUT_TTMYA, Magisterprogram i Materialteknik, H2XD8_TTMYA, Magisterprogram i Materialteknik MP2038_H2YLM, Metallers mekaniska egenskaper Omtentamen Kumar Babu Surreddi Borlänge, 247
14:00 - 18:00 H2ZKY_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling, H2ZKZ_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling GMP29J_H33KC, Metallers mekaniska egenskaper Omtentamen Kumar Babu Surreddi Borlänge, 247
14:00 - 18:00 H34GR_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling GMP2CH_H36HF, Metallers mekaniska egenskaper Tentamen Kumar Babu Surreddi Borlänge, 247
14:00 - 18:00 H34GS_TMIEA, Magisterprogram i Energieffektivt byggande BY3001_H35VD, Energieffektiva byggnader Tentamen Xingxing Zhang Borlänge, 244
  Ons 2020-11-04
09:00 - 13:00 H2ZUK_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram GPA2CM_H35XC, Ekonomi- och verksamhetsstyrning för personalvetare Tentamen Louise Enström Borlänge, 247, Borlänge, 330, Borlänge, 244
09:00 - 13:00 H359Y_THHEG, Högskoleingenjörsprogram i Hållbara Energisystem GEG2G7_H36QM, Introduktion till hållbara energisystem, GEG2G7_H36QN, Introduktion till hållbara energisystem Tentamen Hans Ersson Borlänge, 247
14:00 - 18:00 H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet NA1035_H354Y, Mikroekonomi, introduktion Tentamen Lena Nerhagen Borlänge, 247, Borlänge, 330, Borlänge, 244
  Tors 2020-11-05
09:00 - 13:00 H2XCX_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet GMI22F_H35VZ, Transportplanering Tentamen Gabriella Haglund Borlänge, 244
09:00 - 13:00 H2XD3_TEHIG, Energi Högskoleingenjörsprogram EG1013_H35X8, Industriell värmeteknik, EG1013_H35X9, Industriell värmeteknik, EG1013_H35ZJ, Industriell värmeteknik Tentamen Astrid Alnås-Widén Borlänge, 247
09:00 - 13:00 H325P_TBARG, Byggarbetsledare BY1032_H35YW, Byggkonstruktioner Tentamen Ove Sundmark Borlänge, 244
13:00 - 17:00 H32AP_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram DT1064_H35XP, Programmeringsteknik och numeriska metoder Datortentamen Pascal Rebreyend Borlänge, 349
  Fre 2020-11-06
09:00 - 13:00 H2WTS_SEMPG, Ekonomprogrammet GFÖ225_H3555, Koncernredovisning och revision, GFÖ225_H35WM, Koncernredovisning och revision Tentamen Fredrik Hartwig Borlänge, 247, Borlänge, 244
09:00 - 13:00 H2WTS_SEMPG, Ekonomprogrammet NA1033_H355P, Mikroekonomi, fortsättningskurs, NA1033_H359Q, Mikroekonomi, fortsättningskurs Tentamen Catia Cialani Borlänge, 247
14:00 - 19:00 H2XCW_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram BY2010_H35ZC, Geoteknik Tentamen Ingemar Nygren Borlänge, 247
14:00 - 19:00 H32R3_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram MT1057_H35XS, Mekanik Tentamen Matias Hautamäki Borlänge, 244
  Lör 2020-11-07
09:00 - 13:00 H34V6_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram PA1021_H353D, Arbetsrättens grunder Tentamen Marcus Berglund Borlänge, 247, Borlänge, 330, Borlänge, 244
14:00 - 18:00 H2XCX_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H325Q_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet GBY29M_H35W2, Byggd miljö, GBY29M_H36CV, Byggd miljö Tentamen Tina Wik Borlänge, 247
14:30 - 16:30 H34GS_TMIEA, Magisterprogram i Energieffektivt byggande ABY22U_H35VF, Introduktion till bioklimatisk design Samtalsrumstentamen, Tentamen Csilla Gal Borlänge, 244
v 46 Mån 2020-11-09 v 46
14:00 - 17:00 H2WXZ_STMGG, International Tourism Management, H2WY7_STMGG, International Tourism Management GTR2DG_H35U4, Kvantitativ metod, GTR2DG_H35VS, Kvantitativ metod Tentamen Zuzana Macuchova Borlänge, 244
  Ons 2020-11-11
09:00 - 14:00 H2ZKY_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling, H2ZKZ_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling AMT25F_H36J4, Hållfasthetslära fortsättningskurs Tentamen Pasi Juujärvi Borlänge, 247
  Fre 2020-11-13
09:00 - 13:00 H2XD5_TMPKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram GMT228_H35XV, Produktutvecklingsmetoder, GMT228_H36SJ, Produktutvecklingsmetoder Tentamen Roger Johansson Borlänge, 247
v 47 Mån 2020-11-16 v 47
14:00 - 18:00 H2XD6_DSYPG, Systemvetenskapliga programmet FÖ1009_H32L7, Ekonomistyrning, grundläggande, FÖ1009_H32NA, Ekonomistyrning, grundläggande Omtentamen Monica Sandbacka Borlänge, 244
14:00 - 18:00 H32R3_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram MT1070_V34ED, Tillverkningsteknik Omtentamen Mats Anderson Borlänge, 244
  Tors 2020-11-19
09:00 - 13:00 H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet, H2ZXH_SPMGG, Sport Managementprogrammet FÖ1069_V33G8, Ekonomistyrning och redovisning A Omtentamen Monica Sandbacka Borlänge, 247, Borlänge, 244
  Fre 2020-11-20
09:00 - 13:00 H2ZKY_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling, H2ZKZ_TMMPA, Masterprogram i Materialteknik och Produktutveckling AMT23D_V34J3, Avancerad produktutveckling, AMT23D_V34T9, Avancerad produktutveckling, AMT23D_V34TA, Avancerad produktutveckling Omtentamen Roger Johansson Borlänge, 244
14:00 - 17:00 H2WTR_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram GPA2FW_H37FH, Personalekonomi och lön Omtentamen Monica Sandbacka Borlänge, 247, Borlänge, 244
v 48 Lör 2020-11-28 v 48
09:00 - 12:00 H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet, H2ZXH_SPMGG, Sport Managementprogrammet FÖ1069_V33G8, Ekonomistyrning och redovisning A, FÖ1069_V36N2, Ekonomistyrning och redovisning A Omtentamen Ravi Dar Borlänge, 245, Borlänge, 244
09:00 - 14:00 H325Q_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet MA1041_V33G5, Matematik för bygg- och samhällsplanerare Omtentamen Per Wallén Borlänge, 244
v 50 Fre 2020-12-11 v 50
09:00 - 13:00 H2WTR_SPEAG, Personal- och arbetslivsprogram GPA269_H37FJ, Strategiskt och internationellt personalarbete Omtentamen Hans Lundkvist Borlänge, 244
14:00 - 18:00 H34TN_SMNEA, Magisterprogram i nationalekonomi NA3008_H358Y, Matematik för ekonomisk statisk analys, NA3008_H358Z, Matematik för ekonomisk statisk analys Omtentamen Reza Mortazavi Borlänge, 244
  Lör 2020-12-12
09:00 - 13:00 H2WTS_SEMPG, Ekonomprogrammet NA1029_H355F, Tillämpad matematik för nationalekonomer, NA1029_H359P, Tillämpad matematik för nationalekonomer Omtentamen Reza Mortazavi Borlänge, 244
v 51 Tors 2020-12-17 v 51
09:00 - 13:00 H2XD3_TEHIG, Energi Högskoleingenjörsprogram EG2001_H35ZL, Energieffektivisering Tentamen Eva Karlsson Borlänge, 244 13
  Fre 2020-12-18
09:00 - 13:00 H2ZUL_SEMPG, Ekonomprogrammet NA1034_H3553, Finansiella marknader och penningpolitik Tentamen Mats Gezelius Borlänge, 245, Borlänge, 247, Borlänge, 330, Borlänge, 244 Ulrika H, Madeleine
14:00 - 19:00 H325S_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram EG1000_H35ZB, Energiteknik Tentamen Johan Heier Borlänge, 244
Dölj bokningar Länk till detta schema Grafiskt schema