Tid |
Programtillfälle |
Kurstillfälle |
Moment |
Lärare |
Lokal/Plats |
Bokningstext |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 5 | Mån 1/2 v 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34WF_TTBRB, Tekniskt basår, H36MH_TTBRB, Tekniskt basår | FY0005_H35U7, Fysik 1b1, FY0005_H36TB, Fysik 1b1 | Omtentamen, Onlineomtentamen | Matias Hautamäki | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Tis 2/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | H34VM_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram | MT1051_V374C, 3D CAD Grundläggande | Dugga, Onlinetentamen | Jesper Engström | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | GSS28D_H36JT, Modersmål: Arabiska I med didaktisk inriktning, GSS28D_H36KA, Modersmål: Arabiska I med didaktisk inriktning | Onlineomtentamen | Lovisa Berg | Internet, Examination_C | |||||||||||||||||||||||||
Ons 3/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H2XCX_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ25H_V33G6, Regional planering | Omtentamen, Onlineomtentamen | Tony Svensson | Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | AR1018_H35A3, Arabiska för nybörjare I, AR1018_H35YD, Arabiska för nybörjare I | Onlinetentamen | Barbara Bakker | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_D | Efternamn A-Be | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_E | Efternamn Bi-D | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_F | Efternamn E-G | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_G | Efternamn H-J | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_H | Efternamn K-L | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_K | Efternamn M-Ro | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_L | Efternamn Ru-St | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:30 | GVÅ25T_H36N6, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_H37N5, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_M | Efternamn Su-Ö | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | H35ZA_TIHEG, Industriell ekonomi – högskoleexamen | GIE29N_H3667, Industriell ekonomi - Processer och projektledning, GIE29N_H3668, Industriell ekonomi - Processer och projektledning | Omtentamen, Onlineomtentamen | Göran Land | Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
Tors 4/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | AR1021_H35A6, Arabiska II | Onlineomtentamen | Lovisa Berg | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | AR1026_H35Y6, Arabiska III, AR1026_H375Y, Arabiska III | Onlineomtentamen | Lovisa Berg | Internet, Examination_C | |||||||||||||||||||||||||
Fre 5/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H2XD5_TMPKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram | GMT2CU_H365T, Introduktion till hållbar utveckling inom maskinteknik | Omtentamen, Onlineomtentamen | Mats Anderson | Internet, Examination_E | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_A | Efternamn A-As | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_B | Efternamn Ax-E | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 17:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_C | Efternamn F-Ha | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_D | Efternamn He-L | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_E | Efternamn M-P | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_F | Efternamn Q-Sp | |||||||||||||||||||||||
14:30 - 18:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | MC1072_H363V, Anatomi och fysiologi I | Onlinetentamen | Linnea McCarthy | Internet, Examination_G | Efternamn St-Ö | |||||||||||||||||||||||
v 6 | Mån 8/2 v 6 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34WF_TTBRB, Tekniskt basår, H36MH_TTBRB, Tekniskt basår | MA0011_H35UD, Matematik 3c, MA0011_H36TD, Matematik 3c | Omtentamen, Onlineomtentamen | Pia Wallén | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
Tis 9/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | PR1018_H35PF, Portugisiska: Grundläggande kurs I, PR1018_H35PG, Portugisiska: Grundläggande kurs I, PR1018_H35PQ, Portugisiska: Grundläggande kurs I, PR1018_H35Q3, Portugisiska: Grundläggande kurs I | Onlineomtentamen | Alda Lentina | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
Ons 10/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | GPG2DS_V36WQ, I lekens värld | Onlineomtentamen | Malin Furhoff | Internet, Examination_G | Efternamn A-B | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | GPG2DS_V36WQ, I lekens värld | Onlineomtentamen | Malin Furhoff | Internet, Examination_H | Efternamn C-G | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | GPG2DS_V36WQ, I lekens värld | Onlineomtentamen | Malin Furhoff | Internet, Examination_K | Efternamn H-K | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | GPG2DS_V36WQ, I lekens värld | Onlineomtentamen | Malin Furhoff | Internet, Examination_L | Efternamn L-R | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | GPG2DS_V36WQ, I lekens värld | Onlineomtentamen | Malin Furhoff | Internet, Examination_M | Efternamn S-Ö | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | GIH2EL_V36XL, Idrott och hälsa II med didaktisk inriktning, GIH2EL_V36XM, Idrott och hälsa II med didaktisk inriktning, GIH2EL_V38NF, Idrott och hälsa II med didaktisk inriktning | Onlinetentamen | Magnus Knutsson | Internet, Examination_N | Efternamn A-L | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:00 | GIH2EL_V36XL, Idrott och hälsa II med didaktisk inriktning, GIH2EL_V36XM, Idrott och hälsa II med didaktisk inriktning, GIH2EL_V38NF, Idrott och hälsa II med didaktisk inriktning | Onlinetentamen | Magnus Knutsson | Internet, Examination_O | Efternamn M-Ö | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | H35SA_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | IE1076_H35VV, Industriell ekonomi | Onlineomtentamen | Göran Land | Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
Tors 11/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | GMC2AH_V34NP, Medicinsk baskurs - Anatomi och fysiologi | Onlineomtentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_E | Efternamn A-L | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | GMC2AH_V34NP, Medicinsk baskurs - Anatomi och fysiologi | Onlineomtentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_F | Efternamn M-Ö | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | MC2024_H35XG, Akutmedicin | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | MC2025_H367K, Arytmi | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_C | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | H34FN_SDUVA, Magisterprogram i destinationsutveckling | TR3010_V36P5, Teori och forskningsmetoder | Onlinetentamen, Tentamen | Ioanna Farsari | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | GMC2AH_V34NP, Medicinsk baskurs - Anatomi och fysiologi | Onlineomtentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_F | Efternamn A-L | ||||||||||||||||||||||||
16:00 - 17:00 | GMC2AH_V34NP, Medicinsk baskurs - Anatomi och fysiologi | Onlineomtentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_G | Efternamn M-Ö | ||||||||||||||||||||||||
Fre 12/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34X3_VDSSA, Specialistsjuksköterskeutbildning till distriktssköterska | VÅ3116_V36YW, Hälsa och omvårdnad av barn och ungdom | Onlinetentamen | Lisa Karlströms-Rosell | Internet, Examination_A | Efternamn A-K | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34X3_VDSSA, Specialistsjuksköterskeutbildning till distriktssköterska | VÅ3116_V36YW, Hälsa och omvårdnad av barn och ungdom | Onlinetentamen | Lisa Karlströms-Rosell | Internet, Examination_B | Efternamn L-Sj | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34X3_VDSSA, Specialistsjuksköterskeutbildning till distriktssköterska | VÅ3116_V36YW, Hälsa och omvårdnad av barn och ungdom | Onlinetentamen | Lisa Karlströms-Rosell | Internet, Examination_C | Efternamn Sk-Ö | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | V34E3_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | VÅ1053_V37XT, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa I | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_F | Efternamn A-C | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | V34E3_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | VÅ1053_V37XT, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa I | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_G | Efternamn D-Ha | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | V34E3_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | VÅ1053_V37XT, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa I | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_H | Efternamn Ho-Ke | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | V34E3_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | VÅ1053_V37XT, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa I | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_K | Efternamn Ko-N | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | V34E3_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | VÅ1053_V37XT, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa I | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_L | Efternamn O-Sj | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | V34E3_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | VÅ1053_V37XT, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa I | Onlinetentamen | Elisabet Nerpin | Internet, Examination_M | Efternamn Sk-Ö | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | ASR25Q_H36QC, Graviditet, förlossning och postpartumvård II, ASR25Q_H36QE, Graviditet, förlossning och postpartumvård II, ASR25Q_V376F, Graviditet, förlossning och postpartumvård II | Onlinetentamen | Christina Pedersen | Internet, Examination_E | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | SV1030_H2Z2T, Svenska 1b för grundlärare F-3: Läsinlärning och läsutveckling, SV1031_H2WXN, Svenska 1b för grundlärare 4-6: Läsning och läsutveckling, SV1044_V37EY, Svenska 2 för grundlärare F-3: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1044_V38LY, Svenska 2 för grundlärare F-3: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1045_V37EX, Svenska 2 för grundlärare 4-6: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1045_V38PN, Svenska 2 för grundlärare 4-6: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning | Onlinetentamen | Linnéa Bäckström | Internet, Examination_A | Efternamn A-E | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 21:00 | SV1031_H2WXN, Svenska 1b för grundlärare 4-6: Läsning och läsutveckling, SV1044_V37EY, Svenska 2 för grundlärare F-3: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1044_V38LY, Svenska 2 för grundlärare F-3: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1045_V37EX, Svenska 2 för grundlärare 4-6: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1045_V38PN, Svenska 2 för grundlärare 4-6: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning | Onlinetentamen | Linnéa Bäckström | Internet, Examination_B | Efternamn F-L | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | SV1031_H2WXN, Svenska 1b för grundlärare 4-6: Läsning och läsutveckling, SV1044_V37EY, Svenska 2 för grundlärare F-3: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1044_V38LY, Svenska 2 för grundlärare F-3: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1045_V37EX, Svenska 2 för grundlärare 4-6: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning, SV1045_V38PN, Svenska 2 för grundlärare 4-6: Läs- och skrivutveckling och läs- och skrivundervisning | Onlinetentamen | Linnéa Bäckström | Internet, Examination_C | Efternamn M-Ö | ||||||||||||||||||||||||
Lör 13/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34F9_SFIFA, Magisterprogram i företagsekonomi med ett internationellt fokus | FÖ3043_V36P3, Forskningsdesign, vetenskapsteori och metod | Onlinetentamen | Asif M Huq | Internet, Examination_B, Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | MT1051_H36D4, 3D CAD Grundläggande, MT1051_H3758, 3D CAD Grundläggande | Omtentamen, Onlineomtentamen | Jesper Engström | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
v 7 | Mån 15/2 v 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H35QN_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet, H35SA_TBTHG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram, H35SB_TBPFG, Byggteknik – produktion och förvaltning | GBY2J2_V388K, Husbyggnadsprojekt I - Små byggnader och bostadsområden | Onlinetentamen | Ove Sundmark | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B, Internet, Examination_C, Internet, Examination_D | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:30 | MD2018_H35US, Matematik 2b för grundlärare 4-6, MD2018_H373M, Matematik 2b för grundlärare 4-6, MD2019_V34KK, Matematik 2b för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Maria Cortas Nordlander | Internet, Examination_G | Efternamn A-K | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:30 | MD2018_H35US, Matematik 2b för grundlärare 4-6, MD2018_H373M, Matematik 2b för grundlärare 4-6, MD2019_V34KK, Matematik 2b för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Maria Cortas Nordlander | Internet, Examination_L | Efternamn L-Ö | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | H34WF_TTBRB, Tekniskt basår, H36MH_TTBRB, Tekniskt basår | FY0005_H35U7, Fysik 1b1, FY0005_H36TB, Fysik 1b1 | Onlineomtentamen, Tentamen | Matias Hautamäki | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 18:00 | SS1061_H36HT, Nybörjarsvenska för internationella studenter II, SS1061_H36HU, Nybörjarsvenska för internationella studenter II | Omtentamen, Onlineomtentamen | Nathalie Andersson | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
Ons 17/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | GMD2HE_V37U3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V37U4, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V38M3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HH_V37U5, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V37U6, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V3834, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1046_V38DF, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1047_V38DE, Matematik 1a för grundlärare F-3, MD1047_V38PS, Matematik 1a för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Andreas Hårrskog | Internet, Examination_K | Efternamn A-E | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | GMD2HE_V37U3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V37U4, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V38M3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HH_V37U5, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V37U6, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V3834, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1046_V38DF, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1047_V38DE, Matematik 1a för grundlärare F-3, MD1047_V38PS, Matematik 1a för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Andreas Hårrskog | Internet, Examination_L | Efternamn F-H | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | GMD2HE_V37U3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V37U4, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V38M3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HH_V37U5, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V37U6, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V3834, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1046_V38DF, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1047_V38DE, Matematik 1a för grundlärare F-3, MD1047_V38PS, Matematik 1a för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Andreas Hårrskog | Internet, Examination_M | Efternamn I-L | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | GMD2HE_V37U3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V37U4, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V38M3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HH_V37U5, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V37U6, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V3834, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1046_V38DF, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1047_V38DE, Matematik 1a för grundlärare F-3, MD1047_V38PS, Matematik 1a för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Andreas Hårrskog | Internet, Examination_N | Efternamn M-R | ||||||||||||||||||||||||
14:30 - 19:30 | GMD2HE_V37U3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V37U4, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HE_V38M3, Matematik 1a för grundlärare F-3, GMD2HH_V37U5, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V37U6, Matematik 1a för grundlärare 4-6, GMD2HH_V3834, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1046_V38DF, Matematik 1a för grundlärare 4-6, MD1047_V38DE, Matematik 1a för grundlärare F-3, MD1047_V38PS, Matematik 1a för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Andreas Hårrskog | Internet, Examination_O | Efternamn S-Ö | ||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | PR1023_H35PD, Portugisiska: Grammatik och skriftlig språkfärdighet I, PR1023_H35PU, Portugisiska: Grammatik och skriftlig språkfärdighet I, PR1023_H35Q2, Portugisiska: Grammatik och skriftlig språkfärdighet I | Onlineomtentamen | Alda Lentina | Internet, Examination_A | |||||||||||||||||||||||||
Tors 18/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_A | Efternamn A | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_B | Efternamn B-D | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_C | Efternamn E-Ga | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_D | Efternamn Hå-Ka | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_E | Efternamn Hå-Ka | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_F | Efternamn Hå-Ka | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_G | Efternamn N-O | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_H | Efternamn P-Si | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_K | Efternamn Sj-Ö | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1046_V36WK, Socialpolitik | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_A | Efternamn A-Berg | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1046_V36WK, Socialpolitik | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_B | Efternamn Bern-G | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1046_V36WK, Socialpolitik | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_C | Efternamn H-M | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 19:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1046_V36WK, Socialpolitik | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_D | Efternamn N-S | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 17:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1046_V36WK, Socialpolitik | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_E | Efternamn T-Ö | |||||||||||||||||||||||
13:00 - 18:30 | GMD2AR_V37RL, Matematik I med didaktisk inriktning, GMD2GE_V37TK, Matematik för lärare i åk 7-9, 45 hp (1-45), Ingår i Lärarlyftet., MD1102_H38LL, Geometri | Onlinetentamen | Kristofer Sidenvall | Internet, Examination_K | |||||||||||||||||||||||||
Fre 19/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II, MC1073_V34Z3, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_A | Efternamn A-E | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II, MC1073_V34Z3, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_C | Efternamn Hä-L | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II, MC1073_V34Z3, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_D | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II, MC1073_V34Z3, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_O | Efternamn F-Hy | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 14:00 | H34WQ_VSSKG, Sjuksköterskeprogrammet | GMC22H_V37WA, Anatomi och fysiologi II, MC1073_V34Z3, Anatomi och fysiologi II | Onlinetentamen | David Wallefelt | Internet, Examination_P | Efternamn M-Ö | |||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | GIH2D6_H363Q, Grundläggande fysiologi och tillämpad idrottsfysiologi (Judo) | Onlinetentamen | Karin Strömqvist Bååthe | Internet, Examination_K | Efternamn A-R | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | GIH2D6_H363Q, Grundläggande fysiologi och tillämpad idrottsfysiologi (Judo) | Onlinetentamen | Karin Strömqvist Bååthe | Internet, Examination_N | Efternamn S-Ö | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | GIH2D7_H363R, Grundläggande fysiologi och tillämpad idrottsfysiologi (Styrkelyft) | Onlinetentamen | Karin Strömqvist Bååthe | Internet, Examination_L | Efternamn A-R | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 16:00 | GIH2D7_H363R, Grundläggande fysiologi och tillämpad idrottsfysiologi (Styrkelyft) | Onlinetentamen | Karin Strömqvist Bååthe | Internet, Examination_N | Efternamn S-Ö | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | GVÅ25T_V37YY, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_V38T2, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_A | Efternamn A-B | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | GVÅ25T_V37YY, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_V38T2, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_B | EfternamnC-G | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | GVÅ25T_V37YY, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_V38T2, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_C | Efternamn H-Ja | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | GVÅ25T_V37YY, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_V38T2, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_D | Efternamn Jo-L | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:30 | GVÅ25T_V37YY, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_V38T2, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_E | Efternamn M-Sj | ||||||||||||||||||||||||
14:00 - 18:30 | GVÅ25T_V37YY, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II, VÅ2021_V38T2, Metoder och teorier vid symtom och tecken på hälsa/ohälsa II | Onlinetentamen | Helena Willman, Marianne Spante | Internet, Examination_F | Efternamn Sk-Ö | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 20:00 | H325S_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | EG1000_H35ZB, Energiteknik | Omtentamen, Onlineomtentamen | Johan Heier | Internet, Examination_M | ||||||||||||||||||||||||
Lör 20/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H324A_VSONG, Socionomprogrammet | RV1047_V37VM, Socialrätt II | Onlinetentamen | Marcus Berglund | Internet, Examination_A | Efternamn A-D | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H324A_VSONG, Socionomprogrammet | RV1047_V37VM, Socialrätt II | Onlinetentamen | Marcus Berglund | Internet, Examination_B | Efternamn E-H | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H324A_VSONG, Socionomprogrammet | RV1047_V37VM, Socialrätt II | Onlinetentamen | Marcus Berglund | Internet, Examination_C | Efternamn I-L | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H324A_VSONG, Socionomprogrammet | RV1047_V37VM, Socialrätt II | Onlinetentamen | Marcus Berglund | Internet, Examination_D | Efternamn M-Se | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | H324A_VSONG, Socionomprogrammet | RV1047_V37VM, Socialrätt II | Onlinetentamen | Marcus Berglund | Internet, Examination_E | Efternamn Sk-Ö | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34VJ_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram, H359Y_THHEG, Högskoleingenjörsprogram i hållbara energisystem | GET2K5_V38J8, Ellära, GET2K5_V38J9, Ellära | Tentamen | Hans Ersson | Falun, 247, Internet, Examination_F | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | MT1049_H36DM, Grundläggande ritteknik | Omtentamen, Onlineomtentamen | Mats Anderson | Internet, Examination_G | |||||||||||||||||||||||||
v 8 | Mån 22/2 v 8 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34WF_TTBRB, Tekniskt basår, H36MH_TTBRB, Tekniskt basår, V35T5_TTEKB, Teknisk bastermin, V389G_TTEKB, Teknisk bastermin | FY0006_V3746, Fysik 1b2, FY0006_V3747, Fysik 1b2 | Onlinetentamen | Matias Hautamäki | Internet, Examination_A, Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 14:30 | MD2016_H35UR, Matematik 2a för grundlärare 4-6, MD2016_H373L, Matematik 2a för grundlärare 4-6, MD2016_H37TL, Matematik 2a för grundlärare 4-6, MD2017_H35UQ, Matematik 2a för grundlärare F-3, MD2017_H372K, Matematik 2a för grundlärare F-3 | Onlinetentamen | Andreas Hårrskog | Internet, Examination_G | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | H34VM_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram | MT1051_V374C, 3D CAD Grundläggande | Dugga, Onlinetentamen | Jesper Engström | Internet, Examination_A, Internet, Examination_B | ||||||||||||||||||||||||
Tis 23/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | GSV28M_H368W, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28M_H373F, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368X, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368Y, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H373T, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, SV1042_H37YS, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, SV1043_H37YT, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur | Onlineomtentamen | Anna Åkerstedt | Internet, Examination_A | Efternamn A.F | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | GSV28M_H368W, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28M_H373F, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368X, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368Y, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H373T, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, SV1042_H37YS, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, SV1043_H37YT, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur | Onlineomtentamen | Anna Åkerstedt | Internet, Examination_B | Efternamn G-L | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | GSV28M_H368W, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28M_H373F, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368X, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368Y, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H373T, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, SV1042_H37YS, Svenska 1 för grundlärare F-3: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, SV1043_H37YT, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur | Onlineomtentamen | Anna Åkerstedt | Internet, Examination_C | Efternamn M-Ö | ||||||||||||||||||||||||
Ons 24/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H32AP_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram | ET1027_H35XA, Elkraftteknik, ET1027_H35XB, Elkraftteknik, ET1027_H35XR, Elkraftteknik | Onlineomtentamen | Grazia Todeschini | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 12:00 | H34GS_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande | BY3001_H35VD, Energieffektiva byggnader | Onlineomtentamen | Xingxing Zhang | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:30 | AR1023_H35Y7, Arabiska IV, AR1023_H3736, Arabiska IV | Onlineomtentamen | Lovisa Berg | Internet, Examination_E | |||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | GSP2AW_V37GP, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37H2, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37HS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V38NS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2FY_V37HK, Spanska I med didaktisk inriktning, GSP2JH_V3822, Spanska för lärare åk 7-9, 45 hp (1-45 hp). Ingår i Lärarlyftet. | Onlinetentamen | Carolina Leon Vegas | Internet, Examination_A | Efternamn A-C | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | GSP2AW_V37GP, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37H2, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37HS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V38NS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2FY_V37HK, Spanska I med didaktisk inriktning, GSP2JH_V3822, Spanska för lärare åk 7-9, 45 hp (1-45 hp). Ingår i Lärarlyftet. | Onlinetentamen | Carolina Leon Vegas | Internet, Examination_B | Efternamn D-K | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | GSP2AW_V37GP, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37H2, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37HS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V38NS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2FY_V37HK, Spanska I med didaktisk inriktning, GSP2JH_V3822, Spanska för lärare åk 7-9, 45 hp (1-45 hp). Ingår i Lärarlyftet. | Onlinetentamen | Carolina Leon Vegas | Internet, Examination_C | Efternamn L-R | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 16:30 | GSP2AW_V37GP, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37H2, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V37HS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2AW_V38NS, Spanska I: Fonetik och muntlig språkfärdighet, GSP2FY_V37HK, Spanska I med didaktisk inriktning, GSP2JH_V3822, Spanska för lärare åk 7-9, 45 hp (1-45 hp). Ingår i Lärarlyftet. | Onlinetentamen | Carolina Leon Vegas | Internet, Examination_D | Efternamn S-Ö | ||||||||||||||||||||||||
Fre 26/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | H2ZWC_SHALG, Samhällsvetarprogrammet | SO1037_H34YR, Välfärdsstaten i sociologisk belysning | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_D | Efternamn A-L | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | H2ZWC_SHALG, Samhällsvetarprogrammet | SO1037_H34YR, Välfärdsstaten i sociologisk belysning | Onlinetentamen | Maria Melin | Internet, Examination_E | Efternamn M-Ö | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H325P_TBARG, Byggarbetsledare, H325S_TBTEG, Byggteknik - Högskoleingenjörsprogram | GBY229_H35YX, Byggproduktion | Omtentamen | Patrik Mosveen | Internet, Examination_F, Internet, Examination_G | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1044_H34YT, Sociologiska perspektiv på socialt arbete | Omtentamen | Maria Melin | Internet, Examination_A | Efternamn A-L | |||||||||||||||||||||||
09:00 - 15:00 | H34W4_VSONG, Socionomprogrammet | SO1044_H34YT, Sociologiska perspektiv på socialt arbete | Omtentamen | Maria Melin | Internet, Examination_K | Efternamn M-Ö | |||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | H2XCX_TBOSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GSQ25R_V385A, Samhällsekonomi | Onlinetentamen, Tentamen | Daniel Brandt | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | H35QN_TBYSG, Bygg- och samhällsplanerarprogrammet | GBY2GR_H36R8, Fysisk planering I – detaljplanering och samhällsbyggandets grunder, GBY2GR_H36R9, Fysisk planering I – detaljplanering och samhällsbyggandets grunder | Omtentamen, Onlineomtentamen | Therese Olsson | Internet, Examination_B, Internet, Examination_C | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 19:00 | GSV28N_H368X, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H368Y, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur, GSV28N_H373T, Svenska 1 för grundlärare 4-6: Barns språkutveckling, språklig variation samt barn- och ungdomslitteratur | Onlinetentamen | Solveig Malmsten | Internet, Examination_H | |||||||||||||||||||||||||
Lör 27/2 | |||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H2WTS_SEMPG, Ekonomprogrammet | RV1002_V33HE, Associationsrätt, RV1002_V34D9, Associationsrätt | Omtentamen, Onlineomtentamen | Camilla Widerlöv | Internet, Examination_A | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H32AP_TEHPG, Energi Högskoleingenjörsprogram, H32R3_TPOKG, Maskinteknik: Produkt- och Konstruktionsutveckling - Högskoleingenjörsprogram | FY1018_H35XQ, Termodynamik | Onlineomtentamen | Matias Hautamäki | Internet, Examination_B | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | H34GS_TMIEA, Magisterprogram i energieffektivt byggande | ABY22V_H35VG, Energieffektiva installationssystem | Omtentamen, Onlineomtentamen | Tomas Persson | Falun, 247, Internet, Examination_A |