Tid |
Klass |
Kurs och delmoment |
Aktivitet |
Lokal/Plats |
Lärare/personal/kund, Kund |
Övrig information |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 17 | Fre 2024-04-26 v 17 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 16:30 | H2 | Hälsopromotiva och preventiva insatser I 7,5 hp | Projektarbete | Valfri | Vakant | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:30 | IH1A | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Simning | Simhall | Jonas Jones | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 09:15 | L1C | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Idrottshall 1-2 | Fredrik Svanström | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | K1A, L2A, L2B, L2C | Verksamhetsförlagd utbildning med ämnesdidaktik, 7,5hp, Verksamhetsförlagd utbildning med ämnesdidaktik, 7,5hp | Annan ort | Icke lärarledd | VFUII | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | L5A, L5B | Verksamhetsförlagd utbildning med ämnesdidaktik III, 15hp | VFU i skolor | Externa handledare | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Forskning | LTIV - klimatrum | Niklas Psilander | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Grupprum 1455 | Fredrik Vinge | |||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | Omexamination | Idrottshall 3 | Martin René | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | H1 | Metoder för beteendeförändring, 7,5hp | Lärosal 1505 | Lena Kallings | Metoder för beteendeförändring | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:30 | T1A, T1B | Tillämpad biomekanik, 7,5hp | Datorsal 1421 | Alexander Ovendal | Grupp 1, Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:30 | T1A, T1B | Tillämpad biomekanik, 7,5hp | LTIV - golv | Henrik Petré | Grupp 5, Grupp 6 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:00 | Möte | Styrelserum 1418 | Carina Sundman | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grupprum 1303B | Evita Vike | |||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 14:30 | SU1A, SU1B | Idrottslära II, 7,5hp | Kurskrav | Annan ort | Marlene Bigren | ||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:15 | L1C | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Simning | Simhall | Jonas Jones | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | IH1A, L1B | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Idrottshall 1-2 | Fredrik Svanström | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | SM2A | Idrott, etik och socialt ansvar, 7,5hp | Lärosal 1506 | Åsa Bäckström | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | SM3A | Hållbar idrott, 7,5hp | 1302b | Susanne Johansson | Kursintroduktion | ||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:00 | Grupprum 3303 | ||||||||||||||||||||||||||||
10:45 - 11:45 | Extern bokning | Gymnastiksal 1 | Futura skolan Stockholm | ||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 14:00 | Grupprum 1455 | Oliver Löwenham | |||||||||||||||||||||||||||
11:15 - 13:00 | Grupprum 1310A | Vilma F | |||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | Fackligt möte | Lärosal 1504 | SACO-styrelsen | ||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:45 | Motionärer | Fri träning | Gymnastiksal 1 | Vakant | |||||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:45 | Extern bokning | Idrottshall 2 | Försvaret HKV | ||||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Innebandy | Gymnastiksal 2 | Torbjörn Lundgren | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | IH2A | Deltagande och motivation i idrott och hälsa, 7,5 hp | Kurskrav | Idrottshall 3 | Jacob Melin, Johnny Takats | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:30 | IH1A, L1B | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Idrottshall 1-2 | Björn Särnbrink | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | T1A, T1B | Tillämpad biomekanik, 7,5hp | Datorsal 1421 | Alexander Ovendal | Grupp 3, Grupp 4, Rörelseanalys med Dartfish | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:30 | T1A, T1B | Tillämpad biomekanik, 7,5hp | LTIV - golv | Henrik Petré | Grupp 1, Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:00 | Gymnastiksal 2 | Kewenter | |||||||||||||||||||||||||||
14:00 - 17:00 | Grupprum 1455 | ||||||||||||||||||||||||||||
14:30 - 15:45 | Idrottshall 1-2 | Elsa | |||||||||||||||||||||||||||
15:45 - 17:00 | Idrottshall 1-2 | IF | |||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 20:30 | Barometer | Idrottshall 2, Idrottshall 3 | GIH IF | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Extern bokning | Gymnastiksal 2 | Lidingö Gymnastikskola | ||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:30 | Extern bokning | Idrottshall 1 | DIF Bordtennis |