Tid |
Klass |
Kurs och delmoment |
Aktivitet |
Lokal/Plats |
Lärare/personal/kund, Kund |
Övrig information |
|||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v 19 | Ons 2024-05-08 v 19 | ||||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | H2 | Hälsopromotiva och preventiva insatser I 7,5 hp | LTIV - Balkong, LTIV - golv | Eva Andersson | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | IH1A | Träningslärans teori och praktiker, 7,5hp | Förberedelse | Gymnastiksal 1 | Icke lärarledd | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | K1A, L2A, L2B, L2C | Verksamhetsförlagd utbildning med ämnesdidaktik, 7,5hp, Verksamhetsförlagd utbildning med ämnesdidaktik, 7,5hp | VFU | Annan ort | Icke lärarledd | VFUII | |||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | IH2A, L4A, L4B | Humanbiologi, 7,5hp, Humanbiologi, 7,5hp | Distans | Icke lärarledd | Grupparbete | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 17:00 | L5A, L5B | Verksamhetsförlagd utbildning med ämnesdidaktik III, 15hp | VFU i skolor | Externa handledare | |||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:30 | T3A | Idrottsmedicin, 7,5hp | Restexamination | Lärosal 1505 | Kristjan Oddsson | ||||||||||||||||||||||||
08:00 - 10:00 | Förberedelse | Gymnastiksal 2 | Martin René | ||||||||||||||||||||||||||
08:00 - 11:00 | Grupprum 1303A | Anna | |||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:00 | L1B | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Simning | Simhall | Marlene Bigren | ||||||||||||||||||||||||
08:30 - 12:00 | MBBINK | Biomekanik och motorisk kontroll, 15hp | Studiebesök | Bosön | Anna Bjerkefors, Gästföreläsare | Laboratoriebesök på Bosön | |||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | SR/BP-råd | Styrelserum 1418 | SRBP-rådet | ||||||||||||||||||||||||||
08:30 - 10:30 | Idrottshall 1-2 | ||||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 10:30 | SM2A | Idrott, etik och socialt ansvar, 7,5hp | Lärosal 1305 | Susanne Johansson | Grupp 2 | ||||||||||||||||||||||||
09:00 - 11:00 | Extern bokning | Idrottshall 3 | Stockholm International School | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 13:00 | Omtentamen | Lärosal 1309 | Vakant 1 | ||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grupprum 1310 | Felix O | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grupprum 3305 | Linnea A | |||||||||||||||||||||||||||
09:00 - 12:00 | Grupprum 3306 | Lina S | |||||||||||||||||||||||||||
09:30 - 11:15 | Dansstudion | ||||||||||||||||||||||||||||
09:45 - 11:45 | Motionärer | Fri träning | Styrketräningsrum | Lena Gejke | |||||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | DAVETFE | Vetenskapsteori och forskningsetik, 7,5hp | Seminarium | Lärosal 1504 | Jonna Nilsson Horre | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 11:30 | T1A | Tränarskapets didaktik 2, 7,5hp | Gy - Gymnastik | Gymnastiksal 2 | Martin René | Läbbigabanan | |||||||||||||||||||||||
10:00 - 12:00 | T2A | Organisation 7,5 hp | Seminarium | 1302b | Vakant | ||||||||||||||||||||||||
10:00 - 14:00 | Studiebesök | Lärosal 2303 | Fredrik Svanström | ||||||||||||||||||||||||||
10:15 - 13:15 | Grupprum 4415 (Tegelhögen) | ||||||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | L1A | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Simning | Simhall | Marlene Bigren | ||||||||||||||||||||||||
10:30 - 12:00 | L1B, L1C | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Idrottshall 1-2 | Björn Särnbrink | |||||||||||||||||||||||||
10:30 - 13:30 | Grupprum 1455 | Victor.N | |||||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:30 | SM2A | Idrott, etik och socialt ansvar, 7,5hp | Lärosal 1305 | Susanne Johansson | Grupp 1 | ||||||||||||||||||||||||
11:00 - 12:00 | Praktik | Idrottshall 3 | Björn Särnbrink | ||||||||||||||||||||||||||
11:30 - 13:00 | T1B | Tränarskapets didaktik 2, 7,5hp | Gy - Gymnastik | Gymnastiksal 2 | Martin René | Läbbigabanan | |||||||||||||||||||||||
11:30 - 14:30 | Grupprum 1303A | Emma Lindman | |||||||||||||||||||||||||||
11:45 - 12:45 | Motionärer | Fri träning | Gymnastiksal 1 | Lena Gejke | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 16:30 | L4A, L4B | Idrott, hälsa och välbefinnande II 7,5HP | Distans | Icke lärarledd | |||||||||||||||||||||||||
12:00 - 13:00 | Egen träning | Tennisplan 1 | Sofie Kierkegaard | ||||||||||||||||||||||||||
12:15 - 14:15 | Dansstudion | ||||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Grupprum 3305 | Adam Swärd | |||||||||||||||||||||||||||
12:30 - 15:30 | Grupprum 3306 | Martin Svanborg | |||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | IH1A, L1A | Idrottslära fortsättning II, 7,5hp | Idrottshall 1-2 | Björn Särnbrink | |||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | L1B | Träningslärans teori och praktiker, 7,5hp | Förberedelse | Gymnastiksal 1 | Icke lärarledd | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 16:30 | L1C | Träningslärans teori och praktiker, 7,5hp | Förberedelse | Idrottshall 3 | Icke lärarledd | ||||||||||||||||||||||||
13:00 - 14:00 | Examination | Styrketräningsrum | Gustaf Rönquist | ||||||||||||||||||||||||||
13:00 - 15:00 | Möte | Styrelserum 1418 | Maria Ekblom, Toni Arndt, Sanna Nordin-Bates, Erik Hemmingsson, Paul Sjöblom, Abram Katz, Sara Hoy, Andreas Flodin, Mikael Quennerstedt | Forskarutbildningsråd | |||||||||||||||||||||||||
13:30 - 15:30 | T1A, T1B | Tränarskapets didaktik 2, 7,5hp | Gymnastiksal 2 | Vakant | Egen laboration inför Dugga | ||||||||||||||||||||||||
13:45 - 16:45 | Grupprum 4415 (Tegelhögen) | ||||||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | L-lyft GY 1, L-lyft GY 3, L-lyft Högst.1 | Friluftsliv, 5hp - åk 7-9, Gymnastik, 5hp - åk 7-9, Humanbiologi 7,5hp, Humanbiologi I 5hp, Humanbiologi, 5hp - åk 7-9, Hälsopedagogik 5hp, Idrott och hälsas didaktik I 5hp, Idrott och hälsas didaktik III 5HP, Idrott och hälsas didaktik IV 5hp | Undervisning | Distans | Jacob Lindstam, Jonas Jones | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | L-lyft GY 5 | Idrott och hälsas didaktik VI, 15hp | Undervisning | Zoom. | Fredrik Svanström | ||||||||||||||||||||||||
15:00 - 17:00 | Idrottshall 1-2 | ||||||||||||||||||||||||||||
16:30 - 17:00 | Idrottshall 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
17:00 - 18:00 | Extern bokning | Idrottshall 2 | Stockholm Sport Academy | Friidrott | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Extern bokning | Idrottshall 3 | Stockholm Sport Academy | Parkour | |||||||||||||||||||||||||
17:00 - 19:00 | Extern bokning | Wembley | Stockholm Sport Academy | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 19:00 | Extern bokning | Dansstudion | Guillermo A | ||||||||||||||||||||||||||
18:00 - 20:00 | Extern bokning | Gymnastiksal 2 | Stockholm Sport Academy | Friidrott + Parkour | |||||||||||||||||||||||||
18:00 - 21:00 | Extern bokning | Idrottshall 2 | SSIF | ||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 20:00 | Extern bokning | Idrottshall 1 | Camilla Thonérfelth | ||||||||||||||||||||||||||
19:00 - 21:00 | Extern bokning | Idrottshall 3 | SSIF | ||||||||||||||||||||||||||
20:00 - 21:00 | Extern bokning | Idrottshall 1 | Laplanders |