Time
What, –
Code
Course, –, –, –
Teacher
Room, URL
w35 Monday 2023-08-28 w35
13:00 - 14:30 Course introduction 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Wednesday 2023-08-30
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
13:00 - 14:30 Theologian's Club Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi 220
  Thursday 2023-08-31
10:00 - 11:30 Course introduction 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 108
13:00 - 14:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 108
15:00 - 16:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 108
  Friday 2023-09-01
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w36 Monday 2023-09-04 w36
15:00 - 16:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
17:00 - 20:00 Theologian's Club Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi 219
  Tuesday 2023-09-05
10:00 - 11:00 Spiritual forum Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi, Linnéa Lidskog 108
11:00 - 12:30 Spiritual forum Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi, Linnéa Lidskog 108, 217-218, 221-222
  Wednesday 2023-09-06
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 108
  Friday 2023-09-08
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w37 Monday 2023-09-11 w37
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Tuesday 2023-09-12
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-09-13
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Thursday 2023-09-14
10:00 - 11:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 218
13:00 - 16:00 Field Study 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Göran Gunner, Sara Gehlin Annan plats
  Friday 2023-09-15
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w38 Monday 2023-09-18 w38
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 108
  Tuesday 2023-09-19
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Wednesday 2023-09-20
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Thursday 2023-09-21
08:00 - 2023-09-24 22:00 Theologian's Club's Weekend Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi Annan plats
w39 Monday 2023-09-25 w39
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Tuesday 2023-09-26
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
15:00 - 16:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 218
  Wednesday 2023-09-27
08:00 - 09:00 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö, Rikard Roitto Zoom
09:00 - 18:00 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin Annan plats
  Thursday 2023-09-28
09:00 - 18:00 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin Annan plats
12:00 - 12:50 Svenska Kyrkans Teologgrupp Sv Kyrkans Teologgrupp 218
  Friday 2023-09-29
10:00 - 11:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 218
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w40 Monday 2023-10-02 w40
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
15:00 - 16:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin Zoom
  Tuesday 2023-10-03
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
15:00 - 18:00 Theologian's Club Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi 219
  Wednesday 2023-10-04
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Thursday 2023-10-05
08:00 - 2023-10-06 13:00 Take-Home Exam 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin
  Friday 2023-10-06
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
w41 Monday 2023-10-09 w41
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Tuesday 2023-10-10
09:00 - 10:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt Zoom
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-10-11
08:00 - 09:30 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö, Rikard Roitto Zoom
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Friday 2023-10-13
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w42 Monday 2023-10-16 w42
17:30 - 20:00 Svenska Kyrkans Teologgrupp Sv Kyrkans Teologgrupp 220
  Tuesday 2023-10-17
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Wednesday 2023-10-18
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Friday 2023-10-20
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w43 Monday 2023-10-23 w43
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
17:00 - 20:00 Theologian's Club Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi 219
  Tuesday 2023-10-24
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-10-25
08:00 - 09:30 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö, Rikard Roitto Zoom
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Thursday 2023-10-26
11:50 - 13:00 Svenska Kyrkans Teologgrupp Sv Kyrkans Teologgrupp 218
  Friday 2023-10-27
09:00 - 12:00 Written Exam 5EG203, 5EG213 Bibelhebreiska, distanskurs, Bibelhebreiska Josef Forsling 220
w44 Monday 2023-10-30 w44
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Tuesday 2023-10-31
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-11-01
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Thursday 2023-11-02
10:00 - 11:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt 108
13:00 - 14:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt 108
15:00 - 16:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt 108
  Friday 2023-11-03
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w45 Monday 2023-11-06 w45
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Tuesday 2023-11-07
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-11-08
08:00 - 09:30 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö Zoom
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Friday 2023-11-10
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w46 Monday 2023-11-13 w46
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Tuesday 2023-11-14
08:00 - 09:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt Zoom
10:00 - 11:00 Spiritual forum Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi, Linnéa Lidskog 219
11:00 - 12:30 Spiritual forum Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi, Linnéa Lidskog 217-222
  Wednesday 2023-11-15
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 220
  Thursday 2023-11-16
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
w47 Monday 2023-11-20 w47
11:50 - 12:50 Seminar SKT Svenska kyrkans teologgrupp 218
  Tuesday 2023-11-21
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-11-22
08:00 - 09:30 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö Zoom
10:00 - 11:30 Lecture 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt, Sara Gehlin Zoom
  Thursday 2023-11-23
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Friday 2023-11-24
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w48 Monday 2023-11-27 w48
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Tuesday 2023-11-28
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2023-11-29
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Thursday 2023-11-30
10:00 - 11:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt 220
13:00 - 14:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt 220
15:00 - 16:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt 220
  Friday 2023-12-01
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w49 Monday 2023-12-04 w49
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
15:00 - 18:00 Theologian's Club Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi 219
  Tuesday 2023-12-05
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Wednesday 2023-12-06
08:00 - 09:30 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö, Rikard Roitto Zoom
10:00 - 11:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Thursday 2023-12-07
09:00 - 12:00 Written Exam (retake) 5EG203, 5EG213 Bibelhebreiska, distanskurs, Bibelhebreiska Josef Forsling 219
w50 Monday 2023-12-11 w50
08:00 - 09:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
10:00 - 11:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin 108
13:00 - 16:30 Field Study 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Sara Gehlin Annan plats
  Tuesday 2023-12-12
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Wednesday 2023-12-13
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Friday 2023-12-15
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
w51 Monday 2023-12-18 w51
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Tuesday 2023-12-19
10:00 - 11:00 Spiritual forum Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi, Linnéa Lidskog 219
11:00 - 12:30 Spiritual forum Pastor Pastoralteologiska moment Cicci Hagevi, Linnéa Lidskog 217-222
13:00 - 14:30 Seminar 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt, Sara Gehlin Zoom
  Wednesday 2023-12-20
08:00 - 09:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Friday 2023-12-22
08:00 - 09:30 Worship Seminar Pastor Pastoralteologiska moment Ida-Maria Brengesjö, Rikard Roitto Zoom
w1 Tuesday 2024-01-02 w1
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
w2 Monday 2024-01-08 w2
12:00 - 13:00 SKT Svenska kyrkans teologgrupp 218
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 218
  Tuesday 2024-01-09
11:00 - 12:00 Worship service Kapellet
  Wednesday 2024-01-10
13:00 - 14:30 Seminar 5EG213 Bibelhebreiska Josef Forsling 221
  Thursday 2024-01-11
08:00 - 2024-01-12 20:00 Take-Home Exam 5IN205 Teologi, religion och kyrka i Sverige Frida Mannerfelt, Sara Gehlin
  Friday 2024-01-12
09:00 - 12:00 Written Exam 5EG203, 5EG213 Bibelhebreiska, distanskurs, Bibelhebreiska Josef Forsling 220

  Modified within the last 24 hours.