Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Okt.  
Gå till nästa månad

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/9 
KBT063, Teoretisk kemi, Nikola, ges på distans, Nikola Markovic, TKKEF-3
11:45
10:00
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/9 
KAA095, KBT011, Separations- och apparatteknik, Separationsteknik 2, Föreläsning, Distans, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/9 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Per, ges på distans, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
13:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/9 
Omtentamensanmälan LP4 stängd
13:00
12:00
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
09:45
08:00
FUF040, Kvantfysik, Johanneberg, HB2, Räkneövning, Leonard Nielsen, TKKEF-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Räknestuga, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3
17:00
13:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/9 
Frågestund, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/j/65384719073! Välkommen! , TKBIO-1, TKBIO-2, TKBIO-3, TKKEF-1, TKKEF-2, TKKEF-3, TKKMT-1, TKKMT-2, TKKMT-3, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3
13:00
12:00

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/9 
KBT063, Teoretisk kemi, Nikola, ges på distans, Nikola Markovic, TKKEF-3
11:45
10:00
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/9 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Räknestuga, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/9 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Per, ges på distans, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3
17:00
13:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 1/10 
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
09:45
08:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Räknestuga, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
11:45
10:00
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 2/10 
Frågestund, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/j/65384719073! Välkommen! , TKBIO-1, TKBIO-2, TKBIO-3, TKKEF-1, TKKEF-2, TKKEF-3, TKKMT-1, TKKMT-2, TKKMT-3, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3
13:00
12:00
KAA146, Grundläggande kemiteknik, Kursvärdering, -, TKKEF-3, TKKMT-3
14:00
13:00
KBT276, Kemisk reaktionsteknik, Kursvärdering, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
14:00

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 5/10 
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 6/10 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Räknestuga, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
KBT255, Kemi, En Kfare berättar, TKKEF-1, TKKEF-2, TKKEF-3
18:00
17:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 7/10 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, Johanneberg, HA1, Dugga, TKKEF-3
12:00
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3
17:00
13:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 8/10 
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
09:45
08:00
FUF040, Kvantfysik, Johanneberg, HB2, Räkneövning, Leonard Nielsen, TKKEF-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Lektion, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3
15:00
13:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 9/10 
Omtenta LP4/Re-exam SP4
18:00
08:00
Frågestund, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/j/65384719073! Välkommen! , TKBIO-1, TKBIO-2, TKBIO-3, TKKEF-1, TKKEF-2, TKKEF-3, TKKMT-1, TKKMT-2, TKKMT-3, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3
13:00
12:00

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 12/10 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3
11:45
08:00
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 13/10 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Räknestuga, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
KBT063, Teoretisk kemi, Hilda, ges på distans, Hilda Sandström, TKKEF-3
15:00
13:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 14/10 
KAA095, KBT011, Separations- och apparatteknik, Separationsteknik 2, Föreläsning, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Per, ges på distans, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
KAA095, Separations- och apparatteknik, Laboration, Distans, TKKEF-3
17:00
13:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 15/10 
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
09:45
08:00
FUF040, Kvantfysik, Johanneberg, HB2, Räkneövning, Leonard Nielsen, TKKEF-3, TKTFY-3
11:45
10:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 16/10 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Räknestuga, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
Frågestund, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/j/65384719073! Välkommen! , TKBIO-1, TKBIO-2, TKBIO-3, TKKEF-1, TKKEF-2, TKKEF-3, TKKMT-1, TKKMT-2, TKKMT-3, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3
13:00
12:00

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 19/10 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Konsultationstid, Distans, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
FUF040, Kvantfysik, Föreläsning, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 20/10 
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 21/10 
KBT063, Teoretisk kemi, Per, ges på distans, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 22/10 
FUF040, Kvantfysik, FL51, FL52, Frågestund, Leonard Nielsen, Mattias Marklund, TKKEF-3, TKTFY-3
09:45
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 23/10 

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 26/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 27/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 28/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 29/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 30/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
Halvdag/Half day
18:00
13:00

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/11 
KBT063, Teoretisk kemi, KS101, Martin, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/11 
KBT255, Kemi, KS101, Årskursträff Kf3, TKKEF-3
11:45
10:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/11 
ENM160, Energiteknik, FL61, FL62, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Martin + Hilda, Hilda Sandström, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Hilda, Hilda Sandström, TKKEF-3
15:00
13:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/11 
ENM160, Energiteknik, KD1, KD2, Övning, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
08:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Projekttid, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/11 

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/11 
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Martin, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/11 
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/11 
ENM160, Energiteknik, Check Point Lokal Avd Energitek, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Martin + Hilda, Hilda Sandström, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
KBT063, Teoretisk kemi, KB-D41, KB-D42, Övning, Hilda, Hilda Sandström, TKKEF-3
15:00
13:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/11 
ENM160, Energiteknik, KB-D22, Laboration, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
08:00
ENM160, Energiteknik, Johanneberg, ML13, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/11 
ENM160, Energiteknik, KB-D22, Laboration, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
08:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Projekttid, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/11 
ENM160, Energiteknik, KB-D22, Laboration, Valbart för Kf, TKKEF-3
11:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Martin, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/11 
ENM160, Energiteknik, KB-D31, Laboration, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
08:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/11 
ENM160, Energiteknik, FL71, FL72, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Martin + Hilda, Hilda Sandström, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
KBT063, Teoretisk kemi, KB-D41, Övning, Hilda, Hilda Sandström, TKKEF-3
15:00
13:15
Presentation, Zoom-möte: Presentationer, Zoom-möte: Presentationer av tillgängliga kandidatprojekt: https://chalmers.zoom.us/j/62405816468, Password: 964680, TKBIO-3, TKKEF-3, TKKMT-3
19:00
17:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/11 
ENM160, Energiteknik, Johanneberg, SB-D409, Övning, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
08:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Projekttid, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/11 
ENM160, Energiteknik, KB-D22, Laboration, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
08:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Projekttid, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/11 
KBT063, Teoretisk kemi, KB-D41, Per, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/11 
KBT020, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Övning, TIKEL-3, TKKEF-3
15:00
13:15
KBT020, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Projekttid, TIKEL-3, TKKEF-3
17:00
15:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/11 
ENM160, Energiteknik, FL71, FL72, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Hilda/Martin, Hilda Sandström, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
KARM-mässa, MPBIO-1, MPISC-1, MPMCN-1, TIKEL-1, TIKEL-2, TIKEL-3, TKBIO-1, TKBIO-2, TKBIO-3, TKKEF-1, TKKEF-2, TKKEF-3, TKKMT-1, TKKMT-2, TKKMT-3, Arbetsmarknad
17:00
10:00
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/11 
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
09:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3
15:00
13:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/11 
KAA095, Separations- och apparatteknik, Kursvärdering, -, TKKEF-3, TKKMT-3
16:00
15:00

v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/11 
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Per, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Studiebesök, Södra Cell Värö, TKKEF-3, TKKMT-3
18:00
13:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/12 
KBT020, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3
15:00
13:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/12 
ENM160, Energiteknik, FL71, FL72, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Elsebeth, Elsebeth Schröder, TKKEF-3
11:45
10:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Hilda/Martin, Hilda Sandström, Martin Rahm, TKKEF-3
15:00
13:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/12 
ENM160, Energiteknik, Johanneberg, SB-D409, Övning, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
ENM160, Energiteknik, Johanneberg, SB-D409, Övning, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
KBT020, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Övning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/12 

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/12 
KBT063, Teoretisk kemi, KB-D41, Per, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/12 
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Projekttid, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/12 
ENM160, Energiteknik, FL71, FL72, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
KBT063, Teoretisk kemi, KD2, Övning, Hilda/Martin, Hilda Sandström, Martin Rahm, TKKEF-3
11:45
10:00
KKM052, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TKKEF-3
15:00
13:15
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/12 
ENM160, Energiteknik, Check Point Lokal Avd Energitek, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/12 

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/12 
Omtentamensanmälan LP1 stängd
13:00
12:00
KBT063, Teoretisk kemi, KB-D41, Per, Per Lincoln, TKKEF-3
11:45
10:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
15:00
13:15
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/12 
MVE370, Matematik och samhälle, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
20:00
14:00
KBT020, KKM051, KKM052, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Kemisk miljövetenskap, Föreläsning, TIKEL-3, TKKEF-3, TKKMT-3
17:00
15:15
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/12 
ENM160, Energiteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML1, ML14, Räknestuga, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/12 
Tentamensanmälan LP2 stänger
13:00
12:00
ENM160, Energiteknik, Föreläsning, TKKEF-3, TKKMT-3
09:45
08:00
ENM160, Energiteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML13, ML14, Övning, TKKEF-3, TKKMT-3
11:45
10:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/12 

v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/12 
Självstudier/Self studies
17:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/12 
Självstudier/Self studies
17:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/12 
Självstudier/Self studies
17:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/12 
Julafton/Holiday
17:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/12 
Juldagen/Holiday
17:00
08:00

v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/12 
Självstudier/Self studies
17:00
08:00
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/12 
Självstudier/Self studies
17:00
08:00
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/12 
Självstudier/Self studies
17:00
08:00
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/12 
Nyårsafton/Holiday
17:00
08:00
v 53 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/1 
Nyårsdagen/Holiday
17:00
08:00

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/1 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn


  Ändrade inom de senaste 7 dagarna.

 
ENM160, Energiteknik
 
FUF040, Kvantfysik
 
KAA095, Separations- och apparatteknik
 
KAA146, Grundläggande kemiteknik
 
KBT011, Separationsteknik 2
 
KBT020, Kemisk miljövetenskap
 
KBT063, Teoretisk kemi
 
KBT255, Kemi
 
KBT276, Kemisk reaktionsteknik
 
KKM051, Kemisk miljövetenskap
 
KKM052, Kemisk miljövetenskap
 
MVE370, Matematik och samhälle
 
Flera Kurs
 
Information