v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 33 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00

v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00
v 34 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/8 
Omtentamen/Re-exam
18:00
08:00

v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/8 
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/8 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, SB-H8, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
15:00
13:15
v 35 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HA3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HC4, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB3, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00

v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, KA, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, FL62, FL63, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/9 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 36 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, SB-H2, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS101, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15

v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, KA, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, SB-L216, SB-L200, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/9 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 37 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15

v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, KE, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HA4, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/9 
Omtentamensanmälan
13:00
12:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Martin Karlsmo, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 38 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, Magnus Rahm, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Martin Karlsmo, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15

v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/9 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/9 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/9 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/9 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 39 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, KB-4126Bio, Laboration, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
18:00
13:15

v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/10 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
17:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, SB-L200, SB-L285, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/10 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB2, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/10 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS41, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 40 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/10 
Omtenta LP4/Re-exam SP4
13:00
08:00
Tentamensanmälan LP1
18:00
13:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00

v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/10 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HA4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, SB-H2, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, SB-H2, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/10 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
17:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/10 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS41, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 41 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15

v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/10 
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HA4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVH12, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
09:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, KE, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS31, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Nermin Trnjanin, TKTEM-3, TKTFY-3
17:00
13:15
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, ML3, ML2, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
17:00
15:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Johanneberg, HC4, Föreläsning, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/10 
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, HB1, Övning, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, F7101, T4, Filippa Lundin, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
08:00
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/10 
KBB032, Biokemi och molekylärbiologi, Johanneberg, KS101, Föreläsning, MPBIO-1, MPENM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Emil Gustavsson, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
19:00
15:15
v 42 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/10 
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Föreläsning, Henrik Grönbeck, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
MMG621GU, TMA947, Ickelinjär optimering, Olinjär optimering, Euler, MVF31, Lektion, MATGRUND, MPDSC-1, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
FTF140, FYP300GU, Termodynamik och statistisk mekanik, Statistisk fysik, Johanneberg, HB3, Storgruppsövning, ÅRÉN FABIAN, FYPT5, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
SSY051, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, EL41, EL42, Räknestuga, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00

v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00
v 43 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/10 
Tentamen LP1/Exam SP1
18:00
08:00

v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/11 
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 44 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/11 
Halv dag/Half day
17:00
13:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
09:45
08:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00

v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL43, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, ES62, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 45 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES52, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ML16, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, ES63, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/11 
FARM, MPCAS-1, MPCAS-2, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-2, TKTFY-3, Arbetsmarknad
17:00
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 46 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL42, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL43, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 47 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 29/11 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 30/11 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ML1, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL42, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL43, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 48 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES53, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES52, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL43, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, EG-2515, EG-2516, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 49 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 13/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HC4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
17:00
15:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 14/12 
Omtentamensanm
13:00
12:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, EL43, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HA1, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
20:00
14:00
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 15/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES52, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
09:45
08:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, ES51, Övning, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, E-D3507, Laboration, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, EL42, Övning, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
15:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, Johanneberg, E-D3354, E-D3358, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 16/12 
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, E-D3582, IDE-D2505-7, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
11:45
09:00
DAT038, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, HB4, Föreläsning, TKDAT-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 50 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 17/12 
TDA550, Objektorienterad programvaruutveckling, fortsättningskurs, Johanneberg, HC1, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3, TKTFY-3, TKIEK-2.003 ITE
11:45
10:00
DAT038, DAT525, TDA417, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Datastrukturer och algoritmer, Johanneberg, Johanneberg, ES61, E-D3582, Datorlaboration, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDAT-2, TKELT-3, TKITE-2, TKTEM-3, TKTFY-3
16:00
13:15

v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 20/12 
Självstudier/Self studies
13:00
08:00
Tentamensanmälan
18:00
13:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 21/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 22/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 23/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 51 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 24/12 
Julafton/Holiday
18:00
08:00

v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/12 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00
v 52 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/12 
Nyårsafton/Holiday
18:00
08:00

v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/1 
Omtentamen LP1/Re-exam SP1
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/1 
Trettondedag jul/Holiday
18:00
08:00
v 1 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/1 
Självstudier/Self studies
18:00
08:00

v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
v 2 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/1 
Tentamen LP2/Exam SP2
18:00
08:00
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn