v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/5 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MC, Räknestuga, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
ERE091, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/5 
SSY310, Reglerteknik, Johanneberg, MA, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
ERE091, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Johanneberg, ES61, Laboration, Consult/Lab, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/5 
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, Grupp 1, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MT0, Datorövning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
ERE091, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Johanneberg, HA4, Föreläsning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MC, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/5 
ERE091, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Johanneberg, ES62, Laboration, Consult/Lab, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Övning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, Grupp 2, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, Johanneberg, MA, Projektarbete, TKKEF-2, TKTEM-2
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/5 
SSY310, Reglerteknik, Johanneberg, MA, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Information, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/j/62941275489 , TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKMED-1, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3, TSILO-1, TSILO-2, TSLOG-1, TSLOG-2, TSLOG-3
13:00
12:00

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/5 
Anm. omtenta LP3 stänger 23:59
13:00
12:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Räknestuga, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
ERE091, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Johanneberg, ES61, Laboration, Lab assessment, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
15:00
13:15
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
ERE091, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, Johanneberg, ES61, Laboration, Lab assessment, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTFY-2
17:00
15:15
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/5 
SSY310, Reglerteknik, Johanneberg, MA, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/5 
SSY310, Reglerteknik, Johanneberg, Johanneberg, KB-D21, KB-D22, Projektarbete, TKKEF-2, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, Johanneberg, MA, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2
11:45
10:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, ML13, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/5 
MMG511GU, MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-2
09:45
08:00
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Lektion, Grupp 2, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/5 
MMG631GU, MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPDSC-1, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/5 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/6 
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn


  Ändrade inom de senaste 7 dagarna.

 
ERE091, Reglerteknik
 
MMG511GU, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering
 
MMG631GU, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar
 
MVE162, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering
 
MVE165, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar
 
SSY310, Reglerteknik
 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement
 
Flera Kurs
 
Information