v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/1 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Information, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/s/64190224966 , TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKMED-1, TKMED-2, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3, TSILO-1, TSILO-2
13:00
12:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/1 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, HA4, MVH12, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/1 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/1 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 4 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/1 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15

v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/1 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Ges digitalt, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.1, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, HA4, MVH12, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/2 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Ges digitalt, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.1, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
v 5 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15

v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-4205A, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
08:30
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-4205A, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, HA4, MVH12, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/2 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/2 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15

v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-4207A, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
10:45
09:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, HA4, MVH12, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/2 
Personlig utveckling-Of course
17:00
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15

v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Ges digitalt, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.2, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
16:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/2 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
Ges digitalt, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.2, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/2 
Tentaanmälan LP3
13:00
12:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/2 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/3 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/3 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/3 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/3 
MMG800GU, TMA372, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, EG-3503, EG-3504, EG-3505, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15

v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/3 
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-4205A, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/3 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
HB4, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.3, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/3 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/3 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ED, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/3 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-4205A, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
09:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15

v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 14/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
18:00
08:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 15/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
18:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH11, MVH12, Föreläsning, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH11, MVH12, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 16/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
18:00
08:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 17/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
18:00
08:00
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 18/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
18:00
08:00

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 21/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
16:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 22/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
HB4, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.3, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 23/3 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 24/3 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 25/3 
Anmälan omtenta
13:00
12:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Information, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/s/64190224966 , TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKMED-1, TKMED-2, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3, TSILO-1, TSILO-2
13:00
12:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 28/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Seminarium, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 29/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 30/3 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 31/3 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, HB110, Datorlaboration, TKTEM-3
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 1/4 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, FL52, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 4/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, HB110, Datorlaboration, TKTEM-3
17:00
15:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 5/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 6/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 7/4 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 8/4 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, FL52, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 11/4 
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
18:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 12/4 
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
18:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 13/4 
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
18:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 14/4 
Självstudier/Self-studies
18:00
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 15/4 
Ledigt/Holiday
18:00
08:00

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 18/4 
Ledigt/Holiday
18:00
08:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 19/4 
Självstudier/Self-studies
18:00
08:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 20/4 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, HB110, Datorlaboration, TKTEM-3
15:00
13:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 21/4 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL71, Workshop, TKTEM-3
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, kl 23:59 DEADLINE 1, Inlämningsuppgift HU, TKTEM-3
17:30
17:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 22/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 25/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 26/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, DEADLINE 13:00, Lämna in Energilabbar, TKTEM-3
13:15
13:00
HB4, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.4, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 27/4 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Redovisning, TKTEM-3
17:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 28/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Redovisning, TKTEM-3
11:45
08:00
HB4, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.4, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 29/4 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 2/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Seminarium, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, HB110, Datorlaboration, TKTEM-3
17:00
15:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 3/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS41, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:05
15:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 4/5 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL71, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL71, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 5/5 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 6/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 9/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 10/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS41, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS41, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 11/5 
Tentaanmälan LP4
13:00
12:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 12/5 
HB4, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.5, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 13/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 16/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Information, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/s/64190224966 , TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKMED-1, TKMED-2, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3, TSILO-1, TSILO-2
13:00
12:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 17/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Datorövning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
HB4, Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.5, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, kl 23:59 DEADLINE 2, Inlämningsuppgift HU, TKTEM-3
17:30
17:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 18/5 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, HB110, Datorlaboration, TKTEM-3
15:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 19/5 
Anmälan omtenta
13:00
12:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 20/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
11:45
08:00

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 23/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Föreläsning, TKIEK-2, TKTEM-3
09:45
08:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 24/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar, Kandidatarbete
17:00
08:00
TIFX04, Kandidatarbete vid Fysik, FL41, Presentation, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Övning, TKIEK-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, DEADLINE 13:00, Lämna in Klimatlabbar , TKTEM-3
13:15
13:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 25/5 
TIFX04, Kandidatarbete vid Fysik, FL41, Presentation, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Redovisning, TKTEM-3
17:00
13:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 26/5 
Ledigt/Holiday
18:00
08:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 27/5 
Självstudier/Self-studies
18:00
08:00

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 30/5 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 31/5 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 1/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 2/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 3/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 6/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 7/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 8/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 9/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 10/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn


  Ändrade inom de senaste 7 dagarna.

 
DAT326, Matematikens domänspecifika språk
 
DIT621GU, Databases
 
DIT982GU, Domain Specific Languages of Mathematics
 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära
 
MMG500GU, Algebraiska strukturer
 
MMG800GU, Partiella differentialekvationer
 
MVE150, Algebra
 
MVE347, Miljö och matematisk modellering
 
MVE370, Matematik och samhälle
 
TDA357, Databaser
 
TIFX04, Kandidatarbete vid Fysik
 
TMA372, Partiella differentialekvationer, grundkurs
 
Flera Kurs
 
Information