v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/5 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MC, Räknestuga, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE346, Miljö och matematisk modellering, Johanneberg, FL51, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar
17:00
08:00
Kandidatarbete, Kandidatarb Fackspråk förel.5, Zoom-länk finns på Fackspråks kandidatsida, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
MVE346, Miljö och matematisk modellering, kl 23:59 DEADLINE 2, Inlämningsuppgift HU, TKTEM-3
17:30
17:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/5 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MT0, Datorövning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE346, Miljö och matematisk modellering, Johanneberg, HB110, Datorlaboration, TKTEM-3
15:00
13:15
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MC, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/5 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Övning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar
17:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar
11:45
08:00
Information, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/j/62941275489 , TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKMED-1, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3, TSILO-1, TSILO-2, TSLOG-1, TSLOG-2, TSLOG-3
13:00
12:00
TDA357, Databaser, Kursvärdering, TKDAT-3, TKITE-2, TKITE-3, TKTEM-3
14:00
13:00

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/5 
Anm. omtenta LP3 stänger 23:59
13:00
12:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, MA, Räknestuga, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar
17:00
08:00
MVE346, Miljö och matematisk modellering, DEADLINE 13:00, Lämna in Klimatlabbar , TKTEM-3
13:15
13:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/5 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement, Johanneberg, ML13, Föreläsning, TKIEK-3, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE346, Miljö och matematisk modellering, Redovisning, TKTEM-3
17:00
13:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/5 
TIFX04, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, Zoom, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar
17:00
13:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, kandidatar
11:45
08:00
TIFX04, Kandidatarbete vid Fysik, Presentation, Zoom, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TDA384, Principer för parallell programmering, Kursvärdering, TIDAL-3, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKITE-3, TKTEM-3
14:00
13:00

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 31/5 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 1/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 2/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 3/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 4/6 
Tentamen LP4/Exam SP4
18:00
08:00

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 7/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 8/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 9/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 10/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
18:00
08:00
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 11/6 
KurssignaturKursnamn
KurssignaturKursnamn


 
MVE346, Miljö och matematisk modellering
 
TDA357, Databaser
 
TDA384, Principer för parallell programmering
 
TIFX04, Kandidatarbete vid Fysik
 
TME061, Hållfasthetslära och maskinelement
 
Information