v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EL43, ED-blocket, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
08:30
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Vasa A, Vasa 2-3, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EL43, ED-blocket, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7/2 
CHARM
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EC, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8/2 
CHARM
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9/2 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HB3, Hörsalslängan, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ED, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11/2 
v 6 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12/2 

v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, SB3-L113, SB3, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
10:45
09:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HB3, Hörsalslängan, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EC, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
Lunchföreläsning, Planera smart-Studieteknik, Välkomna på en lunchföreläsning om studieteknik & hur man kan planera sina studier på ett bra sätt, via zoom! Föreläsning; Om studieteknik När? Onsdag 15 februari Tid? kl 12:15-13:00 https://chalmers.zoom.us/j/67023693647, TKAUT-1, TKAUT-2, TKAUT-3, TKDES-1, TKDES-2, TKDES-3, TKMAS-1, TKMAS-2, TKMAS-3, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3
13:00
12:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ED, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
17:00
15:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16/2 
Personlig utveckling-Of course
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Föreläsning, Tutorial session , TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18/2 
v 7 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19/2 

v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, SB-H8, SB2, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EC, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE370, Matematik och samhälle, Lokal: MVL23, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
20:00
14:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
11:30
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23/2 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ED, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SB-H1, SB2, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 2, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25/2 
v 8 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26/2 
Tentaanmälan LP3

v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27/2 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Övning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28/2 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EC, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
HA1, Hörsalslängan, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 2, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 1/3 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Lektion, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 2/3 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, HC4, Hörsalslängan, Föreläsning, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVH12, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ED, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 3/3 
MMG801GU, TMA373, Partiella differentialekvationer, Partiella differentialekvationer, grundkurs, Pascal, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, David Cohen, MATGRUND, MPENM-1, TKELT-3, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, MVF32, MVH12, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, MPENM-1, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, E-D3507, E-D3582, ED-blocket, ED-blocket, Laboration, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:00
13:15
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 4/3 
v 9 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 5/3 

v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 6/3 
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EL43, ED-blocket, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 7/3 
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, ED-blocket, Matematiska vetenskaper, Föreläsning, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, ED-blocket, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, EC, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 8/3 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 9/3 
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
09:45
08:00
DIT621GU, TDA357, Databases, Databaser, Demo online, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, ED-blocket, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ED, ED-blocket, Föreläsning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
HA1, Hörsalslängan, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 3, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 10/3 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES51, ED-blocket, Presentation, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
11:45
09:00
MMG500GU, MVE150, Algebraiska strukturer, Algebra, EL42, MVH12, ED-blocket, Matematiska vetenskaper, Lektion, Douglas Molin, Per Salberger, MATGRUND, TKTEM-3
11:45
10:00
DAT326, DIT983GU, Matematikens domänspecifika språk, Matematikens domänspecifika språk, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Övning, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
15:00
13:15
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 11/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 10 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 12/3 

v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 13/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 14/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 15/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 16/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 17/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 18/3 
Tentamen LP3/Exam SP3
v 11 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 19/3 
Anmälan Omtenta

v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 20/3 
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
09:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Vasa 2-3, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
16:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 21/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Övning, TKTEM-3
11:45
10:00
HB4, Hörsalslängan, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 3, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 22/3 
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB2, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 23/3 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 24/3 
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
Information, Webcafé med studievägledare, Har du frågor kring dina studier? Kom på webcafé och ställ frågor till oss studievägledare! Många studenter sitter med samma funderingar. Här kan ni tillsammans få svar och information. https://chalmers.zoom.us/s/64190224966 , TKIEK-1, TKIEK-2, TKIEK-3, TKMED-1, TKMED-2, TKTEM-1, TKTEM-2, TKTEM-3, TKTFY-1, TKTFY-2, TKTFY-3, TSILO-1, TSILO-2
13:00
12:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 25/3 
v 12 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 26/3 

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 27/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HA4, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
09:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 28/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Övning, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 29/3 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 30/3 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KG31, KG35, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Handledning, TKTEM-3
11:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 31/3 
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, FL52, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 1/4 
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 2/4 

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 3/4 
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 4/4 
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 5/4 
Omtentamen LP2/Re-exam SP2
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 6/4 
Självstudier/Self-studies
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 7/4 
Ledigt/Holiday
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 8/4 
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 9/4 

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 10/4 
Ledigt/Holiday
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 11/4 
Självstudier/Self-studies
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 12/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, FL52, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
17:00
15:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 13/4 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KG31, KG35, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Handledning, TKTEM-3
11:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 14/4 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 15/4 
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 16/4 

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 17/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 18/4 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Räknestuga, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 19/4 
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB2, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, HB110, Hörsalslängan, Datorlaboration, TKTEM-3
15:00
13:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
16:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 20/4 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, kl 23:59 DEADLINE 1, Inlämningsuppgift HU, TKTEM-3
17:30
17:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 21/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Övning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KG31, KG35, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Handledning, TKTEM-3
17:00
13:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 22/4 
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 23/4 

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 24/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HA4, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, Föreläsning, TKTEM-3
17:00
15:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 25/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, DEADLINE 13:00, Lämna in Energilabbar, TKTEM-3
13:15
13:00
SSY310, Reglerteknik, SB-L316, SB2, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE370, Matematik och samhälle, MVH12, Pascal, Matematiska vetenskaper, Matematiska vetenskaper, Lektion, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
17:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 26/4 
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB2, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, ES52, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Redovisning, TKTEM-3
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, SB-M500, SB2, Räknestuga, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
16:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 27/4 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS31, Kemi-Huset, Övning, TKTEM-3
09:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Workshop, TKTEM-3
11:45
08:00
HB4, Hörsalslängan, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 4, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 28/4 
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL51, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 29/4 
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 30/4 

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 1/5 
Ledigt/Holiday
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 2/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS41, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 3/5 
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, FL71, Fysik-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KS1, KS2, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Handledning, TKTEM-3
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Räknestuga, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
16:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 4/5 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KS32, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
HA1, Hörsalslängan, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 5, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 5/5 
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY305, Kommunikationssystem, Kursvärdering, TIELL-3, TKAUT-3, TKELT-3, TKTEM-3, Kursvärdering, Kursvärdering
15:00
14:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 6/5 
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 7/5 

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 8/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Vasa 2-3, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HA1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Vasa 2-3, Föreläsning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KS1, KS2, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Handledning, TKTEM-3
17:00
13:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 9/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS41, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS41, Kemi-Huset, Övning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE370, Matematik och samhälle, Lektion, Grupprum:MVL23, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKTEM-3, TKTFY-3
19:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, SB-L200, SB2, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 10/5 
Tentaanmälan LP4
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Räknestuga, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
16:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 11/5 
HB4, Hörsalslängan, Fackspråk kandidatförel., Föreläsning 5, TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKDES-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3
15:00
13:15
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 12/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 13/5 
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 14/5 

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 15/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Vasa 2-3, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, GD-Salen, Fysik-Huset, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, Vasa 6, Vasa 2-3, Övning, TKTEM-3
11:45
10:00
MVE347, Miljö och matematisk modellering, ES51, ES53, ED-blocket, ED-blocket, Handledning, TKTEM-3
17:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 16/5 
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Föreläsning, TKTEM-3
09:45
08:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
09:45
08:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KB-D41, Kemi-Huset, Datorövning, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Räknestuga, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, kl 23:59 DEADLINE 2, Inlämningsuppgift HU, TKTEM-3
17:30
17:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 17/5 
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
16:30
15:45
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 18/5 
Ledigt/Holiday
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 19/5 
Självstudier/Self-Studies
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 20/5 
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 21/5 

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 22/5 
Anmälan omtenta
SSY052, SSY310, Reglerteknik, Reglerteknik, HB1, Hörsalslängan, Föreläsning, TKAUT-2, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
11:45
10:00
SSY310, Reglerteknik, SB3-L111, SB3, Övning, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
15:00
13:15
MVE347, Miljö och matematisk modellering, deadline, TKTEM-3
17:30
17:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 23/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
08:00
IMS090, Simuleringsbaserad mekanik och hållfasthetslära, KS11, Kemi-Huset, Övning, TKTEM-3
11:45
10:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 24/5 
MVE347, Miljö och matematisk modellering, KS1, KS2, Kemi-Huset, Kemi-Huset, Redovisning, TKTEM-3
17:00
13:15
SSY310, Reglerteknik, ML11, Maskinteknik, Räknestuga, TKKEF-2, TKTEM-2, TKTEM-3
17:00
15:15
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
16:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 25/5 
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, KS101, Kemi-Huset, Presentation, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
17:00
13:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 26/5 
TKAUT-3, TKBIO-3, TKDAT-3, TKELT-3, TKGBS-3, TKIEK-3, TKITE-3, TKKEF-3, TKKMT-3, TKMAS-3, TKMED-3, TKSAM-3, TKTEM-3, TKTFY-3, Kandidatarbete, Tid för kandidatarbete
11:45
08:00
TIFX11, Kandidatarbete vid Fysik, KS101, Kemi-Huset, Presentation, TKKEF-3, TKTEM-3, TKTFY-3
16:30
09:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 27/5 
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 28/5 

v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 29/5 
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 30/5 
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 31/5 
Tentamen LP4/ Exam SP4
DAT326, DIT982GU, Matematikens domänspecifika språk, Domain Specific Languages of Mathematics, EG-2515, ED-blocket, Handledning inför omtenta, TKDAT-2, TKDAT-3, TKITE-2, TKTEM-3
17:00
16:15
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 1/6 
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 2/6 
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 3/6 
Tentamen LP4/ Exam SP4
v 22 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 4/6 

v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Måndag 5/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Tisdag 6/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Onsdag 7/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Torsdag 8/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Fredag 9/6 
Omtentamen LP3/Re-exam SP3
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Lördag 10/6 
v 23 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Söndag 11/6 
 
KurssignaturKursnamn
 
KurssignaturKursnamn


  Ändrade inom de senaste 7 dagarna.